HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows 7 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows 7

#1 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 12:54

Nyilvánosan is bemutatatták az új Windows-t!

#2 Felhasználó inaktív   HATRED 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 13:52

windows 7 = Vista 2 (sztem)

#3 Felhasználó inaktív   aBen 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 13:57

Idézet

windows 7 = Vista 2 (sztem)
a francokat. Lényegében nevezhettük volna akkor a Vistát is felújított XP-nek (meg előtte a törölt Longhornt is* [color= #00ff00" class="Apple-style-span]a Longhorn nem egy törölt projekt volt, hanem a Vista neve volt Longhorn a fejlesztési fázisban. Csak később átkeresztelték egy "eladhatóbb" névre[/color]). Majd akkor kell ilyet mondani, ha kijön a második béta vagy RC...igaz h az M1 "vistás" vollt, de sztem azért ennyire nem kellene felújított vistának tekineni.

#4 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 10. 29. 13:59

Idézet

a francokat. Lényegében nevezhettük volna akkor a Vistát is felújított XP-nek (meg előtte a törölt Longhornt is). Majd akkor kell ilyet mondani, ha kijön a második béta vagy RC...igaz h az M1 "vistás" vollt, de sztem azért ennyire nem kellene felújított vistának tekineni.
A cikben leírták, h míg a vsitához új driverek kellettek az xp hez képest, míg a wndows 7 nél nem kellenek a vistához képest.

#5 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:07

Ha ez már 2009-ben jön, akkor azok most szívhatják a fogukat, akik beruháztak a (nem olcsó!) Vistára.
Gondolom a neve sem Win 7 lesz....biztos lesz ennek is valami frappáns neve.
mint pl Windows eXPerience (XP) alapján.... Windows New eXperience (NX) :Đ persze ez csak egy lehetőség...

Kép
Kép
Kép

#6 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:15

Idézet

Ha ez már 2009-ben jön, akkor azok most szívhatják a fogukat, akik beruháztak a (nem olcsó!) Vistára.
Gondolom a neve sem Win 7 lesz....biztos lesz ennek is valami frappáns neve.
mint pl Windows eXPerience (XP) alapján.... Windows New eXperience (NX) :Đ persze ez csak egy lehetőség...
Windows 7 lesz a neve ugyanis a Microsoft azt mondta, hogy a 7. Windows, Windows 7 lesz.

más: A vistát nem lehet felújított XPnek nevezni, ugyanis az egész grafikai felület más volt, rengeteg új drivert kellett beszerezni hozzá stb. Ez a Windows 7 nél nem lesz probléma. Nem kellenek új driverek, a grafikai megjelenítés sem fog sokat változni. Most inkább hardveresen fognak rá gyúrni.

#7 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:17

Idézet

Idézet

Windows 7 lesz a neve ugyanis a Microsoft azt mondta, hogy a 7. Windows, Windows 7 lesz.

Neked ezt mondták? ... :Đ Majd ha megjelenik, akkor lesz biztos a neve. De ettől eladhatóbb név kell. Bár a 7-es egy szerencseszám minden népcsoportnál... azért mégsem valami hangzatos. Nekem pl a Win 3.1 jut eszembe ról :-D Bár igaz az még nem volt op rendszer....csak segédprogram.
A Longhornnak is megvolt a neve, sőt logoja, meg minden. Ozt mégsem e névvel jött ki.

Kép
Kép
Kép

#8 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:21

Idézet

Idézet

Idézet

Windows 7 lesz a neve ugyanis a Microsoft azt mondta, hogy a 7. Windows, Windows 7 lesz.

Neked ezt mondták? ... :Đ Majd ha megjelenik, akkor lesz biztos a neve. De ettől eladhatóbb név kell. Bár a 7-es egy szerencseszám minden népcsoportnál... azért mégsem valami hangzatos. Nekem pl a Win 3.1 jut eszembe ról :-D Bár igaz az még nem volt op rendszer....csak segédprogram.
A Longhornnak is megvolt a neve, sőt logoja, meg minden. Ozt mégsem e névvel jött ki.
A 7-nek is megvolt a kódneve, a Longhorn is kód név volt. A 7-t először Microsoft Windows Vienna-nak hívták, utána pedig átkeresztelték Microsoft Windows Blackcomb-ra. Mellesleg ezt az új stílusu op. rendszert már 2000 februárjában bejelentették, hogy ez mekkora úttörés lesz. Sőt képzeld el, még a netes oldalát is Windows7nek hívják. 1 évvel a megjelenés előtt már nem fognak nevet változtatni, minden hírt Windows7-ként adnak ki róla, és új weboldalt sem fognak neki csinálni.

Mellesleg szerintem ez tök jól eladható név a 7 szerencseszám, és jól is néz ki.

#9 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:32

jójó, engem nem kell meggyőznöd. Ha 7, akkor 7. :Đ
De szerintem egy fantázianév szerencsésebb lenne...
Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :-D szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.


Kép
Kép
Kép

#10 Felhasználó inaktív   wolf15 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.360
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:43

Idézet

Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :Đ szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.

De épp azért 7,mert ez a hetedik...legalábbis én úgy hallottam.
95,98,2000,Millenium,XP,Vista...és ez lenne a hetedik.Ezért 7.
Gondolom én...de lehet tévedek:)


..::Become a Legend 2009 - 2010 - 2011 - 2012 ::..

#11 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:51

Idézet

Idézet

Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :Đ szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.

De épp azért 7,mert ez a hetedik...legalábbis én úgy hallottam.
95,98,2000,Millenium,XP,Vista...és ez lenne a hetedik.Ezért 7.
Gondolom én...de lehet tévedek:)

:-D Tudom, ezt már leírták itt :) De a listád kicsit hiányos, nem? Ugyan nem op. rendszer, de volt Win 3.0 Win 3.1 is. Aztán meg Win NT, Win 98 SE (ami nem ugyanaz mint a szervíz pakkok a XP-hez, hisz azok az XP szabadon letölthető upgradejei. A 98SE külön volt kapható!) Tehát nemtom hogy jön ki a hetedik....
Kép
Kép
Kép

#12 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:52

Idézet

Idézet

Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :Đ szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.

De épp azért 7,mert ez a hetedik...legalábbis én úgy hallottam.
95,98,2000,Millenium,XP,Vista...és ez lenne a hetedik.Ezért 7.
Gondolom én...de lehet tévedek:)

Nem a Millenium volt a 2000? KépKép Nem tudom. Nekünk sosem volt ez a kettő. 98 után XP. És még most is az. No meg Linux.

#13 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:54

Idézet

Idézet

Idézet

Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :Đ szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.

De épp azért 7,mert ez a hetedik...legalábbis én úgy hallottam.
95,98,2000,Millenium,XP,Vista...és ez lenne a hetedik.Ezért 7.
Gondolom én...de lehet tévedek:)

Nem a Millenium volt a 2000? KépKép Nem tudom. Nekünk sosem volt ez a kettő. 98 után XP. És még most is az. No meg Linux.
2000 az nem a Millenium. A kettő külön van.
Kép
Kép
Kép

#14 Felhasználó inaktív   K2 The Highest 

  • Őstag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 5.924
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 29. 14:59

Én vmi olyasmit hallottam h a Kernel miatt lett WS7 Am tessék itt egy kis betekintés: http://www.pdamania.hu/content/10605/ Képek Videók...WIndows Se7eN
RiG:
Mobo: ASUS P5KPL-AM-In-Roem-Si
CPU: Core 2 Quad Q9550 Stock 2.8Ghz 12Mb cache 1333MhZ
VGA: Gigabyte GTX550Ti Oc 1GB GDDR5 + ASUS GTX 260 [Just in Case]
RAM: Kinston 4GB DDR2 800MhZ
HDD: 2TB Samsung & 250GB Maxtor



Kép

#15 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 21:06

Kezünkben a Windows 7...

#16 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 21:15

Idézet

Idézet

Persze a BMW is, a Merga is számokkal operál :Đ szóval a számok sem rosszak....de így, hogy nincs elődje... nincs 4-5-6...szerintem.... no mindegy.

De épp azért 7,mert ez a hetedik...legalábbis én úgy hallottam.
95,98,2000,Millenium,XP,Vista...és ez lenne a hetedik.Ezért 7.
Gondolom én...de lehet tévedek:)

ez így igaz, ezért seven. bár ahogy TJames is írta, ez nem a 7. windows. érdekes az ms verzió számozása, mert ha jól rémlik, a 2000, az xp, a server2k3, mind-mind 5-ös verziók. vista és 2k8 meg már 6-os verzió (ezen verzió számozásokban nem vagyok biztos, gyanítom, hogy írtam pár helytelen adatot).

itt megtaláljátok az összes win verziót, ill a hozzá tartozó commenteket.
http://en.wikipedia....indows_versions
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#17 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 03. 21:21

Idézet

Ez alapján kellemes progi lesz! Jó hogy kihagytam a Vistát, mostmár megvárom ezt. Cégnak úgyis kell a költség, úgyhogy meg fogom majd venni 2 gépre tokkal vonóval.


Kép
Kép
Kép

#18 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 11. 03. 22:16

Windows 7 bisztos érdekes lesszKép

#19 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 04. 21:25

Máris jobb a félkész Windows 7 a Vistánál : teszt

#20 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 11. 05. 22:16

" Könyékig a Windows7-ben "

Úgy tűnik az eddig látottak alapján tényleg nem lesz ezzel gond. Korai volt az a Vista. Szerintem az XP még simán bírta volna pár évig, és csak akkor kellett volna kiadni a Vistát, amikor tényleg kész. A Windows 7 ilyen lesz.

Téma megosztása:


  • (18 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó