HWSW Informatikai Kerekasztal: Empire:Total War - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Empire:Total War

#61 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: norb - Dátum: 2010. 10. 15. 13:32

Napoleon-t néztük tegnap és sajna nem lehet 3-an multizni. tegnap rájöttem, hogy a multi sem éppen kiegyensúlyozott, mert az olasz hadjáratnál pl. a franciák simán verik az osztrákokat. Warton volt a gall, én meg a labanc, de neki annyi egysége volt...azt sem értem, hogyan tudta fenntartani őket, én a csont gyenge labanc haderőmet is alig. :) félelmetes mennyire gyengék. én buktam 400 katonát, a franciákról meg lepattogtak a lövedékek. :) vért izzadtam a csatáknál, Warton meg szó szerint átmasírozott rajtam a francia egységekkel. :)


Egy kis magyarázat a tegnapihoz:

  • A teljes haderőm felvonult Milánó ellen, tehát a hátországban kb. egyetlen egységem sem volt, talán a kezdőn néhány milícia. A haderőt a kezdővárosban lévő piac és a Genovával, Piedmonttal kötött kereskedelmi megállapodás finanszírozta. Majd ezt követően további kereskedelmi szerződéseket kötöttem.
  • A Milánói csata előtt elkövetetted az a taktikai hibát, hogy egy hangyafasznyi egységet kint hagytál a városon kívül. Ezért ilyenkor a városban lévő civilekből álló helyőrség nem fog a sereg segítségére sietni a reguláris haderőnek. Én sem becsülöm sokra a civileket, de ágyútölteléknek azért jók, meg azért valamilyen szinten mégiscsak lefoglalják az ellenség seregét.
  • Vélelmezem, hogy Klagenfurtban túl nagy létszámú sereget hagytál, aminek a játéknak abban a szakaszában nem volt értelme, hiszen a seregem még Észak-Olaszország dombos vidékein járt.
  • Egy kicsit megvédeném az osztrák hadsereget, ugyanis a Milánói csata egyszerű matematikai alapon dőlt el. Mégpedig ott, hogy a jobbszárnyadat a magára hagytad. 2 egység volt csak az én 3, majd a gyorsan felfejlődő negyedik egységemmel szemben. 2 versus 4 Könnyen belátható, hogy 2-szeres túlerővel szemben nem bírhattak.
  • Ennek a két egységnek a kiiktatásával, a csupán helyi szintű túlerő, valamint a csata első szakaszában a lovasság kamikaze jellegű felhasználása eldöntötte a csata további sorsát.


A fentiek szemléltetése szkrínsottal:
Kép

Szvzs. ebben a szituációban Alvinczi Józsefnek a jobb szárnyat vissza kellett volna vonultatni a domb tetejére a tüzérség mellé. Az ellenségre a tüzérséggel kartácstüzet zúdítani.

A Klagenfurti csata esetében már a csata kezdetén minőségi fölényben voltam, hiszen a klagenfurti helyőrség igen nagy hányada civilekből állt.

A 3 játékossal kapcsolatban csak felvetésként, ha csatára kerül sor, akkor a 3. játékos mit csinál?? :unsure:

#62 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 10. 15. 14:57

Egy kis magyarázat a tegnapihoz:

  • A teljes haderőm felvonult Milánó ellen, tehát a hátországban kb. egyetlen egységem sem volt, talán a kezdőn néhány milícia. A haderőt a kezdővárosban lévő piac és a Genovával, Piedmonttal kötött kereskedelmi megállapodás finanszírozta. Majd ezt követően további kereskedelmi szerződéseket kötöttem. ez stimmt.
  • A Milánói csata előtt elkövetetted az a taktikai hibát, hogy egy hangyafasznyi egységet kint hagytál a városon kívül. Ezért ilyenkor a városban lévő civilekből álló helyőrség nem fog a sereg segítségére sietni a reguláris haderőnek. Én sem becsülöm sokra a civileket, de ágyútölteléknek azért jók, meg azért valamilyen szinten mégiscsak lefoglalják az ellenség seregét. ezt, azért követtem el, mert az ETW-ben, ha a tábornokra klikkelsz, tudsz erődöt építeni. ezt akartam csinálni, Milano mellé egy erődöt és akkor fordult volna a kocka. sajna, NTW-ben ez nem lehetséges.
  • Vélelmezem, hogy Klagenfurtban túl nagy létszámú sereget hagytál, aminek a játéknak abban a szakaszában nem volt értelme, hiszen a seregem még Észak-Olaszország dombos vidékein járt. Klagenfurti hadsereggel találkoztál Milano mellett, akik éppen erődöt próbáltak építeni. :)
  • Egy kicsit megvédeném az osztrák hadsereget, ugyanis a Milánói csata egyszerű matematikai alapon dőlt el. Mégpedig ott, hogy a jobbszárnyadat a magára hagytad. 2 egység volt csak az én 3, majd a gyorsan felfejlődő negyedik egységemmel szemben. 2 versus 4 Könnyen belátható, hogy 2-szeres túlerővel szemben nem bírhattak. + szarul céloznak! :)
  • Ennek a két egységnek a kiiktatásával, a csupán helyi szintű túlerő, valamint a csata első szakaszában a lovasság kamikaze jellegű felhasználása eldöntötte a csata további sorsát. a lovasság a tábornokra utazott...



Szvzs. ebben a szituációban Alvinczi Józsefnek a jobb szárnyat vissza kellett volna vonultatni a domb tetejére a tüzérség mellé. Az ellenségre a tüzérséggel kartácstüzet zúdítani. itt ismét találkoztam egy furcsasággal. mégpedig azzal, hogy a elfogyott a muníció az ágyukhoz. ezért nem tüzeltem, innentől kezdve meg buktam az egészet. (ez egyébként hogy lehetséges) a franciák piszkosul erősek, ami valójában reális is, hisz végigpusztították Európát...
A Klagenfurti csata esetében már a csata kezdetén minőségi fölényben voltam, hiszen a klagenfurti helyőrség igen nagy hányada civilekből állt.

A 3 játékossal kapcsolatban csak felvetésként, ha csatára kerül sor, akkor a 3. játékos mit csinál?? :unsure:
semmit. campaign-t nem lehet 3-an játszani, csak 2-en. csatázni lehet, többen is, 1v1, 1v2, 2v2, 3v3, 4v4.


pirossal váloszolok, így egyszerűbb. :)

#63 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 18:25

A tüzérség esetében nem fogy el a muníció.

#64 Felhasználó inaktív   SWBF2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 15. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 10. 15. 19:25

A tüzérség esetében nem fogy el a muníció.


Hát, ha csak 2-en lehet, az szívás... :blink:

#65 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 07:10

Csatázni lehet 3-an. :happy: Bár az meg 2vs. 2-ben lenne igazán jó.

#66 Felhasználó inaktív   norb 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.092
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 07:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 10. 16. 07:10

Csatázni lehet 3-an. :happy: Bár az meg 2vs. 2-ben lenne igazán jó.

az 1vs2 nézzük meg este, mert szerintem az egyedül lévő játékosnak nagyobb a serege...

#67 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 16. 07:41

Nem hiszem, kap egy AI irányította segédcsapatot. Ma este nem leszek, majd csak vasárnap legközelebb.

#68 Felhasználó inaktív   SWBF2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 10. 31. 11:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 10. 16. 08:41

Nem hiszem, kap egy AI irányította segédcsapatot. Ma este nem leszek, majd csak vasárnap legközelebb.


Hát megint eltűntem... de tapasztalatból tanul az ember. Játsszatok ti ketten, én nem hiszem, hogy megyek online a közeljövőben. Hétvégén jön az FM, az pedig csak mégjobban el fog vonni az online játéktól. De így legalább nem kell azon agyalni, hogy hogy játszunk hárman :mellow:

#69 Felhasználó inaktív   nulla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 221
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 20. 23:18

Akit érdekel annak mondom, hogy kész az új Total War-os oldal, rengeteg cikkel, letöltéssel, stb:
www.twonline.hu

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó