HWSW Informatikai Kerekasztal: Final Fantasy - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Final Fantasy

#1 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 20. 18:19

Final Fantasy!! Ilyen topic még úgysem volt. Itt minde1ik részről lehetne írni.

Überkonzolon elérhető lesz FF advent children BD film ( Figyelem !!!

A blu-ray film RÉGIÓ KÓDOS ! Európai PAL-os PS3 NEM játssza le!
Csak PC-s blu-ray lejátszóval lehet megnézni vagy NTSC-s PS3-al.

A FF XIII játszható demót minden PS3 lejátssza, a játék JAPÁN nyelvű !!!!) Ár 18.990Ft

#2 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 20. 19:26

Remélem megélénkül majd a topic!
Újabb hír (forrás playstationlive.hu http://playstationlive.hu/note/1082 )

Multiplatform az FFXIII - Mennyit számít ez a Sony-nak?

Biztos több olvasó gondolja majd, hogy ez egy "mosakodós" cikk, ezért mindenkit gyorsan megnyugtatnék: nem az. Amikor a Microsoft megszerezte a Final Fantasy XIII Xbox 360 verziójának jogát, egyértelműen betett a Sony-nak (és valamenyire talán magának a Square Enix-nek is). Más aspektusból vizsgálva azonban a Final Fantasy XIII multiplatformosodása talán nem is annyira rossz a Sony szempontjából. Hadd magyarázzam el.

1. Jelen pillanatban úgy áll a helyzet, hogy a Final Fantasy XIII Japánban Playstation 3 exkluzív. Források ettől függetlenül azt pletykálják, hogy a Microsoft esetleg bejelentheti az FFXIII japán Xbox 360 változatát az E3-on. Ha ez meg is történik, a két dátum szinte biztosan nem egyezik majd meg, késés lesz köztük. A korábbi Final Fantasy játékok nagyjából 2 milliós fogyást produkáltak két nap alatt, úgy, hogy a felhasználói bázis 4 millió körül volt. Általában Japán az, ahol a Final Fantasy címek legjobban szerepelnek, tehát borítékolható, hogy a megjelenéskor megugranak majd a hardvereladások is. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a Sony az FFXIII megjelenésének magasságában feltehetően PS3 árcsökkentést is eszközöl, így jó eladások várhatók.

2. A game európai és észak-amerikai megjelenése mindkét géptípusra ugyanakkor lesz (egyelőre a Microsoft mondja ezt, nem pedig a Square Enix). Ez azt jelenti, hogy nagyon valószínűen az Xbox 360 verzióból többet adnak majd el Észak-Amerikában, mint PS3-ra. A mindkét konzollal rendelkezők szinte biztos, hogy PS3-ra veszik majd meg a programot, hisz az egy Blu-ray diszk szimpatikusabb, mint a (valószínűleg) 4 DVD.

3. Azok, akik a 360 verziót veszik majd meg, rá fognak jönni, hogy az FFXIII univerzumának többi felvonása (Fabula Nova Crystallis) csak Sony gépeken játszható; a Final Fantasy Versus XIII PS3, a Final Fantasy Agito XIII pedig PSP exkluzív. Ez megnövelheti a Sony hardverek eladásait, ráadásul új Final Fantasy rajongókat termel.

4. A Square Enix részvényeinek körülbelül 8.26%-a a Sony-é. Ez azt jelenti, hogy az összes profit 8.26% - akár PS3, akár 360 - a Sony zsebébe vándorol. Nos, így azok, akik az Xbox 360 változatot veszik meg, függetlenül attól, hogy mennyire keményvonalas fanboyok, a legnagyobb konzolháborús ellenségüket támogatják majd. (Forrás)

5. A Playstation 3 tulajdonosok valószínűleg jobb verziójú játékot kapnak. A Square Enix többször is kijelentette, hogy miután az FFXIII PS3 verzója teljesen elkészül, csak akkor kezdik meg az X360-ra portolást, eközben pedig a PS3 kód lokalizálása (más nyelvekre fordítása) folyik majd. Ez a PS3-as optimalizálás azt jelentheti, hogy az Xbox 360 verzió egy kicsit (mindenképpen) gyengébben mutat majd (a PS3 környezetből 360-ra pakolt címek általában valamivel rosszabbak, mint a 360-ról PS3-ra portoltak).

#3 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 20. 19:35

Idézet

Remélem megélénkül majd a topic!
Újabb hír (forrás playstationlive.hu http://playstationlive.hu/note/1082 )

Multiplatform az FFXIII - Mennyit számít ez a Sony-nak?

Biztos több olvasó gondolja majd, hogy ez egy "mosakodós" cikk, ezért mindenkit gyorsan megnyugtatnék: nem az. Amikor a Microsoft megszerezte a Final Fantasy XIII Xbox 360 verziójának jogát, egyértelműen betett a Sony-nak (és valamenyire talán magának a Square Enix-nek is). Más aspektusból vizsgálva azonban a Final Fantasy XIII multiplatformosodása talán nem is annyira rossz a Sony szempontjából. Hadd magyarázzam el.

1. Jelen pillanatban úgy áll a helyzet, hogy a Final Fantasy XIII Japánban Playstation 3 exkluzív. Források ettől függetlenül azt pletykálják, hogy a Microsoft esetleg bejelentheti az FFXIII japán Xbox 360 változatát az E3-on. Ha ez meg is történik, a két dátum szinte biztosan nem egyezik majd meg, késés lesz köztük. A korábbi Final Fantasy játékok nagyjából 2 milliós fogyást produkáltak két nap alatt, úgy, hogy a felhasználói bázis 4 millió körül volt. Általában Japán az, ahol a Final Fantasy címek legjobban szerepelnek, tehát borítékolható, hogy a megjelenéskor megugranak majd a hardvereladások is. Azt sem szabad elfelejteni, hogy a Sony az FFXIII megjelenésének magasságában feltehetően PS3 árcsökkentést is eszközöl, így jó eladások várhatók.

2. A game európai és észak-amerikai megjelenése mindkét géptípusra ugyanakkor lesz (egyelőre a Microsoft mondja ezt, nem pedig a Square Enix). Ez azt jelenti, hogy nagyon valószínűen az Xbox 360 verzióból többet adnak majd el Észak-Amerikában, mint PS3-ra. A mindkét konzollal rendelkezők szinte biztos, hogy PS3-ra veszik majd meg a programot, hisz az egy Blu-ray diszk szimpatikusabb, mint a (valószínűleg) 4 DVD.

3. Azok, akik a 360 verziót veszik majd meg, rá fognak jönni, hogy az FFXIII univerzumának többi felvonása (Fabula Nova Crystallis) csak Sony gépeken játszható; a Final Fantasy Versus XIII PS3, a Final Fantasy Agito XIII pedig PSP exkluzív. Ez megnövelheti a Sony hardverek eladásait, ráadásul új Final Fantasy rajongókat termel.

4. A Square Enix részvényeinek körülbelül 8.26%-a a Sony-é. Ez azt jelenti, hogy az összes profit 8.26% - akár PS3, akár 360 - a Sony zsebébe vándorol. Nos, így azok, akik az Xbox 360 változatot veszik meg, függetlenül attól, hogy mennyire keményvonalas fanboyok, a legnagyobb konzolháborús ellenségüket támogatják majd. (Forrás)

5. A Playstation 3 tulajdonosok valószínűleg jobb verziójú játékot kapnak. A Square Enix többször is kijelentette, hogy miután az FFXIII PS3 verzója teljesen elkészül, csak akkor kezdik meg az X360-ra portolást, eközben pedig a PS3 kód lokalizálása (más nyelvekre fordítása) folyik majd. Ez a PS3-as optimalizálás azt jelentheti, hogy az Xbox 360 verzió egy kicsit (mindenképpen) gyengébben mutat majd (a PS3 környezetből 360-ra pakolt címek általában valamivel rosszabbak, mint a 360-ról PS3-ra portoltak).
tegnap csináltam egy FF XIII topikot és ugyanezzel a cikkel kezdtemKép máskor jobban néz körül...
konzol központ...

#4 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 20. 19:43

ok csak én nem találtam melyik csoportban van ez a topic ? én az elsőbe raktam ahol van a többi játék és ott nem volt.

#5 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 20. 19:46

Idézet

ok csak én nem találtam melyik csoportban van ez a topic ? én az elsőbe raktam ahol van a többi játék és ott nem volt.
konzol központ mivel konzolexlúzív de mind1 majd amelyik jobban megy az megmaradKép

#6 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 26. 19:22

Amerika:429 nap
Európa:429
Ausztrália:429
Japán: 248

Demoról még nem tudni híreket talán 2009ben már megjelenik angol nyelven.



#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 26. 19:50

nembaj a Versus előbb jön az is jó lesz....

#8 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 26. 20:11

Idézet

nembaj a Versus előbb jön az is jó lesz....
az még nem olyan biztos mert GT n az van írva h TBA és azért ők elég jól tudják h mi mikor jelenik meg.

#9 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 26. 20:24

Idézet

az még nem olyan biztos mert GT n az van írva h TBA és azért ők elég jól tudják h mi mikor jelenik meg.
mind1 várjuk mind a ketőtt...am tudtátok hogy az új Versus trailer ingame???Kép beszarás

#10 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 04. 26. 20:46

Idézet

Idézet

az még nem olyan biztos mert GT n az van írva h TBA és azért ők elég jól tudják h mi mikor jelenik meg.
mind1 várjuk mind a ketőtt...am tudtátok hogy az új Versus trailer ingame???Kép beszarás
ezt már írtam régebben xD de am jah , BD nél megtehetik van bőven helyKép hát én reménykedem ők rendesen kihasználják helyet,ha már van pl 50gb kikell használniKép

#11 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 12. 23. 15:19

FF XIII ról alkotott vélemények japán gamerek szerint
Ezek után meggondolandó a játék megvétele...

#12 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 12. 23. 15:21

dik ezzel 5 percet játszotam és hányingert kaptam olyan gagyi játék

#13 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 12. 23. 15:36

Idézet

dik ezzel 5 percet játszotam és hányingert kaptam olyan gagyi játék
melyik részével?

#14 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 12. 23. 15:38

ami még ps2 ön volt

#15 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 12. 23. 15:52

Idézet

ami még ps2 ön volt
hát vmelyik nem a legjobb, de a VII et v a VIII at próbáld ki, én nagyon jónak találtam... grafikától ne várj sokat.

#16 Felhasználó inaktív   @darkking@ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 12. 21:48

Nah ma sikeresen megvettem a FF XIII-at :Đ hát kiváncsi vagyok hogy milyen lehet de már megérte hogy megvan nekem :-D irják sokan hogy lineáris a játékmenet...de nekem a 10.része nagyon bejött és ha belegondolunk egy kicsit az is lineáris volt sőtt..én szerintem :) nah mindegy ez alapján vettem meg!Remélem sikerül kivinni az egésszet!Mert a 10.-része olyan nehéz volt nekem hogy azt amikor már nagyon elekadtam kissebb segitséggel tudtam csak kivinni remélem ez menni fog a nélkül is!

#17 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 12. 21:50

Idézet

Nah ma sikeresen megvettem a FF XIII-at :Đ hát kiváncsi vagyok hogy milyen lehet de már megérte hogy megvan nekem :-D irják sokan hogy lineáris a játékmenet...de nekem a 10.része nagyon bejött és ha belegondolunk egy kicsit az is lineáris volt sőtt..én szerintem :) nah mindegy ez alapján vettem meg!Remélem sikerül kivinni az egésszet!Mert a 10.-része olyan nehéz volt nekem hogy azt amikor már nagyon elekadtam kissebb segitséggel tudtam csak kivinni remélem ez menni fog a nélkül is!
Ez zstm. is könnyebb mint a 20ik,többtől halottam.
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#18 Felhasználó inaktív   Batri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 12. 21:52

Idézet

Nah ma sikeresen megvettem a FF XIII-at :Đ hát kiváncsi vagyok hogy milyen lehet de már megérte hogy megvan nekem :-D irják sokan hogy lineáris a játékmenet...de nekem a 10.része nagyon bejött és ha belegondolunk egy kicsit az is lineáris volt sőtt..én szerintem :) nah mindegy ez alapján vettem meg!Remélem sikerül kivinni az egésszet!Mert a 10.-része olyan nehéz volt nekem hogy azt amikor már nagyon elekadtam kissebb segitséggel tudtam csak kivinni remélem ez menni fog a nélkül is!
GratKép ebben is van 1-2 szivatós rész, de nem olyan szörnyen nehéz, csak a megfelelő taktikát kell használni.

#19 Felhasználó inaktív   @darkking@ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 12. 21:59

Köszönöm a válaszokat :Đ ha könnyebb minta 10. akkor biztos menni fog könnyebben! Ahogy meg batri mondta gondolom ilyen kis átgondolós harcok is lessznek de megoldom :-D amúgy örülök neki de ma már nem próbálomki majd holnap és irok egy két soros véleményt :) köszi srácok!Jóccakát!Kép

#20 Felhasználó inaktív   @darkking@ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 927
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 05. 13. 16:05

Nah végre neki tudtam ülniegy kicsit és kipróbálni az újj jövevényem :Đ
A grafikája valami szemetkápráztató,tényleg gyönyörű ahogy mondták igaz!Tehát maga a játék gyönyörű!
A játék maga hát hiába tagadni lineáris..deee ez engem cseppet sem zavar mert a 10.-részét mint ahogy írtam imádom és az is legalább ennyire lineáris volt kivéve egy két világban!A harcok nagyon tetszenek..és szerintem egy igazi Final Fantasy-lett!
Egyenlőre ez a véleményem, még tapasztalom a játékot!de összesitve véleményem szerint egy nagyon jó játék lett és nem bántam meg hogy megvettem (Eddig) ha pontoznom kéne nekem 10/9 simán a játék (jelzem az eddig látottak/tapasztaltak alapján alapján)!

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó