HWSW Informatikai Kerekasztal: Zenélés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zenélés

#21 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:34

Idézet

Guppinak:

Ha bármi egyéb érdekel még, csak szólj. :ĐKép

Hohóóó, köszi. Kép:-D Nem semmi 15 évesen már koncertezni. Kép Izgulnék rendesen. ami még izgat, gondolom saját számokat is írtatok. Az érdekelne még hogy csináltátok őket, szöveghez hogy szereztetek zenét (vagy fordítva?)? Meg a legeleje, hogy alakult meg a banda? KépKép
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#22 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:39

Idézet

Idézet

16 vagy és évek óta koncertezel? Az nem rossz! Milyen zenét játszotok?
Az az évek óta, az kb 1,5 év volt. A zenélést kb 13-14 évesen kezdtem, és 15 éves voltam az első koncertemen. :Đ Rockot, azon belül Guns n' Roses-t, Tankcsapdát, régebben Nirvanát is, és mind az 1 sajátot. :-D
Ha minden jól megy, én 3-án játszom el osztálytársammal a Hot For Teachert. Addig kell valahonnan szereznem egy basszus gitárt...
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#23 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:54

A banda mire elérte a végleges formályát 2 énekes, és ezzelegyütt két névváltást élt meg. Az ősidőkben, amikor még nem volt pénzünk hangszerre azzal játszottunk,amit találtunk, mondjuk szerencsénk is volt, hogy a dobos bátyjának volt elektromos és akkusztikus gitárja is. A dob szintetizátorból szólt, a basszust pedig akkusztikus gitáron játszottam. Aztán lett dob, lett szólósunknak gitárja, majd végül nekem is basszerom. Amíg az nem volt, addig én örököltem meg az elektromost.Kép Írtunk ilyen primitívebb számokat, e közönség előtt soha nem lettek előadva, mitöbb ebben a felállásban nem is volt koncertünk. A saját számok ezidőtájt guitar pro-val íródtak, de sajnos egyikőnk sem értett annyira a kottához, hogy ehy igazán színvonalas szám összejöjjön.

Énekesváltás után ezek a számok elfelejtődtek, csak archív felvételként maradtak fenn.Kép Itt szinte mindent a nulláról kellett kezeni, mert be kellett tanítani neki a számokat. Sajnos ez a váltás a "ha nincs ló jó a szamár is" elven alapult, mert a hangja nem volt sokkal jobb mint az előző énekesnek. Ebben az időszakban indult el a technikai felvirágzásunk, szereztünk új cuccokat, lámpákat, állványokat, hangfalakat, és elkezdünk demón is dolgozni, ami főleg feldolgozásokból állt volna, mellette két saját szám. Ezeket már előadtuk közönség előtt is, de sajnos még mindig nem ütötte meg azt a minőségi szintet, amit elvártunk volna. A zenét a gitárossal közösen, a szöveget én írtam, de így visszagondolva nem volt hozzá különösebb tehetségem, csak így alakult. :Đ A legtöbb koncertünk is ebben a felállásban volt, megismerkedtünk a "konkurenciával", és nagyon jóban lettünk velük. Alapjában véve az egész helyi zenészközösség nagyon összetartó, mindenki segíti egymást stb.

Újabb énekesváltás következett, az új srácnak nagyon jó hangja van, és tudatosan használta is, ki merte engedni. Szintén írtunk egy számot, ekkor már guitar pro nélkül, a riffek általában jammelésből jöttek össze. Megalkottunk egy alapdallamot, verszaqk alatti részt, átvezetőt és refrént, majd erre lett a szöveg megírva. Ez a szám elég sikeres lett a helyi körökben, és nagyon büszkék voltunk rá. Rövid időn belül közel annyit koncerteztünk, mint az előző fázisban, és a legemlékezetesebb bulik is ebből az időszakból vannak. Idő közben próbahelyet kellett váltanunk, de szerencsére sikerült találnunk egyet, kipofoztuk, teleragasztottuk tojástartó tálcával, és indulhatott a banzáj. Szintén újrakezdés, számok betanítása az énekesnek, sok türelem, ami végül meghozta gyümölcsét. Sajnos a végére előjöttek nézetbeli különbségek, viták, aminek elég súlyos következményei lettek....

A legelején rengeteget próbáltunk, szinte az egész nyáriszünetet végigzenéltük. Általában nyáron 9-12 ig, ebédszünet, mindenki haza, majd 2-8ig zenéltünk lkisebb megszakításokkal. Később ez lecsökkent -az egyre több tanulnivaló miatt is- heti 2-3 alkalomra, amikor 2-3 órát tudtunk zenélni, de ilyenkor már ezis bőven elég volt. :-D

Egyéb kérdés?Kép


98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#24 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:59

Idézet

Egyéb kérdés?Kép

Honnan tanultátok meg a számokat? Tudsz olyan oldalt ahol normális tabok vannak fönt, basszusgitárhoz is?
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#25 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:59

Neveket kihagytad. KépKép Pedig arra is kíváncsi vok. :Đ De nagyon érdekes számomra amiket leírtál köszi. KépKép
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#26 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 23:05

Idézet

Idézet

Egyéb kérdés?Kép

Honnan tanultátok meg a számokat? Tudsz olyan oldalt ahol normális tabok vannak fönt, basszusgitárhoz is?

Gtuitar pro. "Netes bótbul" beszerezhető, de ne legyen kisebb a verziósáma 5.2-nél. Tabokat hozzá a www.911tabs.com-ról tudsz beszerezni. Ez egy nagy gyűjtőoldal, rengeteg kottával (van magyar is).

Guppi:

#1: Katasztrofóbia
#2: The Imperator
#3: Cry Baby


98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#27 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 23:11

Idézet

Idézet

Idézet

Egyéb kérdés?Kép

Honnan tanultátok meg a számokat? Tudsz olyan oldalt ahol normális tabok vannak fönt, basszusgitárhoz is?

Gtuitar pro. "Netes bótbul" beszerezhető, de ne legyen kisebb a verziósáma 5.2-nél. Tabokat hozzá a www.911tabs.com-ról tudsz beszerezni. Ez egy nagy gyűjtőoldal, rengeteg kottával (van magyar is).

Köszi, majd holnap megnézem, mostmár inkább lefexek alszani. Még 1x kösz.
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#28 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 23:13

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Gtuitar pro. "Netes bótbul" beszerezhető, de ne legyen kisebb a verziósáma 5.2-nél. Tabokat hozzá a www.911tabs.com-ról tudsz beszerezni. Ez egy nagy gyűjtőoldal, rengeteg kottával (van magyar is).

Köszi, majd holnap megnézem, mostmár inkább lefexek alszani. Még 1x kösz.
Igazán nincs mit! Énis megyek, elteszem magam holnapra.... Sziasztok, jónyóc!Kép

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#29 Felhasználó inaktív   bete32 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.780
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 18:37

No gyerekek, holnap olyan zenei élményben lesz része az osztályomnak... Haverral duóban elóadjuk a Smoke on the watert Kép Én gitározni fogok, haver meg szájharmónikával (!!!!) nyomja :Đ

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o  Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

 

 


#30 Felhasználó inaktív   Aramisz93 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:07

Idézet

No gyerekek, holnap olyan zenei élményben lesz része az osztályomnak... Haverral duóban elóadjuk a Smoke on the watert Kép Én gitározni fogok, haver meg szájharmónikával (!!!!) nyomja :Đ
:Huu az annyira jó. A szájharmónika. Annyira szeretnék megtanulni. Van nekünk itthon egy szájharmónikánk még nagypapámról maradt rám. Eddig csak ugy megfujtam néha. Aztán komolyabban elkezdett érdekelni a dolog, utána néztem és rájöttem hogy nem túl egyszerű ugyanis többféle szájharmónika van. Én meg a kottához nem értek, még azenei ábécét sem tnaultam meg ötödikben, csak kipuskáztam mikor dogát írtunk belőle. Szoval nagyon hülye vagyok a témához. Oktatóvideót kerestem. Egy hangot nem tudtam ugy megszolaltatni mint a csávó, és szerintem még a harmónikája is más volt. Ugyhogy szivesen vennék bármiféle ötletet !Kép

bete: Énekelni nem fogsz?

#31 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:13

Idézet

No gyerekek, holnap olyan zenei élményben lesz része az osztályomnak... Haverral duóban elóadjuk a Smoke on the watert Kép Én gitározni fogok, haver meg szájharmónikával (!!!!) nyomja :Đ
Video? Ha lesz, muszáj lesz ide felraknod Kép
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#32 Felhasználó inaktív   bete32 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.780
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:15

Idézet

Idézet

No gyerekek, holnap olyan zenei élményben lesz része az osztályomnak... Haverral duóban elóadjuk a Smoke on the watert Kép Én gitározni fogok, haver meg szájharmónikával (!!!!) nyomja :Đ
Video? Ha lesz, muszáj lesz ide felraknod Kép
Majd mobillal rittyentünk valami videjó szerűséget.

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o  Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

 

 


#33 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:24

Idézet

Idézet

Idézet

No gyerekek, holnap olyan zenei élményben lesz része az osztályomnak... Haverral duóban elóadjuk a Smoke on the watert Kép Én gitározni fogok, haver meg szájharmónikával (!!!!) nyomja :Đ
Video? Ha lesz, muszáj lesz ide felraknod Kép
Majd mobillal rittyentünk valami videjó szerűséget.

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép
Ne már, hát szájharmonika mellett mennyibe telik elénekelgetni egy számot? Kép
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#34 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:24

Idézet

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép
Ilyeneken ne problémázz szerintem... Én jelenleg úgy vagyok basszusgitáros egy "zenekarban", hogy nem tudok gitározni és nincs basszusgitárom.

#35 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:29

Idézet

Idézet

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép
Ilyeneken ne problémázz szerintem... Én jelenleg úgy vagyok basszusgitáros egy "zenekarban", hogy nem tudok gitározni és nincs basszusgitárom.
A tudás és az eszköz is nélkülözhető, ha elszánt az ember.Kép
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#36 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:34

Idézet

A tudás és az eszköz is nélkülözhető, ha elszánt az ember.Kép
Olyan elszánt vagyok, hogy az valami hihetetlen. Külön filozófia szerint próbálgatunk játszani, amit Kerry King Jr., a gitáros srác úgy fogalmazott meg, hogy "Nem baj, ha nem jó bund, vagy nem jó húr, bazmeg, ha kicsit hasonlít rá, akkor már jók vagyunk, baszod!"
Szóval nagyon elszántak vagyunk és teljes profizmusra törekszünk.

#37 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 19:43

Idézet

Idézet

A tudás és az eszköz is nélkülözhető, ha elszánt az ember.Kép
Olyan elszánt vagyok, hogy az valami hihetetlen. Külön filozófia szerint próbálgatunk játszani, amit Kerry King Jr., a gitáros srác úgy fogalmazott meg, hogy "Nem baj, ha nem jó bund, vagy nem jó húr, bazmeg, ha kicsit hasonlít rá, akkor már jók vagyunk, baszod!"
Szóval nagyon elszántak vagyunk és teljes profizmusra törekszünk.
Milyen igaz. Valszeg e filozófia alapján váltak naggyá, a világhírű zenekarok. Mert hát mindenki kicsiben kezdi.
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#38 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 20:17

Idézet

Idézet

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép
Ilyeneken ne problémázz szerintem... Én jelenleg úgy vagyok basszusgitáros egy "zenekarban", hogy nem tudok gitározni és nincs basszusgitárom.
Dejavu (vagy hogy a rákba kell írni). Szinte teljesen ugyan így voltam én is. A zenekar is úgyalakult meg, hogy "Csinálunk egy zenekart. Leszel basszeros?" "Persze"Kép

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#39 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 11. 15. 20:40

Idézet

Idézet

Idézet

Aramisz: énekelni én sem tudok, és haver sem Kép
Ilyeneken ne problémázz szerintem... Én jelenleg úgy vagyok basszusgitáros egy "zenekarban", hogy nem tudok gitározni és nincs basszusgitárom.
Dejavu (vagy hogy a rákba kell írni). Szinte teljesen ugyan így voltam én is. A zenekar is úgyalakult meg, hogy "Csinálunk egy zenekart. Leszel basszeros?" "Persze"Kép
Velem konkrétan közölte Kerry King Jr., hogy én leszek a poszt betöltője, és szájbat_sz, ha mégse... Az egész zenekart így szedte össze szerintem, de nagy az összhang, olyannyira nagy, hogy azt se tudjuk eldönteni, hogy mit próbáljunk meg eljátszani.
De ha minden igaz, nemrég lett dobosunk is, neki hangszere is van, öt éve tanul játszani is rajta... Valószínűbbnek tartom amúgy, hogy át akar csak verni ez a jóember, nehogy tragikus hirtelenséggel itthagyjam ezt az egészet, még mielőtt pénzt ölnék basszusgitárba.

#40 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 15. 20:53

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet


Dejavu (vagy hogy a rákba kell írni). Szinte teljesen ugyan így voltam én is. A zenekar is úgyalakult meg, hogy "Csinálunk egy zenekart. Leszel basszeros?" "Persze"Kép
Velem konkrétan közölte Kerry King Jr., hogy én leszek a poszt betöltője, és szájbat_sz, ha mégse... Az egész zenekart így szedte össze szerintem, de nagy az összhang, olyannyira nagy, hogy azt se tudjuk eldönteni, hogy mit próbáljunk meg eljátszani.
De ha minden igaz, nemrég lett dobosunk is, neki hangszere is van, öt éve tanul játszani is rajta... Valószínűbbnek tartom amúgy, hogy át akar csak verni ez a jóember, nehogy tragikus hirtelenséggel itthagyjam ezt az egészet, még mielőtt pénzt ölnék basszusgitárba.
Ez is egy módja a bandaalapításnak.Kép Az a fő, hogy meglegyen az összhang. Ha az megvan, utána már szinte minden megy magától. :Đ

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó