HWSW Informatikai Kerekasztal: Zenélés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Zenélés

#1 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 19:57

nem találtam ilyen témát, gondoltam nyitok egyet sztem páran biztos írnak majd ide:)

#2 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:05

Idézet

nem találtam ilyen témát, gondoltam nyitok egyet sztem páran biztos írnak majd ide:)
Jól tetted, köszönjük. És az enyhe célzést is értjük. :Đ
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#3 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:11

Idézet

Idézet

nem találtam ilyen témát, gondoltam nyitok egyet sztem páran biztos írnak majd ide:)
Jól tetted, köszönjük. És az enyhe célzést is értjük. :Đ
KépKép csak már sokadjára láttam h rávan szorulva a nép egy ilyen szabad átfogású topikra Kép nem akartam semmire se célozni :-D

amugy hogy végre témához is legyen valami: gitár Kép meg hobbiból kéziütős

#4 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:20

Jókis topik :Đ

Naszóval.... Lassan 2 és fél éve basszerozok, zenekarban nevelkedtem, onnan szereztem minden gyakorlatomat, ami szerintem többet ér, mint a zeneiskolai tudás. A kottához ugyan nem értek, de ez szerencsére nem szab gátat a zenélésnek. Főleg Metallica számokat szoktam játszani, de előfordul még Guns N Roses, Red Hot Chili Peppers és egyéb más szám, ami éppen megtetszik. :-D


98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#5 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:28

Részemről nyár végén kezdtem gitározni. Tudásom még mindig a nulla felé van a legközelebb, ráadásul egy jó barátom mindenképp basszusgitárost akar belőlem csinálni (ami engem is vonz, főleg azért, mert csak négy húrja van), hogy alakíthassunk egy zenekart. A formáció már szeptember ótaakar nagyon erősen megalakulni, jelenleg négyen vagyunk zenei analfabéták, azt sem tudjuk igazából eldöteni, hogy mivel próbálkozzunk, mivel a zenei ízlésünk is elég változatos... Hard rocktól black metalig, úgy körülbelül.

Ja és persze zenélek a DRL Fisher nevezetű pszichedelikus acid jazz/ technical black világzene zenekarban is.

#6 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 20:37

Idézet

Idézet

nem találtam ilyen témát, gondoltam nyitok egyet sztem páran biztos írnak majd ide:)
Jól tetted, köszönjük. És az enyhe célzést is értjük. :Đ

Jaja, kell ez a topic ennyi zenésznek. Kép A másik topicban feltett kérdésedre válaszoljak: A zongorát kezdi lassacskán beérni a gitár. Mostanság alig zongorázok még a gitárt ész nélkül tolom. Megszerettem. Kép Persze a profi szinttől még nagyon messze állok, igazából erős közepest adnék magamnak e téren. Viszont a körülöttem lévők ezzel nem értenek egyet. Ezért is hívtak zenekarba. :-D

Holnap lesz az első próba. Izgulok is rendesen, még sosem zenéltem csoportosan. Kép


I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#7 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:30

Idézet

Idézet

Jaja, kell ez a topic ennyi zenésznek. Kép A másik topicban feltett kérdésedre válaszoljak: A zongorát kezdi lassacskán beérni a gitár. Mostanság alig zongorázok még a gitárt ész nélkül tolom. Megszerettem. Kép Persze a profi szinttől még nagyon messze állok, igazából erős közepest adnék magamnak e téren. Viszont a körülöttem lévők ezzel nem értenek egyet. Ezért is hívtak zenekarba. :Đ

Holnap lesz az első próba. Izgulok is rendesen, még sosem zenéltem csoportosan. Kép

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...

#8 Felhasználó inaktív   First Aye 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.676
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:31

Idézet

Idézet

Jaja, kell ez a topic ennyi zenésznek. Kép A másik topicban feltett kérdésedre válaszoljak: A zongorát kezdi lassacskán beérni a gitár. Mostanság alig zongorázok még a gitárt ész nélkül tolom. Megszerettem. Kép Persze a profi szinttől még nagyon messze állok, igazából erős közepest adnék magamnak e téren. Viszont a körülöttem lévők ezzel nem értenek egyet. Ezért is hívtak zenekarba. :Đ

Holnap lesz az első próba. Izgulok is rendesen, még sosem zenéltem csoportosan. Kép

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...
Bírod a mulatós muszikát mi?Kép
Ám én most hirtelen elkedztem vágyakozni egy dob után, de ez is csak fellángolásKép
"Ha az élet egy játék, akkor gyűjtsünk achievementeket!"

#9 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:37

Idézet

Idézet

Idézet

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...
Bírod a mulatós muszikát mi?Kép
Ám én most hirtelen elkedztem vágyakozni egy dob után, de ez is csak fellángolásKép
A dobolás az nem épp a legkönnyebb, ráadásul maga a hangszer is elég drága, (bár ha valakinek szilárd az elhatározása, ez a legkevesebb). Ja és a család és a szomszédok is nagyon örülnek a kezdő dobosoknakKép

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#10 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:42

Idézet

Idézet

Idézet

Jaja, kell ez a topic ennyi zenésznek. Kép A másik topicban feltett kérdésedre válaszoljak: A zongorát kezdi lassacskán beérni a gitár. Mostanság alig zongorázok még a gitárt ész nélkül tolom. Megszerettem. Kép Persze a profi szinttől még nagyon messze állok, igazából erős közepest adnék magamnak e téren. Viszont a körülöttem lévők ezzel nem értenek egyet. Ezért is hívtak zenekarba. :Đ

Holnap lesz az első próba. Izgulok is rendesen, még sosem zenéltem csoportosan. Kép

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...
Bírod a mulatós muszikát mi?Kép
Ám én most hirtelen elkedztem vágyakozni egy dob után, de ez is csak fellángolásKép
mulatós Kép hááá! ezen jót röhögtem Kép amúgy inkább ilyeneket tanulnék meg nagyon: http://www.youtube.c...h?v=8CSyhOCb0Cs csak azért írtam a szintit, mert az nem olyan benga nagy, meg kicsit olcsóbb is...főleg ha másodhangszerről van szó:-D
amúgy a kéziütősöm ilyen: http://www.youtube.c...h?v=tQYigVCE2os

#11 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:42

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...
Bírod a mulatós muszikát mi?Kép
Ám én most hirtelen elkedztem vágyakozni egy dob után, de ez is csak fellángolásKép
A dobolás az nem épp a legkönnyebb, ráadásul maga a hangszer is elég drága, (bár ha valakinek szilárd az elhatározása, ez a legkevesebb). Ja és a család és a szomszédok is nagyon örülnek a kezdő dobosoknakKép
Emlékszem kiskoromban zongorázni irattak be de nagyon utáltam. Én is Dobolni akartam mint minden kiskamasz mert az tök menő Kép Na a zongoratanárom levitt a dobtanárhoz hogy magyarázza el nekem mi is az a dobolás.
Első félév: Kapsz egy db dobverőt! azzal a térdeden dobolsz. később talán kapsz egy csörgőt is azt is ütheted majd az a 3szög amivel a vadnyugaton az ebédidőt jeleztékKép
Fél óra múlva eljutottunk oda hogy kb 5év mire leülhetsz egy dobfelszerelés elé addig sehova semmi...
Na itt mondtam azt hogy köszi nem akarok dobolni Kép


#12 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:45

Már nem gitározol Kinderbalu?Kép

#13 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:46

eszembejutott h a te gitárod (bogesz) volt az első gitár a kezemben :Đ jól el is szakítottam a húrját Kép
de régen volt már Kép

#14 Felhasználó inaktív   kinderbalu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 237
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:47

Idézet

Már nem gitározol Kinderbalu?Kép
de, de :-D volt együttes is már meg minden Kép upgrade-eltem azóta :Đ

#15 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 21:58

Idézet

eszembejutott h a te gitárod (bogesz) volt az első gitár a kezemben :Đ jól el is szakítottam a húrját Kép
de régen volt már Kép
Elég régen Kép Én azóta nem nagyon gitározok de tervben van hogy a magam szórakoztatására leporolom a Yamahát Kép

#16 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 12. 22:52

Idézet

Idézet

Idézet

Jaja, kell ez a topic ennyi zenésznek. Kép A másik topicban feltett kérdésedre válaszoljak: A zongorát kezdi lassacskán beérni a gitár. Mostanság alig zongorázok még a gitárt ész nélkül tolom. Megszerettem. Kép Persze a profi szinttől még nagyon messze állok, igazából erős közepest adnék magamnak e téren. Viszont a körülöttem lévők ezzel nem értenek egyet. Ezért is hívtak zenekarba. :Đ

Holnap lesz az első próba. Izgulok is rendesen, még sosem zenéltem csoportosan. Kép

mióta gitározol? meg zongora mióta? nekem egyik célom h megtanuljak szintin legalábbKép nagyon bejövős hangszer...
Nyáron volt 1éve hogy megvettem az első gitáromat (amit jelenleg is nyúzok) a "Baltimore by johnson"-t. Ha belegondolok hogy előtte abszolúte nem tudtam semmit egész szépen fejlődök. A zongorázás csak pár hónappal kezdtem hamarabb mint a gitárt. Szerencsés helyzetben voltam mert van egy yamaha szintim és egy eredeti Bécsi zongora a földszinten (keresztanyámé volt, valahogy nem vitte magával Rómába Kép) bár az már 1000éve nem volt behangolva de még akkor is élvezet rajta jáccani. Igazából 1 szám miatt kezdtem el zongorázni, Gary Jules: mad world-je amit ma már csukott szemmel is vígan eljáccok annyiszor előadtam. Továbbá a halo3 reklámjában hallható Chopin: Esőcsepp prelűdjét is elkezdtem de máig nem értem a végére, 90%-a megvan. Ezen kívül még 1-2 ilyen "egykezes" megmozdulást tudok rajta mint pölö a Nokia szignál, darth vader theme,kereszapa theme,magyar-amcsi-oroszKép-horvát himnusz. Kép Ha te is szeretnél szintizni akkor csak nyugodtan hajrá Kép, A youtube tömve van tanító videjókkal így még kottát sem kell tudni olvasni. Csak gyakorolni, gyakorolni! :-D
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#17 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2009. 11. 12. 23:00

6 éve gitározom ebböl 5öt tanárnál. a bátyám régi klasszikusán játszok, de még mindignagyon jól szól, és felturbóztuk 1-2 holmival (pengetötarto, capo, húrkészlet). most egy fekete epiphone les paul standard ra gyüjtök. mad worldöt én is sokat játszottam gitáron, meg katie melua-t, oasis, kasabiant, 1-2 rhcp-t, beatlest.

#18 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:22

Guppinak: Az első koncertünk az egyik helyi iskola tornatermében volt, valamilyen évforduló alkalmából (arra már nem emlékszem). Hangosítást szinte csak sajátból oldottuk meg, de szerencséje volt az iskolának két hangfala és egy keverőerősítője. A komplett hangosítás állt egy dobból, egy 100W-os girtárkombóból, egy 65W-os basszkombóból, egy 300W-os aktívhangfalból (ez volt a kontroll) és 2*350W-os passzívhangfalból. Egy kézilabdapálya méretű csarnok volt, egész jól szólt, csak volt egykis visszhang. Bakik természetesen voltak, a legemlékezetesebb az volt, amikor az egyik cintányér állványostól rádőlt a gitárkombóra. :Đ (baj szerencsére nem történt). Aztán léptünk még fel a helyi "csehóban" ahol szoktak kb 3havonta rockbulit tartani, ahol a helyi zenekarok szoktak játszani (általában 3-5). Aztán játszottunk még itt Cellben egy másik kocsmában (életem egyik legrosszabb koncertje volt) a színpad olyan tré állapotban volt, hogy föl sem mertük rá pakolni a cuccot, inkább előtte álltunk. Aztán játszottunk még falunapokon, meg különböző kisebb fesztiválokon, sőt kamion platóján is (!). Néhány esetben fizetést is kaptunk (hol pia, hol pénz formályában (a legtöbb az 5.000 Ft per fő volt, piában pedig egy szülinapi bulin korlátlan fogyasztás)).

Az biztos, hogy nagyon jó érzés szórakoztatni az embereket, és az első alkalommal szinte törvényszerű, hogy mindenki izgul, de egy idő után megszokja az ember és egy 100+os közönség elé is ki tud állni totális hidegvérrel.

Ha bármi egyéb érdekel még, csak szólj. :-DKép


98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


#19 Felhasználó inaktív   Kyuubi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:26

16 vagy és évek óta koncertezel? Az nem rossz! Milyen zenét játszotok?
"What is dead may never die, but rises again, harder and stronger."

#20 Felhasználó inaktív   Ányy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 11. 14. 22:28

Idézet

16 vagy és évek óta koncertezel? Az nem rossz! Milyen zenét játszotok?
Az az évek óta, az kb 1,5 év volt. A zenélést kb 13-14 évesen kezdtem, és 15 éves voltam az első koncertemen. :Đ Rockot, azon belül Guns n' Roses-t, Tankcsapdát, régebben Nirvanát is, és mind az 1 sajátot. :-D

98% of the internet population has a Myspace. If you're part of the 2% that isn't an emo bastard, copy and paste this into your sig. <- Én csak facebookon vagyok fent :D

Porch Monkey 4 Life!


Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó