HWSW Informatikai Kerekasztal: 2DTV vs. 3DTV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2DTV vs. 3DTV

#1 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 19:21

Azért bátorkodtam megnyitni ezt a topikot, mert most a 3D-s TV-zésről szeretnék írni pár gondolatot, s nem igazán passzolt sehova a téma.
És talán mivel a közeljövő is e technológia felé halad (mégha sokan azt is vallják, feleslegesen), talán nem is fog elhalni, sőt idővel egyre többen szereztek tapasztalatot e téren.
Kép
Merthogy ma részem volt leülni egy 3D-s LEDTV elé, szemüveg a nózimra, bekapcsológonb....és valami beszarás.... Úgy néztem ott nyálcsorgatva az amúgy 2D-ben számomra teljesen érdektelen szörnyek az űrlények ellent (vagy mi a címe) mint egy bukizós bamba kisgyerek.
HIBÁZIK aki azt mondja nem kell ez nekünk. KELL KELL KELL mihamarabb, minél olcsóbban, minél szélesebb körökben. Szarom le, (kis túlzással) ha egy 3D-s játékért, a mostani 12eFt-os átlagár helyett 16eFt-ot kérnek, én kifizetném az tuti!
Igaz hogy az élmény igazi beteljesedéséhez nem elég a harmincegynehány coll.... minimum azt gondolom hogy 46" vagy attól minél több annál jobb, annál Imaxosabb ha szabad ilyen blődséget mondanom.
Frenetikus lesz, ha egy CoD-ot, vagy egy WRC-t, vagy akár egy RDR-t így játszhatunk majd....Na és a filmek....
Ez a jövő én már teljes mellszélességgel ezt vallom! Lehet finomítani a technikán, el lehet hagyni a szamcsit, sőt elvárás hogy el is kelljen. De ideje lesz tele vizionális élmények terén átlépnünk a 2D korszak pudvás küszöbét, és körbenézni magunk körül, hisz a tér kitágul a 3D technológia által.
Remélem hamar terjedni és fejlődni fog, hogy nagyobb tömegekhez jusson el elérhető áron....
Én nagyon ráizgultam most, hogy részem volt megtapasztani, milyen is lenne Otthon IMAX-ezni :Đ

Kép
Kép
Kép

#2 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 19:31

Én már eldöntöttem, hogy ha a mostani tv-met le kell cserélnem, csak 3D TV-t veszek.
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#3 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 19:35

Idézet

Én már eldöntöttem, hogy ha a mostani tv-met le kell cserélnem, csak 3D TV-t veszek.
Akárcsak én. Itt rohadjak meg ez a TV kipurnyanásig velem lesz, aztán csak 3D jöhet szóba. Ma egy 40"-os asszem Sony TV-t bámultam, ami 625.000, plusz 25 egy szemcsi....
Ez még drága nagyon. Hozzátéve hogy olyan eszköz is kell ami szolgáltatja , és olyan média is, ami 3D-ben készült.
Szóval nincs még itt az ideje....
De ha már majd az 50"-körüli méretek kerülnek 400eFt körüli árba (szerintem 1.5 év max és elérjük ezt) na akkor már majd érdemes lehet odafigyelni rá.
Ejjj de beb.szna egy 60"-os 3D TV a nappaliba mondjuk olyan 300eFt körüli áron mi? És szerintem 2-3 év és itt fogunk tartani....

Kép
Kép
Kép

#4 Felhasználó inaktív   biolencse 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.999
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 19:55

Idézet

Idézet

Én már eldöntöttem, hogy ha a mostani tv-met le kell cserélnem, csak 3D TV-t veszek.
Akárcsak én. Itt rohadjak meg ez a TV kipurnyanásig velem lesz, aztán csak 3D jöhet szóba. Ma egy 40"-os asszem Sony TV-t bámultam, ami 625.000, plusz 25 egy szemcsi....
Ez még drága nagyon. Hozzátéve hogy olyan eszköz is kell ami szolgáltatja , és olyan média is, ami 3D-ben készült.
Szóval nincs még itt az ideje....
De ha már majd az 50"-körüli méretek kerülnek 400eFt körüli árba (szerintem 1.5 év max és elérjük ezt) na akkor már majd érdemes lehet odafigyelni rá.
Ejjj de beb.szna egy 60"-os 3D TV a nappaliba mondjuk olyan 300eFt körüli áron mi? És szerintem 2-3 év és itt fogunk tartani....
Egész biztos, hogy hamar, néhány éven belül eljön az ideje. Én most egy 107 centis tv tulajdonosa vagyok, de ha 3D vásárlására adom a fejem, nem megyek 127 alá. Várom már, de elôbb jöjjenek ki a játékok. Mondjuk PS3-ra már egy-két programot átírtak 3D-be, de lesz itt még nemulass. Jövôre jön a Killzone3 3D-ben. Apám, mi lesz itt? Elkényeztetnek bennünket.
biolencse
Get your Portable ID!

Bögyös krampuszlányok hada vigyen a pokolba és örökre boldog leszek. XD


#5 Felhasználó inaktív   RYO21X 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 20:00

Iyen 3D TV-t szerntem nem érdemes venni. Majd ha megoldják, hogy ne kelljen hozzá szemüveg, majd akkor.
De én mielőtt 3D TV-t veszek, előtte kipróbálom, hogy milyenis sima HDTV, otthon.


#6 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 20:03

Idézet

Iyen 3D TV-t szerntem nem érdemes venni. Majd ha megoldják, hogy ne kelljen hozzá szemüveg, majd akkor.
De én mielőtt 3D TV-t veszek, előtte kipróbálom, hogy milyenis sima HDTV, otthon.
Mint írtam is, nem a szemcsitől hidaltam le, nem a mostani technológiától. Hanem a végeredménytől: 3D-ben TV-zni otthon. EZ a jövő!
HDTV-m idén szeptemberben már 5 éve hogy van. Korán szálltam be a HD korba..... hál isten :Đ
A mostani 3D-s technológiával óvatosabb leszek :-D

Kép
Kép
Kép

#7 Felhasználó inaktív   felegyi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 06. 18. 21:46

Idézet

Mint írtam is, nem a szemcsitől hidaltam le, nem a mostani technológiától. Hanem a végeredménytől: 3D-ben TV-zni otthon. EZ a jövő!
HDTV-m idén szeptemberben már 5 éve hogy van. Korán szálltam be a HD korba..... hál isten :Đ
A mostani 3D-s technológiával óvatosabb leszek :-D

Szerintem most kezdjünk rá gyűjteni, mert drágább lesz mint gondoljuk...Kép nyár végén beszerzek egy FHDTV-t, mellé egy NG konzolt... a TV-t nemm fél milla körül keresgélem, mert sokallok kiadni annyit 2-3 évre ergo ha megjelennek a nagy 3D-visionok beújítok egyre!
"Believe the lie" - The X-files

Kérlek nézd meg ezt ---> http://petitionspot....ions/jericho2  és szavazz, hogy Barker mester mihamarabb nekilásson a Jericho 2-nek!

#8 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 21:14

Ma sikerült nekem is kipróbálni ezt a 3D feelinget - James kapaszkodj - itt Veszprém City Porfészekben. Igaz nem volt nagy talán 32" max 37" de nagyon látványos volt. A szemüveg nem nehéz nem kényelmetlen kb mint egy napszemcsi. Percekig csak forgattam a fejem lépegettem jobbra balra hogy mögé nézzek a szereplőknek. Életem első 3D-s élménye volt. még sem Imaxban sem 3D mozifilmen nem voltam szóval teljesen "szűz" vagyok a témában de nekem bejött! hozzá tartozik a dologhoz hogy az egyik szemem műtve volt így nem 100%-os (ezért féltem is hogy nekem nem fog működni) de teljesen jó volt! Szóval én is mellette vagyok de egyenlőre még várni kell vele.

#9 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 21:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Bbogesz - Dátum: 2010. 07. 29. 22:14

Ma sikerült nekem is kipróbálni ezt a 3D feelinget - James kapaszkodj - itt Veszprém City Porfészekben. Igaz nem volt nagy talán 32" max 37" de nagyon látványos volt. A szemüveg nem nehéz nem kényelmetlen kb mint egy napszemcsi. Percekig csak forgattam a fejem lépegettem jobbra balra hogy mögé nézzek a szereplőknek. Életem első 3D-s élménye volt. még sem Imaxban sem 3D mozifilmen nem voltam szóval teljesen "szűz" vagyok a témában de nekem bejött! hozzá tartozik a dologhoz hogy az egyik szemem műtve volt így nem 100%-os (ezért féltem is hogy nekem nem fog működni) de teljesen jó volt! Szóval én is mellette vagyok de egyenlőre még várni kell vele.

Hogy ezt a topikot hogy találtad meg....?????
De örülök hogy bejött ! ! !
És akkor egy jó hír: Úgy hallottam hogy koszos kis városunkban is lesz 3D-s mozi. Állítólag az egyik termet átalakítják a plázában.
Kép
Kép
Kép

#10 Felhasználó inaktív   Bbogesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.541
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 21:21

Üzenet megtekintéseIdézet: tjames - Dátum: 2010. 07. 29. 22:19

Hogy ezt a topikot hogy találtad meg....?????
De örülök hogy bejött ! ! !
És akkor egy jó hír: Úgy hallottam hogy koszos kis városunkban is lesz 3D-s mozi. Állítólag az egyik termet átalakítják a plázában.

Már megvan! A léghajlító már 3D-s lesz kedden!

#11 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 21:26

hát nem ma hallottam....lehet már készen van
Nem megyünk rá valamikor együtt???? Bááár Erit biztos nem érdeklni...
Kép
Kép
Kép

#12 Felhasználó inaktív   Nagy Zoltan Gabor 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.307
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 05. 20:00

Nekem egy LG 4K 123 centis tv-m van. Mihamarabb lecserélem Sonyra vagy Philipsre. DE csak 4K kell nekem.
3D? nem tudom, nem vagyok nagyon hasra esve tőle. Azt is mondják, hogy két-három óra múlva megfájdul az ember szeme tőle. Végtére is mi nem 3D-ben látunk, csak az agyunkat csapjuk be vele a szemüveg segítségével. Nekem nem kell a 3D.

#13 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 06. 15:13

Durva nekro.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó