HWSW Informatikai Kerekasztal: Ki mit olvasott a héten? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ki mit olvasott a héten?

#1 Felhasználó inaktív   Madmartigen 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 205
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 03. 08:03

Ajánlom hogy mindenki spájzoljon be egy Raymond E. Feist - Résháború sorozatot... Szelíden a legjobb fantasy amit életembe olvastam... Szinte ordít a megfilmesítésért de a producerek szarnak rá sajnos... A könyv után a GyU-ra rá se tudtam nézni, annyira aláz -.-
"Egyebet nem tudok."

#2 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 03. 10:49

Ajanlom mindenkinek a "Keszuljunk az eretsegire matematikabol emelt szinten" c. muremeketKépKép

Komolyra forditva a szot, Graham Hurley - Rejtely a kosziklanal, illetve Leslie L. Lawrence - A Fekete Anya kígyója


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#3 Felhasználó inaktív   Myko Alto 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6.088
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 10. 03. 23:55

A héten nem olvastam semmi mást, csak a külföldi oldalak híreit és cikkeit. Mondjuk ez nem is meglepő, tudván játékoldalt üzemeltetek :Đ



#4 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 01. 16:09

En most mar egy jo ideje a Warhammer 40.000 antologiat olvasom... Iszonyatosan jo, ajanlom mindenkinek...
Kép

#5 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 14. 18:21

Leslie L. Lawrence - Vérszakállú Leif és a lávamező

Elso hallasra biztos viccesnek tunik a cime, de nagyon jo konyv. LLL hozta a formajatKép.


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#6 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 10:40

Mint magyar szakos tanár, örömmel látom, hogy van ilyen topik is ... :Đ))

A fenti tényből ugyan nem következik egyenesen, de "ponyva" kategória ellenére magam is imádom LLL-t, kábé 12 éves korom óta. A "Leif" már kicsit régen volt ... hol is játszódik, Rocko? Izlandon?

Én legutóbb a "Kéz a sziklán" c. könyvét olvastam. Nemrég jelent meg a szerő új műve, "Tizenhárom kristálykoponya" címmel ... durva jó lehet, az ismertető alapján! Kép

Na de hogy ne maradjak nagy szégyenben, én most Passuth László: Négy szél Erdélyben c. regényét olvasom. :-D


"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#7 Felhasználó inaktív   Shifty 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7.717
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 12:50

Ajaj magyar szakos tanárnéni vagy?:Đ))Gimibe csak úőg ettem a tanaram szavait:)))Jókat lehetettt aludni az óráin:)))
...when you look long into an abyss, the abyss also looks into you Friedrich Nietzsche

#8 Felhasználó inaktív   rocko 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2.880
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 15:02

En sajnos nem birok magya oran figyelni, de nem is alszom. Olvasom a szoveggyujtemenyben talalhato olvasmanyokat. Vannakk oztuk nagyon jok szerintem, peldaul Esti Kornel novellak. Illetve megdobbento tortenetek Csath Geza-tol. Nah az egy elvetemult arc volt.

Igen az a tortenet Izlandon jatszotik. Mar masodszor olvasom. A legutolso konyv Leslie-tol a Siva ujra tancol volt, amit megvettem. De most jon a karacsony, es sztem kerek nehany konyvet, meg sajnos a majusban megjelentel sem talalkoztam. Ugy tudom, hogy kell valami konyvet valasztani eretsegire, ami 80' utan irodott, remelem majd szabad LLL-t valsztani.Kép


"A háború először a remény, hogy utána jobb lesz; aztán az elvárás, hogy a másiknak rosszabb lesz; aztán az elégedettség, hogy tényleg nem lett jobb neki; s végül a meglepődés, hogy mindenkinek rosszabb lett."

#9 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 20:28

Jo erzes latni, hogy a mai fiatalok koreben sem vetik meg az olvasast... en ugy gondolom, hogy nem szegyen ponyvat olvasni, hiszen az irodalmarokmindent ponyvanak tartanak, ami nem szepirodalom ugyebar... pedig annak idejen lehet, hogy a mai szepirodalom is ponyva volt nem igaz? Szoval szerintem csak az a lenyeg, hogy olvassarok minel tobbet, mert az olvasas a legjobb torna az agynak, szinten tartja azt, fejleszti a fantaziat, kepzeloerot, es legfokeppen a szokincset... magyarul meggatolja azt, hogy segg hulyek legyunk idosebb korunkra... OLVASSATOK SOKAT. En most eppen, meg mindig pontosabban aIan Watsontol olvasom a Warhammer 40.000 antologiat, ami tudni kell, hogy 6 konyvnek az osszesitett valtozata, es bitang jo... kar hogy csak utazas kozben tudom olvasni... :-D De az en koromban ez is nagy szo... :Đ
Kép

#10 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 15. 21:33

aIan Watsontol... Warhammer 40.000 antologiat...
Ian Watson és igen, a legmagávalragadóbb, legkomorabb dark fantasy amit valaha olvastam (mostanában valahogy nem jut időm elővenni Kép) ! KépKépKép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#11 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 16. 15:12

Shifty:

Egyelőre még nem volt szerencsém élesben kipróbálni, milyen magyart tanítani - mivel angolt tanítok -, de azt hiszem, ez esetben is elsődlegesen a tanár személyiségétől és módszereitől függ, dolgoznak-e valamit a diákok, vagy alszanak. Van ugyan egy másik szélsőség, amikor túl aktívak, vagyis üvöltöznek ... Kép ... meg kell találni a közös hangot, ez az alapja mindennek. Kép

rocko:

Azért ne csak a szöveggyűjteményd olvasd, ha kicsit jobban érdekel Kosztolányi, vagy Csáth Géza ... :Đ)) Bár úgy gondolom, elméletileg el kellett olvasnotok néhány könyvet is az általános és a gimi alatt. :-D

Érettségi ... hát nem hinném, hogy az elnök, vagy akár a magyar tanárod az égig ugrálna örömében, ha LLL-t választanál kortárs magyar irodalomként ... Kép

Ca$h:

Bizony, én is azt mondom, a lényeg magán az olvasáson van. Mondjuk annyira nem mindegy a minőség sem, de sajnos nagyon sokan semmilyen könyvet nem olvasnak, nem hogy mondjuk LLL-t vagy Stephen Kinget ... Ezért van az, hogy 15-16 éves gyerekek nem tudnak jól olvasni - hogy a szókincs szegényességét, és a fogalmazás hiányát ne is említsük. A mai világban nehéz időt szakítani erre a tévé - számítógép - Internet stb. mellett, de akinek fontos, be tudja ütemezni ... :-D)


"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#12 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 16. 15:22

Badguy: Tudom... nem kell kijavitani... fleregepeles volt elhiszed? >:Đ

Sybilla: Te mint pedagogus mit tanacsolsz azoknak a szuloknek, akik azt szeretnek, hogy a kisgyerek olvasson? Manapsag mit erdemes tenni azert, es milyen modszerek vannak, hogy a gyerekek szeressenek olvasni?
Kép

#13 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 17. 13:25

Ca$h:

Hát, szerintem a LEGFONTOSABB a példaadás. Vagyis ha a gyermek sok könyvet lát otthon, és látja, a szülei olvasnak, eleve abban a környezetben nő fel, amelyben természetes dolog a könyv és annak forgatása. Sajnos ez az, ami manapság egyre ritkábban fordul elő az otthonokban ... mély tisztelet a kivételnek. Ha ez az alap adott, sok mesét kell felolvasni a gyerekeknek, mehet képregény is ... így biztosan ragaszkodni fog a könyvekhez később is. :Đ


"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#14 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 17. 13:30

En magamon veszem eszre, hogy annak ellenere, hogy imadok olvasni es mindig olvasok valamit, otthon keptelen vagyok olvasni, ugyanis ha a kezembe veszek egy konyvet, akkor lehetek akarmailyen eber, el fogok aludni... sajnos... nem hiszem, hogy ezz maskepp lesz akkor, amikor esetleg mar lesz gyerekem is... :Đ
Kép

#15 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 18. 12:42

Hát ez érdekes ... Kép Talán a könyvben lehet a hiba, nem? Olvass olyat, amin nem alszol el ... :Đ)

Én különben - rossz szokás, de hát Istenem - kajolás közben szeretek olvasni a legjobban. Vagyis nem is tudok úgy enni, hogy nem csinálok mellette semmit - dumálok vkivel, tévézek vagy olvasok. :-D


"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#16 Felhasználó inaktív   -callisto- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.652
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 18. 15:26

detto :)ehhh, még mindig a száz év magánnyal kuzdök, de marha jo ez a konyv. ennél betegebb konyvet régen olvastam már....:Đ)))
Keep it up, Rock 'n' Roll Good music save your soul!

#17 Felhasználó inaktív   Sybilla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 20. 13:00

Tényleg? :Đ) És mióta olvasod? Nem az a kifejezetten lájtos olvasmány. Illetve ennél a műnél sem mindegy, hány évesen olvassa az ember. Nekem 18 évesen volt meg először, akkor végig röhögtem. Utána 24-25 évesen olvastam el megint ... ekkor már nem értettem, mi volt ezen nevetséges ... :-D
"Párnánk puha, ágyunk öle lágyan ringat. Aztán zajok jönnek. Felrobbantják az álmainkat. ... Ugye nem félsz?" ;) (Bonanza B.)

#18 Felhasználó inaktív   Ca$h 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 20. 13:29

Sybilla: Az az igazsag, hogy nem a konyvvel van a baj, hanem velem. Egyszeruen annyira faradt vagyok, mire oda jutok, hogy olvassak, hogy elalszom, legyen barmilyen jo is a konyv. Mint ahogy utazas kozben is el szoktam almosodni, foleg ha 15 percnel tobbet kell ulnom valahol. Tulsagosan faradekony lettem es nem tudok mar ugy koncentralni, mint ahogy szoktam. Es szerintem nem a vitaminhiany miatt vagyok ennyire faradt... :Đ
Kép

#19 Felhasználó inaktív   badguy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.911
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 20. 19:20

ennél betegebb konyvet régen olvastam már...
akkor ajánlom a Bret Easton Ellis Amerikai Pscyhoját. Kép
"What difference do you think you can make, one man in all this madness?"

#20 Felhasználó inaktív   nivan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 12. 20. 22:26

Vagy a Drogos naplóját. Én csak egy részletet olvastam belőle, de az is elég volt.Kép 
Há' könyv az nem ke', mer' nem mozog az asztal othúl! Jegy az Operába meg azé' nem ke', mer' nincs mit rajtam operáni!

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó