HWSW Informatikai Kerekasztal: Airsoft - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Airsoft

#1 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 13:30

Nos páran már gondolom féltek ettől a pillanattól, de meg kellett ejteni. Kép A közelmúltban egyik jóbarátom belevitt az Airsoft rejtelmeiben, és meg kell hagyni nagyon nagyon megfogott. Olyannyira, hogy a környezetemben mindenkinek ezt kell hallgatnia. Kép Igazából még csak most ismerkedem a sporttal, de már egész szépen körbenéztem az interneten hogyan is működik ez. Aki esetleg nem ismerné, az Airsoft hasonló csapat alapú játék mint a Paintball. Valószínűleg már mindenki találkozott a kis, műanyag BB golyókat lövellő, műanyag csodákra a piacokon. Nah az Airsoft nem ez... Kép Alapjáraton mégis, mivel ugyan azokkal a golyókkal működnek, de a fegyverek és a felszerelés, no meg a játékok amiket játszanak velük, egy ici-picit komolyabbak. Kép Kezdjük rögtön az alapoknál. Működésük alapján 3 kategóriába oszthatjuk a fegyvereket. Elektromos (AEG), gázos és rugós (spring). Az elektromos a legelterjedtebb típus, ezek az alap karabélyok, géppisztolyok, pisztolyok. Gázos fegyvert találhatunk pisztolyt (ezek elég elterjedtek, még a sín hátrasiklását is képesek imitálni :Đ) és mesterlövészt. Ezekkel csak az a baj, hogy minden lövéssel csökken a gáz nyomása, így egy pár tár kilövése után gyengülhet az ereje. A 3. kategória a rugós változatok. Ezeknél sem a lengyel piaci, műanyag játékokra kell gondolni. Nagyon kemény mechanizmusokat építenek beléjük, ami elég komoly erőt képesek felmutatni. :-D Nah dióhéjban ennyita fegyverekről, következzék a felszerelés többi része. Az egészben az a jó, hogy tulajdonképp NINCS kötelező felszerelés. Szemüveg erősen ajánlott (valahol kötelező is), de maszk nem. A golyók nem hagynak foltot a ruhán, szóval azokat sem kell félteni. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenki a kis Nike cipőjében, meg pólójában jön el. ITT egy kép, ez egy úgynevezett dresscode-os (ruhakód) játék, ahol meg van szabva a csapatok öltözete. Ahogy láthatjuk, ez épp az amerikai oldal. :) Sokan tényleg nagyon komolyan veszik ezt, komoly pénzösszegeket ölnek katonai felszerelésekbe. (tényeg van pár elfetemültebb tag... még éjjellátóról is hallottam :)) No de ez nem jelenti azt, hogy aki akar egy jót játszani 300-ezres felszerelést kell kapásból vennie. :) Szóval essék szó az árakról is. Igazából, ami egy egyszerűbb mókához kell, az a fegyver. Ha most ugranánk és Gúgliba írnánk is webshopra ne tegyük... a magyar árak elég elrettentőek. :D 50 000 alatt nem kapunk normális fegyvert. Persze nem kell megijedni azonnal, van kiskapu bőven. :D És most kell hálátadni a kínaiaknak. Kép Bizony. Ezt is megértük. Rengetegen rendelnek külföldről POTOM összegekért, majd hogy olyan minőséget mint amit a nyugatiak csillagászati összegekért árulnak. Kínainak kínai, de már egész korrekt minőségben készítik az alkatrészeket. Full fém fegyverek, a belsőjük meg egy az egyben a japán testvéreik koppintása. Amikben azért van technika. :( Online boltokon akár $50-150 értékben kaphatunk nagyon komoly fegyvereket, teljesen fémből. Igaz erre még rájön a szállítási költség, de még így is sokkal olcsóbban jövünk ki, mint ha itthon veszünk egy japán verziót. (sajnos kis hazánkba még nem ért el a kínai technika ezen része Kép) Essék szó magáról a játékról is. Igazából hasonló a Paintbollhoz, annyi különbséggel, hogy itt a töltények nem hagynak nyomot. :) Igen, ez egy kicsit a játékosok tisztességére van bízva így, de azért nem olyan gyakori eset a csalás. :) Mivel a golyók nagyon olcsón szerezhetőek be, nincs is semmi ami gátat szabhat a játéknak (lásd Paintball, ami azért szép összegeket igényel a játékostól) Vannak komolyabb szervezésű összejövetelek is. Ezeken akár több százan is részt vehetnek, szóval elég masszív csaták kerekednek olykor. Ha még plusszba ruhakódos is, hát hatalmas fílingje van. Kép Ilyen volt például a nem rég megrendezett Black Hawk Down . Ezt nem is részletezem, tessék elolvasni a linket. Kép Előzetesen annyit, hogy amcsik vs. szomik, dzsippekkel és hasonlókkal. :) Itt egy videó róla. Ez csak az előjáték, láthatjuk ahogy a helyiek lázadoznak, majd az ENSZ erők próbálják féken tartani őket. Kép Ez is jó videó. Katt .
Hát dióhéjban ennyit szerettem volna megosztani veletek. :) Ha esetleg kedvet kaptatok írjatok nyugodtan, egyszer akár egy hatalmas GK-wArt is rendezhetünk. Képhttps://forum.hwsw.h...default/067.gif Xboxosok vs PS-fanok... PC-sek az ENSZ-esek szerepében. https://forum.hwsw.h...default/024.gif Ha meg valaki már benne van a témában, az feltétlen írjon, még az is lehet én is kérdeznék egy-két dolgot! https://forum.hwsw.h...default/071.gif
Üdv https://forum.hwsw.h...default/069.gif

#2 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 13:53

Én is gondolkoztam már rajta hogy veszek egy airsoft puskát de itthon elég rossz árban vannak ahogy mondod. Kínából rendelni meg bankártyával kell? és ezek mennyire megbízható fegyók??
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#3 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 13:56

Érdekes dolog ez az Airsoft, kipróbálnám, marha jó lehet. Csak nekem ez a fegyvervevés dolog nem nagyon fekszik. Miért nem lehet úgy megoldani mint ott ahol lehet paintballozni, ott lehetne kölcsönözni fegyvert vagy valami. Golyókat is nekem kell bele vennem? Gondolom igen.

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#4 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 15:50

Igen kínából bankártyával lehet csak, de gondolom mindenkinek a közelében akad egy. Kép Amúgy elég megbízhatóak, mint mondtam teljesen japán másolatok belülről. Persze azért mivel kínai mindenki fentartásokkal kezeli, de szerintem ár/érték arányban nagyon megéri. :Đ

Omlas, szerintem biztos tudsz kölcsönözni... sőtt, sok embernek több fegyvere van, és ők lehet odaadják neked. :-D Ismerek olyat akinek 3-4 fegyvere is van. Kép Persze golyókat neked kell bele venned, de pl a Paintballhoz képest ingyér' van. :) Olyan 1 Ft egy golyó. :)

#5 Felhasználó inaktív   tjames 

  • Őstag
  • Blog megtekintése
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 20.870
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 16:23

Airsoft....add uram hogy legyen benne részem egyszer....Tom és a Heccsát! Add Uram!!!! :Đ
Kép
Kép
Kép

#6 Felhasználó inaktív   LiMiT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 769
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:03

Nekem van airsoft felszerelésem!!! KépKép

Egy Classic Army M15A4 C.Q.B. Stukker! Odavág!! Kép Erre egy nyílt fém RED-DOT célzó, egy Elülső Taktikai Markolat és egy Lézercélzó(amit nem engednek játék közbe használni sajnos Kép)!!

Meg van egy Colt 1911 MK IV FULL Metal CO2 piszotlyom. Kép Meg persze egy védő sityak a szemem elé hogy ki ne vágja a gyönyörű kék szemeim. ^^

És MINDEGYIKÉRT én dolgoztam meg!!!

Szal kiráááááááááááááááály!!!Kép



#7 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:04

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?

#8 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:05

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Rugós vagy elektromos?
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#9 Felhasználó inaktív   LiMiT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 769
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:06

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...

#10 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:07

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Rugós vagy elektromos?
Rugós

#11 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:07

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
Persze az nem is baj nekem már volt M16 rugós és tök jóKép

#12 Felhasználó inaktív   LiMiT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 769
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:09

Idézet

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
Persze az nem is baj nekem már volt M16 rugós és tök jóKép
Hát akkor sztem megéri. Bár én nem vennék rugósat. AK-t se...nem szeretem. Kép

#13 Felhasználó inaktív   metafenomÉN 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:09

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Nem ezek fegyvesrek egy idő után kiöregszenek ezért lehet enyire olcsó. Persze ha dísznek akarod akkor talán én akkor sem adnék érte enyit.

#14 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 18:16

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
minden lövésnél fel kell húzni? az érdekes lehet tűzharc közbenKép

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#15 Felhasználó inaktív   Guppi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.681
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 05. 21:06

Idézet

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
minden lövésnél fel kell húzni? az érdekes lehet tűzharc közbenKép
Pont ezért rugós fajtából csak távcsövest szabad venni.
I wanna waste her monthly blood
Wanna get some on my love
Wanna get some gasoline
And burn the house down

#16 Guest__*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2008. 07. 06. 07:02

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
minden lövésnél fel kell húzni? az érdekes lehet tűzharc közbenKép
Pont ezért rugós fajtából csak távcsövest szabad venni.
De én nem úgy Airsoftzok csak macskák, ellen stb...

#17 Felhasználó inaktív   omlas91 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.823
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 06. 07:50

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Ha rúgós azt ugye tudod hogy minden lövésnél fel kell húzni? Egyébként AK47 ami fém+fa +ajándék lézer és csak 10E?...háááááát...
minden lövésnél fel kell húzni? az érdekes lehet tűzharc közbenKép
Pont ezért rugós fajtából csak távcsövest szabad venni.
De én nem úgy Airsoftzok csak macskák, ellen stb...
úgy könnyű, azok nem lőnek vissza

Evil is powerfull, but courage is solid.

(\_/)
(O.o)<--Ez egy gonosz nyúl!
(>< )o
Segíts a nyúlnak elfoglalni a világot úgy, hogy bemásolod az aláírásodba!

PSN ID: napPALI91


#18 Felhasználó inaktív   lewton 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.025
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 06. 10:28

Idézet

Szerintetek megéri 10E egy AK47 fém és fa +még lézer is van hozzá
+ posta?
Macsakakhoz eleg ha fogsz egy nagyobb kovet es hozzajuk vagod. :Đ
Viccen kivul ha kesobb szeretnel jatszani emberi lenyek ellen is (es szeretnel, hidd el), akkor nem jo ha elpazarolsz 10 rugot egy olyan puskra, amivel semmire sem mesz egy jatekban. (jo, nem semmire, de mindenkepp hatranyban leszel.) Inkabb gyujts tovabb es vegyel egy elektromosat.
Sokan mondtak, hogy olcso puskat talalni a Jozsefvarosi piacon. Ugyanazok a markak mint az airsoft boltokban, csak gyakran sokkal olcsobban. Erdemes korulnezni!

#19 Felhasználó inaktív   felegyi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 06. 10:39

Idézet

Idézet

Pont ezért rugós fajtából csak távcsövest szabad venni.
De én nem úgy Airsoftzok csak macskák, ellen stb...
Akkor már inkább jobban jársz egy légpuskával, hidd elKép!
"Believe the lie" - The X-files

Kérlek nézd meg ezt ---> http://petitionspot....ions/jericho2  és szavazz, hogy Barker mester mihamarabb nekilásson a Jericho 2-nek!

#20 Felhasználó inaktív   Glek 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.229
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 07. 06. 13:11

Nah látom feléledt a topic. Ennek nagyon örülök. :Đ
De gonosz vagy James! Kép Majd szervezünk olyan játékmódot is. Modeátorok vs flamelő idióták Kép
LiMiT, az egy elég korrekt fegyver. Kép Lézercélzó meg tök fölösleges. Kiszúrják könnyen. Akkor már Red dot, bár én inkább preferálom az egyszerű optikákat. :-D
Tom, kezdjük ott, hogy állatra NEM LÖVÜNK!!! KépKépKép Meg ne tudjam mert én lövöm szét a gyöngyörű pejhes buksid. Okés? KépKép Rugósat tényleg nem érdemes venni. Ha tényleg csak szórakozáshoz kell (egyelőre, mert akár még egy GK party is összejöhetne... egyszer Kép aztán akkor jó lesz) akkor vegyél használt elektromosat, vagy tényleg egy piaci cucc. De ott is azért a márkákat keresd, és mindenféleképp próbáld ki előtte.
Légpuskával nem lőhetsz emberre, s így kimaradna a játékokból. :)

Téma megosztása:


  • (63 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó