HWSW Informatikai Kerekasztal: A Gamekapocs szekció átalakítása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

A Gamekapocs szekció átalakítása

#1 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:28

Ebben a topikban várom a javaslatokat, kinek milyen ötlete(i) van(nak) a struktúra átalakítására vonatkozóan.

Kezdésnek az én véleményem (ami nem feltétlenül egyezik meg a stábéval, de azért természetesen van átfedés)

  • A Gamekapocs szekció önállísítása (azaz kiemelése a Digitális Otthonból)
  • A jelenlegi tematikus alfórumok kitisztítása, összevonása, lezárása, ahol szükséges. Csak 4-5 alfórum maradna (Sport, Autóverseny, RPG, ilyesmi)
  • Behoznék egy új alfórumot: Konzolok, ezen belül pedig vagy ömlesztve, vagy további kategóriákba rendezve (PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Wii+DS, stb) lennének a közvetlenül a konzolokkal foglalkozó topikok
  • A GK-specifikus chat topikok megmaradnának a GK-s társalgóban
  • Az általánosabb témákat (ahogy Samott javasolta) pedig lezárnánk, és átiranyítanánk az embereket a már meglévő HWSW-s topikokba.
  • A duplikátum topikokat, amiknek van múltja a HWSW és a GK fórumban is (pl. Starcraft 2), egyesével megvizsgálnánk, és azt tartnánk életben, amelyik erősebb.

hwsw staff

#2 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:35

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 10:28


  • A duplikátum topikokat, amiknek van múltja a HWSW és a GK fórumban is (pl. Starcraft 2), egyesével megvizsgálnánk, és azt tartnánk életben, amelyik erősebb.



Ennél az nem járható út, hogy simán összevonjuk őket? Vagy nagyon zavaró lenne? (Esetleg nem is kivitelezhető?)

#3 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:36

Üzenet megtekintéseIdézet: fojesz - Dátum: 2010. 07. 29. 10:35

Ennél az nem járható út, hogy simán összevonjuk őket? Vagy nagyon zavaró lenne? (Esetleg nem is kivitelezhető?)

technikailag kivitelezhető, csak logikailag problémás szerintem.
hwsw staff

#4 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:49

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 10:28

[*]Behoznék egy új alfórumot: Konzolok, ezen belül pedig vagy ömlesztve, vagy további kategóriákba rendezve (PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Wii+DS, stb) lennének a közvetlenül a konzolokkal foglalkozó topikok


hülyeséget beszéltem, van már konzol központ
hwsw staff

#5 Felhasználó inaktív   InGen 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 2.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:50

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 10:28

Ebben a topikban várom a javaslatokat, kinek milyen ötlete(i) van(nak) a struktúra átalakítására vonatkozóan.

Kezdésnek az én véleményem (ami nem feltétlenül egyezik meg a stábéval, de azért természetesen van átfedés)

  • A Gamekapocs szekció önállísítása (azaz kiemelése a Digitális Otthonból)
  • A jelenlegi tematikus alfórumok kitisztítása, összevonása, lezárása, ahol szükséges. Csak 4-5 alfórum maradna (Sport, Autóverseny, RPG, ilyesmi)
  • Behoznék egy új alfórumot: Konzolok, ezen belül pedig vagy ömlesztve, vagy további kategóriákba rendezve (PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Wii+DS, stb) lennének a közvetlenül a konzolokkal foglalkozó topikok
  • A GK-specifikus chat topikok megmaradnának a GK-s társalgóban
  • Az általánosabb témákat (ahogy Samott javasolta) pedig lezárnánk, és átiranyítanánk az embereket a már meglévő HWSW-s topikokba.
  • A duplikátum topikokat, amiknek van múltja a HWSW és a GK fórumban is (pl. Starcraft 2), egyesével megvizsgálnánk, és azt tartnánk életben, amelyik erősebb.



Szerintem ennél jobb megoldást nem nagyon fogunk tudni találni. A mostani alfórumokat mindenképp meg kell nyirbálni, mert átláthatatlan és úgy általánosan is marhaság az egész,
meg ha ki szeretnénk tenni főtémának, akkor nyilván nem nagyon lehet ott 26 alfórum, mert hülyén is nézne ki :Đ

Ezen kívül pedig a játékos témákat nem nagyon tudjuk máshogy rendezni, csak játéktípusonként (szerintem, de ha valaki tud jobbat, várjuk), ezekből kéne létrehozni max 5-6, teljesen egyértelmű alfórumot, hogy ne azon kelljen
vakarnom a fejemet, hogy a Need for Speed: Shift topic vajon a Tuning Garázsban, az NFS Centralban, vagy a Szimulátor Központban van-e.

A kifejezetten konzolos témákra (tehát pl.: elromlott a kontrollerem, leégett az Xboxom, mikor jön a PS4?, stb.) ahogy te is írtad, külön alfórum, s benne én támogatnám a további kategorizálást is, de nem feltétlenül
kéne kifejezetten konzolonként, hanem pl. úgy, hogy: Microsoft gépek (és akkor ezen belül lehetnek Xbox 1-es, 360-as témák, meg majd a jövő Xbox konzoljai is), ugyanígy Sony, Nintendo, stb... de ez csak IMO :-D

#6 Felhasználó inaktív   fojesz 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 4.214
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:53

Üzenet megtekintéseIdézet: InGen - Dátum: 2010. 07. 29. 10:50


Ezen kívül pedig a játékos témákat nem nagyon tudjuk máshogy rendezni, csak játéktípusonként (szerintem, de ha valaki tud jobbat, várjuk), ezekből kéne létrehozni max 5-6, teljesen egyértelmű alfórumot, hogy ne azon kelljen
vakarnom a fejemet, hogy a Need for Speed: Shift topic vajon a Tuning Garázsban, az NFS Centralban, vagy a Szimulátor Központban van-e.


Igen, NFS Central mindenképpen kaszálni kell, a szimulátor központot meg lehetne tartani szerintem, csak egy átnevezéssel egyértelműsíteni kellene, hogy miről szól.

#7 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 09:56

A Fórum teszt és a Vélemények, javaslatok alfórumokat már most megszűntettem, és a bennük lévő témákat átraktam a Társalgóba. Ezzel is könnyebb lesz a továbblépés.

Milyen kategórianeveket javasoltok?
hwsw staff

#8 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:05

Az Adminok, moderátorok zárt fórumában már csak egy topik maradt nyitva, ahol a GK-s moderátorok tudnak beszélgetni. A javaslatom az, hogy ez tegyük át a HWSW-s moderátorok fórumába, így el lehet távolítani az Adminok, moderátorok fórumát.

Szerk: visszavonom, maradjon itt, úgyis csak a GK-s moderátorok látják.
hwsw staff

#9 Felhasználó inaktív   klemid 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.994
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:05

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 09:56

A Fórum teszt és a Vélemények, javaslatok alfórumokat már most megszűntettem, és a bennük lévő témákat átraktam a Társalgóba. Ezzel is könnyebb lesz a továbblépés.

Milyen kategórianeveket javasoltok?


Játékok(Szoftverek): Akció, FPS, Kalad, RPG, Sport, Stratégia, Szimulátor, Ügyességi, Egyéb

#10 Felhasználó inaktív   SATAN 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.786
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:08

Nekem az első 2 pont szimpi. A többi annyira nem izgat:

Idézet

# A Gamekapocs szekció önállísítása (azaz kiemelése a Digitális Otthonból)
# A jelenlegi tematikus alfórumok kitisztítása, összevonása, lezárása, ahol szükséges. Csak 4-5 alfórum maradna (Sport, Autóverseny, RPG, ilyesmi)

ASUS P5K, C2D E4300 1800@2700MHz, 2X1GB/800 Kingmax ram,Gainward GTX 460 1GB,1db 200GB Maxtor+1db 400GB WD Sata+1db 500GB Sata WD+1db 500GB Sata Samsung,1500GB Sata Samsung, 500W Chieftech táp, Benq FP222Wa TFT , Logitech mouseman Dual Optical mouse, Delux slim billentyuzet

#11 Felhasználó inaktív   SityiSXT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:21

Javaslat kategórianevekre: kaland, casual/indie, autókázás, rpg, lövölde, szimulátor, sport, stratégia. Az autós játékokat szerintem jobb külön tartani a szimulátoroktól, mert jóval több van belőlük. Viszont külön akció és fps részleg felesleges. A casual/indie szekció meg kell, nem szabad róla elfelejtkezni! Hova raknánk nélküle a World of Goo-t, az Audiosurf-öt vagy az AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! - A Reckless Disregard for Gravity-t?

#12 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:31

a casual jó ötlet

és a pókeres topikok hova kerülnének?
mondjuk ha létrehoznánk egy online játékok alfórumot? ide mehetnének a flash játékos beszélgetések is
hwsw staff

#13 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:37

ill. az is megoldható lehet, hogy ha az autós játékokat egy alfórumba rakjuk, akkor azok alá a nagyobb játékoknak további külön alfórumokat hozhatunk létre.

pl.
Gamekapocs > Autóverseny > Need for Speed sorozat > [topikok]
hwsw staff

#14 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:45

az ősrégi, évek óta érintetlen topikokat át kell rakni archívumba.

például ezeket
hwsw staff

#15 Felhasználó inaktív   klemid 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.994
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:52

A Kikapcsolodás részleget nagyban a filmekről, sorozatokról szól szóval átlehetne nevezni. Ami meg nem oda illig átrakni a társalgóba, egyéb részlegekbe.

#16 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 10:55

Üzenet megtekintéseIdézet: klemid - Dátum: 2010. 07. 29. 11:52

A Kikapcsolodás részleget nagyban a filmekről, sorozatokról szól szóval átlehetne nevezni. Ami meg nem oda illig átrakni a társalgóba, egyéb részlegekbe.

na ez tipikusan olyan részleg, amit szerintem ki kell venni a gk részleg alól, és topikokat a hwsw-s társalgóba vagy a szigetbe átrakni

(ugye azért, hogy a gamekapocs szekció alatt lehetőség szerint csak gamer-related cuccok legyenek)
hwsw staff

#17 Felhasználó inaktív   klemid 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.994
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 11:06

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 10:55

na ez tipikusan olyan részleg, amit szerintem ki kell venni a gk részleg alól, és topikokat a hwsw-s társalgóba vagy a szigetbe átrakni

(ugye azért, hogy a gamekapocs szekció alatt lehetőség szerint csak gamer-related cuccok legyenek)


Persze. Ezzel csak az a gond, hogy pl. "Ki milyen filmet láttott a héten" topik elég népszerű és ez a HWSW brutál nagy fórum. Nem valószínű, hogy valaki neki indulna megkeresni.

#18 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 11:06

Üzenet megtekintéseIdézet: helloszabi - Dátum: 2010. 07. 29. 11:55

na ez tipikusan olyan részleg, amit szerintem ki kell venni a gk részleg alól, és topikokat a hwsw-s társalgóba vagy a szigetbe átrakni

Nem atrakni, hanem becsatornazni a tartalmat a meglevo topikokba... hataridos munkam van, de amint lesz egy kis ido segitek linkekkel.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#19 Felhasználó inaktív   helloszabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 1.018
  • Csatlakozott: 2007. szept. 27.

Elküldve: 2010. 07. 29. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2010. 07. 29. 12:06

Nem atrakni, hanem becsatornazni a tartalmat a meglevo topikokba... hataridos munkam van, de amint lesz egy kis ido segitek linkekkel.

Samott

szóval azt mondod, hogy egyesítsünk topikokat? biztos jó lenne ez?
hwsw staff

#20 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 07. 29. 11:07

Üzenet megtekintéseIdézet: klemid - Dátum: 2010. 07. 29. 12:06

Persze. Ezzel csak az a gond, hogy pl. "Ki milyen filmet láttott a héten" topik elég népszerű és ez a HWSW brutál nagy fórum. Nem valószínű, hogy valaki neki indulna megkeresni.

Ott lesz az utolso hozzaszolasban a link az uj helyre.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó