HWSW Informatikai Kerekasztal: Ki milyen filmet látott a héten? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (48 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Ki milyen filmet látott a héten?

#941 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 09. 21:25

Limitles/Csúcshatás

Szerkesztette: NECROSMOKE 2011. 08. 09. 21:26 -kor

PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#942 Felhasználó inaktív   X360_FaNbOy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.498
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 12. 00:00

Green Lantern / Zöld Lámpás
Gyerekkoromban (miafaszombanvagymostfiam?) nem kerültem szorosabb kapcsolatba a Zöld Lámpással. Batman, Pókember, Superman és és még néhány szuperhőssel teljesen megelégedtem, persze hallottam a ződlámpásról de nem favorizáltam úgy mint Batmant :). Ezért a filmre sem voltam különösen kíváncsi de kaptam egy meghívást rá, moziba, 3D-be :laugh: . Osztrákmozi. Fuckyea. :laugh: Az első 3 mondathoz kaptam magyarítást, a többit baszhattam az irányjelzőszemű némettanárnőmtől tanult deutsche sprachemmel. :) Hál' Istennek nem volt egy Eredet a filmecske és így a lényeget bőven értettem. Egyébként nem tetszett annyira a film..a 3D miatt elment de nem pontozhatom fel a filmeket azért mert egy évben (ha jó év :laugh: ) 2 3D mozit nézek. Ez 4/10.

Limitless / Csúcshatás
Most végeztem a filmmel, friss az élmény. Délután beszéltek rá, érdemes volt megnézni tényleg..Mostanában találkozni néhány érdekes alkotással, amik nem azért -esetleg- emlékezetesek mert olyan rettentően jó filmek, hanem mert próbálnak valami újat mutatni, kissebb nagyobb sikerrel. Neki talán sikerült. Így a film után eszembe jutott a Jason Statham kedvenc, a Crank, ami ugye majdnem ugyan ez csak mégsem. Film közben meg az általános jutott eszembe amikor volt 2 vagy több lány akik állandóan 10-est kaptak. Ha nem puskáztak akkor egyértelmű, hogy "bevették a pirulát" :laugh: . Ez jó film, a főszereplő arc jól játszik (nem vagyok Másnapos, nem láttam a filmeket, nincs viszonyítási alapom), Robert de Niro hozza a formáját, felüdülés a jelenléte a filmben. Tessék megnézni ;)
7.5/10
Kép

#943 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 12. 11:38

Sucker Punch - Álomháború

Rosszabbra számítottam, mert nagyon sokan lehordták ezt a filmet, de végül is nem volt olyan rossz. Az akciójelenetek ugyan látványosak de mégis unalmasak és értelmetlenek, viszont a háttérsztory egész jó és hangulatos. A hangok és a zene kiváló. A befejezés is egész jó volt. Összességében egy közepes alkotásnak mondanám.
5.5 pont
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#944 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 24. 08:44

How to Train Your Dragon - Így neveld a sárkányodat

Nagyon jópofa vikinges animációs film, kimondottan tetszett, nem volt annyira kiemelkedő, de egész jó szórakozást nyújtott.
Jópofák a karakterek és a történet. Talán lehetett volna benne több poén, de így se volt rossz.
7 pont

Szerkesztette: Drat 2011. 08. 24. 08:44 -kor

"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#945 Felhasználó inaktív   JacoB 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 27. 20:00

befejeztem a 24 7. évadját , szokás szerint ez is iszonyatosan jó volt ;) de az még mindig durva hogy Jack egy nap alatt 3x megmenti Amerikát :O
! Hala Madrid !
Rise & Grind

#946 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 20. 17:28

Ismeretlen férfi (2011)
Sok jót halottam róla, és Neesont is imádom, ezért tettem egy próbát. Nem bántam meg.
Élvezetes thriler móka, jó sztorival, jó alakítással, de sajnos a forradalom még mindig elmaradt a műfajban.
A film legjobb, és egyben leggyengébb pontja: a történet. Nekem eléggé kiszámíthatatlan volt, így meglepetésként ért, de van egy-két lyuk benne, (pl az öreg ex-Stasi tag miért ölte meg magát) illetve a vége is egy kicsit hálivudira sikerült. (főleg az identitás felfedése után, nem adtak elég időt a magyarázat kibontakozására). Színészi játék szempontjából tisztességes teljesítményt nyújt mindenki, Neeson hozza a kötelezőt, aki még mindig az egyik kedvencem, de abban szerintem mindannyian egyetértünk hogy a "Taken"-be nyújtott legkiválóbb alakítást eddig. A körítés is meglepően jól sikerült, én pl. nagy rajongója vagyok a hónak thriller filmekben.
Összeségében ez egy könnyeden gondolkodtató thriller, ajánlom bárkinek egy unalmas estére. 7,5/10

#947 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 27. 17:13

The Grey / Fehér Pokol

SPOLIER

- bah, csak annyit fűznék hozzá, hogy az előzetesben jól összeollózótt csatát vártam Neesonnal a MacGyveres/Wolverines cuccával, amikor magára tekeri a 3 törött üveget, másik kezében meg megmarkolja a kést, erre vége a filmnek : p

SPOILER off

- azért ígyse volt olyan rossz mozizás, de Neeson híresebb filmjei közül, hát nem mondanám hogy a leggyengébb, de azért majdnem...
kár : (

Szerkesztette: Drat 2012. 07. 27. 17:24 -kor

"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#948 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 25. 13:47

Sziasztok.Tudom, hogy nem idetartozik, de erdekelne egy filmnek a cime.Ez egy horror film.(Magyarul v. Angolul mind1 )
A film arrol szol, hogy van egy baby sitter csajszi, aki lopja el a kisbabak, ahol bbaby sitterkedik.A kisbabakat pedig az erdobe kiviszi es van egy fa amelyiknek felaldozza vagy megeteti a faval.A fabol meg kilatszanak a kisbabak feje.A csajszinak meg vannak farkasai is amivel megtudja vedeni magat.
En ugy emlekszem, hogy a baby sitter szerepet a Medicine Woman: Doktor Queen c. sororozatos film foszereploje alakitja --Jane Seymour-- de ebben nem vagyok biztos.
PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#949 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 25. 14:41

Üzenet megtekintéseIdézet: NECROSMOKE - Dátum: 2012. 10. 25. 14:47

Sziasztok.Tudom, hogy nem idetartozik, de erdekelne egy filmnek a cime.Ez egy horror film.(Magyarul v. Angolul mind1 )
A film arrol szol, hogy van egy baby sitter csajszi, aki lopja el a kisbabak, ahol bbaby sitterkedik.A kisbabakat pedig az erdobe kiviszi es van egy fa amelyiknek felaldozza vagy megeteti a faval.A fabol meg kilatszanak a kisbabak feje.A csajszinak meg vannak farkasai is amivel megtudja vedeni magat.
En ugy emlekszem, hogy a baby sitter szerepet a Medicine Woman: Doktor Queen c. sororozatos film foszereploje alakitja --Jane Seymour-- de ebben nem vagyok biztos.

UPDATE

Megkaptam :) A cime The Guardian ami egy 1990-es evben kesault.A magyar cimet nem tudom, de gondolom. hogy Az orangyal vagy ilyesmi.Mind1 itt 1 trailer

PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#950 Felhasználó inaktív   oroszferi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 12. 06. 12:00

Skyfall! És nagyon tetszett! :) Nagy mozirajongó vagyok, vannak filmek amiket azért sem töltök le, mert minőségi élményt csak a mozi nyújt. Barátnőmmel havonta elég sokszor beülünk filmekre, ezért arra gondoltam meglepem ingyen páros jeggyel, már ha szerencsém lesz és nem fog ki rajtam a pénzügyi téma ebben a játékban:

https://www.facebook...387180568032405

#951 Felhasználó inaktív   Scoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 03. 09:41

Világháború Z: spoiler nélkül, rövid verzió:

1: Jó zombis film.
2: A zombik brutális, gyors állatok, aki falkában pusztítanak. Ütős.
3: A történettel nincs gond, a vége egész okos lett.
4: A csúcspontokkal gond van. A film eleje a legjobb, onnan fokozatosan süllyed a színvonal. A vége már teljesen lassú lesz.
5: Kár, hogy csak 16-os karikás.
6: A cgi-n tuti nem spóroltak. Van pár emlékezetes jelenet.
7: Jó, hogy nem csak USA-t, hanem a világ több pontját is látjuk.
Összegzés: Koránt sem hibátlan, de érdemes megnézni moziban. Pedig nem szoktam a zombis filmeket kedvelni.

Ui: trailert szokás szerint ne néz.

#952 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 04. 10:42

Örülök hogy újra látom ezt a topicot. :) Legutóbb az 'Az igazság nyomában' c. filmet láttam, és meg kell mondjam, elég mély nyomot hagyott bennem. Bár a cím alapján valami zs-kategóriás filmre gondolna az ember, ezesetben szó sincs erről, ez egy kőkemény dráma egy-két háborús részlettel és egy marha jó befejezéssel. Sztori röviden: két újságíró (Mark és David) háborús helyeken tudósítanak (Kurdisztán) majd az egyik, David, besokall a körülményektől és elindul hazafelé várandós nőjéhez (mellesleg megjegyzem gyalog kell megtennie 30km-et, több esélye van ha túléli a háborút). Mark ott marad még egy hetet, majd hazaindul kísérettel. Otthon az a hír várja hogy a társa nem érkezett meg... és innentől indul be a story lényegében :) Volt egy két ötletem a csavarra, no de egyik sem jött be. A színészek jól átérzik a karaktereket, főleg Colin (Farrell), aki mellesleg nagy kedvencem, remekül hozza a leamortizált újságírót. Akit még kiemelnék az az orvos, bár sok screen time nem jutott neki, valamint Christopher Lee! Elképesztő 90 évesen mikre képes a faszi! Minden elismerésem az övé. (már 93 éves ha jól tudom, de idén jelent meg egy új rock lemeze).

Kép

TL;DR: Összességében nekem nagyon bejött, a befejezés pedig feltette az i-re a pontot. Mindenesetre semmiképp sem egy 90-perces háborús filmre kell gondolni.

#953 Felhasználó inaktív   Scoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 06. 09:47

Lehet bepróbálom a filmet akkor ha már ilyen jót írtál róla.

Én a Lincolnt láttam nem rég. Hosszú, 2,5 órás film és bár nincs benne akció, de nem untam. Lényegében az egész film arról szól, hogyan próbálja Lincoln elfogadtatni azt, hogy az alkotmányba bekerüljön a négerek felszabadítása. Jó szívvel nem tudom mindenkinek ajánlani, de akit érdekel a történelem és a politika annak bejöhet.

A másik az Eleven Testek. Zombis romantikus film :) Igazából egyszer megnézhető. Nem túl nyálas, nem túl vicces, ne túl akciódús. Szóval elég közepes alkotás lett. Egyedül a téma különlegessége dobta fel.

#954 Felhasználó inaktív   Alkonyat 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 9
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 09. 06:08

Büszkeség és balítélet ( 1995 ), televíziós sorozat, 6 részes
Jane Austen regénye alapján készült filmadaptáció

#955 Felhasználó inaktív   Scoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 15. 20:52

Pacific Rim. Most néztem meg 3D-ben. Óriás robotok vs óriás szörnyek. Óriási rombolás, óriási látvány. Aki a bemutató alapján többet vár az csalódni fog. Sok klisé, szerintem szándékos bugyutaság, de simán nézhető. Lássuk be, ez egy élőszereplős anime. Aki nem szereti az ilyet az kerülje. A többiek meg élvezzék, hogy egy hajóval csapnak pofán egy szörnyet.

#956 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 02. 18:35

Szomorúsággal tölt el mennyire kihalt ez a fórum, pedig régen mennyire ment! :)

Három filmet láttam mostanság:

Így neveld a sárkányod 2

Kép

Egy egész jó egészestés animációfilm, kicsiknek, nagyoknak. :) Adott minden egy jó filmhez: látvány, poénok, hős-sztori. Túl mély nyomot nem hagyott bennem, de egyszer megéri megnézni mindenképp. A 8,4-es imdb értékelést sokallom, de 6,5/10-öt nekem megért.

Kavarás

Kép

Jó Adam Sandler filmre számítottam az imdb értékelés alapján (kivétel nélkül utálom az alany filmjeit), ehhez képest egy középszar, egyszernézős filmet kaptam. Van benne egy-két jó poén, de ennyibe ki is merül. 3/10

A fekete ruhás nő

Kép

Bírom a szellemstorykat, így ez sem maradhatott ki. De meg kell mondjam, ez odaQrt rendesen! Nem is a storyn van igazán a hangsúly, hanem ahogy az atmoszféra felépül a filmben: az első fele alapján a film inkább egy mistery-thriller: sejtelmes történések vannak, hidegrázós helyszínek, karakterek, bukkannak fel, viszont a második fele már kőkemény horror. (nem feltétlen az ijesztegetésekre gondolok, hanem a képi világra). Nem mondom hogy valami hű de félelmetes film, de az már mindenképp megér egy misét hogy old-school alapokra támaszkodik, a vért és az öldöklést gyakorlatilag nélkülözi. A színészi játék rendben volt, jó látni hogy Harry (Daniel Radcliffe) nem kallódik el, hanem folytatja az ipart. Mindent egybevetve megérte megnézni, az imdb értékeléssel, azaz a 6.5/10-zel egyetértek.

#957 Felhasználó inaktív   Stack 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.458
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 08. 15. 12:14

Tegnap néztem meg a Guardians of the Galaxy-t.
A béna szinkrontól eltekintve, egy abszolút szórakoztató és kikapcsoló film volt.
Bátran ajánlom mindenkinek.

9/10
I am a Jedi Knight and the Force is strong with me.

#958 Felhasználó inaktív   megalonagyix 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.323
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 22. 22:35

Túl a barátságon

Kép

Emlékszem mekkora felháborodást keltett az Oscar-nál, hogy nem ez zsebelte be az adott év "Best Picture" díját. Akkoriban nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek a filmnek, de most érettebb fejjel azért úgy gondoltam, hogy mindenképp megér egy próbát, ha már ennyit jót hallok róla.

Hát nem csalódtam. De nem ám! A film két nyári munkát végző cowboyról, Ennisről és Jackről, szól, akik mindenkitől és mindentől távol egymásba szeretnek. A film az ő storyjukat mutatja be sok-sok éven át. A könyvet nem olvastam, de úgy gondolom hogy Ang Lee filmes verziója teljes mértékben méltó adaptációja ennek a történetnek.

Heath Ledger és Jake Gyllenhaal, akik mellesleg nagy kedvenceim, mind-mind szuper munkát végeztek a szerepeikben. Szomorú belegondolni, hogy az előbbi színész még mennyit tudott volna nyújtani a világnak. Viszont Jake remek formában van az utóbbi években, a Prisoners és az Éjjeli féreg filmjei mind-mind kitűnőre sikeredtek.

Na de a filmről: A story, az alakítás, a zene is mind nagyon egybevan. A vége pedig hidegrázós. Bevallom bőgtem rendesen. :)

Többet nem tudok róla mondani. Hihetetlen, szívet melengető love story, mégha melegekről is van szó. Erősen ajánlott, persze csak azoknak akiket nem zavar a buzulás! :)

Téma megosztása:


  • (48 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 46
  • 47
  • 48
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó