HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kezünkben a Samsung Galaxy Tab - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kezünkben a Samsung Galaxy Tab Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:02

@Naranek: Ezek szerint a tabról te is csak azt a photoshoppolt képet láttad, amin a galaxy s mellett volt.

#22 Felhasználó inaktív   Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 567
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:20

@floatr:
Ezek nem PS képek: http://www.engadget.com/photos/embargo-samsung-galaxy-tab-first-hands-on/#3321644

#23 Felhasználó inaktív   airmax 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 244
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:22

Lássunk egy pro kontra listát.
tetszik benne:
- Navigációra szerintem remek.
- Akik a telefonjukat játékra, és videonézegetésre használták azok sem csalódnak.
- kicsit már elmozdul a telefontól a netbook irányba, tehát böngészésre is jobb mint a telefon.
- Tetszik az egy telonszám két eszköz filozófia. Én biztosan a jövőben efelé fogok haladni. okostelefonom, és a személyi pc helyet (nem feltétlen ilyen) XYpad-em lesz. Persze majd ha lesz olyan A4 lap körili képernyőméretben.
- tetszi az usb csatlakozások lehetősége, és az hogy a nyitott androidra építették. /ld iPad es zártság/

kontra
- tényleg jogos a netbooknak kicsi, telefonnak nagy észrevétel. Szerintem még a 10" is kevés egy pc használathoz, nálam valahol 12" körül kezdődik még a netbook is.
- A samsunk azt kiszem kicsit elément az eseményeknek, hiszem majd csak a következő android lesz olyan ami komolyabban felkészült a pad-ekre. /Ez még gondokat okozhat hiszen nyilván valami saját megoldással álltak elő a felbontással kapcsolatban ami nyilván egy csomó szállal kötődhet lejátszókhoz ehhez ahhoz./
- még nem eléggé számítógép, még csak nagyra nőt okostelefon, de ez inkább még az egész tablet világ problémája nem a samsungé. Új még a kütyü, lesz ez még erősebb is, és akkor majd komolyabb alkalmazások is futhatnak rajta. (pl. designereknek, külső munkákon dolgozó mérnököknek stb)

No most egyenlőre nem jut eszembe több de majd ti leírjátok... :)

#24 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Naranek - Dátum: 2010. 09. 03. 08:15

a pár Samsungos fejlesztésen kívül nincs egyetlen alkalmazás sem amit ezen a felbontáson tablet szerűen lehetne használni és nem a mobilos app felnagyított karikatúrája lenne.


az ipadra a bejelentés napján(amikor még nem is volt kapható) hány alkalmazás volt, amit nem az apple fejlesztett?
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#25 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:36

Miért nem lehet kimondani egy az egyben, hogy az Apple már megint kitalált valamit, a többi gyártó meg koppointja, most épp a Samsung.

Én ezekkel a szarokkal nem tudok mit kezdeni, az érintőképernyős dolgoktól egyébként is iszonyodom. Állandóan az van bennem, hogy ez laptopnak nem laptop, telefonnak nem telefon tabletnak nem tablet és folytathatnám - akkor ez mi ez? Megmondom: egy újabb felesleges és szükségtelen szarság amit a marketing gépezet ráerőltet az emberekre.
Pl akinek van már nagykijelzős okos telefonja és/vagy telefonja és laptopja ne tán tán még asztali gépe is, annak mi a francnak egy ilyen? De komolyan! Aki ezt nagyon ütős érvekkel alá tudja támasztani annak veszek két láda sört!
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#26 Felhasználó inaktív   barii 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 418
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:47

@McElroy: azt ne mondjuk már, hogy az apple találta ki a tabletet

#27 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 08:53

Üzenet megtekintéseIdézet: bean - Dátum: 2010. 09. 02. 21:17

Te. Ha van olyan konvertered amivel SD-t microSD slotba lehet bedugni (es nem log ki) abbol vennek egy par milliot.

Te, nekem microSD van koverterrel a fenykepezogepben. Pont az ilyen esetek miatt. Nem kell ehhez kulonosebb zsenialitas... :)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#28 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 09:00

@barii: Én az iPadról beszéltem. Ez a Samsung cucc azt másolja.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#29 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 09:28

@McElroy: "Pl akinek van már nagykijelzős okos telefonja és/vagy telefonja és laptopja ne tán tán még asztali gépe is, annak mi a francnak egy ilyen? De komolyan! Aki ezt nagyon ütős érvekkel alá tudja támasztani annak veszek két láda sört!"

Pont ilyen nem kellene, de a hamarosan megjelenő HP Slate 500 vagy esetleg egy ExoPC kellene, ha van benne:
- 10" vagy 12" kijelző
- HSDPA
- GPS
- Wacom toll
- Windows 7

Ugyanis amire nagyon kell: pdf dokumentumok, könyvek olvasására, "kihúzó filccel" való kiemelgetésére, továbbá windowsos szofterként elkészített lexikonok intenzív használatára. Illetve előadásokon való jegyzetelésre (ezért kell a wacom toll). Illetve kényelmes internetezésre unalmas értekezleteken, meg este az ágyban, a folyóparton, meg ahol éppen vagyok.

Miért is nem jók erre a jelenlegi eszközeim? (2 okostelefon, egy full érintőképernyős és egy qwerty-s, két laptop, egy Hanlin V3 e-reader és egy erős asztali gép.) Mindegyik másért nem. Az okostelefonon nem lehet teljes képernyős PDF-et olvasni, az e-readernek túl kicsi a képernyője (6") és lassan lapoz, az asztali gép ott van jó helyen, ahol van, a laptop meg ugyan mindig nálam van, de már unom az ágyba magammal cipelni továbbá a képernyője ugye fekvő a PDF doksi meg álló, értekezleten nem tudom az ölembe venni, mappaként használni stb.

Végülis megelégednék azzal is, ha a laptopnak ki lehetne forgatni a kijelzőjét tabletnek és lenne hozzá wacom toll, de azt már tabletnek hívják. És ha már tablet, akkor miért ne legyen 40 dkg, könnyű és vékony - voilá!

A sört nem szeretem, boros vagyok! :)

#30 Felhasználó inaktív   Pepitox 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 155
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 09:38

Azért mekkora belsőzsebe lehet a tagnak,hogy ilyen gyorsan előkapja ezt a nagy szart :D

#31 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:04

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2010. 09. 03. 09:36

Miért nem lehet kimondani egy az egyben, hogy az Apple már megint kitalált valamit, a többi gyártó meg koppointja, most épp a Samsung.


Mer' nem lenne igaz, azér'. :)

#32 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:19

netezesen kivul nem sok mindenre jok ezek a tablak, mindenkeppen windowsos oprendszer kell hogy egyaltalan hasznalhato legyen a cucc

neztem ipadot is, nehez, meg az is kicsi, ossze vissza ugral , mert neha keptelen eldonteni az ujjak helyzetet, a kijelzo zsiros mint a diszno

szal nalam eloben megbukott, foleg ilyen 140 ezerer
60-80 ezerer meg talan szoba johetne
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#33 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:22

@McElroy:

Eddig:

- kellett egy hordozható DVD lejátszó, hogy a gyerekek tudjanak mit nézni hosszabb utazás közben a kocsiban
- kellett egy netbook minimum, hogy az emailjeimet meg tudjam nézni, webezni tudjak, a nyaraláskor, kiránduláskor elkészült fotókat azonnal vissza tudjam nézni, valamint SOS probléma esetén be tudjak lépni RDP-n az ügyfélgépbe
- kellett egy GPS, ugyanígy a kocsiba, navigációra

Most:

- gyerek nézi ezen a filmet
- amikor félreállunk egy benzinkútnál, én megsasolhatom az emailjeimet, vagy RDP-s segítséget nyújthatok
- fotónézegetésre is kiváló
- navigációra is tökéletes
- plusz a mobilom kikapcsolásával a hívások erre irányítódhatnak, így a kocsiban is azonnal kész a könnyen, egyszerűen használható mobil

Mondhatom a címet, hova kérem a sört? :-)

#34 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:25

...ja, és nem kell DVD-ket írogatni, ebbe beledobom az SD kártyát pár filmmel, és ennyi.

+1: Mennyire finom egy ilyenen zenét is hallgatni a kocsiba, lemezek nélkül végre? Pár pöccentés a képernyőn, és máris a kényem-kedvem szerinti zenemappában vagyok.

#35 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:27

kine bird a nyaralast komputer nelkul :)

ha valakinek van notebookja, meg ne vegye a tablat , mert csak penzpocsekolas
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#36 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Naranek - Dátum: 2010. 09. 03. 08:15

Csak hasonlót láthattál. Az iPadon bár iOS fut az nem az a rendszer ami az iPhone-on és Touch-on fut, hanem eltérő konkrétan az iPadhoz készült rendszer. Az alkalmazások is amik azon futnak tablet felhasználásra tervezett megoldások, nem az iPhone-os alkalmazások felnagyított változatai (bár erre is van lehetőség, de az inkább tűnik emulációnak és nem igazán használja az ember).

A Samsung úgy adott ki egy tabletet, hogy a rendszer amit ráerőltettek nem támogatja ezt a felhasználást (még a felbontás is egy az Android által alapból nem támogatott erőltetett megoldás), és a pár Samsungos fejlesztésen kívül nincs egyetlen alkalmazás sem amit ezen a felbontáson tablet szerűen lehetne használni és nem a mobilos app felnagyított karikatúrája lenne. Maga a rendszer is ilyen elnagyolt valami lett rajta,


Te mindkét esetben félrebeszélsz. Eleve sok cucc csak iphone formátumban van meg, az nagyítással működik iPadon. Teelpítésnél két külön ablakban listázza.

A Samunak teljes értékű Androidnak kellene lennie, csak ilyen vasat még nem láttam. iPadot Te biztos nem láttál.
Make love not Wor.

#37 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:30

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2010. 09. 03. 11:27

ha valakinek van notebookja, meg ne vegye a tablat , mert csak penzpocsekolas


Fenét. Mindennek meg van a maga helye, hogy miért és mire jó.
Make love not Wor.

#38 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Petesejt - Dátum: 2010. 09. 03. 11:22

- kellett egy GPS, ugyanígy a kocsiba, navigációra

- plusz a mobilom kikapcsolásával a hívások erre irányítódhatnak, így a kocsiban is azonnal kész a könnyen, egyszerűen használható mobil

Mondhatom a címet, hova kérem a sört? :-)


Ja, GPS-es megoldásokon hümmögtem is, eddig egy elmebeteget tudtak mutatni, aki bereszelte a kocsiba. Hívást sem értem, hogy akkor 2 SIM kártya, ésatöbbi, mikor enyém egyszeráen csatlakozik a kihangítóra,amint ráadom a gyújtást.
Make love not Wor.

#39 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:33

Üzenet megtekintéseIdézet: lola - Dátum: 2010. 09. 03. 11:26

@Szerzetes: A magyarázatod erősen sántít, és nem is világos az sem, hogy miért kell 2 okostelefon, 2 laptop, és hogy ezzel a tablettel mit váltanál ki. A readert?


Laptopból 1 privát és 1 céges domainos. Ízlés kérdése.
Make love not Wor.

#40 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2010. 09. 03. 10:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Petesejt - Dátum: 2010. 09. 03. 11:25

...ja, és nem kell DVD-ket írogatni, ebbe beledobom az SD kártyát pár filmmel, és ennyi.


Ígyvan. Ez az, amit nem értek az Aplle cumókban. Megy bele a file a nagy üres halmazban, nem tallózható, olyan nincs, hogy van 3 féle pdf readerem, majd bármelyikkel meg tudom nyitni. Édesjóistenem, ez nem nekem való.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó