HWSW Informatikai Kerekasztal: World of Tanks - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (500 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

World of Tanks MMORPG Harckocsi szimulátor

#1 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 08:34

Az egyik Gamestarban olvastam erről a játékról. Még nem jelent meg, de már működik egy félig meddig zárt béta. De lehet jelentkezni, csak regelni kell az oldalukon. 3-5 nap mire válaszolnak.

A játék egy mmorpg csak az eddigi béna elfek és orkok után most harckocsival kell a II. világháború keleti hadszínterein különféle harckocsi csatákban részt vennünk. Legalábbis a bétában csak a szovjet és német harckocsikat lehet használni, de szeptember végére igérik az amerikai harckocsikat. Úgyhogy a Shermann nem játszik. Az angol harckocsik közül egyenlőre csak a Matildát láttam, de az is szovjet festéssel van ellátva. Amennyire hallottam a játéknak nem nagyon lesz Singleplayer része.

És hogy miért RPG? Nos azért, mert a kezdetben kapott harckocsit kell nekünk fejlesztgetnünk. 3 féle "pénz", pont van a játékban az egyik az experience, amit a csatákban való részvétel után kapunk, ezzel tudjuk a különféle technikai eszközöket kifejleszteni. Az másik a gold, amit valószínűleg irl pénzért lehet majd megvásárolni és azt át lehet konvertálni creditre. A credittel lehet a már kifejlesztett eszközöket a harckocsinkra tenni.

Maga a játék pedig egy shooter. Irányítani kell a harckocsit, célozni, lőni. Az irányítás jó, gyorsan reagál. A grafika nagyon gyenge, de valószínűleg nem fogja érdekelni azokat, akik ezzel fognak játszani.

A játék célja az ellenséges csapat valamennyi járművét megsemmisíteni, vagy az ellenséges bázist elfoglalni. A teljes játékban feltehetőleg lesznek majd egyéb játékmódok is. Egyetlen probléma talán, amit a játékban észleltem az az, hogy az elején még nagyon gyenge harckocsit kapunk, tkp. egy traktort, amire ráraktak egy löveget, ami természetesen meg sem karcolja azokat a harckocsikat, amik ellen harcolnom kellene.

Nem csak harckocsikkal lehet játszani, de önjáró lövegeket , valamint tüzérségi önjáró lövegeket is ki lehet fejleszteni

Összességében jó játéknak ígérkezik, főleg azért, mert ilyen témájú játékból nincs dömping. Screenshotokat nem rakok be, mindenki látogasson el az oldalra: http://www.worldoftanks.com/ Ahol egyébként a bétára is lehet jelentkezni.

Amúgy én a Suchka (szuka) becenevű Su-76-ost céloztam meg kifejlesztésre.
Kép
Aztán majd idővel a Su-100-as fog következni.

Na ehhez a topichoz se fog hozzászólni senki sem. :laugh:

#2 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 09:38

hát most próbáltam valahogy elképzelni hogy is mehet ez élőben de nem nagyon ment :) nem tudom mitől lesz ez MMORPG, azokat kicsit másképp képzelem el, vagy csak szimplán kevés az adat és az egész csak egy elképzelés még...

a fejlesztgetős rész az egyetlen ami így látatlanban valamennyire működhet, új páncél+fegyverek, +személyzet talán? de vajon meddig? a fegyverzet fejlődését követni kellene az idő múlásának, nem pakolhatunk olyan ágyút egy II.vh tankra ami leginkább egy ultramodern plazmaágyúnak néz ki ^^

lesznek dropok is (scavenging)? kísérleti fegyverek amik vagy működnek vagy nem? ebben van némi lehetőség.

kérdés sokkal inkább, mennyire (nem) lesz egyhangú a folyamatos csatatéren mászkálás és célpontokra vadászás. ha jól értem beesik az ember egy tankkal a csatamezőre és hajrá. lesznek kisebb küldetések npcktől, parancsnokságtól, vagy csak mész amerre látsz és mindenki lövi amit talál? leszek instancolt raidnek megfelelő operationök pl amit mondjuk 20 tankkal kell teljesíteni és cserébe kapsz valami tápos fegyvert vagy medált vagy akármit?

mennyire köti magát a történelemhez? a játékosok irányítják a történelem menetét vagy csak egy adott időt kiragadtak a fejlesztők, mindenkit bedobáltak oda és semmi se történik a környezettel akár évek alatt se? már csak a fejlesztés miatt is érdekes lenne ez, ha mindenki eljut a királytigrisig/kísérleti szupertankig, utána mi lesz?

mi a helyzet a többi haderővel, pl repülőgépek, gyalogság? lehet majd pl légvédelmi géppuskát szerelni a tankokra vagy kifejezett légvédelmi egységet is irányíthat valaki a csapatban mint valami class role operationöknél?

mindenesetre egy klasszikus "ki lesz a tank?" kérdés itt elég hülyén hangzik majd... ^^

#3 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 11:37

Nicsak egy nem várt hozzászóló! :D

Azon én is elgondolkoztam, hogy egy idő után túl sok Királytigris, meg IS2-es lesz a csatatéren és az újonnann érkezőknek szemernyi esélyük sem lesz, mert senki sem akar majd könnyű harckocsival harcolni.

Kísérleti fegyver? Nem világos, hogy pontosan mire gondolsz. Maust és Löwe-t láttam mint kísérleti fegyver.

Egyenlőre ez még csak egy béta, ahol csupán egyetlen játékmód van: Teamdeathmatch gyakorlatilag. Tehát eléggé egysíkú. Ha nem hülyék a fejlesztők akkor biztosan tesznek bele valamiféle achivement rendszert és tesznek bele még jópár játékmódot. Az npc-ket kétlem, biztosan nem pazarolnám az időmet AI programozára egy ilyen típusú játék esetén.

Nem hiszem, hogy nagyon kötné magát a történelemhez, bár el tudom képzelni, hogy lehet, hogy majd lesznek különféle idősíkok, hogy pl. 1941-ben nem lehet Tigrissel nyomulni. Ez mondjuk kiküszöbölheti az első pontban leírt aggályomat. Elvileg egy játékosnak 4 járműve lehet.

A többi haderőnem ebben a játékban nem kap szerepet.

Videó az önjáró lövegekről


Itt pedig egy gémpléj videó:


#4 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 12:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 05. 12:37

Kísérleti fegyver? Nem világos, hogy pontosan mire gondolsz. Maust és Löwe-t láttam mint kísérleti fegyver.


igen, ilyesmikre gondoltam. a németeknek azért voltak ötleteik és elég jól ki lehetne használni ezek lehetőségeit ha már RPGt akar csinálni a cég. nem is nagyon kéne ragaszkodni a történelmi hűséghez se, és lennének itt poén dolgok: tesla tech, stb :) (tudom ez már kicsit másfele tendál ^^)

Idézet

Egyenlőre ez még csak egy béta, ahol csupán egyetlen játékmód van: Teamdeathmatch gyakorlatilag. Tehát eléggé egysíkú. Ha nem hülyék a fejlesztők akkor biztosan tesznek bele valamiféle achivement rendszert és tesznek bele még jópár játékmódot. Az npc-ket kétlem, biztosan nem pazarolnám az időmet AI programozára egy ilyen típusú játék esetén.


hááát akkor ez szerintem nem lesz túl nagy siker, bár a CS vagy TF2 is népszerű pedig az se áll sokkal többől ^^ viszont akkor ezt nem teljesen MMORPGként kéne reklámozni szerintem... kár, mert nagy lehetőségek lennének itt, csak hiányzik jópár aspektus :/

#5 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 13:45

Hát lehet, hogy az mmorpg egy kicsit túlzás volt a részemről csupán a techtree alapján. :blush:

#6 Felhasználó inaktív   Cathfaern 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 17:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 05. 14:45

Hát lehet, hogy az mmorpg egy kicsit túlzás volt a részemről csupán a techtree alapján. :blush:

Honlapjuk szerint "massively multiplayer online action game", szóval ők se hívják MMORPG-nek... gyanítom sima online multiplayer játék, csak hát manapság a massive jól hangzik előtte :)

Szerkesztette: Cathfaern 2010. 09. 05. 17:14 -kor

"Words - so innocent and powerless are they, as standing in a dictionary; how potent for good and evil they become to one who knows how to combine them!"

#7 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 18:18

30 játékos játszik egyszerre csak a bétában. Sajnos nagyon laggol is. 150-170-es pingeket produkál. Egyébként nekem kifejezetten tetszik. Unlockoltam a Szukát és hát a nevéhez híven elég szar. Bár minél többet játszom vele, annál jobban megy, csak sikerüljön unlockolni hozzá a 76mm-es löveget, mert ezzel az 57 mm-essel csak lövöm a KV-t, de meg se karcolja. Az egyik utca sarokból pedig kirongyol egy Su 85-ös és egy lövéssel lelő.

Szóval a balansszal van némi-nemű probléma. Gondolom az ilyen problémák kiküszöbölésére van ez a demo, legalábbis merem remélni.

#8 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 05. 19:26

Nekem mondjuk qrvára nem szimpi a trailereikben a WoW, EVE Online etc "alázás"... Kép

pl WoW:




EVE Online:






Valami NFS gondolom...




Arc van az látszik, mondjuk hiszem ha látom :) (megjelent és műküdik és nem zár be fél év után)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#9 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 06. 18:15

Alázás? Inkább gegnek értékelném. Ez a játék biztosan nem fog versenyre kelni sem a Wowwal sem a másikkal. Egyszerűen más érdeklődési körű emberek fognak ezzel játszani.

#10 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 06. 18:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 06. 19:15

Alázás? Inkább gegnek értékelném. Ez a játék biztosan nem fog versenyre kelni sem a Wowwal sem a másikkal. Egyszerűen más érdeklődési körű emberek fognak ezzel játszani.


Reklámozzák a játékot amiben jó, nem kell az hozzá, hogy a másikat figurázzák. Foglalkozzanak magukkal szvsz...
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#11 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 06. 21:30

A történelmi hűségről csak annyit, hogy a Su-76-ost alapból 57 mm-es löveggel kapjuk meg. Nos én ezt az önjáró löveget megcsináltam anno papírból 1:25-ös méretarányban és akkoriban utána olvastam és így hirtelen visszagondolva nem emlékszem, hogy 57-es löveggel szerelt változat lett volna. Bár lehet, hogy valami gyakorló verziót csináltak, hogy a Szibériai földekről összeszedett parasztok ne a drágább 76.os löveget lövöldözzék el a gyakorlópályán. Vagy pedig a csodálatos háború eleji szovjet hadiipart ismerve elképzelhető, hogy azt tették az alvázra, amit épp találtak. Szerencsés harckocsizók 76-ös löveget, kevésbé szerencsések 57-eset, szerencsétlenek partvisnyelet. :lol: Na mindegy, nagy nehezen sikerült unlockolnom a 76 mm-es löveget hozzá. És mennyivel jobb... Végre nem szarakszom a kis BT-kkel annyit, sőt az imént sikerült egy lövéssel kilőnöm egy 100%-os Pz4-est is, ami valószínűleg a seggét mutatta felém. :laugh: Annyira nem láttam a sok bokortól, meg sprite-tól. Viszont egy Hetzerbe így is belengedtem vagy 3-at, de szinte mind lepattant róla és csak minimális sebzést értem el. Mázlista! :glare:

Egy kicsit pontosítanám az első hozzászólásban lévő dolgokat. Nem háromféle egység közül lehet választani, hanem 5. Könnyű páncélos, közepes páncélos, nehéz páncélos, önjáró löveg, önjáró tüzérségi löveg. Valamint nem csak 4 harckocsit birtokolhatunk egyszerre, hanem korlátlan számút, csak slotokat kell hozzá venni aranyért. Aranyból a játék legelején kapunk 3600-at és utána kapunk még hozzá, de nem teljesen világos, hogy mi alapján. :mellow:

Szóval nekem nagyon tetszik ez a játék, nagy kár a 160-os laggért. :( Ha a lag nem lenne nálam év játéka lenne.

#12 Felhasználó inaktív   32karakter 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.301
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 07. 08:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 06. 22:30

A történelmi hűségről csak annyit, hogy a Su-76-ost alapból 57 mm-es löveggel kapjuk meg. Nos én ezt az önjáró löveget megcsináltam anno papírból 1:25-ös méretarányban és akkoriban utána olvastam és így hirtelen visszagondolva nem emlékszem, hogy 57-es löveggel szerelt változat lett volna. Bár lehet, hogy valami gyakorló verziót csináltak, hogy a Szibériai földekről összeszedett parasztok ne a drágább 76.os löveget lövöldözzék el a gyakorlópályán. Vagy pedig a csodálatos háború eleji szovjet hadiipart ismerve elképzelhető, hogy azt tették az alvázra, amit épp találtak. Szerencsés harckocsizók 76-ös löveget, kevésbé szerencsések 57-eset, szerencsétlenek partvisnyelet. :lol: Na mindegy, nagy nehezen sikerült unlockolnom a 76 mm-es löveget hozzá. És mennyivel jobb... Végre nem szarakszom a kis BT-kkel annyit, sőt az imént sikerült egy lövéssel kilőnöm egy 100%-os Pz4-est is, ami valószínűleg a seggét mutatta felém. :laugh: Annyira nem láttam a sok bokortól, meg sprite-tól. Viszont egy Hetzerbe így is belengedtem vagy 3-at, de szinte mind lepattant róla és csak minimális sebzést értem el. Mázlista! :glare:

Egy kicsit pontosítanám az első hozzászólásban lévő dolgokat. Nem háromféle egység közül lehet választani, hanem 5. Könnyű páncélos, közepes páncélos, nehéz páncélos, önjáró löveg, önjáró tüzérségi löveg. Valamint nem csak 4 harckocsit birtokolhatunk egyszerre, hanem korlátlan számút, csak slotokat kell hozzá venni aranyért. Aranyból a játék legelején kapunk 3600-at és utána kapunk még hozzá, de nem teljesen világos, hogy mi alapján. :mellow:

Szóval nekem nagyon tetszik ez a játék, nagy kár a 160-os laggért. :( Ha a lag nem lenne nálam év játéka lenne.



izé, létezett 57mm-es zis-2 vel su-76 alváz, de legjobb tudomásom szerint nem került gyártásba

ennek legfőbb oka az volt, hogy a zis-2 (zis-4) egy elég bonyolult és "drága" löveg volt, ráadásul bár a páncéltörő képessége felülmúlta a 76mm-es zis-3-at (méghozzá jelentősen, itt magyarországon lőttek vele keresztül! királytigrist), az űrméretből adódóan repeszgránátja gyengusvolt...

summa summárum: páncélos eleln a zis-2 jobb volt, mint a zis-3

#13 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 07. 16:51

Én a Zis3-ast fejlesztettem, mert azzal lehet majd unlockolni a Su-85B-t.

Utána olvastam és a játék kiadása őszre várható és teljesen ingyenes lesz. De természetesen lesznek olyan tartlalmak, harckocsik, amiket csak pénzért lehet majd unlockolni.

Plusz lesz valami global war rész is, ami elég ígéretesnek tűnik.

Idézet

RPS: Can you explain a bit about how the global war part of the game will work? What would an RPS clan get out of playing together in that mode?

Zhyvets: To make a long story short, let’s imagine a global map with persistent world divided into hundreds of provinces. At the very beginning, we will start from the eastern boards of Germany to Volga and from Scandinavian countries to Romania. There are several economic categories of provinces, from basic ones to “capitals” that will give most monetary benefits to their owners. Once per day clan masters declare attacks on neutral or enemy provinces and a corresponding number of battles are scheduled and take place accordingly. The bigger your clan is, the harder it gets to repel attacks and expand your empire. Clans can sign treaties, non-aggression pacts or become vassals. Having a couple of solid alliances will help protect the clan’s flanks and rear. But we also expect a lot of treachery, changing alliances, double-agents, stubbing in the back and other political tricks. New clans enter the map by having a chance to fight a battle for one of the “coastal” provinces. If they kick the owner out, that province will be their new home, from where they will expand deeper into the continent. The more panzers you have, the more powerful your clan is, but in order to start fighting and capturing the provinces you should gather a team of 15 players. Clans can also participate in clan tournaments that will last for much shorter time: from a couple of hours to a couple of days.

I’m fairly sure that RPS clans will have some hilarious time in World Tanks clan wars. Just interesting to see how good they are at diplomacy and tactics against hundreds of other guilds fighting for global domination.


#14 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 07:10

Megvan a Su-85b típusú önjáró löveg. Ezzel még sokkal nehezebb, mint a 76-ossal, mert a lövege ugyanaz, mint az előzőnek, viszont sokkal durvább ellenfeleket ad be. Általában IS-3-sokat, Tigrisieket meg Királytigriseket. Ezek ellen semmi esélyem sincs, még csak megsebezni sem tudom őket. Viszont, ha egy gyengébb lobbyba kerülök akkor én vagyok a táplálkozási lánc tetején. Egyszer sikerült egy csatában 4 harcjárművet megsemmisítenem vele. 2 Marder II-t, 1 db Hetzert és ráadásként még egy T.28-ast is. :cool2: Ráadásul úgy, hogy az utolsó kettőnél már sérült volt a lövegem.

A 85 mm-es löveget már unlockoltam, de sajnos nem tudom a gépre tenni, mert nem bírja el a felfüggesztés, úgyhogy azt is fejlesztenem kell. :mellow:

#15 Felhasználó inaktív   32karakter 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.301
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 07:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 09. 08:10

Megvan a Su-85b típusú önjáró löveg. Ezzel még sokkal nehezebb, mint a 76-ossal, mert a lövege ugyanaz, mint az előzőnek, viszont sokkal durvább ellenfeleket ad be. Általában IS-3-sokat, Tigrisieket meg Királytigriseket. Ezek ellen semmi esélyem sincs, még csak megsebezni sem tudom őket. Viszont, ha egy gyengébb lobbyba kerülök akkor én vagyok a táplálkozási lánc tetején. Egyszer sikerült egy csatában 4 harcjárművet megsemmisítenem vele. 2 Marder II-t, 1 db Hetzert és ráadásként még egy T.28-ast is. :cool2: Ráadásul úgy, hogy az utolsó kettőnél már sérült volt a lövegem.

A 85 mm-es löveget már unlockoltam, de sajnos nem tudom a gépre tenni, mert nem bírja el a felfüggesztés, úgyhogy azt is fejlesztenem kell. :mellow:


egész érdekesnek hangzik, de ez a SU85 76 mm-es löveggel dolog egy kicsit azért illúzióromboló... az ugyanis már nem szerelték azzal :)

sebzési rendszere milyen? HP alapú, vagy hit/penetration/damage rendszer?


(egyébként az eredményeid kb valóságközeliek :) )

#16 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 08:55

Ez nem SU-85-ös. Hanem a SU-76-osnak egy olyan változata, amire 85mm-es löveget szereltek. Tehát az alváza és az egész szerkezete a SU-76-osé.

A sebzési rendszere olyan, hogy vannak a harckocsikon gyenge pontok, pl. hátulja, oldala stb. Ha ott találod el akkor nagyobb valószínűséggel sikerül kárt okozni neki. Viszont ha becélzod akkor sem biztos, hogy eltalálod és ha még el is találod akkor sincs semmi garancia, hogy nem pattan le a lövedék. A lövést befolyásolja a kezelőszemélyzet fejlettsége is, nem csak a löveg milyensége. Ahogy mondtam a behemótokról folyamatosan lepotyognak a lövedékeim, de pl. a Hetzerről is lepattannak, gondolom a formája miatt. Mindenkinek 100 "életerő pontja" van, aztán a különféle akciók folyamán ez csökken. Ha lemegy nullára akkor kalap-kabát. De ha eltalálnak a találat helyétől függően egyéb következmények is lehetnek. Pl. mozgásképtelenné tehetnek, ha a lánctalpakat, vagy a motort találják el, ilyenkor pár másodperc után megszerelhetik, de eléggé random módon megy ez is. De volt olyan is, hogy a lövegemet találták el és akkor nem tudtam lőni vagy 10 másodpercig.

#17 Felhasználó inaktív   32karakter 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.301
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 09:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 09. 09:55

Ez nem SU-85-ös. Hanem a SU-76-osnak egy olyan változata, amire 85mm-es löveget szereltek. Tehát az alváza és az egész szerkezete a SU-76-osé.

A sebzési rendszere olyan, hogy vannak a harckocsikon gyenge pontok, pl. hátulja, oldala stb. Ha ott találod el akkor nagyobb valószínűséggel sikerül kárt okozni neki. Viszont ha becélzod akkor sem biztos, hogy eltalálod és ha még el is találod akkor sincs semmi garancia, hogy nem pattan le a lövedék. A lövést befolyásolja a kezelőszemélyzet fejlettsége is, nem csak a löveg milyensége. Ahogy mondtam a behemótokról folyamatosan lepotyognak a lövedékeim, de pl. a Hetzerről is lepattannak, gondolom a formája miatt. Mindenkinek 100 "életerő pontja" van, aztán a különféle akciók folyamán ez csökken. Ha lemegy nullára akkor kalap-kabát. De ha eltalálnak a találat helyétől függően egyéb következmények is lehetnek. Pl. mozgásképtelenné tehetnek, ha a lánctalpakat, vagy a motort találják el, ilyenkor pár másodperc után megszerelhetik, de eléggé random módon megy ez is. De volt olyan is, hogy a lövegemet találták el és akkor nem tudtam lőni vagy 10 másodpercig.


jahogy értem :)

mindegy, olyan sem létezett :)

(oké, tudom, a történelmi hűség nem minden esetben követhető tételesen, kell kötni kompromisszumokat, de iylen esetekben talán célszerűbb lett volna a lőszer irányban elindulni, azon a vonalon elég kemény fejlesztések voltak minden oldalon, rengeteg olyan fejlesztéssel, ami ki sem jutott a csapatokhoz, hasonlók)

a sebzési rendszer meg ezek szerint a "valósághűbb" verzió

valószínűleg meg fogom nézni azért :)

(Hetzert meg részben formája, részben pedig azért elég jól van páncélozva az a kis dög - főleg ha még csak 76.2mm-es löveged van -annak kemény dió a max 60 mm-es döntött páncél)

#18 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 10:47

Nagyon nehéz elkezdeni, mert semmi sikerélményed nem lesz. És nagyon nem javaslom, hogy a SU-76-os irányába fejlesszél, kivéve ha szereted a kihívásokat. Inkább harckocsikat fejlessz, mert azokkal könnyebb fejlődni, meg túlélni is az egyes csatákat.

#19 Felhasználó inaktív   wildláma 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.929
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 10:51

visszaigazolhatnának már :@ 3. napja várom
Kép

#20 Felhasználó inaktív   32karakter 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.301
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 09. 11:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Warton - Dátum: 2010. 09. 09. 11:47

Nagyon nehéz elkezdeni, mert semmi sikerélményed nem lesz. És nagyon nem javaslom, hogy a SU-76-os irányába fejlesszél, kivéve ha szereted a kihívásokat. Inkább harckocsikat fejlessz, mert azokkal könnyebb fejlődni, meg túlélni is az egyes csatákat.



gyalogság, páncéltörű ágyúk, tüzérség, légi egységek vannak e benne? (más szóval "összfegyvernemi"-e a harc? :) )

illetve inkább tankszimulátor, vagy FPS?

összeenged-e a gép JS-2-est mondjuk Pz38-al? (magyarán mennyire veszik komolyan a történelmi hihetőséget?)

szerk a RTFM azért működik, szóval olvasgatom lelkesen a hivatalos honlaopt (vak voltam, először nem vettem észre, hogy bal alsó sarokban is van valami...:) )

Szerkesztette: 32karakter 2010. 09. 09. 11:39 -kor


Téma megosztása:


  • (500 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó