HWSW Informatikai Kerekasztal: Minecraft - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Minecraft ha legóztál, ezt is imádni fogod

#1 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 17. 10:29

Kerestem, de nem talaltam, igy nyitok en neki... Minecraft.net. Plastik Jozsinal talaltam, tegnap ejjel megvettem. Egyszeru, de nagyon addiktiv... imadom.

Ez egy sandbox tipusu jatek, kapsz egy teljesen veletlenszeruen generalt vilagot es abban kell boldogulnod. Nappal a tied a terep, de ejjel a sotetben az eletedre tornek mindenfele szornyek (csontvaz, pok, etc.)... ezek a fenytol felnek ezert az ejszakak atveszelhetoek egy kivilagitott rejtekhelyen (amit persze neked kell felepiteni). Nappal meg szabadon engedheted a fantaziadat es epitkezhetsz kedvedre. Bovebben itt: Minecraft manifesto

Igy kezdodik:



Es akar ilyet is lehet csinalni benne:



Szoval itt: Minecraft.net (az alpha csak 9,95 euro), akar bongeszoben is jatszhato, a Classic ingyenes, ugyan kevesebbet tud, de legalabb kiprobalhato.

Samott

Szerkesztette: Samott 2010. 09. 17. 10:48 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 17. 13:13

Ez olyan mint a Wurm Online csak rondább meg nem MMO.. :)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#3 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 18. 11:27

Tényleg jópofa a cucc, de 10€-t sokallom :)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#4 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 18. 13:46

Régebben olvastam róla meg egy multiplayer videot néztem. A LOVE-ot juttatja az eszembe ami sokkal osszetettebb de pont ezért bonyolultabb is. Inkább a kreativitásra megy rá.

http://www.quelsolaa...play_video.html

Minecraftot most már ki fogom próbálni, nagyon tetszett az elso video amit linkeltél :up:
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#5 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 18. 15:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Diopapa - Dátum: 2010. 09. 18. 12:27

Tényleg jópofa a cucc, de 10€-t sokallom :)

Jatssz meg egy kicsit, vagy kezd el nezni ezeket a videokat... ugyis megveszed. ;-) (a fejleszto srac maga arulja, az alpha 10 euro, a beta mar nem ennyi lesz, es termeszetesen a vegleges jatekra is ervenyes az alpha vasarlas) Egyebkent bugot meg nem talaltam, igazabol az inventory meg a jatekmenet bovul a fejlesztes soran. Minepedia erosen ajanlott. Az elejen ne klikkelgess, hanem tartsd lenyomva a gombot (en szoptam egy kort, mert klikkelgetve nem bontott az "oklom"). :-)

Samott

Szerkesztette: Samott 2010. 09. 18. 15:29 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#6 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 18. 17:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2010. 09. 18. 16:28

Jatssz meg egy kicsit, vagy kezd el nezni ezeket a videokat... ugyis megveszed. ;-) (a fejleszto srac maga arulja, az alpha 10 euro, a beta mar nem ennyi lesz, es termeszetesen a vegleges jatekra is ervenyes az alpha vasarlas) Egyebkent bugot meg nem talaltam, igazabol az inventory meg a jatekmenet bovul a fejlesztes soran. Minepedia erosen ajanlott. Az elejen ne klikkelgess, hanem tartsd lenyomva a gombot (en szoptam egy kort, mert klikkelgetve nem bontott az "oklom"). :-)

Samott


Jah én csináltam rá G15-ön egy scriptet, de a folyamatos nyomás jobban hangzik :) Én megnézem a videokat amit linkeltél, te pedig belekukkantasz a Wurm-ba na, áll az üzlet? (Az alap játék ott is ingyenes, annyi a limit, hogy nincs pvp meg a skillek 20-as szintre vannak limitálva) Meg nézd meg a Wurmwikit, hogy lásd milyen mélysége van a cuccnak ;)



ps: az ingyenes verzióban akkor nem tudunk épiteni?

ps2: ha megveszem az alphat, akkor a véglegest is megkapom ingyen?

Szerkesztette: Diopapa 2010. 09. 18. 17:54 -kor

National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#7 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 11:19

Valami gebasz van a szerverukon, ezert a hetvegen freeplay van, szabadon toltheto es jatszhato az alpha. Egyebkent mintha valamelyik videoban hangzott volna el ez az alphat megveszed tied a vegleges is. Sajnos most nem talalok ra forrast.

Wurmot megneztem, de engem kiver a viz az mmo-ktol.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#8 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 13:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2010. 09. 19. 12:19

Valami gebasz van a szerverukon, ezert a hetvegen freeplay van, szabadon toltheto es jatszhato az alpha. Egyebkent mintha valamelyik videoban hangzott volna el ez az alphat megveszed tied a vegleges is. Sajnos most nem talalok ra forrast.

Wurmot megneztem, de engem kiver a viz az mmo-ktol.

Samott


Közben találtam werziót belőle, nekem valami hóesős mapot generált, akkor most örökké tél lesz? :D
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#9 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 13:59

Én is a werzióval toltam tegnap. Hóesés véletlenszeru de állandó tehát ha nem tetszik akkor generáld újra a mapot. Szerintem hasznos mert konnyebb farmokat létrehozni stb. mivel jég borítja a víz felszínét :-D

Fenti kérdéseidre a válasz: az ingyenes verzióban nincs survival mód tehát csak építkezni tudsz ellenfelek stb. nélkul, ha meg most megveszed az alfát akkor minden további verziót ingyen letolthetsz (béta, teljes stb.).

Elvoltam vele pár óráig de óriási time sink, nincs célod (csak az elso nap, hogy találj fáklyának valót) és nincs motiváció. Inkább olyan játékokkal tolom aminek értelme/vége is van de ha sok idom lenne akkor biztosan imádnám. Embere válogatja.
Mobiltelóra kellene kiadniuk, elnyomkodnám míg a buszon uldogélek.
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#10 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 14:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Ilsyde - Dátum: 2010. 09. 19. 14:59

Én is a werzióval toltam tegnap. Hóesés véletlenszeru de állandó tehát ha nem tetszik akkor generáld újra a mapot. Szerintem hasznos mert konnyebb farmokat létrehozni stb. mivel jég borítja a víz felszínét :-D

Fenti kérdéseidre a válasz: az ingyenes verzióban nincs survival mód tehát csak építkezni tudsz ellenfelek stb. nélkul, ha meg most megveszed az alfát akkor minden további verziót ingyen letolthetsz (béta, teljes stb.).

Elvoltam vele pár óráig de óriási time sink, nincs célod (csak az elso nap, hogy találj fáklyának valót) és nincs motiváció. Inkább olyan játékokkal tolom aminek értelme/vége is van de ha sok idom lenne akkor biztosan imádnám. Embere válogatja.
Mobiltelóra kellene kiadniuk, elnyomkodnám míg a buszon uldogélek.


Time sink jah... Nem tudom abbahagyni.... :/ Amúgy a random generált map miatt baromi jó a felfedezés része, a leg magasabb hegyen építettem magamnak kastélyt, de lefele a "tengerszint" alatt jóval messszebbre ér a birodalmam, nagyon durva amikor olyan barlangot találsz aminek nem látni a végét és láva, mellette víz folyik a mélybe... Baromira bejön :)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#11 Felhasználó inaktív   Ilsyde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 15:18

Az nekem is tetszik, havas pályán kezdve találtam egy óriási befagyott tavat hegyekkel korulvéve. Egyik hogy kicsiny barlangjába bekoltoztem hogy túléljem az éjszakát aztán másnap vágtam még fát meg vadásztam malacra hogy legyen nyersanyag + kaja. Aznap éjjel elkezdtem kovet és vasat bányászni és az egyik fal mogott egy óriási barlangrendszerre találtam, saját vízeséssel és tátongó mélységgel stb. Véletlenul alázuhantam pár métert és a teljes sotétségben zombikat hallottam, nagyon berezeltem :-D Fáklya a barlang falára és spuriztam is felfelé. Mikor visszaértem a barlangomba, tettem oda egy ajtót meg kivilágítottam fáklyákkal hogy nehogy feljojjon valami mikozben mással vagyok elfoglalva.
C2D 2,66GHz | 4GB DDR2 | 9800GTX+ | Win7 64bit | WinXP 32bit (dual boot) | 1440x900 (19")

#12 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 16:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Ilsyde - Dátum: 2010. 09. 19. 16:18

Az nekem is tetszik, havas pályán kezdve találtam egy óriási befagyott tavat hegyekkel korulvéve. Egyik hogy kicsiny barlangjába bekoltoztem hogy túléljem az éjszakát aztán másnap vágtam még fát meg vadásztam malacra hogy legyen nyersanyag + kaja. Aznap éjjel elkezdtem kovet és vasat bányászni és az egyik fal mogott egy óriási barlangrendszerre találtam, saját vízeséssel és tátongó mélységgel stb. Véletlenul alázuhantam pár métert és a teljes sotétségben zombikat hallottam, nagyon berezeltem :-D Fáklya a barlang falára és spuriztam is felfelé. Mikor visszaértem a barlangomba, tettem oda egy ajtót meg kivilágítottam fáklyákkal hogy nehogy feljojjon valami mikozben mással vagyok elfoglalva.




Ezt a kis 30 megás programot jobban élvezem mint pl az egész NFS szériát :D (kivéve Porche U.)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#13 Felhasználó inaktív   mgf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.748
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 18:38

Azért vannak akik ezt igencsak komolyan veszik:




Egyébként valóban kellemes időgyilkos játék, nekem is teszik. :Đ

Szerkesztette: mgf 2010. 09. 19. 18:39 -kor

mgf

#14 Felhasználó inaktív   mgf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.748
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 19. 18:42

Egy kisebb barlang. :)



Rengeteg jobbnál jobb videó van.
mgf

#15 Felhasználó inaktív   LiMiT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 769
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 07:58

Üzenet megtekintéseIdézet: mgf - Dátum: 2010. 09. 19. 18:42

Egy kisebb barlang. :)



Rengeteg jobbnál jobb videó van.



Baró :D

Nemrég óta játszom vele, de azóta nem lehet előle kirobbantani se! Eszméletlenül király játék! Egyébként ezek a véletlenszerűen generált tájak mindegyike ilyen baszott mély, vagy csak egy moddal lehet elérni hogy ennyire lentre lehessen ásni?(láttam hogy ez egy modifikáció!!) Még nem próbáltam meg elmenne a pálya széléra vagy legaljára, csak néhány szigetre hajóztam arrébb, hátha találok gyémántot vagy ilyen vöröskő akármit...de semmi. Lávát is csak egyszer találtam. Jólenne tudni hogy most akkor a pályával(vagy a játékkal) van gond és azért van az h hiába ások lefele, semmit se találok szénen fémen meg ilyeneken kívül, vagy egyszerűen olyan brutál nagy a pálya hogy simán nem értem le még arra a szintre ahol találnom kéne ebből a vörös cuccból?

Még egy kérdés. Két világot kezdtem eddig. Az elsőben rögtön szakad a hó, mindenhol fagyás meg amit el tudtok ilyenkor képzelni. De aztán kezdtem egy másik világot, ahol még nem találtam havat. Na most, ezen a világon EGYÁLTALÁN nincsen hó, vagy csak -megint jön a pályaméret :)- olyan rohadt nagy a világ hogy nem találtam még olyan szigetet ahol esik a hó?

Szerkesztette: LiMiT 2010. 09. 20. 08:03 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 08:36

Üzenet megtekintéseIdézet: LiMiT - Dátum: 2010. 09. 20. 08:58

Baró :D

Nemrég óta játszom vele, de azóta nem lehet előle kirobbantani se! Eszméletlenül király játék! Egyébként ezek a véletlenszerűen generált tájak mindegyike ilyen baszott mély, vagy csak egy moddal lehet elérni hogy ennyire lentre lehessen ásni?(láttam hogy ez egy modifikáció!!) Még nem próbáltam meg elmenne a pálya széléra vagy legaljára, csak néhány szigetre hajóztam arrébb, hátha találok gyémántot vagy ilyen vöröskő akármit...de semmi. Lávát is csak egyszer találtam. Jólenne tudni hogy most akkor a pályával(vagy a játékkal) van gond és azért van az h hiába ások lefele, semmit se találok szénen fémen meg ilyeneken kívül, vagy egyszerűen olyan brutál nagy a pálya hogy simán nem értem le még arra a szintre ahol találnom kéne ebből a vörös cuccból?

Még egy kérdés. Két világot kezdtem eddig. Az elsőben rögtön szakad a hó, mindenhol fagyás meg amit el tudtok ilyenkor képzelni. De aztán kezdtem egy másik világot, ahol még nem találtam havat. Na most, ezen a világon EGYÁLTALÁN nincsen hó, vagy csak -megint jön a pályaméret :)- olyan rohadt nagy a világ hogy nem találtam még olyan szigetet ahol esik a hó?



Úgy vettem észre, hogy vagy esik a hó, vagy nem. Tehát ha az elején nincs hó, késöbb sem lesz. Redstone-t találtam már elég mélyen, de gyémántot még én se, mindenesetre ahhoz tuti, hogy nagyon le kell ásni, szóval dolgozz még vele :)




National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#17 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 09:05

Nagyon brutalis ez a jatek, az egesz hetvege kiesett ugy ahogy van... nagyon regen szippantott be igy egy jatek. Ha gephez ultem csak ez ment, csak tegnap este neztem meg a friss torrenteket meg a kedvenc forumtemaimat. Nekem akkora palyat generalt, hogy frankon eltevedtem ketszer is... ;-) most latotavolsagban ortornyokat epitek es az alapjan tajekozodom. :-)

Idézet

Elvoltam vele pár óráig de óriási time sink, nincs célod (csak az elso nap, hogy találj fáklyának valót) és nincs motiváció. Inkább olyan játékokkal tolom aminek értelme/vége is van de ha sok idom lenne akkor biztosan imádnám. Embere válogatja.

Egyreszt igaz, tenyleg idorablo, de a celtalansaggal vitaba szallnek... ez olyan mint egy nagy doboz lego szinte vegtelenszamu elemmel, csak rajtad mulik mit epitesz, a legobol se csak azt a tuzoltoallomast lehetett kirakni, ami a dobozon volt. :-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#18 Felhasználó inaktív   LiMiT 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 769
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 09:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Diopapa - Dátum: 2010. 09. 20. 08:36

Úgy vettem észre, hogy vagy esik a hó, vagy nem. Tehát ha az elején nincs hó, késöbb sem lesz. Redstone-t találtam már elég mélyen, de gyémántot még én se, mindenesetre ahhoz tuti, hogy nagyon le kell ásni, szóval dolgozz még vele :)


Na látod csak megkellett hogy írjam a hsz-em, és máris találtam kb 6 kockányi vöröskőport :) kb 6 db esett ki mindből :D Egyébként ások ások ások, csináltam 2x64 létrát, 2x64 fákját, meg vagy 8db fém csákányt... 11 re kell mennem isibe úgyhogy most 10:20ig van időm lyukat fúrni :) Egyébként figyeltétek hogy már horgászbotot is lehet craftolni?
http://minecraftwiki...iki/Fishing_Rod
Még nem használható semmire, de szerintem a következő verzió már tartalmazni fogja a halászatot(és ezáltal a víziszörnyeket is...szerintem).

Szerkesztette: LiMiT 2010. 09. 20. 09:07 -kor


#19 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 09:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2010. 09. 20. 10:05

Nagyon brutalis ez a jatek, az egesz hetvege kiesett ugy ahogy van... nagyon regen szippantott be igy egy jatek. Ha gephez ultem csak ez ment, csak tegnap este neztem meg a friss torrenteket meg a kedvenc forumtemaimat. Nekem akkora palyat generalt, hogy frankon eltevedtem ketszer is... ;-) most latotavolsagban ortornyokat epitek es az alapjan tajekozodom. :-)


Egyreszt igaz, tenyleg idorablo, de a celtalansaggal vitaba szallnek... ez olyan mint egy nagy doboz lego szinte vegtelenszamu elemmel, csak rajtad mulik mit epitesz, a legobol se csak azt a tuzoltoallomast lehetett kirakni, ami a dobozon volt. :-)

Samott


Pontosan. Nem céltalan, hanem sandbox. Az általam már emlegetett Wurm ilyesmi, bár jóval komplexebb és komolyabban is veszi magát (pl ha lejárt az 1 nap "newbie" idő, akkor már nincs önfényed és világítás nélkül semmit sem látsz éjjel, (és ott nem ilyen egyszerű fákályát csinálni, egy szimpla táborzűzzel is időnként meg kell szenvedni) szomjazol/éhezel stb, viszont ez pont amiatt tetszik jobban, hogy nem akarja magát annyira komolyan venni :) No meg valjuk be, van benne valami retro-feeling :)

Szerkesztette: Diopapa 2010. 09. 20. 09:09 -kor

National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#20 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 09. 20. 09:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Diopapa - Dátum: 2010. 09. 20. 10:08

...viszont ez pont amiatt tetszik jobban, hogy nem akarja magát annyira komolyan venni :) No meg valjuk be, van benne valami retro-feeling :)

Pontosan, retro dizajn (azert a c2d E8400-es procit porgeti rendesen), es vegtelenul egyszeru... jo lesz ez. Meg a multit kellene kiprobalnom. :-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó