HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A pokol felé lovagolnak az androidos mobilgyártók - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A pokol felé lovagolnak az androidos mobilgyártók Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:18

Az Android, mint valami rossz celeb, úgy folyik a média szinte minden szegletéből, különösen jó bulvártéma ez a szaklapoknak, de a bődületes piaci számok az üzleti és napilapokban is könnyen eladhatóak. Néhány mobilgyártó hatalmas sikereket arat az Android-őrület meglovaglásával, ugyanakkor kétséges, vajon nem a pokol felé lovagolnak-e nagy bőszen.
https://www.hwsw.hu/hirek/45645/google-android-apple-iphone-ios-windows-phone-7-okostelefon.html

#2 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:18

Érdekes módon ezeket a kérdéseket senki sem feszegette, amikor a symbian-t telepitette mindenki, és nem saját oprendszert, vagy amikor a HP telókon/pda gépeken winmo volt. Eddig is igy volt, csak másképpen hivták a telepitett rendszereket.

Nagyon nem lövök mellé, ha úgy teszem fel a kérdést: "mindez nem volt fontos amig a winmo/symbian volt nyeregben, de amint a google linux alapú rendszere lett a nyerő, rögtön ördög, és pokol?????"

Ez senkit nem zavart amig a sunyi ericsson symbian-t rakott telókra? Vagy amikor motorola winmo/uiq telókat szállitott?
Most androidot raknak rá. Hol itt a pokol tüze? Na nee....





...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#3 Felhasználó inaktív   sycko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 52
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:28

@strogg: de feszegette. a feszegetes az egyik szog a symbian uvegkoporsojaban.

#4 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:31

Nem biztos hogy olyan rosz ez. A telefongyártók válláról lekerül a platform fejlesztés problémája. Illetve más gyártók ügyfeleit könnyebben meg lehet szerezni, hiszen a platform, amivel a felhasználó találkozik ugyanaz. Persze ue. fordíva is.

A telefongyártók meg majd versenyeznek árban illetve desingban (?). Na ez utóbbira kíváncsi leszek.

"Jó lenne kipróbálni újfajta kijelzőarányt? A Microsoft tiltja." Ez szerintem nem baj, sőt máshol éppen ezek az egyedi kijelzők okoznak problémát. Van elég szabványos megjelenítés.

"Olcsóbb okostelefon gyengébb hardverrel? A "gyári" Android pocsékul teljesít rajta." Ettől sem tartok. Lassan már egy körömpiszkon is elfut egy oprendszer.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:32

Én sem igazán látom hogy mi változott az Android/WP7 és a Symbyian/WinCE állapothoz képest. Igazán egyedi gyártófüggő "oprendszere" csak a butatelefonoknak van/volt. Az persze egy másik kérdés hogy igen naiv az aki azt hiszi hogy a gugli merő jóindulatból lapátolja a pénzt az androidba.

#6 Felhasználó inaktív   floatr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.019
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:36

@strogg: A gugli ténykedéseiben mindig keresik az ördögöt. Mert az nem lehet, hogy csak úgy "ingyen" van valami, mert megfigyel, muszáj-licenszek vannak, meg önfeladás.

Azt meg nem igazán vágom, hogy miért lenne lényegtelen a hardver. Egy samu telefonban javarészt a saját fejlesztéseik vannak, egy LG-ben szintén elég jellemző a vas. Ugyanez elmondható a többiről is, sőt a szoftverhez való hozzáállásuk is eltérő.

#7 Felhasználó inaktív   bob.zxr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 27
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:36

@strogg: +1

#8 Felhasználó inaktív   lipilee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:41

"A gyártók azonban, mint láthattuk, többnyire kényszerből cselekedtek."

nem értem. miért cselekedtek volna kényszerből? ott a Nokia, akinek a piaci súlya még ma is simán nagyobb, mint az Apple-é (most nem a márkaarculatról beszélek), kisujjmozdítással korszerűsíthették volna a Symbiant, megcsinálhatták volna a MeeGo-t. meg is vették a QTopiát annak idején, minden lehetőségük adott volt. Csupa olyan gyártó kényszerhelyzetéről beszélsz, akinek nem telt volna különösebben nagy erőfeszítésébe, hogy saját, szuperjó oprendszert hozzon létre.

csak bénák voltak.

most pedig van egy Android, ami a fejlesztési modellnél fogva egyszerűen jobban működik, és megette azt a piaci rést, amit egy gyártó betölthetne saját rendszerrel, szóval deal with it.

#9 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:47

Ez a cikk nem a Google-ról szól, vagy legalábbis nem elsősorban róla, hanem arról a jelenségről, hogy ha a mobilgyártók kiengedik a kezükből a szoftver feletti kontrollt, akkor oda jutnak mint ahol ma a PC-gyártók vannak: mindenki szinte tök ugyanazt adja, brutális az árverseny, papírvékonyak a margók, miközben a nagy lóvét a Microsoft teszi zsebre, ami a szoftverplatformot szállítja.

Meg lehet nézni, a mobilpiacon melyik cégek tudják drágán, nagy nyereséggel adni a készülékeiket -- azok, amik saját szoftverre építenek (Apple, RIM). A PC-piacon is ugyanez van, hiába áll egy Mac ugyanazokból az alkatrészekből mint egy Acer vagy egy ASUS gép, a szoftveres különbség miatt sokszorosát el lehet kérni érte.

Minél kisebb a nyereség, annál kisebb lesz majd az innovációra, R&D-re fordítható büdzsé később, és annál inkább rá lesznek utalva a hardvercégek a szoftverszállítóra, miközben a platform mögött álló más cégekkel is versenyezniük kell és a differenciálódási pontok egyre szűkülnek (meg lehet nézni például a WP7-et, ahol a Microsoft jószerével minden hardverspecifikációt rögzít).

#10 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:47

Csak halkan jegyzem meg, hogy a hardverrel kapcsolatban pontosan ugyanezt játsszák, van három fajta processzor ami jó ezekbe a telefonokba, meg három fajta kijelző, azt" annyi. Házon belül ezt se fejlesztik.

#11 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:49

@Bodnár Ádám: azért van itt minőségellenőrzési különbség is. A prémium gépek valahogy mindig jobban össze vannak rakva ugyanazokból az alkatrészekből.

Egyébként érdekes, hogy pont a hardverrel lehetne most megkülönböztetni magukat a gyártóknak, ha már a sw ugyanaz. Ha egy Motorolán gyorsabban fut az Android mint egy HTC-n és amúgy árban nagyjából ugyanott vannak, akkor megveszem a Motorolát.

#12 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:50

@lipilee: Pont ez az, amiről a cikk szól! A Nokia addig bénázott, amíg aztán a Symbian mögül mindenki kénytelen volt kiszállni mert a platform nem volt versenyképes. Ha mobilgyártóként egy külső szoftverplatformra támaszkodsz, akkor benne van a pakliban, hogy ha a platformszállító elbénáz valamit, megy a te céged is a levesbe....

#13 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:51

@kockulat: Megveheted a Motorolát, de eddigre a legfontosabb döntést már meghoztad, nem iOS-t vettél és nem BlackBerryt és nem Symbiant, hanem Androidot. És két androidos telefon között (főleg ha azonos kategóriáról beszélünk) irtó pici különbségek vannak, amiket a legtöbb felhasználó/vásárló észre sem vesz talán.

#14 Felhasználó inaktív   uncas00 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 16:58

Azért a kompatibilitás kérdése nem ilyen egyszerü. Ha van valakinek most egy iPhon/Androidos telefonja, és elköltött már egy halom pénzt alkalmazásokra (pl. Navigációs szoftver) akkor az inkább vesz következő telefonnak egy olyat amire nem kell újra megvenni a szoftvereket. Csak ha az iGO-t nézem amit megvettem iPhone-ra már az egy 30eFt-os tétel ha Androidra akarnék váltani.

#15 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:04

@uncas00: igazad van, ez is egy jó szempont, de ez nem kompatibilitási, hanem licencelési kérdés.

#16 Felhasználó inaktív   uncas00 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:14

@Bizó Dániel: Ahogy vesszük. Abban a kontextusban hogy "sokkal inkább az online szolgáltatások jelentőségéről szól a számítástechnikai ipar is" a szoftverek és telefonplatformok kompatibilitása számít. Itt sajnos nem tehetek egy másik op rendszert a telefonra, szóval egységes egésznek értelmezem a telefon hardwarét meg és az op rendszerét. Ha a licensz meg is engedi hogy több eszközre installáljam a megvásárolt szoftvert (iPhonenál 5-re) fizikailag akkor sem lehetséges, és ez már kompatibilitási probléma. De végül is tökmindegy hogy hívjuk, a probléma adott, és ahogy az idő telik ez egy egyre nagyobb gátja lesz az új op rendszer kifejlesztésének.

#17 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:15

@uncas00: oké, elfogadom, én erre azt mondom, hogy ezért kell minél előbb lépnie annak, aki bármit is akar.

#18 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:25

Mindörökké Motorola!

#19 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:29

@strogg: nekem is ez jutott eszembe, ilyen szenzációhajhász címet a Bors se ad a cikkeinek, pedig az azért a legalja. Plusz ahhoz képest, hogy a cikk a wp7-et mint a teljes kontroll-átadást említi, nem a wp7-ről készült az írás, hanem arról az androidról, amelyről ugyanez a cikk jelenti ki, hogy bárki létrehozhatna egy rá épülő saját os-t. ez most elég gáz egy írás lett :(

#20 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 12. 17:31

Van valami a cikkben, főleg a brand területén, de vonnék egy (talán suta) párhuzamot: HD TV-k. Samsung, LG, SONY jó példa, gyártanak mobilt, gyártanak TV-t. Milyen TV-d van, plazma vagy LCD? Nem azt kérdi senki, hogy Samsung vagy LG - itt a technológia erősebb, mint a brand, mégis megélnek a gyártók, hiszen lehet versenyezni árban, minőségben, összeszerelésben, képességekben, design-ban. Na ja, ugyanazt a tudást nem lehet 2x annyiért csak a brand-re alapozva eladni, de műszaki cikkről lévén szó ez szerintem nem is lenne logikus! Miért működne ez a mobiloknál? Az volt rossz, ami eddig volt, nem ez az új helyzet.

Ha telefont veszek, én Androidot veszek, de megnézem a brandet (HTC?), megnézem a tudást. Régen sem azért vettem mindig Nokiát, mert brandhű vagyok, hanem mert ők csináltak egyedül olyat, ami nekem kellett (Communicator-t), ők csináltak minőséget. Ha más csinálta volna, szól nélkül átállok. Az ember nem nevet vesz, hanem hardvert és SZOFTVERT. IMHO ez nem változott most sem, megnézem a screen méretet, a típust, a billentyűzetet, a szoftvert, árat, stb. majd veszek ami nekem ideális.

BTW. Akikkel én beszéltem Nokia fan-ok régebben azért vettek Nokiát, mert 1. annak szokták meg a menüjét 2. egyszerűen a Nokia csinált jó, praktikus telefonokat. A brand erős, de a váltás könnyű, ha az ember az új cuccot a kezébe veheti. Amint kijött a G1, elfelejtettem a Nokiát, számomra elveszett az a brand.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó