HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Biztonságosabb az új Adobe Reader - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Biztonságosabb az új Adobe Reader

#21 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 17:51

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2010. 11. 22. 10:51

Vállalati környezetben az űrlapkitöltő funkció (alias PDF Form) elég elterjedt felhasználásnak örvend.


Jóvan, legyen form kitöltő.
De javascript minek kell bele? Ráadásul default enabled?

Na meg a másik:
c:\Program Files\Adobe\Reader xxx\ 177 mega
c:\Program Files\OpenOffice.org 3\ 385 mega

Azt az ooo full verzió, kicsit több minden van benne. Az ms office is beérte száziksz mega hellyel pár évvel ezelőtt, szóval tényleg nem értem, hogy mi ez a miskulancia.

És a telepítése is borzalom, simán ki lehet menni közben inni egy kávét, elszívni egy cigit, talán még egy gyors menet is belefér, és nem maradsz le semmiről.

Ha az epül akarna egy nagyot rúgni az adobiba, akkor simán kihoznának egy pdf olvasót windows-ra, ami kicsi, gyors és tud pdf-et olvasni. Nem ilyen kviktájmos ájtyúnszos szart, mint amit szoktak, hanem egy kicsi, elegáns cuccot. Akár egy GPL-est kicsit áttákolva, forrást kiadva, mindegy.

#22 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 23. 10:07

PDF X-Change, hordozható (megy telepítés nélkül pendrive-ról) és 10MB-t foglal. Tud form-kitöltést, kommentelést - aláhuzgálást is ingyen (foxit ennél a lépésnél elkezd watermarkolni). Ez nagyon hasznos pl. egyetemi jegyzeteknél. De ha még ezek a feat-ek sem kellenek, akkor SumatraPDF, az EGY darab bináris, 1.6MB :P. De ez tényleg csak PDF megjelenítő, semmi több, de arra tökéletesen megfelel 99.99%-ban.

#23 Felhasználó inaktív   des 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.619
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 25. 19:06

Üzenet megtekintéseIdézet: bakagaijin - Dátum: 2010. 11. 23. 10:07

SumatraPDF, az EGY darab bináris, 1.6MB :p. De ez tényleg csak PDF megjelenítő, semmi több, de arra tökéletesen megfelel 99.99%-ban.

én pont ezt használom.(mondjuk én ritkán nézek pdf-et) sőt, én majdnem minden programomat ilyen szinten válogatom meg. mert tényleg lol 1-2 program erőforrás és hdd éhsége manapság. kezdve a dvd író porogramoktól a képnézegetőkig. de szerencsére van választék azért.
A gépemről küldve billentyűzettel | Egy bringás blogja: http://deviantrider.co.nf

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó