HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A Telenor szerint a Galaxy Tab hatalmas telefon - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A Telenor szerint a Galaxy Tab hatalmas telefon

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2010. 11. 22. 14:54

Holnaptól a Telenor kínálatában is megjelenik a Samsung androidos táblagépe, a Galaxy Tab. A készüléket már a Vodafone és a T-Mobile is árulja - mindkét szolgáltató jobb ajánlattal rendelkezik ügyfelei számára.
https://www.hwsw.hu/hirek/45696/samsung-galaxy-tab-tablet-t-mobile-vodafone-telenor.html

#2 Felhasználó inaktív   Pepitox 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Megnéztem, tényleg baromi nagy :-) Farzsebből ezt előkapni elég érdekes :-)

#3 Felhasználó inaktív   Mr.Blacki 

• Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Valaki, vagy saját maguk tudatosan rombolják a Telenort. Hát ilyen barmokat! Én szépen felállítanám az összes marketingest, és kreatívabbakat tennék a helyükre....

#4 Felhasználó inaktív   norbijúzer 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:07

én sem egészen értem, amit mostanában a telenor csinál. azt sem, hogy miért vonták ki a sonyericsonokat (most 3 modell tért vissza, ha jól láttam) meg azt sem, amit a díjcsomagokkal csinálnak.

egyébként egy bt headsettel simán lehet telefonálni is a tablettel, aki pedig ilyet vesz, annak nemhiszem, hogy egy plusz headset jelentene gondot :)

#5 Felhasználó inaktív   map 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:09

Nehehe:D ez csak kacsa lehet :D vagy valami hiba.Jó ajánlat, csak rossz készülék mellé linkelték :D
Vagy elökészitik,h jó áron jusson az Orange a magyar Telenorhoz.
De annyira szét vannak esve a Telenornál, szerintem az uj irodaházuk szellözöjében valami szezgőz keringhet.
Belekezdenek mindenbe,de nekem minden olyan félkésznek hat, a RedBull is, a Djuice is, ez is, bár a mobilnetjükkel elégedett vagyok...persze ugy,h ez az elsö igazi mobilnet elöfizetésem(a vodafoneos feltöltös GPRS-est nem számolom annak)
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#6 Felhasználó inaktív   Lewes 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:10

Egyáltalán, ki találta ki ezt a "Felsőkategóriás előfizetés" / "középkategóriás előfizetés" fogalmakat? Feláll a szőr a hátamon, ha ilyen szöveggel hírdetnek a TV-ben...

#7 Felhasználó inaktív   Yodabacsi 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:11

Én nem értem a telenort. Nagy tervek hogy telenor, meg hogy nekiállunk és rendbe hozzuk magunkat és ekkora hülyeséget csinálnak. Én terveztem Tabot venni, feliratkoztam hogy kapjak róla értesítést, ha elkezdik árulni. Kaptam megnéztem és nem hittem a szememnek. 130ezer ft és csak beszéd? ehh...
Most nagyon remélem hogy tényleg lelövik azokat akik ezt kitalálták. Mintha a marketingen nem dolgoznának olyan emberek akik ismerik a készülékeket.

Az tény hogy csak pár nappal maradtak le a vodafonetól, szóval ez a szöveg hogy utolsónak igaz, de kicsit negativ pr szaga van.

#8 Felhasználó inaktív   terminal 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:15

Sajnos egy szolgáltatás vagy termék minőségét a létrehozók emberi kvalitása (is) befolyásolja. Ha a Tnornál ennyit tudnak ár ügyben - miután ismerhették a konkurens ajánlatokat - akkor ennyire kell komolyan venni őket. Persze a sznobokra még rá lehet repülni.

Azt sosem fogják elmondani, hogy milyen kondiciókkal jutnak a hardverhez. Ha ott már lemaradtak, akkor azért csodát ne várjuk. A TÉnornak köztudottan gyenge az "újkészülék-felhozatala". (lásd Ájfosch4)

Blekböri táblagép mikor jön? Vennék függetlent, hajtanám mobilnet SIM-mel.

#9 Felhasználó inaktív   special 

• project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:19

@terminal: "Blekböri táblagép mikor jön? Vennék függetlent, hajtanám mobilnet SIM-mel."

Európába 2011 második negyedév.

#10 Felhasználó inaktív   Watt 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:29

Ha csak ebből kéne megítélnem a Telenort, akkor azt mondanám, hogy csak egy pénzmosásra létrehozott cég.

#11 Felhasználó inaktív   ATC 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:30

Ezt ha már telefonnak gondolják csak és kizárólag Mobilkvatett csomaggal szabadott volna kihozni. Mobilkvartett 150-el az ár lehetett volna 109eFt, 1000-es csomaggal 99eFt, 3000-es csomaggal 89eFt, mindez 2 éves hűséggel. Akkor az versenyképes lett volna...

#12 Felhasználó inaktív   strogg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:33

Én azt nem értem, hogy ok, hogy a galaxy tab 100+ forint alapból, és erre kéne kanyarintani egy ügyfél fogó csomagot.
DE!

nem értem, hol van kőbe vésve, hogy ha a taqblet őrületet akarom kihasználni, akkor nekem is galaxy Tab -al kell a ringbe szállni?
Egy sima ancdroidos 40e forintos tablet-el letarohatná piacot.
De nem, ő beáll a sorba, és ugyanazzal a termékkel próbál versenyezni, láthatóan rosszabb feltételekkel.
Kedves telenor: Mi lenne, ha végre olyasvalaki állitaná össze a portfóliótokat, akinek rálátása van a paicra, és látná, hogy adott szegmensben, NEM csak egyetlen termék van?
tisztán olyan érzésem van, hogy ment egy marketinges az utcán, meglátott egy T-s reklámot, pánikba esett, hogy "úristen, van táblagép is a világon, és a konkurencia árulja is?!" aztán ész nélkül kiötölt egy külön csomagot a saját cégének. Valójában azt sem tudja mit árul, miért, és van e belőle más is, csak árulja jó marketing droid módjára.

...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#13 Felhasználó inaktív   bambano 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:34

Adatforgalom nélkül tabot venni rotfl. De láttuk már, hogy a telenornál évek óta elgurult a gyógyszer.

3.5 hete vagyok boldog tab tulaj egy ésszerűbben gondolkodó mobilszolgáltatónál...

#14 Felhasználó inaktív   strogg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:46

bambano
Érdekelne mi a véleményed a készülékről, és mi a fő felhasználási területe, és főleg az utóbbi érdekelne.
Tehát mit vált ki, mit egészit ki? Mi az a felhasználási terület, aminél kifejezetten jól jön egy tab?
.....(....)...Oooo...
.....(_/.......)../.....

#15 Felhasználó inaktív   fagzal 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:53

@Mr.Blacki: Én is kezdek erre gondolni... valakik belülről fúrják a brand-et. A sokaidk hír arról, hogy mit bénázik a Telenor... a józan paraszti eszük sincs meg.

#16 Felhasználó inaktív   fagzal 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:56

BTW, maga a Tab telefonnak nagy, tabletnek kicsi. Egy végtelenül túlárazott játékszer, csak jó a marketinge. De másik eszközről szó sem lehet - a szolgáltatók nulla kockázatvállalási hajlandósága és "hozzáértése" miatt nyilván annyit tudnak, hogy ráülnek a hypre-ra - a lényeg, hogy nekik semmit se kelljen csinálni. Aki semmit sem csinál, semmit sem ront el, pár évet kihúz még a cégnél, az a tuti.

#17 Felhasználó inaktív   Ytse 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 16:28

@strogg: 40 ezerből egy tisztességes okostelefont se lehet összehozni, nem hogy tabletet... Egy 7" kijelző bekerülési költsége ennek kb. a fele, és akkor még nincs a gépben processzor, memória, nincs neki háza, nincs GSM/3G-modul, nincs szoftvere, nincs semmi.

Nem beszélve arról hogy egy teljesen új termékkategóriát nem lehet a legolcsóbb, hulladék cuccokkal bevezetni a piacra mert az egész kategóriától megundorodnak az emberek és aztán nem akarják megvenni a jókat sem.

#18 Felhasználó inaktív   Samott 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 16:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Ytse - Dátum: 2010. 11. 22. 16:28

@strogg: 40 ezerből egy tisztességes okostelefont se lehet összehozni, nem hogy tabletet... Egy 7" kijelző bekerülési költsége ennek kb. a fele, és akkor még nincs a gépben processzor, memória, nincs neki háza, nincs GSM/3G-modul, nincs szoftvere, nincs semmi.

Egyik kollega most rendelt egy ZT-180-ast, az kb. ennyi. Persze ebben nincs 3G, de 10"-os... :-) Kivancsi vagyok mire megy vele.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#19 Felhasználó inaktív   bambano 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 16:43

@strogg: én redszergarázda vagyok, nekem elsősorban arra kellett, hogy folyamatosan lássam, mi a helyzet a cuccaimmal. A felügyeleti cuccok rajzolgatnak mindenféle grafikonokat, stb. ezeket nekem muszáj követnem. Ezzel szemben unom, hogy gyakorlatilag le vagyok szögezve az asztali pc-m elé emiatt.

Korábban próbálkoztam umpc-kkel meg netbooknak nevezett lomokkal, ezek is beválhattak volna, ha van olyan cucc, ami 2-3 óránál többet bír akksi időben. Ez a tab nagyjából két napot elvisz, ha normálisan használom.

Ezenkívül filmet nézni, könyvet olvasni jobb, mint egy 3.5-4 collos mobil, de annyira még nem nagy, mint egy 10-12 collos netbook.

Szóval nekem gyakorlatilag a rablánc levágása, és erre jó. De hangsúlyozom, nekem ez a tab olyan, mint taxisnak az autója, munkaeszköz és bizonyára kisebbség vagyok a felhasználói csoportban.

#20 Felhasználó inaktív   strogg 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2010. 11. 22. 16:44

Bodnár Ádám
A 40e költői túlzás volt, mint ahogyan a galaxy tab ára is az a másik végleten :)
Attól, hogy olcsó, még nem biztos h. hulladék, és forditva :))))
De szerintem az olcsóbb verziókkal lehetett volna tarolni, igy erősen kétlem az akció sikerét :)
Persze pár ezert eltökélt koma biztosan beruház erre (is), de nem hinném, hogy robbanás lenne a vége :)
.....(....)...Oooo...
.....(_/.......)../.....

Téma megosztása:

• (2 Oldal)