HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Androidos mobilt, de honnan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Androidos mobilt, de honnan?

#41 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2010. 12. 06. 15:35

@Paydogs: a desire kb 38-41 mflopsot csinál fyi
chill,
aDoayen

#42 Felhasználó inaktív   kla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.042
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 15:43

Jelzem Galaxy3-at a Voda-tól kb. 10e-ért vittem el havi kb. 4e-s előfizuval, 2 év újított hűség + 1 év tarifastoppal.
"I enjoy working with people. I am putting myself to the fullest possible use, which is all I can think that any conscious entity can ever hope to do." (HAL9000)

#43 Felhasználó inaktív   mumk 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 685
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 15:46

@Dojcsák Dániel: És quadrantba egy kis DATA2EXT scripttel bőven 2500 felett... :-)


#44 Felhasználó inaktív   Paydogs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 15:55

@Dojcsák Dániel: igen ám, de pl quadrantban nem csak az számít, hanem 2d-3d képességek, io alrendszer, stb... tehát összességében nézi a rendszert...
http://magnificat.uw.hu/android/gt540_quadrant.png -> gyári sd-mmel
http://magnificat.uw.hu/android/gt540_quadrant2.png ->fórumon másoknak gyorsabb sd-vel
http://magnificat.uw.hu/android/gt540_quadrant3.png ->dettó

ráadásul erősen függ attól is, hogy mivel lett mérve az a bizonyos MFLOPS... mert pl nálam a DroidBench 3 értéket váltogat folyamatosan: 171,666, 114,444, 228.889... de mindig ezredre ugyanennyit... ehhez képest pl a linpack verziótól függően mér 7.8-8 körül... ráadásul meg kell nézni, 2.1 vagy 2.2 alatt teljesít ennyit, ugyanis pl 2.1-2.2 között néha duplázás megy pontokban...

mindezek ellenére nem azt állítom, hogy a gt540 jobb lenne egy desire-nél vagy egy galaxy s-nél, hanem azt, hogy tekintve a fele-harmada árát furcsálltam, hogy nem volt benne a cikkben. ilyen áron igen meglepő sebességet lehet kihozni belőle könnyedén, és tömérdek hasonló fórumot olvasgatva korán sincs sokkal lemaradva a nagyobbaktól (ha le van egyáltalán...)


#45 Felhasználó inaktív   Pista 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 16:22

Érdekes összeállítás. De mintha a csoportosításnak egyetlen szempontja lett volna, az ár.
Mennyiben van a Galaxy 3 a ZTE Blade fölött? Miben?
Meglehetősen sokat nézelődök e témában, de a ZTE-t inkább a felső kategóriához szokták hasonlítani.
Csak egy: 800*480 kijelző!

#46 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 16:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Pista - Dátum: 2010. 12. 06. 16:22

Mennyiben van a Galaxy 3 a ZTE Blade fölött? Miben?

Mondjuk minőségben. Az itthoni Blade-ről mindenhol olyanokat olvasni, hogy itt véres a torka, ott véres a torka, "de hát ennyi pénzért ez van", meg van néhány júzer, akinél semmi baja nincs, de azért eléggé zsákbamacska. Én is nézegettem, de nekem ennyit nem ér.

#47 Felhasználó inaktív   Paydogs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 16:38

@debaj: jah... meg olvasni a magyar blade-ekről is sokszor, hogy villog vagy hibás a kijelző, meg talán a fórumukban olvastam, hogy most akkor 256 vagy 512-esek, mert itt így írják, ott úgy, és használat közben mégiscsak 256-os... ráadásul a 480x800-as felbontás egy 600-asnak azért szerintem már erős, ezért is szeretem a a gt540-es felbontását, amihez a 600 (ami 800-ig gond nélkül megy) tök jó, de sokkal magasabb felbontásnál már valszeg több programban elvérezne...

#48 Felhasználó inaktív   Pista 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 16:55

@debaj:
Nézd meg, mennyit beszélnek róla. Hárman véltek kijelző hibát felfedezni, és azt elmondják jó sokszor.
De nézzük pl. a Galaxy 3 kijelzőjét: pont negyed akkora, mint a ZTE kijelzője, keressen hibát rajta, aki egyáltalán látja.
Volt, aki boltban 12 készüléket nézett meg, és mindengyiket hibásnak látta. Lehet, hogy mégsem a telefonnal volt baj. És ha mégis van "kék-szürke grádiens hiba" az szoftveres. És itt van a nagy előnye az androidnak, új szoftver kell, és kész. Pont a ZTE-re igérik a hivatalos 2.2-őt januárra.
Tehát, hogy véres a torka, enyhén túlzás, de a cikk sem e szerint rangsorolt.
Tehát, miben tud többet a Galaxy 3, vagy a többi "közép kategóriás"?


#49 Felhasználó inaktív   Pista 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:01

@Paydogs:
Nem vitás, 256. (pedig van róla vita, nem értek hozzá, a windows-nál is volt régen, hogy csak xx RAM-ot kezelt, mindegy mennyi volt a gépben, ki tudja, egy jobb linux kernel mit művelne?)
Ez a kijelző 800*480, lényegesen jobb, mint a többié. Filmeket azért lejátszik (mp4, avi(divx, xvid)
Hardveres 3d gyorsító van benne. De itt minden csak pillanatnyi állapot, nagy a fejlődés, van már kétmagos processzor telefonban.
De azért a cikk a mostani kínálatot rangsorolta.

#50 Felhasználó inaktív   DemonDani 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 282
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:07

Galaxy 3 elhozható a Telenornal 1295Ft-os 35perces tarifacsomaggal is. nem kell 5220. nem tudom melyik csatornát nézitek srácok de ez most nagyon rossz cikk lett...

Haver most vette az SGS-ét 28,5ért és havi 5220at fizet majd. szintén nagyon benéztétek...
hihetetlenül szánalmas lett ez az irás, nem ártana levenni mert ez hatalmas megvezetés az esetleges hozzá nem értőknek!!!

Telenornal igenis nagyon jó ajánlatok vannak! 154ezerből kijön egy SGS kár megvenni kártyásan! az 5220 lebeszélhető! gyakorlatilag jobban jársz mintha 130at leszurkolsz egy függetlenért! hát még ha eselteg tényleg le is beszéli valaki a 180percet!

#51 Felhasználó inaktív   arn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 28.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:08

@ATC: ugy pontosabb, ha levonod az eddigi havidijadat az arabol... a fuggetlen telefonhoz is lesz elofizetesed, azt sem fogod ingyen hasznalni.

#52 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Pista - Dátum: 2010. 12. 06. 16:55

Nézd meg, mennyit beszélnek róla. Hárman véltek kijelző hibát felfedezni, és azt elmondják jó sokszor.

Prohardveren van egy ~6000 hozzászólásos topik, van ott wifi hibától kezdve vállalhatatlan üzemidőn át kijelzőhibáig sokminden, néhányan még olyanról is panaszkodnak, hogy a gyári készülék egyszer csak úgy bedöglött, hogy semmire sem reagál. Pedig csak belelapozgattam, nem olvastam végig az egészet. Ezt én nem intézném el annyival, hogy hárman kijelzőhibát hallucinálnak, és ezt elmondják mindenhol. Ráadásul a probléma teljesen véletlenszerű, és nagy a minőségi szórás, ami komoly minőségellenőrzési hiányosságokat mutat. Az meg, hogy mi szoftveres hiba, és mi fog megjavulni a jövőben, arra van egy szép angolszász mondás, nagyjából úgy hangzik, hogy ha a vágyak lovak lennének, minden koldus lovon járna.

Persze attól még nagyon jó kütyü lehet, ha kifogsz egy hibátlan darabot, csak én inkább veszek egy papíron kevesebbet tudó készüléket, aminél nem kell azon parázni, hogy mikor fog bedögleni, meg nem kell nyugtatgatni magad, hogy "még így is megérte ennyi pénzért".

#53 Felhasználó inaktív   Pista 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:37

@debaj:
Látod, rengeteg a hozzászólás a prohardveren, a mobilarénán, máshol is. Nagy az elvárás vele szemben. Nekem az eredeti rommal van, hibátla, a wifi is, használom is. Az akkumulátor mindengyiknél hamarabb merül internetezésnél, más egyéb programok aktív használatánál, nem csak ennél a telefonnál.
De aki szeret drágábban, negyed ekkora kijelzőn internetezni, filmet nézni, az az ő dolga.
Én csak azt mondom, hogy mivel tényleg nagyok vele szemben az elvárások, a felső kategóriás okos telefonokkal hasonlítják össze. Semmiképpen sem a vodafon 845-el. Ez tény.

#54 Felhasználó inaktív   Paydogs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 17:37

@debaj: a mi ph-s fórumunk már 13400 fölötti hsz-ű... :) a hétvégén kb 40 óra alatt nőtt 200-al :) szóval pörgés :)

#55 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 20:35

Sziasztok. En pont most fogok szolgaltatotol fuggetlenul venni egy okostelefont, mert csak bazinagy perces meg sms-es csomagokkal adnak rajuk szamottevo kedvezmenyt 2 ev huseg melle. Rendes netet meg joaron nem adnak melle. Viszont van nalunk O2, aki ad korlatlan netet, igaz csak edge-s, de korlatlan, es mobilon ugyse fogok letoltogetni ... IM-re, emailre, social networkra, google mapsra meg eleg az is. Raadasul tobbnyire wifin leszek en is. Es ezt 6 Euroert (1700Ft kb.). A hang meg sms pedig 0-as havidiju, csak annyit fizetek, amennyit hasznalok, ami nem sok. Es nincs huseg, akkor adok tul a telefonomon es veszek ujat amikor akarom, ha kedvem tartja deaktivalom a netet is es ha nem hasznalok semmit, nem fizetek semmit. Par even belul az SMS meg a hang ugyis beolvad a csomagkapcsolt forgalomba mint VoIP, sms helyett meg az IM-ek lesznek hasznalatban. Mar varom ezt az idot. Remelem lesz eleg savszelessege a mobil szolgaltatoknak ehhez is.

#56 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 12. 06. 21:03

@DemonDani: elhozható a 35 perccel is, de drágábban. Ahogy azt korábban írtam, a cikk arra fókuszált, hogy milyen konstrukcióban kell a legkevesebbet fizetni a készülékért, illetve ehhez milyen havi díj tartozik, a legtöbb vásárló ugyanis többnyire ezt a két szempontot vizsgálja döntés előtt.
Can you hear me, major Tom?

#57 Felhasználó inaktív   Paydogs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 22:29

Akkor, ha már a konstrukció a lényeg, álljon itt:
A Vodafone kínálatában a GT540-es Androidos telefon (gyári 1.6-tal még mindig :( ! ) Vodafone 100 Plus Surf csomagban havi 4000 Ft-os havidíj és két éves hűségnyilatkozat mellett 1990 Ft-ért elvihető... Ez árban a belépőszintnek felel meg, ugyanakkor szerintem jobb azoknál (legalábbis a voda 845-nél biztosan)
Ugyanez a készülék a T-Mobile-nál 2 éves Média Mánia M csomagra vállalt hűségnyilatkozat és tarifahűség mellett ingyen elvihető. A Média Mánia M csomag 7990 Ft havonta. Tarifamegkötés nélküli, pusztán két éves hűségnyilatkozat esetén az ár 22 705, 1 éves esetén pedig 32 291 Ft.

#58 Felhasználó inaktív   Paydogs 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 32
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 06. 22:32

@Paydogs: T-Mobile esetén gyárilag 2.1-el.

#59 Felhasználó inaktív   ATC 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 539
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 07. 08:44

@Koi Tamás: Tamás, tévedsz, nem azt nézik elsősorban a Zemberek, hogy milyen konstrukcióban kell a legkevesebbet fizetni a készülékért, illetve ehhez milyen havi díj tartozik, hanem komplexen nézik, mennyi a kütyü és ehhez mennyi havidíj tartozik. Példaként mondom, hogy tegnap vettem egy Samsung Galaxy S-t a Telenornál. Nem webshopban, pedig úgy tudom olcsóbb, hanem a tegnapi fórumozások hatására hirtelen felindulásból és üzletben. Nos 29.900,- Ft volt a telo és 180 perc tarifával vettem, melynek havidíja 5220Ft. Kérdeztem az eladó hölgyet, hogy amióta elindult az akció hányan vettek ilyen 9900Ft-ért készüléket Mobilkvartett 3000-es csomaggal, 15.000,- Ft-os havidíjjal, azt mondta, hogy egyet sem, mindenki a 180 perces csomaggal viszi. Vagyis a Zemberek megnézik, hogy az egész konstrukció hogy a legköltséghatékonyabb. Most 1 év alatt kifizetek fixen 29.900,- + 62.640,- Ft-ot, vagyis összesen 92.540,- Ft-ot. Ez kb. 40eFt-al olcsóbb, mintha függetlenül vettem volna és még szolgáltatást is kapok cserébe. Vagyis úgy tekintekintem, mintha részletfizetésre adták volna és még mellette kapok egy csomó ingyenes beszédidőt. Amikor letelik az 1 év tarifahűség, akkor leváltok 35 perc csomagba és onnantól csak 1.295,- Ft lesz a havidíjam. Ezért írtam a legelején, hogy egy összefoglaló excel tábla látványosan megmutatta volna, hogy a telefon + tarifák különböző szolgáltatóknál mekkora költséget jelent. Persze akinek fontos, az magának úgyis kiszámolja, mint ahogy tettem én is, mivel legálisan ennél olcsóbban, mint ahogy én vettem ezt a telefont ma nem lehet megszerezni (most tekintsünk el a minenféle hűségpontokért és bónuszokért vett készülékektől).

#60 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 07. 09:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Pista - Dátum: 2010. 12. 06. 17:37

Én csak azt mondom, hogy mivel tényleg nagyok vele szemben az elvárások, a felső kategóriás okos telefonokkal hasonlítják össze.

Én meg csak azt mondtam, hogy a felemlegetett problémák között nem egy olyan van, amit nem csak egy felsőkategóriás telefonnak, hanem a legolcsóbb kőművestelefonnak sem lehet jó szívvel megbocsájtani. Csak kőművestelefont már egy ötezresért kapsz.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó