HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Biztonságosabb az új Adobe Reader - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Biztonságosabb az új Adobe Reader

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 11. 19. 13:39

A PDF-ek létrehozására szolgáló Acrobat után végre a Readert is frissítette az Adobe. A Reader X elkülönítve futtatja azokat a folyamatokat, amelyek korábban veszélyt jelenthettek a felhasználó gépére, adataira.
https://www.hwsw.hu/hirek/45689/adobe-reader-x-pdf-biztonsag.html

#2 Felhasználó inaktív   FleetCommand 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 19. 13:39

Jól hangzik, és már fel is tettem. Bízok benne, hogy most már lassan oda is eljutnak, hogy egy PDF-olvasó frissítése miatt nem kell az egész gépet újraindítani... :)
Konfig: AMD Phenom II X4 955, Gigabyte 970A-UD3, Corsair Dominator DDR3 8-8-8-24 8 GiB (2x4), Gigabyte Radeon GV-R9270XOC-2GD 2 GiB DDR5, NEC MultiSync EA222WMe monitor, Samsung SH-222AL/RSMS DVD-író, Thermaltake Armor A60 ház, FSP Aurum 600W táp, Logitech C510 webcam, Windows 10 Pro en_US x64, WASD V2 billentyűzet (Cherry MX Green), SteelSeries Rival 300 egér, SteelSeries Siberia V2 White headset

#3 Felhasználó inaktív   SyP 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 19. 22:19

Ez még nincs magyarul, igaz?

#4 Felhasználó inaktív   Perselus Piton 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 83
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 20. 22:16

Igaz. Reméljük, nemsokára lesz. :)

#5 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 19:05

Mai napig nem értem, hogy lehet ennyi védelmi hiba egy egyszerű PDF olvasóban?

#6 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 19:29

"Mai napig nem értem, hogy lehet ennyi védelmi hiba egy egyszerű PDF olvasóban?"

Van az a többiben is, csak éppen ez a hivatalos megoldás, így a támadó kódok nagy részét konkrétan erre írják.

#7 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 20:11

Üzenet megtekintéseIdézet: ADAMEX - Dátum: 2010. 11. 21. 19:05

Mai napig nem értem, hogy lehet ennyi védelmi hiba egy egyszerű PDF olvasóban?

Én azt nem értem, hogy mi az, ami miatt ekkorára hizlalnak egy egyszerű PDF olvasót, mint ahol most az Adobe Reader tart...

#8 Felhasználó inaktív   SyP 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 57
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 21:18

http://en.wikipedia.org/wiki/Feature_creep :)

#9 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 22:16

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 11. 21. 20:11

Én azt nem értem, hogy mi az, ami miatt ekkorára hizlalnak egy egyszerű PDF olvasót, mint ahol most az Adobe Reader tart...

Pl. van benne egy 3d-s megjelenítő rész. Amit a felhasználók 99.99%-a nem használ soha.
És amit nem lehet belőle kivenni - mivel néhány nagyobb cad program ilyenbe is tudja menteni az alkatrészeket. Így el lehet küldeni a kuncsaftnak, hogy nézze meg, kikapcsolhat, visszakapcsolhat csoportokat, 3d-ben körbejárhatja, de mást nem igen tud vele tenni.
És így elég azt mondani, hogy telepítse fel a legújabb adobe readert, abban megnézheti.
(Amúgy igazad van.)

#10 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 22:34

Üzenet megtekintéseIdézet: kisrobert - Dátum: 2010. 11. 21. 22:16

Pl. van benne egy 3d-s megjelenítő rész. Amit a felhasználók 99.99%-a nem használ soha.

Na igen. Meg ugye a beágyazott videolejátszó, meg űrlapkitöltő, meg józsibohócgenerátor, meg tudja a bánat, mi még, aztán ott tartunk, hogy letöltesz harminc megát, ebből feltelepít százharmincat, egy PDF-et megnyit majdnem annyi erőforrás felkajálásával, mintha valami filmet játszanál a gépen, aztán höhejj. Már egyáltalán azt sem értem, hogy minek kell egy PDF-be képnél bonyolultabb dolgot belerakni, amikor azokhoz általában van célszoftver is. Legközelebb majd Nintendo emulátort raknak bele, hátha valaki PDF-ben akarja továbbküldeni a Máriót, meg asztalkendőt, hátha valaki ebéd mellé olvasgat?

Belepakolnak minden szart, gondolom, a tesztpadon sem az ingyenes cuccoknak van prioritása, aztán csodálkoznak, hogy jobban ereszt, mint a lyukas szita.

#11 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 22:54

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 11. 21. 22:34

meg józsibohócgenerátor,

Ezt a funkciót hogyan lehet előcsalni belőle??? :fear:

(No meg bele kell tenni néhány olyan funkciót, amiért le kell tölteni a legújabb verziót, még egy egyszerű szöveg+kép dokumentumhoz is. Csak mert beletettek egy új formázási lehetőséget...)

#12 Felhasználó inaktív   ADAMEX 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 21. 22:57

Idézet

Pl. van benne egy 3d-s megjelenítő rész. Amit a felhasználók 99.99%-a nem használ soha.


Gépészmérnök hallgatóként én pont beleesek abba az 0,01%-ba :laugh:
Feladatokat ilyen 3D PDF-ekban adják ki.

#13 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 00:09

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 11. 21. 20:11

Én azt nem értem, hogy mi az, ami miatt ekkorára hizlalnak egy egyszerű PDF olvasót, mint ahol most az Adobe Reader tart...

Hát még az hagyján de az alternatívák is szépen lassan haladnak ezen az úton.Pl a foxit reader,minden verziószám után valami plusz baromsággal hízik és tukmál rá az emberre valamit.
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#14 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 08:04

@ADAMEX: És milyen testidegennek tűnik az ilyen az adobe readerben... :D

#15 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 10:51

Vállalati környezetben az űrlapkitöltő funkció (alias PDF Form) elég elterjedt felhasználásnak örvend. Jól használható, és ingyenességéhez képest eleget tud. Több 1000/10 000 gépnél pedig nem mindegy a licencköltség.

#16 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 11. 22. 13:38

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2010. 11. 22. 10:51

Vállalati környezetben az űrlapkitöltő funkció (alias PDF Form) elég elterjedt felhasználásnak örvend. Jól használható, és ingyenességéhez képest eleget tud. Több 1000/10 000 gépnél pedig nem mindegy a licencköltség.

Foxitnak is van.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#17 Felhasználó inaktív   Supra_III 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 190
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 14:12

Egyébként szerintem is borzalmas méretűre hízott a program, cserébe viszont idegesítő és rosszul kezelhető, mint olvasó. Vagy mondhatnám úgy is hogy primitív a felülete, bármilyen sokat is tud a mögötte lévő motor. Nap mint nap használom, és pont ilyen gyakorisággal kerget az őrületbe is. Valamint minden héten előjön valamilyen alapvető apróság hiánya....

#18 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 15:56

Üzenet megtekintéseIdézet: dkekesi - Dátum: 2010. 11. 22. 10:51

Vállalati környezetben az űrlapkitöltő funkció (alias PDF Form) elég elterjedt felhasználásnak örvend.

Letölthető bővítményként fel kell ajánlani az ilyen 0.00001 százalékos izéket az alapszoftverbe lapátolás helyett, és béke van. Első használatkor csendben feltelepül, a júzer észre se veszi, fölöslegesen meg nem fűti a szobát. Úgyis netre megy minden kis kutyafüle miatt.

Idézet

Pl a foxit reader,minden verziószám után valami plusz baromsággal hízik és tukmál rá az emberre valamit.
Foxitnál letöltheted a teljes telepítőt, meg külön az öt megás "buta" olvasót is.

#19 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 16:44

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 11. 22. 15:56

Foxitnál letöltheted a teljes telepítőt, meg külön az öt megás "buta" olvasót is.


Mostanság inkább 11 mega lesz az az 5...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#20 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 11. 22. 17:42

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2010. 11. 21. 22:34

Na igen. Meg ugye a beágyazott videolejátszó, meg űrlapkitöltő, meg józsibohócgenerátor, meg tudja a bánat, mi még, aztán ott tartunk, hogy letöltesz harminc megát, ebből feltelepít százharmincat, egy PDF-et megnyit majdnem annyi erőforrás felkajálásával, mintha valami filmet játszanál a gépen, aztán höhejj. Már egyáltalán azt sem értem, hogy minek kell egy PDF-be képnél bonyolultabb dolgot belerakni, amikor azokhoz általában van célszoftver is. Legközelebb majd Nintendo emulátort raknak bele, hátha valaki PDF-ben akarja továbbküldeni a Máriót, meg asztalkendőt, hátha valaki ebéd mellé olvasgat?


Made my day :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó