HWSW Informatikai Kerekasztal: White Knight Chronicles - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

White Knight Chronicles

#1 Felhasználó inaktív   Sheodon 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 12. 30. 18:37

Nem találtam még ilyen témát, úgyhogy gondolom megnyitom.

Értetlenül állok azelőtt, hogy ez a játék miért kapott olyan rossz kritikai vonatkoztatást (főleg az IGN fikázta le, a többiek még so-so értékelést adtak - a japánoknak meg kifejezetten tetszett), míg külföldön (Ny-Eu., Amerika, Japán) a közönség körében nagyon is népszerű lett a Lovagok története - és nekem is elnyerte a tetszésemet.

Van, aki játszik/játszott vele, akár még most is, online esetleg offline? Mi (volt) a véleményetek a játékról? Első benyomás? Volt, ami nem tetszett? Volt, amit ötletesnek találtál?

Itt lehet beszélgetni a témáról.

---

Az én véleményem (röviden): A játékban bár voltak klisés elemek, főleg az eleje, illetve a közepén 1-2 (mellék)küldetés, de a végére az egész világ kitárult és kibontakozott az ember előtt, ráadásul az eddig klisésnek hitt elemeket is sikerült továbbgondolni, és teljesen új köntösbe csomagolni. A szokásos "mentsük meg a királylányt" téma teljesen új értelmet nyert, és a Lovagok, és az "őrzőik" mind egytől-egyig szimpatikus szereplők. Az online mód meg hab a tortán: a saját városalapítás, a küldetésvállalás a haverokkal egyszerűen óriási.

A játéknak azonban, elismerem, vannak hibái. Először is, a játék eleje (tényleg csak pár perc, max. 15-20) nagyon repetitív és unalmas tud lenni, ráadásul normális oktatómódot sem raktak be. Ez azonban beindul, ahogy elkezdődik az izgalom, és elrabolják a hercegnőt. Volt 1-2 értelmetlen küldetés is (pl. a "békáknál"), illetve ami engem a legjobban zavart, hogy a saját karakter csak "szellem" funkciót tölt be, és szinte semmi szerepe nincs. (Megj.: Az eddig csak Japánban megjelent második részben ezeket a hibákat szerencsére kijavították, sőt...!)

Spoiler


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó