HWSW Informatikai Kerekasztal: értetlen tanácsot kér - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

értetlen tanácsot kér

#1 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 26. 10:22

Valaki meg tudná-e nekem mondani, hogyan lehet a Winrar File menüből kigördülő ablakból az előzményeket eltüntetni?
Másik: hogy lehet a letöltési archívumot megtekinteni a torrenteknél? Pont ezen a néven: letöltési archívum
Harmadik: Melyik programmal tudják megnézni mégis, hogy az ember leánya mit töltött le mostanság? Már minden előzmény ki lett törölve, a Vezérlópult Programok közül is, és mégis...Kémprogram nincs a gépen.
Köszönöm a válaszokat!
VValaki

#2 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 08:01

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 01. 26. 10:22

Valaki meg tudná-e nekem mondani, hogyan lehet a Winrar File menüből kigördülő ablakból az előzményeket eltüntetni?
Másik: hogy lehet a letöltési archívumot megtekinteni a torrenteknél? Pont ezen a néven: letöltési archívum
Harmadik: Melyik programmal tudják megnézni mégis, hogy az ember leánya mit töltött le mostanság? Már minden előzmény ki lett törölve, a Vezérlópult Programok közül is, és mégis...Kémprogram nincs a gépen.
Köszönöm a válaszokat!
VValaki


Úristen! Ilyen nehezet kérdeztem?

#3 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 08:27

Nem írtad, hogy milyen torrent klienssel, böngészővel vagy más programmal töltöttél le, így pedig nehéz egyértelmű választ adni a kérdésedre.
Az viszont biztos, hogy a vezérlőpultból nem a letöltött, maximum a telepített programokat törölhetted.
Azt ráadásul nem tudhatod biztosan, hogy nincs kémprogram a gépen, hiszen annak pont az a lényege, hogy a laikus felhasználó ne vegye észre a jelenlétét.

#4 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 08:51

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 01. 26. 10:22

Valaki meg tudná-e nekem mondani, hogyan lehet a Winrar File menüből kigördülő ablakból az előzményeket eltüntetni?
Másik: hogy lehet a letöltési archívumot megtekinteni a torrenteknél? Pont ezen a néven: letöltési archívum
Harmadik: Melyik programmal tudják megnézni mégis, hogy az ember leánya mit töltött le mostanság? Már minden előzmény ki lett törölve, a Vezérlópult Programok közül is, és mégis...Kémprogram nincs a gépen.
Köszönöm a válaszokat!
VValaki


1: ne használj winrar-t, ott a total commander kitömörítési lehetősége, az nem ment semmit (rar fájlra állj rá, másik panelen ahova tömörítenél és egy ctrl-f9).
2: miről van szó, hol van ilyen, hogy letöltési archívum (melyik torrent kliens)
3: ha belső hálózaton keresztül éred el a netet, akkor nem kell semmilyen program a gépedre, azt a hálózat adminisztrátora látja, hogy mikor hova mész.

egyébként miért vagy benne oly biztos, hogy nincs kémprogram, ezt csak úgy mindentől függetlenül kérdezem.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#5 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 10:33

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 08:51

1: ne használj winrar-t, ott a total commander kitömörítési lehetősége, az nem ment semmit (rar fájlra állj rá, másik panelen ahova tömörítenél és egy ctrl-f9).


Alt-F9 a billentyűkombináció, de nem is ez a lényeg.
A TC-be beépített rar nem minden fájlt tud kitömöríteni, viszont létezik a TC-be rar-plugin vagy lehet helyette 7zip-et is használni.

#6 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 10:43

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 01. 28. 10:33

Alt-F9 a billentyűkombináció, de nem is ez a lényeg.
A TC-be beépített rar nem minden fájlt tud kitömöríteni, viszont létezik a TC-be rar-plugin vagy lehet helyette 7zip-et is használni.


doh igaz, rutinból megy a bill kombináció :D
ha a tömörítők alatt megadod a winrarod elérését, akkor megeszik bármilyen rar által tömörített fájlt.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#7 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 10:56

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 10:43

ha a tömörítők alatt megadod a winrarod elérését, akkor megeszik bármilyen rar által tömörített fájlt.


Ez igaz, viszont ez már feltételezi, hogy a winrar telepítve van, vagyis megvetted.
Olyan programot meg minek megvenni vagy warezolni, aminek van ingyenes megfelelője is.

#8 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 12:12

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 01. 28. 10:56

Ez igaz, viszont ez már feltételezi, hogy a winrar telepítve van, vagyis megvetted.
Olyan programot meg minek megvenni vagy warezolni, aminek van ingyenes megfelelője is.


a shareware változattal is működik, bár asszem az 30 napig használható, csak nem tesz ellene semmit, a felhasználóra bízza, hogy erkölcsileg hova sorolja az EULA-t, megveszi, vagy sem. szóval ez jogos.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#9 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 13:13

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 12:12

a shareware változattal is működik, bár asszem az 30 napig használható, csak nem tesz ellene semmit, a felhasználóra bízza, hogy erkölcsileg hova sorolja az EULA-t, megveszi, vagy sem. szóval ez jogos.


Magyarán szólva a shareware verzió 30 napon túl használva pont annyira legális, mint a warez.
Ráadásul jogilag az újratelepítés után sem indul újra a 30 nap, max. nem biztos, hogy ez technikailag is kimutatható.

#10 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 13:21

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 01. 28. 13:13

Magyarán szólva a shareware verzió 30 napon túl használva pont annyira legális, mint a warez.
Ráadásul jogilag az újratelepítés után sem indul újra a 30 nap, max. nem biztos, hogy ez technikailag is kimutatható.


így van
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 01. 28. 17:46

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 01. 26. 10:22

Valaki meg tudná-e nekem mondani, hogyan lehet a Winrar File menüből kigördülő ablakból az előzményeket eltüntetni?

WinRAR-ban ki lehet kapcsolni a fájlelőzményeket: Options → Settings → General fül → History/Keep archives history → kikapcsolod. De még jobb, ha a WinRAR-t kapcsolod ki és letörlöd a picsába. Nem hinném, hogy megvetted és valószínű, hogy csak kitömörítésre használod, arra meg felesleges warezolni. Lehet helyette ingyenes programokat is használni. Lásd alább.

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 12:12

a shareware változattal is működik, bár asszem az 30 napig használható

A kitömörítéshez nem kell winrar.

  • A WinRARral ellentétben az UnRAR teljesen ingyenes, nem csak 30 napig, minden rar fájlt kibont
  • 7-zip is tud rar állományokat kibontani és van WinRAR-hoz hasonló grafikus felülete
  • TC-s rar-plugin is jó, elvileg az ingyenes Unreal Commander alatt is működik, csak nem találok hozzá linket.

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 10:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Wile E - Dátum: 2011. 01. 28. 17:46

WinRAR-ban ki lehet kapcsolni a fájlelőzményeket: Options → Settings → General fül → History/Keep archives history → kikapcsolod. De még jobb, ha a WinRAR-t kapcsolod ki és letörlöd a picsába. Nem hinném, hogy megvetted és valószínű, hogy csak kitömörítésre használod, arra meg felesleges warezolni. Lehet helyette ingyenes programokat is használni. Lásd alább.


A kitömörítéshez nem kell winrar.

  • A WinRARral ellentétben az UnRAR teljesen ingyenes, nem csak 30 napig, minden rar fájlt kibont
  • 7-zip is tud rar állományokat kibontani és van WinRAR-hoz hasonló grafikus felülete
  • TC-s rar-plugin is jó, elvileg az ingyenes Unreal Commander alatt is működik, csak nem találok hozzá linket.



Sajnos nem én telepítettem fel a Winrart, nincs kompetenciám leszedni, és valahogy együtt kell élnem vele...

#13 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 10:40

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 01. 28. 08:27

Nem írtad, hogy milyen torrent klienssel, böngészővel vagy más programmal töltöttél le, így pedig nehéz egyértelmű választ adni a kérdésedre.
Az viszont biztos, hogy a vezérlőpultból nem a letöltött, maximum a telepített programokat törölhetted.
Azt ráadásul nem tudhatod biztosan, hogy nincs kémprogram a gépen, hiszen annak pont az a lényege, hogy a laikus felhasználó ne vegye észre a jelenlétét.


µTorrent a kliens neve ami egy Bittorrent. De nem én torrentezek, hanem a 'rendszergazdám'. Leül a géphez, és látja hol jártam. Mit töltöttem le. Pedig nem őriz meg a gép letöltési előzményeket. Hol látja mégis? Még a törölt letöltésekről is tud. Honnan? Anti- kémprogramot már futattam, nincs a gépen biztos. Vagy mégse? Honnan tudhatnám meg? Általában a Mozilla böngészőjét használom. És Windows 7 -t.
A winrar adott, nem én telepítettem le, megszüntetnem sem lehet.

#14 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 10:45

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 08:51

1: ne használj winrar-t, ott a total commander kitömörítési lehetősége, az nem ment semmit (rar fájlra állj rá, másik panelen ahova tömörítenél és egy ctrl-f9).
2: miről van szó, hol van ilyen, hogy letöltési archívum (melyik torrent kliens)
3: ha belső hálózaton keresztül éred el a netet, akkor nem kell semmilyen program a gépedre, azt a hálózat adminisztrátora látja, hogy mikor hova mész.

egyébként miért vagy benne oly biztos, hogy nincs kémprogram, ezt csak úgy mindentől függetlenül kérdezem.


1. nem törölhetem le a winrar-t, nem én vagyok a rendszergazda
2. µTorrent a kliens neve
3. belső hálózaton vagyok, hogy láthatják mégis hol jártam? Csakhogy én is tudjam...
4. futtattam anti - keyloggereket, és miegymást, rengeteg biztonsági progi van, tűzfal , minden. Hogy lehetne ezeket is átjátszani? S ha mégis át lehet, arra én hogy jöhetnék rá? Milyen programmal találhatnám meg?
Köszönöm !

#15 Felhasználó inaktív   vvalaki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 10:47

Üzenet megtekintéseIdézet: MisterY - Dátum: 2011. 01. 28. 08:27

Nem írtad, hogy milyen torrent klienssel, böngészővel vagy más programmal töltöttél le, így pedig nehéz egyértelmű választ adni a kérdésedre.
Az viszont biztos, hogy a vezérlőpultból nem a letöltött, maximum a telepített programokat törölhetted.
Azt ráadásul nem tudhatod biztosan, hogy nincs kémprogram a gépen, hiszen annak pont az a lényege, hogy a laikus felhasználó ne vegye észre a jelenlétét.


Ja, és még a törölt letöltéseket is meg tudja nézni vhogy, de hogy? Mikor még a Lomtárból is ki lett törölve?

#16 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 11:16

Üzenet megtekintéseIdézet: dareal - Dátum: 2011. 01. 28. 08:51

3: ha belső hálózaton keresztül éred el a netet, akkor nem kell semmilyen program a gépedre, azt a hálózat adminisztrátora látja, hogy mikor hova mész.

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 02. 02. 10:45

3. belső hálózaton vagyok, hogy láthatják mégis hol jártam? Csakhogy én is tudjam...

Tudod, mi az amin keresztül eléred a netet? Ott lehet logolni, hogy merre jártál, nem kell hozzáférni a gépedhez.
Pl. warezpistikét a VIII: em. 52-ből a szolgáltatója is képes megfigyelni, ha szükséges. Szabad kapacitást általában nem pazarolnak ilyesmire, de ahogy a bármilyen telefonod hívásinfói is ott vannak a szolgáltatónál, úgy az aktuális ip-címedé is.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#17 Felhasználó inaktív   MisterY 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.979
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 12:29

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 02. 02. 10:40

µTorrent a kliens neve ami egy Bittorrent. De nem én torrentezek, hanem a 'rendszergazdám'.


Akkor szerintem kérd meg "rendszergazdádat", hogy pontosan mondja el, mit szabad csinálnod a gépen és mit nem.
Mert ezek szerint ő jobban ért hozzá, tehát ha olyat teszel, amit határozottan megtiltott korábban, ő meg fogja találni, és továbbra is számon fogja ezt kérni rajtad.

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 02. 02. 13:47

Üzenet megtekintéseIdézet: vvalaki - Dátum: 2011. 02. 02. 10:30

Sajnos nem én telepítettem fel a Winrart, nincs kompetenciám leszedni, és valahogy együtt kell élnem vele...

De arra van kompetenciád, hogy ne használd. Amiket ajánlottam programokat, azokat telepítened sem kell, csak letöltened. Valószínű a rendszergazdád routeren vagy ehhez hasonló megoldással látja az internetes előzményeket.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#19 Felhasználó inaktív   Songoku12 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 150
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 20. 18:38

sziasztok!
Laptopot szeretnék venni, de egy kicsi, 12-eset szeretnék, hogy tudjam vinni magammal!
Ezzel szerintetek tudom futtatni ezeket a játékokat?
http://www.laptopoli...-blk143m/P23892
pl.:
-The lord of the rings online
-Mass Effect
-Dragon Age

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 03. 29. 08:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Songoku12 - Dátum: 2011. 03. 20. 19:38

sziasztok!
Laptopot szeretnék venni, de egy kicsi, 12-eset szeretnék, hogy tudjam vinni magammal!
Ezzel szerintetek tudom futtatni ezeket a játékokat?
http://www.laptopoli...-blk143m/P23892
pl.:
-The lord of the rings online
-Mass Effect
-Dragon Age

Már a LOTR online-nál vérzik, annak a minimum gépigénye is több, mint az Atom+IGP képessége. Atomot ilyesmi alkalmazásra kifejezetten kerülni kell, sokkal inkább lesz nyűg, mint áldás. Gondolom, szűk a kassza, 12-13 col körül olcsón nem fogsz kapni normális játékra alkalmas gépet, az Intel MHD4500 már talán alkalmas pár régebbi játékhoz, és ez a legalja egy olcsó kétmagos procival (a proci némileg kompenzálja a VGA gyengeségeit). Használt meg kész lottó. MSI-t kerülni kel, akárki akármit mond, FuSi szintén erős kompromisszum, az olcsóbbakat ezzel le is tettük, néha van Albacomp, azok talán vállalható gépek.

Nézem közben, hogy Ion 2-es az az IGP, hááát. Egy GT310M-mel szerelt notesz élből sokkal előrébb tart 3D-s dolgokban. De egy 12 colos ilyen gép Asusban több, mint százzal drágább.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó