HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (122 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#2421 Felhasználó aktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: Ma, 07:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 04:52

Nem kell érteni hozzá. Vannak a C64-hez a cartridge portra bővítőkártyák, amivel 1 MB RAM-ra tudsz felbővíteni, meg olyan is van, ami olvas SD-kártyát. Nem használtam ilyesmit, csak olvastam róla.

Amigánál azt hittem, hogy neked volt. Én is csak képeken és videókon láttam. Ma már biztos olcsón tudnék venni egyet, de nem látom értelmét, nem kötne le, elavult. Talán egyszer valami kiállításon kipróbálnám 10 perc erejéig, de csak kíváncsiságból, hogy tényleg olyan fasza-e, mint amilyen ódákat zengenek róla. Esetleg ha találok hozzá normális emulátort, akkor kipróbálom.

Akkor hülyeségeket olvastál róla :) ha érdekel, átküldök inkább pár linket, ok?

Amigám csak most van, szegény gyerek voltam mindig. Emulálni meg nem lehet normálisan, órák kellenek mire belövöd, aztán valami másik játékhoz megint nem lesz jó :-D c64-et sem lehet tökéletesen emulálni (SID-et)
Amigával ha van elég pénzed, bármit lehet mint egy mai pc-vel. De engem nem ez hajt, nekem classic amigám van, és classic desktop, nem érdekelnek a ppc kártyák, ilyesmik.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2422 Felhasználó aktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: Ma, 07:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 05:08

Félreértettél, nem akarom semmi értelmesre használni. Nem is lehet mit kezdeni vele, ha el is indul, a tesztelős SSD 60.000 megájából látna max. 4×32 megát, a 16.777.216 KB memóriából max. 640 KB-tot, meg csak 80×25 karakteres szöveges módban futna, a videókártyán talán még CGA/EGA/VGA-grafikát sem tudna megjeleníteni egy ilyen régi rendszer, a 4 prociszálból meg csak egyet látna, és azt is állandóan 100%-on pörgetné feleslegesen. Csak technikai tesztnek szánnám, annak bizonyítására, hogy ma már nincs értelme az x86-os visszafelé kompatibilitásnak. Ha valahol használnak még ősi rendszereket, akkor vesznek hozzá régi gépet, vagy emulátorban vagy virtuális gépen futtatják a szükséges szoftvert, hiszen ma már jelentéktelen a hardverigénye ezeknek, még emulálva sem kottyan már meg semminek, nem csak PC-nek nem, de egy Pi-szintű gépnek vagy egy androidos telefonnak sem tétel, akár a procit, akár a memóriát, akár a tárhelyet nézzük.

pc-n teljesen jó a dosbox, ott nincs értelme régi szarokkal bajlódni, azonos architectúra
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:

• (122 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó