HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (123 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 121
  • 122
  • 123
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#2441 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2017. 08. 07. 13:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 01:34

Az lehet, hogy az emuláció sem tökéletes, de nem azért, mert emulálhatatlan dolgokról van szó, sokkal inkább nincs benne pénz, aki retróőrült, annak úgyis megvan a hardver, aki meg nem, az meg nem fog fizetni érte, hogy emulálhassa, így csak ingyenes hobbiprojektek maradnak. Tudom, hogy C64-ből van keményen fizetős is, de csak 1-2. Nyilván, egy ingyenes projekttől elég nehéz tökéletességet elvárni, eleve a hardverek sem tökéletesek. Ennek ellenére a mostani emulátorok nem rosszak, 99%-ban a lényeget visszaadják.

Azt a C64-es játékot azért megnézném, amit egy mai PC 40 percig tölt.

Konzolokra végképp passz, azt tudom, hogy xboxra meg ps-ekre nagyon silány emulátorok vannak. Az egy teljesen más téma a mikroszámítógépek emulációjához képest. Most akartam én is lehúzni a Gran Turismo-t, hogy majd emulátoron tolom, de eleve ott pofára kellett essek, hogy ha nem adok érte drága pénzt, akkor beszerezhetetlen, lewarezolni sem lehet, és azt is írták, hogy emulátoron ritka szarul fut, úgyhogy gyorsan letettem róla.

Leírod hogy szerinted mindent lehet emulálni, majd utána leírod hogy nem is találkoztál belük.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2442 Felhasználó aktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 07. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 07. 13:13

Leírod hogy szerinted mindent lehet emulálni, majd utána leírod hogy nem is találkoztál belük.

Igen, mert elbeszéltünk egymás mellett. A konzolok emulációja egész mást tészta, én a régi PC-s rendszerek meg mikroszámítógépek emulációjáról beszéltem. Azt azért elismerem, hogy dolgozni kéne még ezeken az emulátorokon, van mit rajtuk reszelni, amit nem tesznek meg.

Azt meg továbbra is tartom, hogy a SID-et nem nagy szám emulálni, egyszerű négyszög- és háromszöghullám, ha oszcilloszkópon nézed, és amit több csatornán összegenerál, azok is azok, így a felharmonikusok hullámformája is elég geometrikus, minimális zajkarakterisztikával. Nem hinném, hogy a chipje is olyan bonyolult lenne, hogy mai technikával ne lehetne visszafejteni. SID és SID között is van különbség. Plusz nem is szeretem a SID hangját, hallatszik rajta, hogy hideg, mesterséges, elektromos jelgenerált, éles, zajos, prüntyögő, puffogó hangja van, amit ki nem állhatok, helyette az élethűbb, természetes, akusztikus, analógból digitalizált hangokat preferálom, azok megnyugtatóan tudnak szólni, persze emiatt unalmasabb és szokványosabb a hangjuk. Kb. akkora a kettő között a különbség, mint a kevés színű, pixelpacás, szögletes grafika és a modern 4K-s textúrás, élsimított, 32 bites, HDR 3D-s grafika, 4K videó, magas felbontású fénykép között. Az a helyzet, hogy a C64 durván túl is van misztifikálva, ma már tényleg porig avult a modern technikához képest, de ezt el is várjuk 30 évnyi fejlődés után. Az idő meg a kultusz sok mindent megszépít, túlszépít.

Szerkesztette: Raynes 2017. 08. 07. 17:41 -kor

„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek stb…” Aron1988 @ Proharder Fórum

#2443 Felhasználó aktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 08. 03:32

Ahol még elcsúszhat az emulált SID-hang, az az, hogy hiába generálják le ugyanazt a hullámformát, ugyanazzal a késleltetésekkel, zajjal, azt olyan fajta hangszóróra is kell küldeni, hogy ugyanúgy szóljon. Bár nem hinném, hogy a C64 hangszórója olyan ultrabonyolult valami legyen, hogy ne lehessen valami USB-s, olcsó hardvert csinálni hozzá koppintásnak.
„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek stb…” Aron1988 @ Proharder Fórum

#2444 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 08. 07:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 18:37

Igen, mert elbeszéltünk egymás mellett. A konzolok emulációja egész mást tészta, én a régi PC-s rendszerek meg mikroszámítógépek emulációjáról beszéltem. Azt azért elismerem, hogy dolgozni kéne még ezeken az emulátorokon, van mit rajtuk reszelni, amit nem tesznek meg.

Azt meg továbbra is tartom, hogy a SID-et nem nagy szám emulálni, egyszerű négyszög- és háromszöghullám, ha oszcilloszkópon nézed, és amit több csatornán összegenerál, azok is azok, így a felharmonikusok hullámformája is elég geometrikus, minimális zajkarakterisztikával. Nem hinném, hogy a chipje is olyan bonyolult lenne, hogy mai technikával ne lehetne visszafejteni. SID és SID között is van különbség. Plusz nem is szeretem a SID hangját, hallatszik rajta, hogy hideg, mesterséges, elektromos jelgenerált, éles, zajos, prüntyögő, puffogó hangja van, amit ki nem állhatok, helyette az élethűbb, természetes, akusztikus, analógból digitalizált hangokat preferálom, azok megnyugtatóan tudnak szólni, persze emiatt unalmasabb és szokványosabb a hangjuk. Kb. akkora a kettő között a különbség, mint a kevés színű, pixelpacás, szögletes grafika és a modern 4K-s textúrás, élsimított, 32 bites, HDR 3D-s grafika, 4K videó, magas felbontású fénykép között. Az a helyzet, hogy a C64 durván túl is van misztifikálva, ma már tényleg porig avult a modern technikához képest, de ezt el is várjuk 30 évnyi fejlődés után. Az idő meg a kultusz sok mindent megszépít, túlszépít.

:-D erre tényleg nem tudok mit mondani, röhejes
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2445 Felhasználó aktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 08. 17:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 08. 07:55

:-D erre tényleg nem tudok mit mondani, röhejes

Nem röhejes, te misztifikálod túl. Persze a tényeket cáfolhatod, annak ellenére, hogy ízlésben sem vagyunk egyformák.

#2446 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

• .:.R.Ǝ.Т.Я.O.:.
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 09. 22:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 08. 03:32

Ahol még elcsúszhat az emulált SID-hang, az az, hogy hiába generálják le ugyanazt a hullámformát, ugyanazzal a késleltetésekkel, zajjal, azt olyan fajta hangszóróra is kell küldeni, hogy ugyanúgy szóljon. Bár nem hinném, hogy a C64 hangszórója olyan ultrabonyolult valami legyen, hogy ne lehessen valami USB-s, olcsó hardvert csinálni hozzá koppintásnak.

Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép

#2447 Felhasználó aktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 08. 11. 06:27

Üzenet megtekintéseIdézet: NeoPampalini - Dátum: 2017. 08. 09. 22:29

Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép

Igazad van, ezt el is felejtettem. Utoljára 1993-ban ültem C64 előtt (egy akkor is már rég elavult Videoton színestévére volt kötve), előtte meg 1992-ben C16 előtt (az akkor egy korszerű Nokia ITT tévére volt kötve), szóval nem emlékeztem rá, hogy nem belső prüntyögője volt. Akkor viszont elég a hullámformát legenerálni, és a mai hangszórókon még jobban is kell szólnia, mint az akkori tévéken és monitorokon.

Téma megosztása:

• (123 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 121
  • 122
  • 123
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó