HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#2401 Felhasználó inaktív   kettoc64elado 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 302
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 27. 13:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Telcontar - Dátum: 2015. 08. 28. 07:47

Hát egy ilyen "képet" még én is kábé 30 mp alatt kifaragok a notepad-del. Bakker, vedd már kézbe azt a fényképezőgépet, hadd gyönyörködjünk a híres Apple-dizájnban! :)


Nem bontom meg a cube-ot, jó úgy, ahogy van :p Nincs több kép, egyébként meg a palettából lehet látni simán, hogy maces screenshot :cool:

Sun Ultra Enterprise 3500|4500: van hozzá spéci UPA (+2 SBus) slotos modulunk is, ami azt jelenti, hogy upa grafikus kártyát is bele tudunk rakni.

NEUROFiRE: van-e neked eladó/cserélhető UPA krátyád?

Visszatérve a sunokhoz: minidin 8b keyboard csatlakozó alapból van rajtuk, egy upa slotos vga-val megküldve viszont nem kell terminállal szarakodni, hanem simán meghajtjuk az egész gépet. Az NVRAM is megyen még benne, bírja coulombbal, ergó boot device default beállítást is tartja fixen.

#2402 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 12. 16. 21:55

http://i.testfreaks....tv.11160506.jpg

Mai termes:)

Ara 1EUR, szallitas 18EUR, total megerte:D


Nincs elfekvo UPA kartyam...
CG3 meg CG6 van:) Meg hajtok egy BW*-ra (azert nem szakitom szet magam:), de egyelore semmi. Lunchboxok is 100k+ aron, hulyek ezek.

#2403 Felhasználó inaktív   kettoc64elado 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 302
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 12. 18. 14:47

Üzenet megtekintéseIdézet: NEUROFiRE - Dátum: 2015. 12. 16. 22:55

... Meg hajtok egy BW*-ra (azert nem szakitom szet magam:), de egyelore semmi. Lunchboxok is 100k+ aron, hulyek ezek.


BW? Mit jelent az? PowerMac G3 BlueWhite? Mert van olyanunk :cool:
Tegnapi termés: beizzítottunk sikeresen egy sunpci penguint, 400MHz amd. Ez egy spéci pci buszos sbc, amit ultrasparc gépbe kell tenni, ultra5-ben megy nálunk. Király szajré!

A sunpci működéséről nagy képeket tartalmazó urlt tudok küldeni privátban.

G3 b/w adb egér és billentyűzetek sikeresen tesztelve.

Régebbi termés: egy mac mini hazajött velem, megkívánt és én is őt. Meg egy átlátszó maciegér.

Van három cserealap gépünk, ezek két Sun Enterprise 3500, meg egy 4500.
Csak az egyik 3500-t próbáltuk ki eddig sikerrel.
A 4500-ba teszünk vinyót, és felinstallozzuk valamelyik solaris 10-t. A másik 3500-t is meghajtjuk egy kicsit.
Reklám: a 4500 viszonylag kicsi és vihető, ha valakinek van kedve felajánlani valami értelmes retró dolgot érte (rádiós cuccok, retró laptop, xt ház esetleg töltve vagy üresen, pre386-x86, sbc, ibm ps2, ibm ps1, risc, m68k, vax)

#2404 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 12. 23. 21:25

A BW* alatt az SBus-os monochrome framebuffert ertettem:)

SunPCI nalam is van 2-3db (talan ketto), nekem nem sikerult rendesen mukodesre birnom, nem volt rendes kep. A BIOS-ban meg volt valami, de utana semmi ertekelheto, pedig amugy erdekes eszkoz.

Remelem elo tudok banyaszni egy 3.3V-os (vagy univerzalis) AGP-s lapot a Marvel teszthez, mert par eve rohadtul elastam oket, elerheto helyeken csak ujabb lapokat talaltam.

Ha valaki esetleg nem olvasna a CPU-buzulos topicot, akkor nezzen be, kivancsi vagyok a tippekre:>

Az E4500-zal kapcsolatban: asszem eltero a 'kis' gepekrol alkotott nezopontunk:p

Szerkesztette: NEUROFiRE 2015. 12. 23. 21:30 -kor


#2405 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 01. 31. 11:05

Keménytökű Sun-fanoknak van itt három apróság, vihető prociér'-Milkáér':

2 db 512 MB, sync, 133 MHz, CL3, ECC RAM-modul, SUN P/N: 370-5678-01 (nagyon válogatósaknak: Infineon chipek, Assembled in Italy)
1 db külső SCSI/ENET kártya, SunFRU PN: 501-6635-05
... a trip back in time is all I need ...

#2406 Felhasználó inaktív   kettoc64elado 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 302
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 13. 20:06

meghót a totyik, zárható :'(

compaq concerto
alphaserver ds25
tonnányi powerpc mac
tíz köbméter sun sparc
rengeteg ibm ps/2
stb.

#2407 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 22. 18:42

Nyehh.

Frissebb termes nagy vonalakban:
Roland MT-32 (regi DOS-os szarokhoz kurva jo lesz, most is epp zenet hallgatok rajta, brutalis, csak a kb. 20 evvel ujabb MIDI lejatszoval kicsit bugzik mert az MT-32 nem GM kompatibilis, mert meg nem volt GM amikor gyartottak:D)
Roland SC88Pro
Yamaha MU80
Ensoniq SoundScape 16
Turtle Beach MAUI
Diamond Sonic Sound (elvileg M80, de ezen nincs wavetable, mert az tul sokba kerult volna ahhoz kepest, hogy mennyire fos)

Meg elvileg jonni fog hamarosan 2db Diamond FireGL4000, egy FireGL 4, egy 3Dlabs Oxygen GVX1 es egy Sun XVR-600:)

Ill. nagyon gondolkozom azon, hogy rarepulok egy Rise mP6-200-ra es 2db 200/1024-es PPro-ra, az MT-32-hoz kepest nem is tunnek draganak:)

Es bazmeg SEHOL nincs FireGL1000, csak 1000 Pro. Fasz kivan.

Szerkesztette: NEUROFiRE 2016. 12. 22. 18:43 -kor


#2408 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2017. 04. 10. 22:41

Próbálom átérezni a problémád. :geci: :Đ Teknőcből van egy Santa Cruzom a padláson, már lassan az is özönvíz előtti lesz. De az még mintha tudna rendesen DOS alatt létezni, midizni. Érdekes, annó a midijét sokkal jobbnak tartottam, mint akármilyen realtek (akkor még Avance Logic-innen az ALC a típusszámban azóta is..)
megoldását, azok sosem szóltak úgy és persze sokkal szarabb volt az ő midi táblájuk.

Üzenet megtekintéseIdézet: NEUROFiRE - Dátum: 2016. 12. 22. 19:42

Nyehh.

Frissebb termes nagy vonalakban:
Roland MT-32 (regi DOS-os szarokhoz kurva jo lesz, most is epp zenet hallgatok rajta, brutalis, csak a kb. 20 evvel ujabb MIDI lejatszoval kicsit bugzik mert az MT-32 nem GM kompatibilis, mert meg nem volt GM amikor gyartottak:D)
Roland SC88Pro
Yamaha MU80
Ensoniq SoundScape 16
Turtle Beach MAUI
Diamond Sonic Sound (elvileg M80, de ezen nincs wavetable, mert az tul sokba kerult volna ahhoz kepest, hogy mennyire fos)

Meg elvileg jonni fog hamarosan 2db Diamond FireGL4000, egy FireGL 4, egy 3Dlabs Oxygen GVX1 es egy Sun XVR-600:)

Ill. nagyon gondolkozom azon, hogy rarepulok egy Rise mP6-200-ra es 2db 200/1024-es PPro-ra, az MT-32-hoz kepest nem is tunnek draganak:)

Es bazmeg SEHOL nincs FireGL1000, csak 1000 Pro. Fasz kivan.

Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#2409 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 22. 14:17

Nabazzeg, szoval egy Turtle Beach kartya jobban szol mint egy ALS hulladek, hogy mik vannak:>
Mostanaban sokat olvasgattam a Vogons forumot (ha mar ez megdoglott), es ennek kovetkezteben par dolgot ujraertekeltem (pl. AWE ugyileg, bar ha mar wavetable ugyis inkabb a GUS-t preferaltam, ami amugy kulfoldon meglepoen ritka, mi meg terdig jartunk benne par evvel ezelott, nekem is van majd' egy tucat, koztuk dobozos is, kompletten minden szarjaval...)


Most viszont talaltam egy Imagine 128-at emberi aron, ra is repultem gyorsan, tel vegen meg sikerult szerezni egy Sound Blaster 1.5-ot (CT1320C, nem tul gyakori darab, bar jellemzo, hogy az SB 1.0 jobb/tobbet tud mint az 1.5:D Creative...), aminek kapcsan kiderult, hogy bazmeg MINDEN 386-os/korai 486-os lapom doglott. Vagy kifolyt az akkubol a genya es szetmart mindent (bar az egyik 386 menthetonek tunik, 'csak' a billentyuzetet hianyolja), vagy csak siman se kep, se hang. Vagy mindketto. Amugy az SB1.5 ADC-je eleg vicces, a kartya DSP-jebol (ami egy i8051:), a kartya DAC-jabol es egy komparatorbol epul fel
Ellenben a 286-om meg mindig jo (bar ott is akkupara van, de az meguszta), viszont Wolf3D-hez meg Doomhoz keves... A maradek egy szem 486-om meg tul uj (viszont lehet, hogy kapni fog egy Viper VLB-t), szoval ha valakinek van jutanyos aron mukodo 386/486 lapja es/vagy ertelmes allapotban levo AT haza akkor szoljon:) Esetleg PCI-os 486 is johet:)

Szerkesztette: NEUROFiRE 2017. 04. 22. 14:17 -kor


#2410 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 15. 21:25

Üzenet megtekintéseIdézet: NEUROFiRE - Dátum: 2016. 12. 22. 18:42

Roland MT-32 (regi DOS-os szarokhoz kurva jo lesz, most is epp zenet hallgatok rajta, brutalis, csak a kb. 20 evvel ujabb MIDI lejatszoval kicsit bugzik mert az MT-32 nem GM kompatibilis, mert meg nem volt GM amikor gyartottak:D)
Arra vigyázni kell, egy kincs. Idővel még többet ér. Az eBayen 22-84 ezer forint között mennek, ha működik és jó állapotú, attól is függ, hogy melyik altípus, hányadik generációs, eredeti doboz, teljes körítés megvan-e hozzá. Nekem ilyenre nem telik, meg a laposomhoz amúgy sem tudnám használni, úgyhogy 64 bites Linuxon Munt-emulátorral nyomatok az MT-32-őt a DOSBoxban futó játékoknak (még az MT-32-es LCD kijelzőt is emulálja gyári ROM-fájlból), úgy autentikus a 16 bites retro hangulat retro (3. gen.) i5-ös procin :Đ

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2017. 04. 10. 22:41

Teknőc brekk-brekk
Vazze, te meg itt brekegsz, ahelyett, hogy valamelyik csettopikba beköszönnél. Már egyik fórumon sem láttalak vagy 2 éve. Thőrdöl Biacshoz sose volt szerencsém, sokan esküsznek rá, de ma már felesleges, szoftveresen a Fluidsynth egy tisztességes hangszerbankkal elvisz mindenféle MIDI fájlt, régi játékot szoftveres emulációval, nem kell hozzá drága hardver a gépbe. Legfeljebb csak komolyabb fizikai MIDI-hangszernél van értelme ezeknek a hardveres kártyáknak.

Szerkesztette: Raynes 2017. 05. 15. 21:25 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2411 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 14. 21:28

Az emulátor buziknak való
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2412 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 21. 16:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 14. 21:28

Az emulátor buziknak való

Tudjuk, azért tolod te is azzal néha napján :Đ

Amúgy viccen kívül semmi baj nincs vele. Hardveresen ugyan nem adja vissza mindig ugyanazt a hangulatot, a tapintást, a hardver kinézetét, a billentyűk és a ventilátor vagy magnó hangját, stb., de képi és hangvilágra, működésre, sebességre teljesen jó koppintások a mai emulátorok, és mivel kellően erősek a hardverek, sokmagos, gigahertzes procik, több giga RAM, több száz gigás háttértártárak, ezért bármi elviszi ma már az emulátorokat, az opensource-osokat akár egy okostelefon vagy egy kenyérpirító is. Az az előnyük is megvan, hogy gyorsabban töltik be a forrásanyagokat, pl. C64-nél tarthatsz a gépen sok giga lemezképet és ROM-ot, amit SSD-ről 0,0001 másodperc alatt töltesz be, nem kell floppyzni, meg kazettát tekergetni, hogy LOAD parancsokat kelljen írogatni ínhüvelygyulladásig, meg 5 percet kelljen várni, míg betöltődnek a dolgok, és nem foglalja az ember lakásában a sok porosodó régi lom a helyet, meg nem eszik az áramot.

Szerintem egy szarrá moddol, 1 mega RAM-os, SD kártyával és LAN-nal feltupírozott C64 semmivel nem autentikusabb, mint egy emulátor, épp úgy csalás. Plusz sokszor a valódi hardver nem opció, egy Altair 8800-as jóval ezer USD felett indul, de az utángyártott koppintás is 600 USD minimum. Közben meg a 10 KB-os emulátor is tudja ugyanaz, ha nagyon élethű hanggal és grafikával, meg boot ROM-okkal van ellátva, akkor is pár száz KB, amit egy 486-os retro laptop is röhögve elvisz, nem hogy egy többmagos procijú okosteló vagy egy C2D-i7-szintű gép.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2413 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 25. 11:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 21. 17:30

Tudjuk, azért tolod te is azzal néha napján :Đ

Amúgy viccen kívül semmi baj nincs vele. Hardveresen ugyan nem adja vissza mindig ugyanazt a hangulatot, a tapintást, a hardver kinézetét, a billentyűk és a ventilátor vagy magnó hangját, stb., de képi és hangvilágra, működésre, sebességre teljesen jó koppintások a mai emulátorok, és mivel kellően erősek a hardverek, sokmagos, gigahertzes procik, több giga RAM, több száz gigás háttértártárak, ezért bármi elviszi ma már az emulátorokat, az opensource-osokat akár egy okostelefon vagy egy kenyérpirító is. Az az előnyük is megvan, hogy gyorsabban töltik be a forrásanyagokat, pl. C64-nél tarthatsz a gépen sok giga lemezképet és ROM-ot, amit SSD-ről 0,0001 másodperc alatt töltesz be, nem kell floppyzni, meg kazettát tekergetni, hogy LOAD parancsokat kelljen írogatni ínhüvelygyulladásig, meg 5 percet kelljen várni, míg betöltődnek a dolgok, és nem foglalja az ember lakásában a sok porosodó régi lom a helyet, meg nem eszik az áramot.

Szerintem egy szarrá moddol, 1 mega RAM-os, SD kártyával és LAN-nal feltupírozott C64 semmivel nem autentikusabb, mint egy emulátor, épp úgy csalás. Plusz sokszor a valódi hardver nem opció, egy Altair 8800-as jóval ezer USD felett indul, de az utángyártott koppintás is 600 USD minimum. Közben meg a 10 KB-os emulátor is tudja ugyanaz, ha nagyon élethű hanggal és grafikával, meg boot ROM-okkal van ellátva, akkor is pár száz KB, amit egy 486-os retro laptop is röhögve elvisz, nem hogy egy többmagos procijú okosteló vagy egy C2D-i7-szintű gép.

sosem tolom emulátorral
max ha jahno hoz egyet, játszomvele, de nekem nincs szar emulátorom :)

nekem igazi c64-em van, az sd kártya meg csak egy adathordozó
az amiga 1200-m is igazi, van benne egy régi turbókártya, scanflicker hogy legyen kép bármilyen monitoron, meg egy egércsati átalakító.
kb ennyi, a vinyóhelyre van egy régi CF kártya építve, de az már 20 éve sem volt nagyszám
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2414 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 26. 03:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 25. 11:40

sosem tolom emulátorral
max ha jahno hoz egyet, játszomvele, de nekem nincs szar emulátorom :)
Értem, tehát mégis tolod vele :Đ

Amúgy most én is emulátor nélküli vonalon mozogva elkezdtem vizsgálni, hogy mi az a legrégebbi OS, amit modern x86-os PC futtatni tud. Annyit források említenek, hogy a Xenix 1, 86-DOS, PC-DOS 1.0, CP/M-86 nem fut. Az MS-DOS 3.3 biztosan fut i7-esen, arról van videó, igaz floppy drive-os gépről, és a mai gépeken nincs floppy port, sem IDE port. Esetleg SATÁ-s floppymeghajtó, vagy USB-s külső floppy. Szóval a DOS 2.0–3.3 játszik.

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 25. 11:40

nekem igazi c64-em van, az sd kártya meg csak egy adathordozó
Az SD kártyával az a baj, hogy nem autentikus. Anno a C64 nem támogatta, meg túl gyors, túl csendes. Épp úgy csalás, mintha emulátoron tolnád.

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 25. 11:40

az amiga 1200-m is igazi, van benne egy régi turbókártya, scanflicker hogy legyen kép bármilyen monitoron, meg egy egércsati átalakító.
Nekem az Amiga teljesen kimaradt, nem hogy 1200 előtt nem ültem, hanem egyik előtt sem. Az országban ritka volt, szerintem a szűk réteg is, aki használta, főleg budapesti volt. Vidéken az átlag pénztárcájúaknak C64 volt (elvétve C16, 128, Plus 4, esetleg ZX Spectrum), a gazdagabbaknak meg PC (XT vagy AT). Ilyen Amigával, Altairral, klasszikus Mac-kel lehetetlen volt összefutni.

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 26. 03:56 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2415 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 26. 05:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 26. 04:55

Értem, tehát mégis tolod vele :Đ

Amúgy most én is emulátor nélküli vonalon mozogva elkezdtem vizsgálni, hogy mi az a legrégebbi OS, amit modern x86-os PC futtatni tud. Annyit források említenek, hogy a Xenix 1, 86-DOS, PC-DOS 1.0, CP/M-86 nem fut. Az MS-DOS 3.3 biztosan fut i7-esen, arról van videó, igaz floppy drive-os gépről, és a mai gépeken nincs floppy port, sem IDE port. Esetleg SATÁ-s floppymeghajtó, vagy USB-s külső floppy. Szóval a DOS 2.0–3.3 játszik.

Az SD kártyával az a baj, hogy nem autentikus. Anno a C64 nem támogatta, meg túl gyors, túl csendes. Épp úgy csalás, mintha emulátoron tolnád.

Nekem az Amiga teljesen kimaradt, nem hogy 1200 előtt nem ültem, hanem egyik előtt sem. Az országban ritka volt, szerintem a szűk réteg is, aki használta, főleg budapesti volt. Vidéken az átlag pénztárcájúaknak C64 volt (elvétve C16, 128, Plus 4, esetleg ZX Spectrum), a gazdagabbaknak meg PC (XT vagy AT). Ilyen Amigával, Altairral, klasszikus Mac-kel lehetetlen volt összefutni.

Azért kéne értened hozzá, mielőtt az észt osztod. A c64 most sem támogat sd kártyát, hanem van egy sd2iec eszköz, ami a c64 dos parancsait kezeli. A gép eredeti, nincs benne egy mega ram, meg ilyen hülyeségek amiket írtál .:) jiffydos bővítés van benne, nyolcvanvalahányból. Amúgy van 3 1541 floppy meghajtóm is, de az íróasztalon van az amiga is, nem fér el.

Emulátorral vagy 5 év óta most játszottam először.

Az amiga nekem is kimaradt, csak álom volt, aztán pár éve tudtam egyet venni baráti áron, amihez utána vettem új házat, floppyt, bővítőt, így lett egy fasza cuccot. Vidéki gyerek voltam, amiga 500 is csak képeken volt meg :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2416 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 07. 26. 10:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 26. 04:55

Az MS-DOS 3.3 biztosan fut i7-esen, arról van videó,


Egy darabig lehet. Microcode lefelé kompatibilis, de nem olyan egyszerű és az újabb hibákra viszont tuti nincs patch az OSben.
Make love not Wor.

#2417 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 26. 17:20

1200-as Amiga szerintem kicsit későn jött. Igaz az 500-ast nem nyomta kifelé semmi konkurrens.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2418 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 27. 15:10

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 26. 18:20

1200-as Amiga szerintem kicsit későn jött. Igaz az 500-ast nem nyomta kifelé semmi konkurrens.

nem is az, hanem elbaszták
hd-s floppy, több memória kellett volna alapból

ami miatt ma még mindig nagyon jól használható, hogy bővíthető, és ott a picimaci az oldalában, tehát dughatsz bele akár wifi kártyát is
meg hogy van rajta IDE csati alapból
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2419 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 28. 03:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 26. 05:24

Azért kéne értened hozzá, mielőtt az észt osztod. A c64 most sem támogat sd kártyát, hanem van egy sd2iec eszköz, ami a c64 dos parancsait kezeli. A gép eredeti, nincs benne egy mega ram, meg ilyen hülyeségek amiket írtál .:) jiffydos bővítés van benne, nyolcvanvalahányból. Amúgy van 3 1541 floppy meghajtóm is, de az íróasztalon van az amiga is, nem fér el.

Emulátorral vagy 5 év óta most játszottam először.

Az amiga nekem is kimaradt, csak álom volt, aztán pár éve tudtam egyet venni baráti áron, amihez utána vettem új házat, floppyt, bővítőt, így lett egy fasza cuccot. Vidéki gyerek voltam, amiga 500 is csak képeken volt meg :-D

Nem kell érteni hozzá. Vannak a C64-hez a cartridge portra bővítőkártyák, amivel 1 MB RAM-ra tudsz felbővíteni, meg olyan is van, ami olvas SD-kártyát. Nem használtam ilyesmit, csak olvastam róla.

Amigánál azt hittem, hogy neked volt. Én is csak képeken és videókon láttam. Ma már biztos olcsón tudnék venni egyet, de nem látom értelmét, nem kötne le, elavult. Talán egyszer valami kiállításon kipróbálnám 10 perc erejéig, de csak kíváncsiságból, hogy tényleg olyan fasza-e, mint amilyen ódákat zengenek róla. Esetleg ha találok hozzá normális emulátort, akkor kipróbálom.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2420 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 28. 04:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 07. 26. 10:42

Egy darabig lehet. Microcode lefelé kompatibilis, de nem olyan egyszerű és az újabb hibákra viszont tuti nincs patch az OSben.

Félreértettél, nem akarom semmi értelmesre használni. Nem is lehet mit kezdeni vele, ha el is indul, a tesztelős SSD 60.000 megájából látna max. 4×32 megát, a 16.777.216 KB memóriából max. 640 KB-tot, meg csak 80×25 karakteres szöveges módban futna, a videókártyán talán még CGA/EGA/VGA-grafikát sem tudna megjeleníteni egy ilyen régi rendszer, a 4 prociszálból meg csak egyet látna, és azt is állandóan 100%-on pörgetné feleslegesen. Csak technikai tesztnek szánnám, annak bizonyítására, hogy ma már nincs értelme az x86-os visszafelé kompatibilitásnak. Ha valahol használnak még ősi rendszereket, akkor vesznek hozzá régi gépet, vagy emulátorban vagy virtuális gépen futtatják a szükséges szoftvert, hiszen ma már jelentéktelen a hardverigénye ezeknek, még emulálva sem kottyan már meg semminek, nem csak PC-nek nem, de egy Pi-szintű gépnek vagy egy androidos telefonnak sem tétel, akár a procit, akár a memóriát, akár a tárhelyet nézzük.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 119
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó