HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#2441 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 07. 13:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 01:34

Az lehet, hogy az emuláció sem tökéletes, de nem azért, mert emulálhatatlan dolgokról van szó, sokkal inkább nincs benne pénz, aki retróőrült, annak úgyis megvan a hardver, aki meg nem, az meg nem fog fizetni érte, hogy emulálhassa, így csak ingyenes hobbiprojektek maradnak. Tudom, hogy C64-ből van keményen fizetős is, de csak 1-2. Nyilván, egy ingyenes projekttől elég nehéz tökéletességet elvárni, eleve a hardverek sem tökéletesek. Ennek ellenére a mostani emulátorok nem rosszak, 99%-ban a lényeget visszaadják.

Azt a C64-es játékot azért megnézném, amit egy mai PC 40 percig tölt.

Konzolokra végképp passz, azt tudom, hogy xboxra meg ps-ekre nagyon silány emulátorok vannak. Az egy teljesen más téma a mikroszámítógépek emulációjához képest. Most akartam én is lehúzni a Gran Turismo-t, hogy majd emulátoron tolom, de eleve ott pofára kellett essek, hogy ha nem adok érte drága pénzt, akkor beszerezhetetlen, lewarezolni sem lehet, és azt is írták, hogy emulátoron ritka szarul fut, úgyhogy gyorsan letettem róla.

Leírod hogy szerinted mindent lehet emulálni, majd utána leírod hogy nem is találkoztál belük.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2442 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 07. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 07. 13:13

Leírod hogy szerinted mindent lehet emulálni, majd utána leírod hogy nem is találkoztál belük.

Igen, mert elbeszéltünk egymás mellett. A konzolok emulációja egész mást tészta, én a régi PC-s rendszerek meg mikroszámítógépek emulációjáról beszéltem. Azt azért elismerem, hogy dolgozni kéne még ezeken az emulátorokon, van mit rajtuk reszelni, amit nem tesznek meg.

Azt meg továbbra is tartom, hogy a SID-et nem nagy szám emulálni, egyszerű négyszög- és háromszöghullám, ha oszcilloszkópon nézed, és amit több csatornán összegenerál, azok is azok, így a felharmonikusok hullámformája is elég geometrikus, minimális zajkarakterisztikával. Nem hinném, hogy a chipje is olyan bonyolult lenne, hogy mai technikával ne lehetne visszafejteni. SID és SID között is van különbség. Plusz nem is szeretem a SID hangját, hallatszik rajta, hogy hideg, mesterséges, elektromos jelgenerált, éles, zajos, prüntyögő, puffogó hangja van, amit ki nem állhatok, helyette az élethűbb, természetes, akusztikus, analógból digitalizált hangokat preferálom, azok megnyugtatóan tudnak szólni, persze emiatt unalmasabb és szokványosabb a hangjuk. Kb. akkora a kettő között a különbség, mint a kevés színű, pixelpacás, szögletes grafika és a modern 4K-s textúrás, élsimított, 32 bites, HDR 3D-s grafika, 4K videó, magas felbontású fénykép között. Az a helyzet, hogy a C64 durván túl is van misztifikálva, ma már tényleg porig avult a modern technikához képest, de ezt el is várjuk 30 évnyi fejlődés után. Az idő meg a kultusz sok mindent megszépít, túlszépít.

Szerkesztette: Raynes 2017. 08. 07. 17:41 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2443 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 08. 03:32

Ahol még elcsúszhat az emulált SID-hang, az az, hogy hiába generálják le ugyanazt a hullámformát, ugyanazzal a késleltetésekkel, zajjal, azt olyan fajta hangszóróra is kell küldeni, hogy ugyanúgy szóljon. Bár nem hinném, hogy a C64 hangszórója olyan ultrabonyolult valami legyen, hogy ne lehessen valami USB-s, olcsó hardvert csinálni hozzá koppintásnak.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2444 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 08. 07:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 18:37

Igen, mert elbeszéltünk egymás mellett. A konzolok emulációja egész mást tészta, én a régi PC-s rendszerek meg mikroszámítógépek emulációjáról beszéltem. Azt azért elismerem, hogy dolgozni kéne még ezeken az emulátorokon, van mit rajtuk reszelni, amit nem tesznek meg.

Azt meg továbbra is tartom, hogy a SID-et nem nagy szám emulálni, egyszerű négyszög- és háromszöghullám, ha oszcilloszkópon nézed, és amit több csatornán összegenerál, azok is azok, így a felharmonikusok hullámformája is elég geometrikus, minimális zajkarakterisztikával. Nem hinném, hogy a chipje is olyan bonyolult lenne, hogy mai technikával ne lehetne visszafejteni. SID és SID között is van különbség. Plusz nem is szeretem a SID hangját, hallatszik rajta, hogy hideg, mesterséges, elektromos jelgenerált, éles, zajos, prüntyögő, puffogó hangja van, amit ki nem állhatok, helyette az élethűbb, természetes, akusztikus, analógból digitalizált hangokat preferálom, azok megnyugtatóan tudnak szólni, persze emiatt unalmasabb és szokványosabb a hangjuk. Kb. akkora a kettő között a különbség, mint a kevés színű, pixelpacás, szögletes grafika és a modern 4K-s textúrás, élsimított, 32 bites, HDR 3D-s grafika, 4K videó, magas felbontású fénykép között. Az a helyzet, hogy a C64 durván túl is van misztifikálva, ma már tényleg porig avult a modern technikához képest, de ezt el is várjuk 30 évnyi fejlődés után. Az idő meg a kultusz sok mindent megszépít, túlszépít.


:-D erre tényleg nem tudok mit mondani, röhejes
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2445 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 08. 17:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 08. 07:55

:-D erre tényleg nem tudok mit mondani, röhejes

Nem röhejes, te misztifikálod túl. Persze a tényeket cáfolhatod, annak ellenére, hogy ízlésben sem vagyunk egyformák.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2446 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.110
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 09. 22:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 08. 03:32

Ahol még elcsúszhat az emulált SID-hang, az az, hogy hiába generálják le ugyanazt a hullámformát, ugyanazzal a késleltetésekkel, zajjal, azt olyan fajta hangszóróra is kell küldeni, hogy ugyanúgy szóljon. Bár nem hinném, hogy a C64 hangszórója olyan ultrabonyolult valami legyen, hogy ne lehessen valami USB-s, olcsó hardvert csinálni hozzá koppintásnak.


Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép

#2447 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 11. 06:27

Üzenet megtekintéseIdézet: NeoPampalini - Dátum: 2017. 08. 09. 22:29

Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép

Igazad van, ezt el is felejtettem. Utoljára 1993-ban ültem C64 előtt (egy akkor is már rég elavult Videoton színestévére volt kötve), előtte meg 1992-ben C16 előtt (az akkor egy korszerű Nokia ITT tévére volt kötve), szóval nem emlékeztem rá, hogy nem belső prüntyögője volt. Akkor viszont elég a hullámformát legenerálni, és a mai hangszórókon még jobban is kell szólnia, mint az akkori tévéken és monitorokon.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2448 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 17. 05:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 11. 07:27

Igazad van, ezt el is felejtettem. Utoljára 1993-ban ültem C64 előtt (egy akkor is már rég elavult Videoton színestévére volt kötve), előtte meg 1992-ben C16 előtt (az akkor egy korszerű Nokia ITT tévére volt kötve), szóval nem emlékeztem rá, hogy nem belső prüntyögője volt. Akkor viszont elég a hullámformát legenerálni, és a mai hangszórókon még jobban is kell szólnia, mint az akkori tévéken és monitorokon.

Na ezért nem reagálok már.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2449 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 06:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 18:37

Igen, mert elbeszéltünk egymás mellett. A konzolok emulációja egész mást tészta,


Ennek ellenére a PS1 az nálam működik.
Make love not Wor.

#2450 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 17. 06:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 17. 07:05

Ennek ellenére a PS1 az nálam működik.

Még a beépített speaker is?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2451 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 13:26

Üzenet megtekintéseIdézet: NeoPampalini - Dátum: 2017. 08. 09. 23:29

Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép


Akkor már tudom merre volt a C64 vita.

Sony és Pioneer kis méretű házimozi hangszórókat használunk (meg mikor mit, de ebből lőttem egy jól szólós, könnyen hordozós szériát) eredeti kínai gagyi erősítővel. Esetleg Yamaha Stagepast, vagy ha nagyon elborulok akkor Martin Audio, Lambda Labs.
Make love not Wor.

#2452 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 13:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 07. 18:37

Azt meg továbbra is tartom, hogy a SID-et nem nagy szám emulálni,

Nem hinném, hogy a chipje is olyan bonyolult lenne, hogy mai technikával ne lehetne visszafejteni. SID és SID között is van különbség.


Ahammm, aztán világpiacon azért van külön ára a SIDnek, vagy veszik meg a C64eket csak a chip miatt.

Ha valaki le tudná másolni, vagy a hangzásvilágát beletolni egy jobbféle Kaoss*-ba, akkor azzal kilóra letarolhatná a világot. Vicces, hogy igény van rá, sokan próbálkoznak, szopnak vele évek óta, csak Te tudod a frankót, mert az egyszerű.
Make love not Wor.

#2453 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 13:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 17. 07:36

Még a beépített speaker is?


Naja, ennek a gagyinak is olyan brunnyogós/csipogós hangja van, mint a SIDnek. Szkóppal nézhető, lessünk rá hamar az árfekvésére: http://www.ebay.com/...I-/162631326428

Klónjai vannak, annyira nem az igaziak, mind más. Szoftveres emuk is módjával jók erre-arra, de azért az eredeti HW az odakúr.
Make love not Wor.

#2454 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 17. 13:54

Üzenet megtekintéseIdézet: NeoPampalini - Dátum: 2017. 08. 09. 23:29

Nem is a Commy-nak volt hangszórója, hanem a TV-nek/monitornak, amire rákötötték, szóval "ugyanolyan" hangszórón nehéz is lenne... De szerintem kis hazánkban nem lehetne nagyon mellélőni egy házilag tákolt, "tévés" Videoton hangszóróval. Kép

lófaszt
erősítőre kötöttem már akkor is
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2455 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 17. 13:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 17. 14:48

Naja, ennek a gagyinak is olyan brunnyogós/csipogós hangja van, mint a SIDnek. Szkóppal nézhető, lessünk rá hamar az árfekvésére: http://www.ebay.com/...I-/162631326428

Klónjai vannak, annyira nem az igaziak, mind más. Szoftveres emuk is módjával jók erre-arra, de azért az eredeti HW az odakúr.

ez a raynes olyan, mintha én bemennék a fotós topicba észt osztani, hogy a canon a legjobb, és ti meg hülyék vagytok
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2456 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 17. 14:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 17. 14:56

ez a raynes olyan, mintha én bemennék a fotós topicba észt osztani, hogy a canon a legjobb, és ti meg hülyék vagytok


Persze, de egy Canonos is bármikor összeveszik a Nikonossal, főleg olyanok, akik kettőnél kevesebb gépet láttak életükben, aztán lehet valamivel beszoptak, valamivel meg nem. Esetleg az is jó, mikor vesz egy lófasz buta objektívet a drága X típusú gépére, az obi a kuka, de nem tud ettől elvonatkoztatni és anyázza az egész platformot, vagynem akarja érteni, hogy a kettőt össze is kellene kalibrálni.

Én meg láttam mindegyiket és meg kell szakérteni. Csak valahogy nem túl logikus, hogy marha sok embernek szüksége lenne SIDre, állítólag könnyű emulálni, de senki nem akar vele betörni a piaca, ahol még a poénos DVD visszatekerőt is el bírták adni. Nyilván. Raynes meg feltalálta a megváltást. Mármint elméletben.
Make love not Wor.

#2457 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 19. 03:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 08. 17. 13:48

Naja, ennek a gagyinak is olyan brunnyogós/csipogós hangja van, mint a SIDnek. Szkóppal nézhető, lessünk rá hamar az árfekvésére: http://www.ebay.com/...I-/162631326428

Klónjai vannak, annyira nem az igaziak, mind más. Szoftveres emuk is módjával jók erre-arra, de azért az eredeti HW az odakúr.

Ha értenék hozzá, meg is csinálnám, mert én is látom, hogy jó pénz lenne benne, de nem utazok se elektronikában, se reversed engineeringben, még ha értenék is hozzá olyan részletesen, nincs felszerelésem még egy prototípus kifejlesztésére sem. Egyszerűen csak nem hiszem el, hogy egy 30 éves, szar kis 8 bites prüntyögős, a maga idejében is olcsón előállított kommersz hangchip olyat tudna, amit mai technikával ne lehetne megvalósítani. Ezt gondoljátok át.

Esetleg szoftveresen lehetne még nekiállni, de ahhoz is kell azért némi felszerelés, eredeti C64, meg amivel felveszed a hangját, plusz rengeteg idő.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2458 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 19. 16:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 19. 04:24

Egyszerűen csak nem hiszem el, hogy egy 30 éves, szar kis 8 bites prüntyögős, a maga idejében is olcsón előállított kommersz hangchip olyat tudna, amit mai technikával ne lehetne megvalósítani. Ezt gondoljátok át.

Esetleg szoftveresen lehetne még nekiállni, de ahhoz is kell azért némi felszerelés, eredeti C64, meg amivel felveszed a hangját, plusz rengeteg idő.


Oszt látod, mégis így van. Játékok is vannak, amit nem tudnak rendesen emulálni vagy visszafejteni. Már nem sok.

Samplerekben vannak is ilyenek.
Make love not Wor.

#2459 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 19. 17:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 19. 04:24

Ha értenék hozzá, meg is csinálnám, mert én is látom, hogy jó pénz lenne benne, de nem utazok se elektronikában, se reversed engineeringben, még ha értenék is hozzá olyan részletesen, nincs felszerelésem még egy prototípus kifejlesztésére sem. Egyszerűen csak nem hiszem el, hogy egy 30 éves, szar kis 8 bites prüntyögős, a maga idejében is olcsón előállított kommersz hangchip olyat tudna, amit mai technikával ne lehetne megvalósítani. Ezt gondoljátok át.

Esetleg szoftveresen lehetne még nekiállni, de ahhoz is kell azért némi felszerelés, eredeti C64, meg amivel felveszed a hangját, plusz rengeteg idő.

Te gondold át hogy ha ennyire nem értesz hozzá, akkor először utánanézel.
Amúgy az amigának a hangcsipje 8 bites, az is szar kis prüntyögés , ugye?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2460 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 19. 21:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 19. 17:23

az amigának a hangcsipje 8 bites, az is szar kis prüntyögés

Örülök, hogy ennyire gyorsan rájössz dolgokra, én sem mondhattam volna szebben :Đ
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

7 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 7 vendég, 0 anonim felhasználó