HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (124 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 05. 15:54

idézet:
Ezt írta bellone:
Sziasztok!

Felsorolok néhány dolgot gondolatébresztőnek:
-Harley Davidson
-Svájci bicska
-VW bogár
-Gibson Les Paul

[/quote]

-Zippo...nálam, például...

Számítástechnikai téren meg pl. még most is bánom, hogy 7 éve eladtam a C64-emet...

#42 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 05. 17:47

idézet:
Ezt írta Rive:
Látott már valaki SCSI->MFM átalakítót? Ha jól emlékszem, van egy a padláson olyanból is :D[/quote]
Lattam, nekem is van:)
Egy Muszertechnika (!) altal gyartott gepben (valami szerver lehetett) volt, azt hittem, hogy hulye vagyok, es szimulalok, de ha megis letezik, akkor ez tuti az:) Egy ST-225-os vinyo volt rakotve (20megz, nagyon rulz... asszem meg van is egy ilyen csodam, szinte biztos, hogy hibatlan)
Vinyokrol meg: Fujitsu SA2260 (asszem), duplamagas, SCSI-II, 1gigz:) '92-ben gyartottak, kb. 3 evig hasznaltam, aztan megdoglott (elotte valami netware szerverben volt evekig...) Ebbol volt ketto is, igaz az egyik eleve doglotten kerult hozzam (sajnos mar egyik sincs meg:/)

AndrewGL: Ja, egy videokartya es mellette valami scsi (imho uwscsi lehet, mert 80pines sca csati van a kartyan (ilyet sem lattam meg, csak vinyon, vezerlon soha...), asszem egy cirrus chip hajtja meg). Allitolag valami Intergraph gepben volt...

Intergraphrol jut eszembe...:) Van itt 4db 4megas, 9bites simm, intergraph kovette el azt is (ra van nyomtatva a NYAK-ra), kb. 2x akkora, mint egy mezei ram, kar, hogy nem megy semmiben, pedig elvileg jo...:/
Meg meg van itt par intergraph videokartya is (Intense3D 2200S es Intense3D 3410), azok is igen baratsagos kinezetuek (es kurva szep kepuk van...)

Ami meg rajongas targyat kepezheti:
-CBM gepek (C64, C65, C128D, ez utobbibol van is egy a szekreny tetejen)
-SGI gepek (foleg a regiek, Octane meg Indigo2 kiba jol nez ki)
-Amiga (kar, hogy amikor venni tudtam volna sosem volt eleg penzem ra, pedig jol ellennek egy A1200-zal...:>)

Ezen kivul elegge hozzanottem a majd' 30 eves Orion erositomhoz is...:)

#43 Felhasználó inaktív   doszy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.355
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 05. 21:18

idézet:
Ezt írta Jim DiGriz:
...
Számítástechnikai téren meg pl. még most is bánom, hogy 7 éve eladtam a C64-emet...
[/quote]

Nekem még megvan :p :), és csak örülni tudok, hogy anno mégsem adtam el.

[ 2002. december 05.: doszy szerkesztette a hozzászólást ]
"1 db francia II. VH-s karabély eladó, megkímélt állapotban, kis esztétikai hibával. Még sosem lőttek vele, egyszer leejtették."

#44 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 05. 22:37

Nekem 3 van. :cool:

#45 Felhasználó inaktív   AndrewBoy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 15:19

Milyen jo is ez a topic, de asszem akkor megse valok meg igazi csucskategorias gepeimtol.

Az igazi csoda egy noname XT NEC chippel. mukodik a mai napig, seagate 20mb mfm es kalok 20mb mfm a szolgaltato, talan meg itt sokan kalok winyot nem is lattak. az utolso amit lattam az egy 40mb-s ide volt. de az is masfelszer vastagabb a mai daraboknal;D

c64bol nekem is van 1 mindennel.

imadott vga kartyam egy voodoo 2 es parja a tseng 6500os 4,25mb rammal. hozza a hangkartya Gus ugyebar. ezalatt a vas pedig egy komoly asus p1es lap, talan hxes vagy fxes a lelkem, nemtom, regi darab, nem dual voltos! tehat max 200 p1 mehet bele, ebbe is az van, ritka proci.

a winyo ebben a csodamasinaban egy excluziv darab wd caviar 540 + quantum fireball 420.

halozati kartyacsodakent pedig egy ne 2000 isa figyel. persze szigoruan nem pnp tipus. es a csodalatos 14,4es creative blaster modem mar-mar ujdonsagnak mondhato benne.

a ket gep egyuttes kikialtasi ara az eheti lotto fonyeremeny.;D

de franko, tobben meg akartak a gepeket venni jo penzer, es en nem vagyok hajlando eladni oket, szivemheznottek, multkor a 200as penyon olyat jatszottam warcraftal meg redalertel hogy ihaj;D

de ez a gep meg frissnek mondhato, a 486os meg nincs osszerakva, de celom most egy 386ot is osszerakni, azon a racrally egesz jol fog menni;DDDD

de lehet a larry szeriat vegig viszem megint;D

kyrandiat is jovolna ujra elkezdeni..

tenyleg kyrandia van itt valakinek full verzioban?

#46 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 15:49

Akkor nosztalgiázzunk:
Kép
:cool:

#47 Felhasználó inaktív   AndrewGL 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 276
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 16:01

NEUROFiRE: ha meglesz(mármint ez a Matrox Impression+), ugye publikálsz képeket és adatokat róla?

AndrewGL

#48 Felhasználó inaktív   rev 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 502
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:12

idézet:
Ezt írta Exi:
Most hogy mondod :) a GUS-omat én is imádom :D
Nem adnám senkinek semmi pénzért, benne van az asszony gépében, azon még van ISA.

FiRG Rulez!

[ 2002. december 03.: Exi szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Lehet hogy baromsagot mondok, de FiRG csinalta a Tehentogye cimu 64ks (gondolom) demot? vagy 4ks volt? mindenesetre az nagyon butetett :)
rev. no matter when. :D

#49 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:28

idézet:
Ezt írta Mumia:
Akkor nosztalgiázzunk:
Kép
:cool:
[/quote]
Csokolom, ez nekem rohadtul kellene:) (mar regota hajkuraszom a geos-t) Ha esetleg van egy X-1541-es kabeled es par perc idod meg egy StarCommandered, es elkuldened e ket lemez ket-ket image-et, igen orulnek, es gazdagodnal egy jolszitualt kcs-vel is;)

AndrewGL:
Ofkorsz. Szerzek valahonnan valami digitalis fenykepezogepet es az osszes kacatomat lefenykepezem egyszer:)

reveve, teged meg egesz addig nem is ismerlek, amig nem ujitasz be egy normalis videokartyat (nem az r9700-re gondoltam...:)

#50 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:33

Nincs kábelem.

#51 Felhasználó inaktív   Exi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:37

idézet:
Ezt írta rev:


Lehet hogy baromsagot mondok, de FiRG csinalta a Tehentogye cimu 64ks (gondolom) demot? vagy 4ks volt? mindenesetre az nagyon butetett :)
[/quote]

Kép

[ 2002. december 06.: Exi szerkesztette a hozzászólást ]
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

#52 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:47

Kép
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#53 Felhasználó inaktív   BuPe 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 699
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 17:57

alvaro te szerencsétlen!

Az ilyen sátánfajzatoktól irtóztam mindig.
Te önmagadban ellentmondasz mindennek ami az emberi civilizációt jellemzi: beteges rajongásod a gépek iránt, gyerekes, irracionális lázadozásaid (csak áemdéfosom volt eddig, a msmegacreativetönkretetteagust stb.)
megvetést és gyűlöletet ébreszt irántad a civilizált világ nagy részében. Amióta tudom mit jelent az a szó hogy "scener" azóta gyűlölöm őket, mint olyanokat aki nemhogy nem emberek, hanem egyenesen az emberiséget fenyegető tényezők.
Ha belegondolsz magad is rájössz, hogy "scener"-nek lenni, főleg hardcore "scener"-nek lenni nem más, mint az emberi mivoltodat tagadni.

Nevetséges vagy! Nevetséges! Szerencsére a te fajtád sose fog uralkodni: vedd már észre, hogy mik vagytok!

Ez még tágabb bandádra, az informatikusokra is igaz: lehet hogy nagy hatalmatok van,pénzetek van de valahol mégis csak szolgáltok
Egy angol felmérés szerint amit 25 nagyvállalatnál végeztek el, a vállalatoknál az informatikai részleg munkatársai örvendenek a legkisebb népszerűségnek. Vajon miért?

Egy index-es topicban hangzott el a következő történet:
Egy rendszergazda elhatározta, hogy a titkárnők irodájában a windowsos PC-ket, kicseréli linuxosokra. Elmondása szerint kde3 és fwwm ablakkezelőket telepített rá.
Tapasztalatairól beszámolva szemrehányólag jelentette ki indexes topictársainak, hogy mennyire nem tetszett a titkárnőknek az fwwm: ahogy elment a rendszergazda, már jelentkeztek is át a kde3-ba...
Őszintén: örüljön a rusnya rendszergazdája, hogy az a titkárnő egyáltalán partnere volt gyerekes terveiben és hajlandó volt egy neki teljesen idegen rendszert megtanulni
Milyen jogon várja el ez az utolsó, egy EMBERTŐL hogy a tetejébe még az ő beteges kockalogikáját is átvegye?
Létezik szerintetek EMBER az ilyeneken kívül aki a kde3 helyett az fwwm-et választaná?

Ez a kis történet is jól példázza, mennyire idegen test vagytok ti, informatikusok a társadalom testében
Különösen igaz ez az ilyen betegekre mint ti, "scener"-ek
Reméljük a társadalom felismeri a veszélyt amit ti jelentetek a világra, és tovább folytatódik az egészséges rend:
mi irányítunk, ti szolgáltok!
Ez a sorsotok

[ 2002. december 06.: Bill Gates szerkesztette a hozzászólást ]
Asus M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP, AMD Athlon 64 X2 Dual-Core 5000+ Black Edition + Zalman CNP9700 LED, 2x Kingmax DDR-2 800 2GB, 2x Gigabyte RX387512H-B Radeon HD 3870 512MB, LG L245WP, ViewSonic VX912, ViewSonic VX922, Toshiba 42C3001P, ADI AD1988 + Logitech Z-4, 2x Western Digital Raptor WD360ADFD 36GB RAID 0, Western Digital WD5000AAKS 500GB, NEC ND-4551A, Gigabyte 3DAurora, Cooler Master Real Power RS-700-ASAA-A1, Logitech diNovo Media Desktop Laser, Logitech G7

#54 Felhasználó inaktív   cx.core 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 18:08

idézet:
Ezt írta Bill Gates:
blabla[/quote]

Szóval a scener-ekről. Inkább nem is mondok semmit. Látom, hogy nem érted az egészet. Majd mindjárt jön shr, meg Jareth, és akkor kapsz a fejedre. :D

#55 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 18:23

idézet:
Ezt írta Mumia:
Nincs kábelem.[/quote]
Hmm, es merre lax? (nekem sincs kabelem, de 5 perc alatt ossze lehet dobni egyet:)

#56 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 18:24

Bill Geci:
Ajanlom figyelmedbe a 'Lamergency' nevu/cimu, orokzold lamerdemot:) (az altalad fikazott demoscene egyik legkorrektebb alkotasat:P )

#57 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 19:12

idézet:
Ezt írta 2-More:
szent sz*r most nézem, gondolatébresztők közt. VW bogár? csaknem van itt még valakinek? harley azér DUURVA lenne...[/quote]

Egy rovarról tudok itt a HWSW-n. Kicsit tuningolt szecska, ilyenkor már bezsírozva pihen a garázsban. Várja a nyarat, hogy újra kimehessen az utcára. :cool:
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#58 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 19:14

idézet:
Ezt írta alvaro:


...martens, shellys :)

[/quote]

Most egy Shelly's-t nyúzok, de megvan még az előző két Marten's-em is... :cool:
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#59 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 06. 23:43

idézet:
Ezt írta Exi:

KÉP
[/quote]


idézet:
Program by Fake [/quote]

Nem én voltam! :D
[Tényleg nem.]

[ 2002. december 06.: FakeJack szerkesztette a hozzászólást ]

#60 Felhasználó inaktív   FleetCommand 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.596
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 07. 12:57

idézet:
Ezt írta Mumia:
Akkor nosztalgiázzunk:
G E O S
[/quote]

Mumia, ilyen nekem is kellene :)
Ha sikerült véletlenül image-t csinálni belőle, nem tudnád elküldeni? Esetleg ha véletlenül működik is, nem tudnád megmondani, hogy melyik emulátorral? (kábelem meg 1541-em nekem is van, de az utolsó gépcsere óta nem sikerül még működésbe hozni :( )

Egyéb: nekem pl. van Commodore 128-ra CP/M csodálatos operációs rendszerem :)

Aztán semmi pénzért nem válnék meg a NEC 8 (!) MHz-es XT-mtől :), csak nem sikerült még működő mfm-es vinyót szereznem :( pedig feltenném rá az elfekvő Windows 1.03-at :)

FleetCommand

[ 2002. december 07.: FleetCommand szerkesztette a hozzászólást ]
Konfig: AMD Phenom II X4 955, Gigabyte 970A-UD3, Corsair Dominator DDR3 8-8-8-24 8 GiB (2x4), Gigabyte Radeon GV-R9270XOC-2GD 2 GiB DDR5, NEC MultiSync EA222WMe monitor, Samsung SH-222AL/RSMS DVD-író, Thermaltake Armor A60 ház, FSP Aurum 600W táp, Logitech C510 webcam, Windows 10 Pro en_US x64, WASD V2 billentyűzet (Cherry MX Green), SteelSeries Rival 300 egér, SteelSeries Siberia V2 White headset

Téma megosztása:


  • (124 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó