HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#2421 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 28. 07:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 04:52

Nem kell érteni hozzá. Vannak a C64-hez a cartridge portra bővítőkártyák, amivel 1 MB RAM-ra tudsz felbővíteni, meg olyan is van, ami olvas SD-kártyát. Nem használtam ilyesmit, csak olvastam róla.

Amigánál azt hittem, hogy neked volt. Én is csak képeken és videókon láttam. Ma már biztos olcsón tudnék venni egyet, de nem látom értelmét, nem kötne le, elavult. Talán egyszer valami kiállításon kipróbálnám 10 perc erejéig, de csak kíváncsiságból, hogy tényleg olyan fasza-e, mint amilyen ódákat zengenek róla. Esetleg ha találok hozzá normális emulátort, akkor kipróbálom.

Akkor hülyeségeket olvastál róla :) ha érdekel, átküldök inkább pár linket, ok?


Amigám csak most van, szegény gyerek voltam mindig. Emulálni meg nem lehet normálisan, órák kellenek mire belövöd, aztán valami másik játékhoz megint nem lesz jó :-D c64-et sem lehet tökéletesen emulálni (SID-et)
Amigával ha van elég pénzed, bármit lehet mint egy mai pc-vel. De engem nem ez hajt, nekem classic amigám van, és classic desktop, nem érdekelnek a ppc kártyák, ilyesmik.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2422 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 28. 07:56

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 05:08

Félreértettél, nem akarom semmi értelmesre használni. Nem is lehet mit kezdeni vele, ha el is indul, a tesztelős SSD 60.000 megájából látna max. 4×32 megát, a 16.777.216 KB memóriából max. 640 KB-tot, meg csak 80×25 karakteres szöveges módban futna, a videókártyán talán még CGA/EGA/VGA-grafikát sem tudna megjeleníteni egy ilyen régi rendszer, a 4 prociszálból meg csak egyet látna, és azt is állandóan 100%-on pörgetné feleslegesen. Csak technikai tesztnek szánnám, annak bizonyítására, hogy ma már nincs értelme az x86-os visszafelé kompatibilitásnak. Ha valahol használnak még ősi rendszereket, akkor vesznek hozzá régi gépet, vagy emulátorban vagy virtuális gépen futtatják a szükséges szoftvert, hiszen ma már jelentéktelen a hardverigénye ezeknek, még emulálva sem kottyan már meg semminek, nem csak PC-nek nem, de egy Pi-szintű gépnek vagy egy androidos telefonnak sem tétel, akár a procit, akár a memóriát, akár a tárhelyet nézzük.

pc-n teljesen jó a dosbox, ott nincs értelme régi szarokkal bajlódni, azonos architectúra
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2423 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 28. 17:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 28. 07:55

Akkor hülyeségeket olvastál róla :) ha érdekel, átküldök inkább pár linket, ok?


Amigám csak most van, szegény gyerek voltam mindig. Emulálni meg nem lehet normálisan, órák kellenek mire belövöd, aztán valami másik játékhoz megint nem lesz jó :-D c64-et sem lehet tökéletesen emulálni (SID-et)
Amigával ha van elég pénzed, bármit lehet mint egy mai pc-vel. De engem nem ez hajt, nekem classic amigám van, és classic desktop, nem érdekelnek a ppc kártyák, ilyesmik.

Link az jöhet. Most olyat láttam YouTube-on, hogy ZX Spectrumon meg C64-en okostelefont használtak magnónak, rendesen jackes átjátszókábellel küldték rá a wav hangjelet, mintha magnószalag lenne lejátszás alatt, a fejem fogtam, hogy milyen pihentagyúság már, és alig hittem a szememnek, hogy lám, tökéletesen működik. Persze ez is olyan csalás, mint az emulátor.

Szerintem a legelterjedtebb C64 emulátorok tökéletesek (CCS64, kár hogy drága és fizetős, meg VICE), de lehet nézek erről teszteket.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2424 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 29. 22:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 18:21

Link az jöhet. Most olyat láttam YouTube-on, hogy ZX Spectrumon meg C64-en okostelefont használtak magnónak, rendesen jackes átjátszókábellel küldték rá a wav hangjelet, mintha magnószalag lenne lejátszás alatt, a fejem fogtam, hogy milyen pihentagyúság már, és alig hittem a szememnek, hogy lám, tökéletesen működik. Persze ez is olyan csalás, mint az emulátor.

Szerintem a legelterjedtebb C64 emulátorok tökéletesek (CCS64, kár hogy drága és fizetős, meg VICE), de lehet nézek erről teszteket.

Ebben mi a csalás? Kurca nehéz ma magnószalagot keresni, meg játékot átmásolni rá.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2425 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 29. 22:43

Jah, a ccs régen jó volt.
A hangot meg nem tudják tökéletesen emulálni. Meg az egyes bugokat sem, amikkel trükközni lehet.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2426 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 11:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 29. 23:42

Ebben mi a csalás? Kurca nehéz ma magnószalagot keresni, meg játékot átmásolni rá.

Ennyi. Pláne hogy itt gyakorlatilag a mechanikát cserélték le.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2427 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 16:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 29. 22:42

Ebben mi a csalás? Kurca nehéz ma magnószalagot keresni, meg játékot átmásolni rá.

Az, hogy ez túl kényelmes. Egyedül sebességben nem csalás. Persze, a magnókazettázás lassan lehetetlen lesz, mert nem gyártják, a legyártottak meg elkopnak, tönkremennek. Szóval szükséges csalás, de akkor is csalás.

Azon csodálkozok, hogy a SID-et nem tudják élethűen emulálni, mikor a sokkal bonyolultabb MT-32-őt és hullámtáblás MIDI-t meg tudják.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2428 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 30. 17:41

Az, hogy ez túl kényelmes. Egyedül sebességben nem csalás. Persze, a magnókazettázás lassan lehetetlen lesz, mert nem gyártják, a legyártottak meg elkopnak, tönkremennek. Szóval szükséges csalás, de akkor is csalás.

Azon csodálkozok, hogy a SID-et nem tudják élethűen emulálni, mikor a sokkal bonyolultabb MT-32-őt és hullámtáblás MIDI-t meg tudják.

Nem tudom hogy minek erősködsz, komolyan ezzel a magnóval. Gyakorlatilag más az adathordozó.
SID-et meh nem lehet emulálni, ez van
Midi más tészta, az semmi a SID hez képest, mert azt programozni kell.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2429 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 20:13

Anno volt olyan, hogy tv-ben c64 (vagy valami) programot sípoltak le, és rendesen fel lehetett venni, és betölteni :)
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2430 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 20:38

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 30. 21:13

Anno volt olyan, hogy tv-ben c64 (vagy valami) programot sípoltak le, és rendesen fel lehetett venni, és betölteni :)

Igen, meg rádióban is. Nemcsak c64-es hanem plusys meg spectrumos is volt.
Sőt, egy Linda reszben is így csempésztek ki játékokat nyugatra :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2431 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 30. 21:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 30. 21:38

Igen, meg rádióban is. Nemcsak c64-es hanem plusys meg spectrumos is volt.
Sőt, egy Linda reszben is így csempésztek ki játékokat nyugatra :-D

Tényleg, korabeli hax.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2432 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 31. 17:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 30. 18:21

Nem tudom hogy minek erősködsz, komolyan ezzel a magnóval. Gyakorlatilag más az adathordozó.
SID-et meh nem lehet emulálni, ez van
Midi más tészta, az semmi a SID hez képest, mert azt programozni kell.

Nem erősködök. Elfogadom, hogy lassan megkerülhetetlen, csak azt mondom, hogy nem korhű, illetve sok szempontból kényelmesebb, és ha ezt a modernizációt megengedjük, akkor az SD-kártyát, SSD-t, 1MB RAM-ot, meg mindent autentikusnak kéne tekinteni, és akkor már ott vagyunk szinte az emuláció szintjén. Valahol meg kell húzni a határt, persze ez mindenkinek más.

Azt meg továbbra sem hiszem, hogy a SID emulálhatatlan lenne, legfeljebb azt, hogy az eddig írt emulátoroknak nem megy. Annyira viszont nem komplex chip, hogy ne lehetne emulálni, a jóval bonyolultabb és drágább Roland MT-32-őt is lehet.

Közben meg kikísérleteztem, hogy az MS-DOS 3.30 a legrégebbi x86-os OS, ami fut modern gépeken, a korábbiak csak virtuális gépben vagy emulátorban. Plusz most magam is retrózok, az Openboxot fekete-fehér, klasszikus MacOS skinnel használok (amely a System 1 és System 6 között volt használatban), fekete fehér háttérrel, de modern formában (aerós átlátszóság, árnyékok, színes ikonok és alkalmazások). Az Xfce-n pedig a másik nagy kedvencemet, a Windows 3.x-es felületet használom, igaz az egy kicsit bugos az ablakok maximalizálásánál, néha túllógnak az ablakok a képernyőn, néha meg nem töltik ki. Mindezeket meg 100%-ban IBM PC kompatibilis 80686-os ATX-es gépen futtatom (az egyik 42-es modell, a másik 58-as) :Đ :nevet:

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 31. 17:54 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2433 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 31. 18:31

Komolyan csajoznod kellene inkább.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#2434 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 01. 03:35

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 31. 18:31

Komolyan csajoznod kellene inkább.

Igen, valóban azt kéne, sőt, sokszor még fontosabb dolgokat is mulasztok, alig van időm megdögleni is hét közben, hétvégén meg nem elég arra az idő, hogy kipihenjem magam. Ezekről a retrós dolgokról meg hosszút írok, de igazából nem vett el sok időt, azt is a sorozatnézés kárára. Bár kezdek már a sorozatokra is ráunni, nem nagyon tetszenek a maiak sajnos, alig van 2-3 nézhető a fő szezonban, a többi szar, beleértve a nyári szezont is. Amiket nézek, azokat is csak azért nézem, mert nincs más, amit nézzek, és nyelvgyakorlásnak még jó.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2435 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 01. 14:40

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 31. 18:43

Nem erősködök. Elfogadom, hogy lassan megkerülhetetlen, csak azt mondom, hogy nem korhű, illetve sok szempontból kényelmesebb, és ha ezt a modernizációt megengedjük, akkor az SD-kártyát, SSD-t, 1MB RAM-ot, meg mindent autentikusnak kéne tekinteni, és akkor már ott vagyunk szinte az emuláció szintjén. Valahol meg kell húzni a határt, persze ez mindenkinek más.

Azt meg továbbra sem hiszem, hogy a SID emulálhatatlan lenne, legfeljebb azt, hogy az eddig írt emulátoroknak nem megy. Annyira viszont nem komplex chip, hogy ne lehetne emulálni, a jóval bonyolultabb és drágább Roland MT-32-őt is lehet.

Közben meg kikísérleteztem, hogy az MS-DOS 3.30 a legrégebbi x86-os OS, ami fut modern gépeken, a korábbiak csak virtuális gépben vagy emulátorban. Plusz most magam is retrózok, az Openboxot fekete-fehér, klasszikus MacOS skinnel használok (amely a System 1 és System 6 között volt használatban), fekete fehér háttérrel, de modern formában (aerós átlátszóság, árnyékok, színes ikonok és alkalmazások). Az Xfce-n pedig a másik nagy kedvencemet, a Windows 3.x-es felületet használom, igaz az egy kicsit bugos az ablakok maximalizálásánál, néha túllógnak az ablakok a képernyőn, néha meg nem töltik ki. Mindezeket meg 100%-ban IBM PC kompatibilis 80686-os ATX-es gépen futtatom (az egyik 42-es modell, a másik 58-as) :Đ :nevet:


1. inkább csöcsös lányokat hajkurássz
2. a sid-et nem lehet teljesen emulálni, olvass utána, ne velem vitatkozz. Azért használt a Depeche mode is SIDstationt pl, meg más zenekarok is. És azért ritka meg drága is, mert zenészek felvásárolták a maradékot
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#2436 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 05. 19:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 08. 01. 14:40

1. inkább csöcsös lányokat hajkurássz
2. a sid-et nem lehet teljesen emulálni, olvass utána, ne velem vitatkozz. Azért használt a Depeche mode is SIDstationt pl, meg más zenekarok is. És azért ritka meg drága is, mert zenészek felvásárolták a maradékot

1. lehet nekem a deszkák jönnek be, és azokat hajkurásznám
2. biztos lehet emulálni és utángyártani, legfeljebb eddig nem tették meg.

Amúgy nem csak a C64-ről és a SID-ről ez a véleményem. Sok retroőrült tart eredeti IBM XT-t, meg 286-os AT-t, meg régi Mac-gépeket, csak tudnám minek. PC-nél is csalnak, floppy helyett SD-FDD kártyát, HDD helyett SD-IDE átalakítót vagy IDE SSD-t használnak, meg modern BIOS-t programoznak bele az EEPROM-ba, ami látja a nagy háttértárakat, meg 286-oson anakronisztikus 6.22-es DOS-t használnak, meg LCD monitort/tévét. Ezért felesleges ilyen félcsalással egy nagy baszás kockagépet tartani, ami foglalja a helyet, fogja a port, zabálja két pofára az áramot, hangos, bőven lehet emulátorral tolni. Vagy még mindig PC-n maradva külső pendrive-ról, SD-kártyáról, SSD-ről natívan modern FreeDOS, ami lát akármennyi memóriát, 8 TB-os lemezt, kései DOS programokat futtatni rajta Win 3.1-gyel. Nem mintha ma már a DOS jó lenne akármire is, max. csak nosztalgiára, régi programokat indítani, igaz erre az MS-DOS 6.22 is jó Win 3.11-gyel, a max. 8 GB-os lemezkezelés, meg a max. 64 MB RAM kezelése meg nem lesz szűk keresztmetszet régi programoknál.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2437 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 06. 19:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 28. 04:52

Nem kell érteni hozzá. Vannak a C64-hez a cartridge portra bővítőkártyák, amivel 1 MB RAM-ra tudsz felbővíteni, meg olyan is van, ami olvas SD-kártyát. Nem használtam ilyesmit, csak olvastam róla.

Amigánál azt hittem, hogy neked volt. Én is csak képeken és videókon láttam.


Mondjuk pont Gömbibának meséled, hogy miket tud egy C64 az külön szép. Amúgy képen és videón még a Terminátor is létezik, oszt mégsem úgy van ám (:-
Make love not Wor.

#2438 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 08. 06. 19:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 05. 20:36

2. biztos lehet emulálni és utángyártani, legfeljebb eddig nem tették meg.

bőven lehet emulátorral tolni.


Ahamm, biztos lehet, marha nagy igény lenne rá pénzért és senki nem csinálha. Itt kis logikai bukfencet érzek.

Lehet jahhh, attól függ mit és mennyire. Aztán Málnára is csak leírásokban van C64 emu, lehet a kontrollerről is megjegyezhetetlen billentyűkombinációkkal bohóckodni és minden barom leírja, hogy jaaaaaj tök jól megy ez meg amaz Amigán, ami még az eredeti 2 külön Amiga hardvernél is zűrös, majd felteszed a kérdést a hülye emulátorosnak, hogy melyik gomb a kontrolleren a Return vagy a runstop, esetleg miképpen teszed be a következő lemezt? Ebben már hatszor teljesen mást beszéltünk, hogy Neked is mást jelent a működik, meg nekünk is, főleg ha az emu a C64es játékot 40 perc alatt tölti be. És a legerősebb Málna sem bírja grafikával úgy a Killer Instictet, mint 1994ben egy hasonlóan gagyi célcucc. Vagy a Bogár élete, ahol legyakod az első ellent, aminek a helyén egy fekete lyuk lesz, de ha a két objektum utána találkozik egymással, akkor faszán hozzáragad és szétbontja a 3Ds képet. Lehet jahh, ezt is, biztos. És akkor 2 év múlva ránézek, kinől n+1 klón ugyanbabból a szetből, még Spektrumot is lehet emulálni csak tűzgomb nincs, vagy csak írjak ilyen funkcionális akármit.

De ha ennyire rajta vagy, akkor nemtom, küldök 2 xbox kontrollert, meg valami vasat és küldheted az SD imagét, páran már fizetnénk is érte, csak működjön.

És akkor voltam olyan őrült, hogy egy miniPCre megálmodtam a SCIFIt, hogy milyen jó lenne egy hordozható Snes/Sega/MAME vas. C64ről elég hamar letettem... Aztán a többiről is.
Make love not Wor.

#2439 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 07. 00:34

Az lehet, hogy az emuláció sem tökéletes, de nem azért, mert emulálhatatlan dolgokról van szó, sokkal inkább nincs benne pénz, aki retróőrült, annak úgyis megvan a hardver, aki meg nem, az meg nem fog fizetni érte, hogy emulálhassa, így csak ingyenes hobbiprojektek maradnak. Tudom, hogy C64-ből van keményen fizetős is, de csak 1-2. Nyilván, egy ingyenes projekttől elég nehéz tökéletességet elvárni, eleve a hardverek sem tökéletesek. Ennek ellenére a mostani emulátorok nem rosszak, 99%-ban a lényeget visszaadják.

Azt a C64-es játékot azért megnézném, amit egy mai PC 40 percig tölt.

Konzolokra végképp passz, azt tudom, hogy xboxra meg ps-ekre nagyon silány emulátorok vannak. Az egy teljesen más téma a mikroszámítógépek emulációjához képest. Most akartam én is lehúzni a Gran Turismo-t, hogy majd emulátoron tolom, de eleve ott pofára kellett essek, hogy ha nem adok érte drága pénzt, akkor beszerezhetetlen, lewarezolni sem lehet, és azt is írták, hogy emulátoron ritka szarul fut, úgyhogy gyorsan letettem róla.

Szerkesztette: Raynes 2017. 08. 07. 00:37 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2440 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 07. 13:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 08. 05. 20:36

1. lehet nekem a deszkák jönnek be, és azokat hajkurásznám
2. biztos lehet emulálni és utángyártani, legfeljebb eddig nem tették meg.

Amúgy nem csak a C64-ről és a SID-ről ez a véleményem. Sok retroőrült tart eredeti IBM XT-t, meg 286-os AT-t, meg régi Mac-gépeket, csak tudnám minek. PC-nél is csalnak, floppy helyett SD-FDD kártyát, HDD helyett SD-IDE átalakítót vagy IDE SSD-t használnak, meg modern BIOS-t programoznak bele az EEPROM-ba, ami látja a nagy háttértárakat, meg 286-oson anakronisztikus 6.22-es DOS-t használnak, meg LCD monitort/tévét. Ezért felesleges ilyen félcsalással egy nagy baszás kockagépet tartani, ami foglalja a helyet, fogja a port, zabálja két pofára az áramot, hangos, bőven lehet emulátorral tolni. Vagy még mindig PC-n maradva külső pendrive-ról, SD-kártyáról, SSD-ről natívan modern FreeDOS, ami lát akármennyi memóriát, 8 TB-os lemezt, kései DOS programokat futtatni rajta Win 3.1-gyel. Nem mintha ma már a DOS jó lenne akármire is, max. csak nosztalgiára, régi programokat indítani, igaz erre az MS-DOS 6.22 is jó Win 3.11-gyel, a max. 8 GB-os lemezkezelés, meg a max. 64 MB RAM kezelése meg nem lesz szűk keresztmetszet régi programoknál.

hagyjuk, hajkurássz deszkákat, az IT-t meg hagy meg nekünk
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (124 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 120
  • 121
  • 122
  • 123
  • 124
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó