HWSW Informatikai Kerekasztal: Rajongás egy számítógép alkatrészért - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (124 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Rajongás egy számítógép alkatrészért Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   dekoninck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 17:54

Elnézést, előrebocsátom, hogy nem lenézően viselkedek most, hanem kíváncsian. A "Bemutató: Matrox Parhelia-512" cikkben ([url="http://"https://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=671&oldal=1"]itt van[/url]) Atkoról azt írják, hogy a Matrox legnagyobb hazai rajongója.
Ez mit is jelent pontosan? Én is nagyon szeretem a Matrox kártyákat, eddig is csak az volt (G400 majd G550) :) de mégse rajongok értük. Elismerem, hogy jó a képük, de hogy lehetne rajongani érte? Nem rajongok a Compaq notebookomért se, csak nyúzom hatezerrel... Még a bicajomért se rajongok nagyon - de pl. a plüss medvémért igen. Ha baja esne, sírnék. Ha a grafkártyámnak esne baja (a G400 meghalt) azért csak bosszankodtam, és vettem helyette egy másikat.
Szóval mi ennek a "rajongásnak a számítógép alkaltrészekért" dolognak a lelki alapja?
:)

#2 Felhasználó inaktív   Exi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 19:33

Nem tudok válaszolni a kérdésedre, de én akkor néztem igen nagyot amikor láttam az ebayen ~4000 dollárért elkelni egy Voodoo5 6000 kártyát. Ok hogy ritkaság. OK hogy csak 50 van belőle. De 2 év múlva ki lehet dobni mert egy $150 kártya lehagyja. Driversupportról ne is beszéljünk.

Volt voodoo3-am sokáig, szerettem, de ahogy tudtam venni jobbat (gef2pro) eladtam szívfájdalom nélkül. Azt a Voodoo5-öt a gazdája majd biztos vitrinben őrzi és az est fénypontjaként mutogatja a hasonlóan sznob vacsoravendégeknek. Na meg teleírja a fórumokat hogy neki ilyenje van, és örül. Mást nem nagyon tudok elképzelni.

Na de halljuk más véleményét is, biztosan van aki máshogy látja ezt a dolgot.
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

#3 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 20:07

Ezekszerint aki valamit gyűjt az már rögtön sznob? Ez szerintem így nem korrekt.

#4 Felhasználó inaktív   dekoninck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 20:19

Nem sznob, de szerintem egy grafikuskártyát gyűjteni olyan, mintha műanyagtányérokat gyűjtenék, persze mindenkinek szíve joga kiadni ennyi pénzt, valaki jól járt, esetleg jótékony célra ajánlotta fel a pénzt.

De mégis, hogyan kell rajongani számítógép-alkatrészekért? :)

#5 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 20:51

Én nem tudom, de szerintem ennél furább dolgok is vannak a világon, ez számomra egyáltalán nem meglepő.

#6 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 20:57

idézet:
Ezt írta freestar:
Elnézést, előrebocsátom, hogy nem lenézően viselkedek most, hanem kíváncsian. A "Bemutató: Matrox Parhelia-512" cikkben ([url="http://"https://www.hwsw.hu/oldal.php3?cikkid=671&oldal=1"]itt van[/url]) Atkoról azt írják, hogy a Matrox legnagyobb hazai rajongója.......[/quote]

Bocsi, megkérdezted őt magát... vagy csak annak alapján masszírozod a levegőt, hogy valaki egy szót - esetleg - rosszul használt?
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#7 Felhasználó inaktív   dekoninck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 21:08

Tisztelem Atkót, de az írásából az derül ki, hogy tényleg rajong. Ez nem ciki, csak érdekel, hogy hogyan lehet beleszerelmesedni ilyesmibe. Abszolút nem vagyok antikompjúterikus, sőt, csak ez érdekes. De igazad van, megkérdem :)

#8 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 21:11

idézet:
Ezt írta freestar:
Tisztelem Atkót, de az írásából az derül ki, hogy tényleg rajong. Ez nem ciki, csak érdekel, hogy hogyan lehet beleszerelmesedni ilyesmibe. Abszolút nem vagyok antikompjúterikus, sőt, csak ez érdekes. De igazad van, megkérdem :)[/quote]

idézet:
Még a bicajomért se rajongok nagyon - de pl. a plüss medvémért igen.[/quote]

idézet:
Ez nem ciki, csak érdekel, hogy hogyan lehet beleszerelmesedni ilyesmibe.[/quote] :)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#9 Felhasználó inaktív   dekoninck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 21:15

:) Ja, mert itt az emigrációban vele szoktam beszélgetni esténként :) De egy Matrox karival?
Mondom, nem akartam megsértani Atko-t, csak a lélektani része érdekel a dolognak.
Mondjuk ha ez csak márkahűség, akkor semmi baj.
Más is rajong pl. RAID káryáért?

#10 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 02. 21:27

idézet:
Ezt írta freestar:
:) Ja, mert itt az emigrációban vele szoktam beszélgetni esténként :) De egy Matrox karival?
Mondom, nem akartam megsértani Atko-t, csak a lélektani része érdekel a dolognak.
Mondjuk ha ez csak márkahűség, akkor semmi baj.
Más is rajong pl. RAID káryáért?
[/quote]

Itt nem is "sértésről" van/volt szó, inkább empátiáról :)

Azt hiszem amit feszegetsz, az a "márkahűség", meg az emóciók..... (Persze, van fetisizmus is, de talán az most nem játszik (annyira))
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#11 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2002. 12. 03. 09:03

idézet:
Ezt írta lameXpert:

Azt hiszem amit feszegetsz, az a "márkahűség", meg az emóciók.....
[/quote]

Márkahűség :eek:, emóciók :eek:. Főleg márkahűség. :eek:
Ki hallott már ilyenről? :D :D :D

üdv

R.

[ 2002. december 03.: Renwick szerkesztette a hozzászólást ]
Can you hear me, major Tom?

#12 Felhasználó inaktív   GTamas 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 12:09

Miért ne lehetne rajongani így valami iránt ??

Én például az Audik irán érzek rajongást, ha meglátok egyet, csodálattal adózom a szépségük iránt !

Lehet röhögni ...

A feleségem, már teljesen ki van borulva ettől ... he-he

Nincs is szebb, mint egy fekete S8-as, ötágú alufelnivel !!!!! Csak egy baja van:

NEM ÉN VEZETEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D :D

#13 Felhasználó inaktív   alvaro 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.885
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 12:31

pedig lehet rajongani.

ha az életed fontos része a gép, nem csak konzol v munkaeszköz (pl. scener az ember! - ekkor oian neki a gép, mint a szobrász vésője, a festő ecsetje/palettája, ilyenek!) akkor nagyon hozzá tud nőni az emberhez egy-egy darab!!! vannak továbbá kultuszhardverek is, a voodoo pont ilyen (bár nekem sose volt, nem is lesz asszem, mert az én életemnek nem volt része, nem fűződik semmi emlékem hozzá, én asus v3000-rel kezdtem a 3d-t, s az hozzám is nőtt, meg is van a Kedvesemnél, videót is nézünk rajta, mert bemenetes a kárgya), és a GUS!!!
utóbbi (a fiatalabbak kedvéért) a scene "szabványkártyája" volt sok évig az sb-k ellenében, rulezül (elég könnyen s élvezettel) programozható, a maga korában úttörő ram alapú wavetable kártya (volt), rengeted dos-os demó csak azzal szól, és ilyenek. keserű könnyeket hullatok, amiért a creative+m$ túl hamar tönkretette a gravis hangkártyarészlegét, s nem készült pci GUS, és a mostani alaplapomba nem tudom bedugni egyiket sem :( :( :(
van emulátor ugyan, de win alatt fut, rémesen szaggatja a hangot, gyakran eldobja magát (és esetleg viszi a wint is) - és egy csomó demó/intró eleve nem fut winsux alól! állítólag akarnak pure dos és wmware alá is írni, de eddig csak a
szándékot láttam :(
egyszer hallottam vkit pedzegetni egy "PCI->ISA" vezérlő létét is, de arról se hallottam többet.
készülgetett egy überf@sza PCI hangkártya is esetleges GUS emulációval - eltűntek a készítők (nightingale project, ha mond vkinek vmit, évekkel ezelőtt volt)
ergo kénytelen vagyok (leszek) több gépet tartani, ha a régi demókat meg akarom nézni (hallgatni). ennyit a pc kompatibilitásáról.

szóval így ezek után eléggé meg tudom érteni az elvetemült amigásokat (főleg a m$-utálatukat, nekem is kavarog kicsit a gyomrom tőlük) és hasonló fajzatokat. magam pedig mindig amd procikat használok, mert az én szememben az intel nagyon hajaz a m$-ra. egyszóval nem vagyok pártatlan szemlélő :)

de az alapkérdésre visszatérve: ha egy plüssmaci így hozzá tud nőni az emberhez, miért ne tehetné ezt akár egy proc vagy egy videókártya? :) ahhoz is kötődhet emléke, adózhat tisztelettel az eleganciája előtt (3*3 risc pipeline, 3 utas dekóder, exkluzív cachearchitektúra, legjobb pipeline fpu, überbéna marketing, mind a 10 ujját megnyalja az érzőszívű hozzáértő :p)
az említett voodoo pedig pont igazi ritkaság. nem isten, h a többi(?) sznobnak(?) fogja mutogatni, lehet h a kedvenc süllyedő hajójáról az utolsó megmenekült patkányt látja benne vagy mittomén :D

na, elég abnormális vagyok?
Shame on us, doomed from the start
May God have mercy on our dirty little hearts

#14 Felhasználó inaktív   Exi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 13:18

Most hogy mondod :) a GUS-omat én is imádom :D
Nem adnám senkinek semmi pénzért, benne van az asszony gépében, azon még van ISA.

FiRG Rulez!

[ 2002. december 03.: Exi szerkesztette a hozzászólást ]
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

#15 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 13:19

idézet:
Ezt írta alvaro:

na, elég abnormális vagyok?
[/quote]

Nekem is van egy Voodoo1-em, igaz ez nem ritkaság, de nem adom senkinek. Talán 4000 dollárért :D :D Hamarosán suliba mehet :D :D

[ 2002. december 03.: Mumia szerkesztette a hozzászólást ]

#16 Felhasználó inaktív   dekoninck 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 134
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 15:16

Végül is most kaptam észbe (este kicsit álmos voltam és ezexerint hülyét csináltam magamból) hogy én is kiteszem a meghalt G400-amat (amit Rive nevű topikoló 1000 forintért akart megvenni) a dolgozószobámba dísznek, ha kész lesz. (Most egy G550-em van... :cool: - bár sokak szerint igazi Matrox rajongók ilyet nem vesznek :( ) Én se vennék mást, mint Matroxot - kivéve, ha lenne nála sokkal jobb és olcsóbb.
De mégse érte "rajongok", hanem a fotonok eloszlásáért, ami a retinámra jut, ha épp egy Matrox kártya van a gépemben. Vagy akkor mégiscsak a kártyáért rajongok??
Lehet, hogy én is rajongó lettem?????

#17 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 03. 15:21

idézet:
Ezt írta freestar:
én is kiteszem a meghalt G400-amat (amit Rive nevű topikoló 1000 forintért akart megvenni) a dolgozószobámba dísznek, ha kész lesz. [/quote]

Hiába no, rajongok a dög Matroxokért :D
Elköltöztem :-)

#18 Felhasználó inaktív   doszy 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.355
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 04. 00:14

Naja, Matrox rulz - nekem még megvan a régi G200-am. :)
"1 db francia II. VH-s karabély eladó, megkímélt állapotban, kis esztétikai hibával. Még sosem lőttek vele, egyszer leejtették."

#19 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 04. 00:34

idézet:
Ezt írta Rive:


Hiába no, rajongok a dög Matroxokért :D
[/quote]

Ez már nekrofília! :D

#20 Felhasználó inaktív   kaTarTikus mOgyOró 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 87
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 04. 08:31

Ez a rajongás dolog szerintem komoly - már-már orvosi jellegű - probléma. Egy dologgal kapcsolatban azonban bizton állíthatom, hogy itt a legtöbben elvonási tünetektől szenvednének, ez pedig a HWSW hiánya. :p
S a mogyoró rettenete átitatta...

... az egész instant tasakot.

Téma megosztása:


  • (124 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó