HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Belép a magyarországi kábelpiacra az Invitel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Belép a magyarországi kábelpiacra az Invitel Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

• HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2011. 03. 01. 14:00

Belép a magyarországi kábelszolgáltatások piacára az Invitel, miután a versenyhivatal engedélyezte a cég számára a Fibernet Kommunikációs Zrt. felvásárlását.
https://www.hwsw.hu/hirek/46240/invitel-upc-kabelnet-kabelteve-internet-telefon-fibernet.html

#2 Felhasználó inaktív   kockulat 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2011. 03. 01. 14:00

Itt most azokat sajnálom a Fibernet ügyfelek közül, akik az Invitelt kapják meg szolgáltatónak. A UPC-s rész talán még jól is jár.

#3 Felhasználó inaktív   Mr_Rob 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 14:48

Végre, talán az Csepel-szigeten is lesznek értelmes szolgáltatások!

#4 Felhasználó inaktív   kcs 

• Törzsvendég
  • PipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 14:48

grr... ezt akarom hozzánk is :) de marad a kedves téhóm.

#5 Felhasználó inaktív   daylienn 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 17:56

Mint abszolút tájékozatlan a hír kapcsán kérdem: Ha ilyen infrastruktúrája volt a Fibernetnek, hogy a Invi és a UPC is ilyen magabiztossággal építhet rá, akkor végül is miért hagyta hogy felvásárolják?

A UPC meg ahelyett, hogy új helyekre tör be, a jelenlegi szolgáltatási területeit hozza inkább egy szintre.
"És robbanó tartály mögött vihorászni tűzharc közepén szerintem még a Nők lapja horoszkópja szerint sem jelent jót." /by MAZUR [GS'10J]

#6 Felhasználó inaktív   Renwick 

• Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 18:03

@daylienn: ma egy létező üzleti stratégia Magyarországon, hogy egy kis-közepes telkócég addig hizlalja az ügyfélbázisát, amíg nem válik felvásárlási célponttá vagy a Magyar Telekom, vagy valamelyik másik nagy szemében. Ezzel nagyjából mindenki jól jár, legfeljebb egy-két ügyfél pampog valamiért, aztán majdcsak lenyugodnak.
Can you hear me, major Tom?

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 18:29

Üzenet megtekintéseIdézet: HWSW - Dátum: 2011. 03. 01. 14:00

Belép a magyarországi kábelszolgáltatások piacára az Invitel, miután a versenyhivatal engedélyezte a cég számára a Fibernet Kommunikációs Zrt. felvásárlását.
<a href="https://www.hwsw.hu/hirek/46240/invitel-upc-kabelnet-kabelteve-internet-telefon-fibernet.html" target="_blank">https://www.hwsw.hu/hirek/46240/invitel-upc-kabelnet-kabelteve-internet-telefon-fibernet.html</a>

Én elvileg UPCsnek voltam kiírva, de érdekes lesz. Mi területünk erősen Inviteles, közben UPCsnek jobban örülnék.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   VKP 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 01. 19:15

Attól, hogy megveszik, egyáltalán nem biztos, hogy bármi is változni fog...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#9 Felhasználó inaktív   hpisti 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag

Elküldve: 2011. 03. 02. 08:34

@kockulat: Mert Invitel nem jó? Érdekelne, mert bár a Fibernetnél csak a kábelTV van, éppen net szolgáltatót akarok váltani és felmerült az Invitel is. Szóval ha van infó, akkor megköszönném.

#10 Felhasználó inaktív   hoffmannj 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 09:51

Invitel ezzel lép be a koax piacra, nem? (csak rezük van)

#11 Felhasználó inaktív   kockulat 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 10:45

@hpisti: mondjuk ez csak saját (céges) tapasztalat, de az Invitel DSL-től akkora megkönnyebbült sóhajjal szabadultunk, hogy majdnem ránkdőlt az épület. És nem csak azért, mert ár/érték arányban rossz volt. A stabilitása tűrhető (bár az SMTP szerverüket hanyagolni kell), de az ilyenek, hogy az elsődleges és másodlagos DNS-t megváltoztatják és nem is szólnak, elérni nem lehet őket, ügyfélszolgálatot inkább nem minősítem, úgyhogy áh...

Persze a kábelszolgáltatás más, de sajnos attól tartok, hogy a hozzáállásuk nem sokat javult. Aztán lehet, hogy másnak jók a tapasztalatai, nekem nagyon nem.

#12 Felhasználó inaktív   MisterY 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 10:55

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 03. 01. 14:00

Itt most azokat sajnálom a Fibernet ügyfelek közül, akik az Invitelt kapják meg szolgáltatónak. A UPC-s rész talán még jól is jár.

A fibernet megízhatatlan szolgáltató volt, ugyanazon a területen az Iinvitel korrekt szolgáltatási szintet nyújtott eddig ADSL-en. Leállások jellemzően csak tervezettek voltak, tipikusan max. 1-2 óra a hajnali időszakban.

#13 Felhasználó inaktív   MisterY 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 10:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 03. 01. 18:29

Én elvileg UPCsnek voltam kiírva, de érdekes lesz. Mi területünk erősen Inviteles, közben UPCsnek jobban örülnék.

Tudtommal adott területen nem lehet egy kézben egyszerre a kábeltv és a telefon hálózat, mert az még a mostaninál is monopolizáltabb helyzetet teremtene.

#14 Felhasználó inaktív   zümben? 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 11:06

Azt esetleg tudja valaki, hogy a Fibernetes hálózatot, hogy osztják fel területileg? Melyik egyharmad kerül az UPC-hez?

#15 Felhasználó inaktív   VKP 

• Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 12:25

A Fibernet nagyjából holland kézben van. Ezentúl majd luxemburgi kézben lesz...
A technika valószínűleg semmit nem fog változni, ahogy az emberek sem.
Az se biztos, hogy azonnal megkapja az UPC brandet, bár marketing szempontból valószínűleg meg fogják lépni, csak majd minden akciónál kiemelik (izé, apróbetűvel odaírják), hogy "monortel és fibernet területen nem érvényes"
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#16 Felhasználó inaktív   gatyo 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 13:50

Mindenhol ahol csillagpontos rendszer volt, ott a UPC az országos ajánlatát tudja majd kínálni. Az átállási időszak 2011.04-2011.07. hó elvileg. Az alábbi települések kerülnek a UPChez: Agárd, Bajna, Bánd, Baracska, Budaörs, Budapest Albertfalva, Budapest IX, X, XI, XII, Csongrád, Délegyháza, Dinnyés, Ercsi, Erdőkertes, Gárdony, Gödöllő, Gyomaendrőd, Gyúró, Herend, Kajászó, Kápolnásnyék, Kerepes, Kétegyháza, Kiskunlacháza, Kistarcsa, Leányfalu, Makád, Martonvásár, Mogyoród, Nagysáp, Nagytarcsa, Nyergesújfalu, Okány, Őrbottyán, Pilisszentlászló, Ráckeve, Sarkad, Szada, Százhalombatta, Szeghalom, Szentendre, Szentgál, Szigetbecse, Szigetcsép, Szigetszentmárton, Szigetújfalu, Tárnok, Tordas, Tótkomlós, Üröm, Velence. A többiek valszeg Invitelesek lesznek. Egyébként minden előfizető kap(ott) erről majd tájékoztató levelet, akit érint.

#17 Felhasználó inaktív   pusrob 

• Tag
  • PipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 02. 22:47

Nem tom, hogy a céges ügyfeleknél mi a helyzet, de lakossági DSL szolgáltatása az invitelnek szerintem jó. Egyrészt megbízható, mivel eddig mindig csak tervezett leállások voltak, amikről korrekt módon időben emailben tájékoztattak, másfelől a szerződésben lévő max sávszélt mindig megkapom, napszaktól függetlenül. Az SMTP mail küldőjük mindig működött nekem, egyszer se volt, hogy a mail kliens beszólt volna, hogy nem. Ugyanez érvényes a POP3-as mail fiókra is (amiből többet is kaptam), nem úgy mint bizonyos webes (POP3-al rendelkező) levelezők. Ha gáz volt a modemmel, már másnap jöttek cserélni.

És ez nem csak az én véleményem, de több inviteles ismerősömé is. Szóval szerintem nem rossz az invitel, lakossági ügyfeleknek legalábbis (erről van csak tapasztalatom).

Az ügyfélszolgálati irodán is rendesek, eddig mindig mindent el tudtam intézni, rendesen tájékoztattak ha csomagot váltottam, hogy melyik éri meg jobban.

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 03. 00:32

Üzenet megtekintéseIdézet: pusrob - Dátum: 2011. 03. 02. 22:47

És ez nem csak az én véleményem, de több inviteles ismerősömé is. Szóval szerintem nem rossz az invitel

Ja, legfeljebb 6 megánál többet nem adnak, balfaszok a DNShez, és a bérelt vonal is áll 3 napot. Ez is terület, júzer, valamint fekete kakas függő, mint minden más. Szoptam én az Invitellel rendesen.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   Raynes 

• Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2011. 03. 03. 07:02

Jó ez. Jó kis vérszívó, ügyfélleszívó cég ez az Ínyvitel, de legalább pofátlanul drága is. Több cikkben kéne reklámozni, mint a Fácsebukkot. A régi szép idők... mikor még a fórum is bezöldült. Nem lehetne ezt most is?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#20 Felhasználó inaktív   lacyc3 

• Újonc
  • Pipa

Elküldve: 2011. 03. 03. 13:38

Ha az invitel tényleg ilyen kókány, akkor úgy érzem hogy az egész átállás számomra csödörből vödörbe lesz :| Eddig is katasztrófa volt, ezután is az lesz. Ami változik, hogy más címre kell befizetni a számlát.
Software is like sex: it's better when it's free. - Linus Torvalds / Weboldalam

Téma megosztása:

• (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó