HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Gartner: a tabletek a PC-k piaci ellenfelei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Gartner: a tabletek a PC-k piaci ellenfelei Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   KergeK@csa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 03. 21:53

No nézzük mire tudja barátnőm használni az iPad-emet? Filmnézés, netezés, játék, zenehallgatás, könyvolvasás, email olvasás.

Mire tudom én, mint fejlesztő használni ezeken túl? (Nyilván a fentiek az elsődlegesek, de azért:)
Prezentálás megrendelők felé (nem kell laptopot elővenni), bármilyen megbeszélés esetén gyors jegyzetelés, ha úgy hozzá a helyzet kocsiból/bkv-ról távoli asztallal kódjavítás, vpn+telnettel bemenni szerverre elcseszett konfigot kijavítani, második képernyőként is használom.
Amióta megvan, a laptopomat kb 70%-kal kevesebbszer kapcsolom be. Nyilván a nagygépet nem fogja leváltani még, mert nem megy rajta a WoW. :)
De legtöbbször a második gépnek vett laptopot, egyebet röhögve kiváltja.

#42 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 03. 03. 21:59

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 03. 03. 19:30

Én 10 évig használtam kb a régi Alcatel mobilomat, de a kollegáim közt is van aki több mint 10 éve használ egy Nokiát. Nyilván nem ez az általános, de sokan tényleg csak akkor cserélnek mobilt, ha meghal


Az meg pár évente meghal, ha másért nem, akkor koszolódik, szétkopik, satöbbi. Van pár tartós darab, de azért 10 év az rohadt sok.
Make love not Wor.

#43 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 08:11

hat en a Siemens M35-osomet mar hasznaltan vettem, es most csereltem le egy honapja. (lehet, hogy nincs meg kereken a 10 ev, de nagysagrendileg hasonlo!) akut lehet venni bele, ha a regi elhal, a gombok elkopasa zavart egy kicsit (nem tulzottan), illetve az uj kerekebb alaku sim kartyakkal erintkezesi hibas volt es neha lefagyott. egyebkent teljesen jol mukodik meg most is. az "uj" telefon vasarlasanal is a telefon+sms volt a cel, illetve annyi plusz, hogy legyen az is utes es vizallo.

Szerkesztette: bogdan 2011. 03. 04. 08:11 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#44 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 08:35

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2011. 03. 04. 08:11

hat en...


Kép

Szerkesztette: Szabcsi 2011. 03. 04. 08:37 -kor

"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#45 Felhasználó inaktív   galedki 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 53
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 08:36

hát én kb évente veszek egy telefont (mondjuk, a családnak is kellett). okost még soha nem vettem, mindig a legolcsóbb kártyást. 1x vettem egy szuperolcsó kártyafüggetlen F3-ast.

#46 Felhasználó inaktív   yzzy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 09:46

A PC-nek és a tabletnek is többrétegű felhasználói csoportja van, a tablet ki tudja váltani a netezést, a zenehallgatást, és egy-két hasonló szórakoztatási funkciót, de pl. mint munkaeszköz, nem nagyon lehet rá számítani, pl. egy olyan munkát, amihez kevés a 10 coll, nem tud átvenni, pl. képszerkesztés, videóvágás, programozás, stb. Ilyen formán a tablet inkább a netbookok piacát veri le, de azt nagyon.

#47 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 04. 10:41

@KergeK@csa: Érdekes alkalmazást fejleszthetsz amihez nem kell billentyűzet vagy egér ahhoz hogy demózz vele. Ha meg kell, akkor nem biztos hogy a tablet a jó ötlet a laptophoz képest. Ugyanez igaz, a vpn+telnetre is.

#48 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 03. 05. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2011. 03. 04. 08:35

...
ez a lakossag IQ elosztasanak abraja lenne? no azert annyira elol nem vagyok, egy fel mm-el hatrebb kene helyezni! :-p

Szerkesztette: bogdan 2011. 03. 05. 14:16 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó