HWSW Informatikai Kerekasztal: Guild Wars 2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Guild Wars 2 ...egy AAA mmo havidíj nélkül

#21 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 27. 12:49

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 27. 11:08

Az eddig föl nem tett kérdésemre most megkaptam a választ, szóval köszönöm :). Féltem, hogy ez csak valamilyen marketing duma és csak minimális lehet az eltérés. Egyébként a története jó? Nem tudom mennyire haladtál/haladtatok még előre benne. Én tervezem ma megvenni a regényt.

Bizony hogy jó :)
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#22 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 27. 12:53

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 27. 12:08

... Én tervezem ma megvenni a regényt.
Ha nem fontos számodra, hogy fizikailag is birtokold a játékot, akkor tudom ajánlani a cjs-cdkeys oldalt. Az unokaöcsémnek innét vettem ma meg a játékot, kb. 13500 ft-ért és 10 perc alatt megjött a kód is. Lehet, hogy van olcsóbb alternatíva is, én jelenleg ezt ismerem.

A sztori nekem jelenleg tetszik, a Sylvan karakterem sztorijának a folytatására vagyok a legkíváncsibb - az egyes küldetések vége kicsit cliffhangeres, - csak sajna nem ő a fő karakterem, ezért lassabban haladok vele.

Szerk.: Sylvan karaktert a környezetért is érdemes indítani, nagy élmény volt, amikor először szálltam be a "liftbe".

Szerkesztette: hajsza 2012. 08. 27. 12:57 -kor

Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#23 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 27. 14:13

Üzenet megtekintéseIdézet: hajsza - Dátum: 2012. 08. 27. 12:53

Ha nem fontos számodra, hogy fizikailag is birtokold a játékot, akkor tudom ajánlani a cjs-cdkeys oldalt. Az unokaöcsémnek innét vettem ma meg a játékot, kb. 13500 ft-ért és 10 perc alatt megjött a kód is. Lehet, hogy van olcsóbb alternatíva is, én jelenleg ezt ismerem.

A sztori nekem jelenleg tetszik, a Sylvan karakterem sztorijának a folytatására vagyok a legkíváncsibb - az egyes küldetések vége kicsit cliffhangeres, - csak sajna nem ő a fő karakterem, ezért lassabban haladok vele.

Szerk.: Sylvan karaktert a környezetért is érdemes indítani, nagy élmény volt, amikor először szálltam be a "liftbe".


De igen, fontos, meg már meg is rendeltem, holnap hozzák valamikor, az ára pont ugyan annyi, amennyit te is írtál, bár nem tudom, hogy lesz-e postaköltség. Plusz elég lassú a netem, agyvérzést kapnék, mire lejönne a 25 gigás kliens... :D
Én ember tolvajt készülök majd csinálni, annak leszek igazán kíváncsi a történetére. Megvettem a regényt, de jelenleg mást olvasok, majd utána kezdem el azt is. Egyébként a PlayOn-nak jó szokása az, hogy könyvjelzőt ad a könyveihez, így volt az első Vaják/Witcher könyvnél, és most ennél is.

Szerkesztette: The Lone Drow 2012. 08. 27. 14:14 -kor

"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#24 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 16:02

40 perce állnak a szerverek, de elvileg bármelyik pillanatban kész lesz minden, legalábbis ez van Twitteren. Volt egy frissítés, azt most a nép tódulna vissza :) mondjuk érthető, mert ma van a hivatalos megnyitó.
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#25 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:02

Én még úgy sem tudok játszani, hiába a dvd sajnos így is tölt valamit, és nem túl gyorsan, szóval én már csak holnap próbálom ki, mert este 10-re megyek dolgozni :/. Pedig éget a kíváncsiság már.
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#26 Felhasználó inaktív   Khaszas01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:04

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 28. 17:02

Én még úgy sem tudok játszani, hiába a dvd sajnos így is tölt valamit, és nem túl gyorsan, szóval én már csak holnap próbálom ki, mert este 10-re megyek dolgozni :/. Pedig éget a kíváncsiság már.


Pedig most kezd beindulni :D én is szivok már 1 ideje :D 1 tipp ha le esik a letöltés akár 0lára :D vagy ha már látod h nem csökken a letöltendő fájlok száma akkor exit és inditsad ujra :)

#27 Felhasználó inaktív   Khaszas01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:19

Zsiir 4 fájl maradt hátra és nem tölt ugy értem még az se irja ki h 0kb/s.. ilyenkor mi van ? ha ujra inditom nem történik semmi:/// most kezdhetem elöről vagy mi ?

#28 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:23

Nekem nem engedi az accountom aktiválni :D. Küldtek egy aktivációs linket emailben, de nem engedi, akárhogy próbálom. Mondjuk kölcsönadtam az accountom egyik ismerősnek, hogy kipróbálhassa a játékot, valószínűleg tetszik majd neki, de biztosra akar menni. Remélem nem kapok bann-t miatta oO
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#29 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:37

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 28. 18:23

Nekem nem engedi az accountom aktiválni :D. Küldtek egy aktivációs linket emailben, de nem engedi, akárhogy próbálom. Mondjuk kölcsönadtam az accountom egyik ismerősnek, hogy kipróbálhassa a játékot, valószínűleg tetszik majd neki, de biztosra akar menni. Remélem nem kapok bann-t miatta oO
Nem hinném, elvégre nem is tudják ellenőrizni, hogy a két IP nem ugyanahhoz az emberhez tartozik - dinamikus IP-t is kaphattál a szolgáltatódtól. A PH fórumban olvastam, hogy másnak is volt gondja az aktivációs levéllel, valószínűleg nem bírja a szerver a terhelést. Azt is írták, hogy aktiválás nélkül is lehet játszani, illetve lehet majd új aktiváló levelet is kérni.

Szerkesztette: hajsza 2012. 08. 28. 17:42 -kor

Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#30 Felhasználó inaktív   Khaszas01 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:38

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 28. 17:23

Nekem nem engedi az accountom aktiválni :D. Küldtek egy aktivációs linket emailben, de nem engedi, akárhogy próbálom. Mondjuk kölcsönadtam az accountom egyik ismerősnek, hogy kipróbálhassa a játékot, valószínűleg tetszik majd neki, de biztosra akar menni. Remélem nem kapok bann-t miatta oO


az nálam is meg van állítólag vmi gebasz van még a szerókkal enélkül is tudsz jásztani majd késöb aktiválod :)
én is már a kapuban vok szinte csak azt a pár fájlt nem tölti meg se nyikkan :s nem szeretném letörölni és elöröl kezdeni baszki :s nem értem mi van ilyenkor :s

#31 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 17:54

Tegnap még minden fasza volt, ma délután már be se tudok lépni.

#32 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 18:00

Üzenet megtekintéseIdézet: zoenn - Dátum: 2012. 08. 28. 17:54

Tegnap még minden fasza volt, ma délután már be se tudok lépni.


Szintúgy. Most fejezte be a letöltést, de nem akar beengedni. Reméltem, hogy egy kicsit bele tudok szagolni meló előtt >.<

Update:
Már nekem jó.

Szerkesztette: The Lone Drow 2012. 08. 28. 18:01 -kor

"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#33 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 18:06

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 28. 19:00

...Update:
Már nekem jó.
Az előbb még nekem is az volt, de most létrehoztam az 5. karakteremet, a név megadása után viszont nincs tovább. Ugyanaz a login szerveres hibaüzenet jön, mint a launcherben is.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#34 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 18:12

Üzenet megtekintéseIdézet: hajsza - Dátum: 2012. 08. 28. 18:06

Az előbb még nekem is az volt, de most létrehoztam az 5. karakteremet, a név megadása után viszont nincs tovább. Ugyanaz a login szerveres hibaüzenet jön, mint a launcherben is.

Igen, nekem is ez van most. Szóval nem voltam elég gyors sajnos...
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#35 Felhasználó inaktív   zoenn 

  • Törzsvendég
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 1.270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 19:18

Nyomtam egy órácskát kaja előtt, nem volt gond.

#36 Felhasználó inaktív   The Lone Drow 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 28. 19:53

Már nekem sem, olyan fél nyolc körül beengedett, most léptem ki, mert már mennem kell. Így elsőre tetszik, viszont eléggé elveszettnek érzem magam, mivel az első MMORPG-m.
"Meghalni nem halhat meg az, Mi öröklétig áll. Számlálatlan korok során Enyészik - a Halál." H. P. Lovecraft

"Becsüld az életet, gyilkolj csendesen!"

"A tökéletes gyilkosnak nincsenek barátai, csak célpontjai."

"I breathe shadow, caress with fingers of razor-sharp steel, and weep tears of poison. Mine is the name of your sudden, messy death."

"Bízz meg az árnyakban, mert a fényes ösvényeken mindig jó célpontot nyújthatsz az ellenfeleidnek."

#37 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 00:08

nálam kb 2 órán át volt gond délután, előtte és utána is teljesen rendben volt minden...25.-én kezdtem, aznap volt egy pici gubanc meg ma, de ahhoz képest hogy ma volt a hivatalos megnyitó, szerintem az ArenaNet kitett magáért...persze jönni fognak még tapaszok, de ha a mostani állapot maradna a szoftver nekem az is totálisan megfelelne, ami picit fura és messze nem tökéletes azok a platform játék beütésű kilengések, amikor kis pöckökön vagy sziklákon át, hajszál pontos ugrásokkal kell elérni egy vistát vagy egy point of interestet, néha csak rá kell jönni hogy hol lehet felmenni, de akadnak olyan helyek ahol sokszor lecsúszhat az ember, mivel a párkányokon van hogy nem tökéletes a kamera, meg amúgy se kenyerem az ugri-bugri. Szerencsére ezek a részek a játék nagyon kis részét teszik ki és talán érdemesebb lesz ezekbe időt akkor beletunkolni amikor már eltelt pár hét vagy hónap és lesznek javítások vagy lesznek kicsit ésszerűbb megoldások, vagy maradhat nyugodtan így is de a párkányokon néha beragadó kamerát orvosolni kell
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#38 Felhasználó inaktív   Drat 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.520
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 00:12

Üzenet megtekintéseIdézet: The Lone Drow - Dátum: 2012. 08. 28. 19:53

Már nekem sem, olyan fél nyolc körül beengedett, most léptem ki, mert már mennem kell. Így elsőre tetszik, viszont eléggé elveszettnek érzem magam, mivel az első MMORPG-m.

Egyedül picit elveszett az ember...mondjuk itt elég nehéz "egyedül" lenni, de a legjobb megoldás a guild/klán. Én itt vagyok: http://thelastlegiongw2.enjin.com/ , nem egy nagy guild, de mindig van valaki online, a létszám meg majd kibővül, de jó ha minél hamarabb jössz mert, amíg ilyen kevesen vagyunk még könnyebb összeszokni :)
"There's room at the top they're telling you still
But first you must learn how to smile as you kill"

#39 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 07:22

Néhány hasznos dolog, amiket menet közben tapasztaltam ki, illetve fórumokon olvastam:
- Nekem állandó gondot jelentett az inventory kicsi mérete. Ezen két dologgal lehet enyhíteni.
~ Az inventory ablak jobb felső sarkában a fogaskerék ikonra kattintva bejön egy kis menü, ahol a "Deposit All Collectables" menüpontot választva az összes kraftoláshoz használható tágyat azonnal a ládádba teszi át. Ezt kombinálva a tárgyak szétszedésével (salvage) fel lehet szabadítani pár helyet.
~ Ezt még nem próbáltam, de fórumon írták, hogy kraftolással nagyobb kapacitású zsákokat is lehet készíteni.

- A térkép egyes pontjainak felderítése is ad XP-t, ezt gondolom midenki azonnal megtapasztalta, de én például nem tudtam, hogy a kraftolás is növeli az XP-t. PvP-vel szintén lehet fejlődni. A fejlődéssel kapcsolatban egyébként csak több órányi játék után jöttem arra rá, hogy a küldetéseknél, meg a térképen szívvel jelzett feladatoknál a zárójelben levő szám a javasolt karakterszintet jelenti.

- A harccal kapcsolatban érdemes minél hamarabb kioldani az összes képességet, ezért én például ha esik egy újabb, még ismeretlen, de a karakterem által használható fegyver, akkor azt félreteszem és ha nincs épp nagy darálás, akkor a szóló ellenfeleken (bandita, skale stb.) fejlesztem. Arra is figyelni kell, hogy egykezes fegyverek a jobb és a bal kézben különböző képességeket adnak, ezért mind a két kézbe bele kell tenni, hogy teljesen ki legyenek oldva. Elementalistáknál ezt még annyival is kombinálni kell, hogy minden varázslat osztálynál ezt külön-külön meg kell tenni. Harcos karaktereknél érdemes a fegyverváltáshoz (7. szinttől elérhető) egy távolsági és egy közelharci fegyvert betenni. Tapasztalatom szerint a kétkezes fegyverek nagyobbat sebeznek.

- A félreugrást harcnál gondolom nem is nagyon kell emlegetnem.

- Azt hiszem az 5. szint után már lehet skill pontokkal utility képességeket is kioldani. Erre csak a 13. szintet elérve jöttem rá, mint ahogyan arra is, hogy a 10. szint elérésekor meg lehet venni a szakmához tartozó első könyvet, aminek a felhasználása után már traiteket is be lehet rakni, amivel a karakter erősebb lesz. Némi pénzmagért cserébe újra lehet ezeket osztani.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

#40 Felhasználó inaktív   hajsza 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 08. 29. 09:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Drat - Dátum: 2012. 08. 29. 01:12

Egyedül picit elveszett az ember...mondjuk itt elég nehéz "egyedül" lenni, de a legjobb megoldás a guild/klán. Én itt vagyok: http://thelastlegiongw2.enjin.com/ , nem egy nagy guild, de mindig van valaki online, a létszám meg majd kibővül, de jó ha minél hamarabb jössz mert, amíg ilyen kevesen vagyunk még könnyebb összeszokni :)
Engem érdekelne a dolog, csak nem tudom, hogy mennyi kötöttséget jelentene. Most még (néhány hétig, esetleg pár hónapig) minden bizonnyal sokat fogok játszani, de valószínűleg előbb-utóbb kifogy a lelkesedés és már csak pár órát leszek fenn hetente. Ezen kívül elég erős altoholizmusban szenvedek, ezért a fő karakteremmel kevésbé haladok, mivel időnként valamelyik másikat is fejlesztgetem.
Az összetartás olyan erõ, ami hegyeket képes megmozgani. Feltéve, hogy legalább a fele egy irányba tolja. (Idézet egy régi CoV-ból)

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó