HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Semmiféle kárpótlás nem jár a magyar PSN-felhasználóknak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Semmiféle kárpótlás nem jár a magyar PSN-felhasználóknak

#21 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 18:16

Hihetetlen hogy egy ilyen hírnél is lehet ősmagyarkodni :)

Ha úgy regisztrált valaki, hogy nem elérhető a store, akkor nem szenvedett kárt a többiekhez képest. Akkor ő csak játszani tudott online (ingyen, tegyük hozzá, hogy dobozon az nem ingyenes, ha már arról van szó melyik céget supportáljuk). Játszani meg se a uk acc-os, se a magyar acc-os nem tudott. Vásárolni, quriocity-t használni meg csak az nem tudott, akinek olyan acc-a volt.
Vagy közelítsük meg másik oldalról a kérdést, ha magyar acc-al játszik valaki, akkor hogy kapna ingyenes játékot, amikor azt a store-ból kell letölteni, ha nincs itthon store. Nyilván kipostázná neki a sony dobozban.

Plusz mindenki előtt nyitva állt a lehetőség hogy ne magyar hanem akármilyen más acc-ot regeljen. Se a sony, se senki nem fogta le a kezét. Az se érv hogy nem tudta, mert ha regelt egy magyart, és látta hogy nincs store, regelhetett egy másikat. Akárhányat. Ha meg nem regelt, nem hiányzott neki hogy nem tud vásárolni. Így szerintem ez elég túlspilázott.

Egyesek úgy kezelik ezt a kérdést, mintha valaki egy ellenséges ország államkötvényeit vette volna meg, és nem egy játékkonzolt...

#22 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 18:17

@Utopia: Bélus! Én magyar vagyok, Magyarországon élek, és kárpótlást kapok. Ezt add össze. Csak volt annyi eszem, hogy a regnél azt írtam be, hogy UK. Ennyi a varázslat.

Meddig lehet még nyomni ezt a sok süketséget? Esetleg rovásírással?

#23 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 18:54

@lugosi: Tehát téged nem érdekel, hogy minket ezredrangú állampolgárokként kezelnek, legyen az egy japán cég, vagy akár az Európai Unió. Ez te vagy.

Én meg azt mondom, hogy ha 194 országban kapható egy termék, akkor tiszteljék meg minden ország lakóját azzal, hogy egyenrangúként kezelik a lakóikat, és minden nyelven elérhető legyen egy termékkel járó online szolgáltatás, ne kelljen hazudni a lokációdról, ne csak angolul tudók használhassák. Az EU tagjai pedig legyenek egyenrangúként kezelve EU-n belül és kívül.

És ez nem ősmagyarkodás.

#24 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 19:26

@Utopia: Mondjuk kapásból vagy 100 olyan dolgot tudnék mondani, ami sokkal jobban érdekel, mint hogy hanyad rangú állampolgárként kezel a Sony.

Hihetetlen egyesek képessége, hogy mindenből demagóg politikai kérdést csináljanak.

#25 Felhasználó inaktív   Utopia 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 199
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 19:59

A rovásírás pedig a történelmünk része, büszkének kellene lenned rá és nem viccelni vele, az őseid írása. Bár neked lehet, hogy más őseid vannak.

#26 Felhasználó inaktív   NECROSMOKE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.989
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 21:08

Neharagudjatok, de nem lenne egyszerübb ha valakinek válaszoltok, akkor a válaszgombra kattintani?
Nem kötekedés képpen írtam.Sorry ha valakit esetleg megsértettem ;)

Szerkesztette: NECROSMOKE 2011. 05. 17. 21:09 -kor

PlayStation 3(FAT 80GB )-->>KILLZONE 2 EDITION

Kép

ÉN VAGYOK A LEGKEMÉNYEBB!!! HEHEHEHE(csak vicceltem)
JUST CALL ME-->SMOKE<--
HIÁNYZIK A RÉGI GAMEKAPOCS!!!

#27 Felhasználó inaktív   A szerzetes 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 17. 22:01

Ezek a mocsok multik összefogtak én mondom! Nem akarnak a magyaroktól on-line pénzt beszedni, gyalázat!
Lehet, hogy nem acsarkodni kéne, meg a mellünket verni, hogy nem csak sima magyarok, hanem "magyar magyarok" vagyunk, hanem körülnézni a saját házunk táján és meglátni, hogy miért nem indítanak nálunk on-line vásárlási lehetőségekkel bíró boltokat a nagyok!
OFF.: a mai világban teljesen mindegy mi a származásod, milyen a színed. Egy számít: mennyi pénzed van, ez persze elég sz*rul érinti azoknak akiknek kevés...


#28 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 02:33

@lugosi:

Bocsáss meg, egyrészt elég kivehetetlen zagyvaságokat írtál össze-vissza, ebből a nem hozzáértő semmit sem fog megérteni.

Annak az egyszerű, és lényegi dolognak, hogy vajon károsult-e sok ember Magyarországon az események miatt, a világon semmi köze nincs ahhoz, hogy azok ősmagyarok-e, vagy politikusok, vagy törpék.

Be lehet fejezni a demagógiát, a kérdésemnek baromi egyszerű oka van: a párom ügyvéd, én pedig igazságügyi szakértő vagyok (nem ilyen területen), és gondoltam rákérdezek. Elfelejtettem írni, hogy indulatoktól, szuggesztióktól, és előítéletektől mentes, intelligens, higgadt véleményt várnék valakitől.

Erre jöttél te...

#29 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 08:26

@Petesejt: Én szerintem a kimaradt szolgáltatásért felesleges, hiszen azt "aláírtuk" (felh. feltételek) hogy lehet ilyen szünet. Ha jól emlékszem egy kanadai nő azért indított pert, mert a személyes adataira nem vigyáztak kellőképpen. Hogy nyer-e vagy sem, én ehhez abszolút nem értek.

A cikk meg szerintem feleslegesen flame-gerjesztő címmel rendelkezik, de a valóságban nincs komoly alapja. Nincs hivatalosan store itthon, és? Mindenki rendelkezik (legalább 1) külföldi accounttal, ahonnan le tudják szedni a kártérítésre kapott játékokat, tehát ugyanúgy kárpótolva leszünk mi is. És akkor a többszöri letölthetőségről inkább ne is ejtsünk szót :-D Én egyébként ez előtt xbox tulaj voltam, de nem migráltam hazai fiókra, teljesen megfelelőnek találtam az angol regisztrációt, hiszen lehet kapni feltöltőkártyát, ráadásul olcsóbban mint egy hazai boltban. A tartalom is sokkal szélesebb volt, persze ez idővel biztos változik itthon is, fejlődik a dolog. (Azóta mondjuk vannak egész jó akciók, pl. 576-ban!)

#30 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 05. 18. 09:03

Egyrészt azért azt ne tekintsük már triviálisnak, hogy valaki megvesz mondjuk egy PS3-at, és kapásból angol vagy német címmel regisztrál. A felhasználók nagyon nagy része magától értetődően a saját címét pötyögi be, illetve van, aki nem is regisztrál egyáltalán a PSN-re, mert vagy azt sem tudja, hogy létezik, vagy nem érdekli. Utóbbiak számára ez a kárpótlási ajánlat valóban nem bír semmiféle relevanciával.

Másrészt azt se felejtsük azért el, hogy a kárpótlást nem pusztán azért adja a Sony, mert majd egy hónapig nem tudtál COD-ozni meg chatelni a haverjaiddal, hanem azért, mert DEKLARÁLTAN ellopták a személyes adataidat, amiből neked adott esetben kellemetlenséged, sőt akár anyagi vagy más jellegű károd is származhat. És ez minden PSN-felhasználóra egyformán igaz, magyarokra éppúgy, mint az angolokra vagy a németekre, románokra.
Can you hear me, major Tom?

#31 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 09:44

@Koi Tamás: De ha Mo-on nincs Store, ezert nem lehet vasarolni, ebbol kifolyolag nem lehet bankkartyaszamot megadni, igy azt nem is lophattak el, akkor miert is jarna a karpotlas?
Persze ertem en, hogy "pistike1991" és "_Sz0P0sm4j0M_" nem tudott 1 honapig on-lajn jatszani, de legalabb tudtak az erettsegire keszulni:)

#32 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 05. 18. 09:55

@Leni: mint mondtam, ellopták a személyes adataidat. Amikkel vissza lehet élni. Nem csak a bankkártyaszámokkal, mással is (egyébként sem érint minden Store-vásárlót az a néhány tízezer kikerült bankkártya-adat)...
Can you hear me, major Tom?

#33 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 09:59

Tehát a magyar vásárlókat megajándékozta 1 hónapon keresztül több órányi szabadidővel... :)

#34 Felhasználó inaktív   Balaimali 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 163
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:00

Senkit nem kényszerítettek Sony termékek vásárlására, aki megvette az tudta, hogy nincs store, úgyhogy kár ezért károgni.

#35 Felhasználó inaktív   KrKri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:14

@grindcore: Szerintem igen is jogos a cikk címe és tartalmi lényege is. Persze, meg lehet oldani mindent okosba, de én személy szerint nagyon kiváncsi lennék arra a magyarázatra, hogy miért nincs magyarországon még mindig Store, miközben olyan országokban van, ahol szerintem kisebb a vásárlói potenciál (ha már valaki ezt az okot hozta fel "objektíven").
Sajnos most is a többség elintézi a problémát azzal, hogy de hát van kiskapu, tessék azt használni. Csakhogy így az életbe nem mehetünk be a főkapun, és itt nem csak erre a konkrét helyzetre gondolok.

#36 Felhasználó inaktív   grindcore 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 101
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:23

@KrKri: Egyébként ez a kérdés engem is érdekelne, hogy vajon mi az az egetrengető nagy titok abban, hogy miért ne lehetne store sokkal több országban mint amennyiben jelenleg van. Ha a Microsoft szépen lassan eljutott a magyar live-ig (bár az is érdekelne, hogy miért tarott eddig), akkor vajon a Sonynál ezt miképpen látják? Na erről például jól jönne egy cikk, de kétlem, hogy bárki is tényleg megmagyarázná akár itthonról, akár Japánból :(

#37 Felhasználó inaktív   cbl 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:25

@KrKri: Csakhogy a címmel ellentétben a Sony "Welcome Back" ajándékot igért, nem pedig kárpótlást.



#38 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:28

Én eleve azt se értem egy a hardverhez szorosan kapcsolható support szolgáltatás nem elérhető hivatalosan egy országban akkor minek árulják a hardvert egyáltalán hivatalosan boltokban garanciával.Enyhén szólva bele lehetne kötni..

Szerkesztette: djculture 2011. 05. 18. 10:29 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#39 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:30

@cbl: ugyan már, ez csak játék a szavakkal, ha nincs ez a kimaradás, meg adatlopási ügy, szerinted lett volna bármilyen "ajándék"?
Can you hear me, major Tom?

#40 Felhasználó inaktív   cbl 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:33

@grindcore: Ahogy más online boltok esetében halottam, Magyarországon meglehetősen ingoványos a jogi háttér. Pl. ha jól tudom az Apple iTunes-ban is ezért nem lehet zenét vásárolni tőlünk.

Persze simán el lehet képzelni, hogy még az előkészítés sem indult meg, a kapott információkból nem lehet semmire következtetni.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó