HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Semmiféle kárpótlás nem jár a magyar PSN-felhasználóknak - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Semmiféle kárpótlás nem jár a magyar PSN-felhasználóknak

#41 Felhasználó inaktív   cbl 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 10
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:41

@Koi Tamás: Nem olyan rég a Google-től milyen kárpótlás, vagy ajándék járt a kiesésért/adatvesztésért?

#42 Felhasználó inaktív   KrKri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 10:56

@cbl: Ha a gmail leállna hasonló okokból mondjuk 2 hétre, akkor szerintem a Google is kezét lábát törné, hogy kiengesztelje a "néhány" millió felhasználóját.

#43 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 11:07

@cortez4:
"Itthon az emberek 41%-a kalózkodik, "
Mintha a múlt hónap előtt a ps3-on nemigen futottak volna a kalózverziók...


#44 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 12:44

Idézet: kisrobert - Dátum: 2011. 05. 18. 12:07

@cortez4:
"Itthon az emberek 41%-a kalózkodik, "
Mintha a múlt hónap előtt a ps3-on nemigen futottak volna a kalózverziók...

Ez a kalózkodás szöveget univerzálisan nyomatják folyton.Bemész a boltba emelkedett a tej ára.Megkérdezed a Mari nénit miért?Ja hát itthon kalózkodik mindenki,a tehenek elől is elszívják afüvet emiatt emelkedik a tej ára. :D
Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#45 Felhasználó inaktív   cortez4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 13:51

@grindcore:

A Microsoft egy kicsit nagyobb vállalat mint a Sony, és több dolgot megengedhet magának.
Nézz utána a két cég méretének és máshogy fogod látni a dolgot.

MS piaci értéke: 207 milliárd dodo
A Sonyé: 28 milliárd


djculture

Sztem ne keverd a dolgokat.
Ha pl. nem lehetne kapni win-t akkor nem lenne PC sem itthon?
(ez csak egy példa volt remélem nem köt bele senki)

A játékok és a gépek is nyereséget termelnek, és nincs előírva sehol, hogy minden országban minden szolgáltatást támogatnia kell pl. a konzoloknak ahhoz, hogy itthon árulhassák.


cbl

Igen, a jogvédőket már se**be kellene rúgni, mert miattuk nincs rengeteg dolog itthon.


kisrobert

Sztem inkább a múlt év augusztusától lehet PS3-on warezolni (ha így jobban tetszik djculture kollégának).

#46 Felhasználó inaktív   cortez4 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 14:13

@Koi Tamás:

Mégis milyen kárpótlást szeretnél?
Vegyenek fel 100 kínait, és csomagoltassák be, majd címkézzék fel az ajándék BD játékokat minden olyan országba ahol nincs PS Store?

Vagy küldjék el mail-ben a letöltési linket?

A hasonló megoldások többe kerülnének mint fél Európában a letöltött játékok összege.

Egyébként visszatérve arra, hogy itthonról nem elérhetőek az ajándékok.
Biztos lehetsz benne, hogy akit érdekel a téma az utánanéz, és a sok magyar fórumban, vagy akár PS3-as oldalakon meg fogja találni azt, hogy külföldi címmel be lehet reggelni, és működni fog a PS Store.
Akit pedig nem érdekel, az soha nem fog regisztrálni, és nem is érinti az ügy.

Elismerem én is, hogy biztosan van egy-két, mondjuk úgy nem túl értelmes ember, aki képtelen megtalálni a leírást, de azt hiszem, hogy nekik arról sincs sok fogalmuk, hogy kaphatnának ajándékot.
Szóval felesleges ezen vitatkozni sztem.

#47 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 05. 18. 14:49

Idézet: djculture - Dátum: 2011. 05. 18. 11:28

Én eleve azt se értem egy a hardverhez szorosan kapcsolható support szolgáltatás nem elérhető hivatalosan egy országban akkor minek árulják a hardvert egyáltalán hivatalosan boltokban garanciával.Enyhén szólva bele lehetne kötni..

Mert a hardver a szolgáltatás ( itt konkrétan a Store ) nélül is teljes értékűen használható. Nézd meg, ott volt a PSP Go, az valóban használhatatlan volt Store nélkül, nem is forgalmazták hivatalosan.

Egyébként azért fontos különbség a Box Live és a PSN között, hogy a live-on amíg nem lett hivatalosan itthon is addíg még magát a "hálózatot" sem lehetett itthonról legálisan használni, ezzel szemben a PSN-en "csak" Store nincs. ( És a csak nálam is idézőjelben van)

Szerkesztette: delphijos 2011. 05. 18. 14:52 -kor

PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#48 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2011. 05. 18. 15:09

@cortez4: engem nem érdekel a kárpótlás, félre ne érts, a cikkeimmel nem a saját érdekeimet próbálom érvényre juttatni (nekem is van UK accountom), tény azonban, hogy a mostani helyzet szerintem egyes piacok vásárlóival szemben úgy általában véve méltatlan és diszkriminatív.
Azt értsétek meg, hogy az adatlopás miatt éppúgy kár érhet egy amerikai felhasználót, mint egy magyart, hogy ezt hogyan kompenzálja a Sony egyenlően, az legyen az ő gondjuk, ha pedig nem kompenzálják egyenlően mindegyik értintettet, akkor legyenek jól seggbe rúgva, vagy legalább kapjon valamilyen formában (nagyobb) nyilvánosságot az ügy, hátha abból értenek vagy tanulnak.
Can you hear me, major Tom?

#49 Felhasználó inaktív   T@cskó.exe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 17. 08:54

Igazából nem tudom hová kellene beírnom a problémám, úgyhogy megpróbálkozok itt.

Na az van hogy nemrég regeltem britt accounttal a PSN-re, hogy tudjak vásárolgatni meg minden. Amikor venni akartam valamit, beírtam a kártya adatokat (de az országot ugye nem engedte megváltoztatni), és vásárláskor kiírta sikertelen tranzakció.

1. Most akkor hogy a francba vásároljak magyar kártyával?

2. A kártya adatokat sehol nem lehet megváltoztatni! Legalábbis nekem fogalmam sincs hol kell. Beírsz egy darab kártyát, és onnantól csak azzal vásárolhatsz? Ez most halál komoly?


A topic témájához, mellesleg nagyon, nagyon sokszor megfordult már a fejemben az utóbbi 1-2 évben, hogy XBoxot veszek, mert félelmetes a PS magyar terméktámogatása. Az akasztott ki legjobban amikor jelszó resetkor bele kellet nyúlni a linkbe, hogy működjön. É panaszkodni persze nem lehet, mert Megint ha nem piszkálod meg a linket amit beírsz, a PS magyar oldalához írányít át, amin ugyebár bármire mész "a szolgáltatás nem elérhető az ön országában" üzenet fogad. Szóval se support semmi. Ez azért nagyon fájt.
A gond csak az...hogy még így is agyonveri a PS felhozatal az összes XBox-os csodacímet. Ezért is piszkálja annyira a csőröm a PSN. Amikor anno megvettem még nem tudtam hogy MO-n nincs PSN, így nem is érdekelt annyira, de ennyi év után már nagyon elegem lett a Sony MO-hoz való hozzáállásából.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó