HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Emberi hatékonyságú lehet a gépek látása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Emberi hatékonyságú lehet a gépek látása Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 06. 27. 11:34

Az embernek nem okoz különösebb nehézségeket egy tárgy felismerése, az sem feltétlenül zavarja meg az érzékelést, ha a látott tárgyat meghajlítják vagy elforgatják. Egy gépnek azonban - mivel továbbra is inkább csak számolni tud - ez nem megy ilyen könnyen, legalábbis egyelőre.
https://www.hwsw.hu/hirek/46933/tudomany-3d-gepi-latas.html

#2 Felhasználó inaktív   Supra_III 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 190
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 11:34

Vannak kétségeim:

- mi van akkor, ha pl. az alakzat bizonyos részei összeérnek? Pl. megfogom az egyik kezemmel a másikat, és keresztbe teszem a lábam: akkor ugye a hő áramlása is drasztikusan megváltozik, másrészt komoly gondot okoz a takart felületek háromszög-hálósítása

- szerintem ez ugyanúgy igényel előzetes számolást, modellezést, mint a dróthálós változat

- tegyük fel, hogy jobb: de akkor sem vagyok biztos benne, hogy nem igényel aránytalanul nagyobb számítási teljesítmény...

De azért hajrá! :-)

#3 Felhasználó inaktív   szenty 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 188
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 11:45

Készülnek a Skynet receptorai :)
Bután születtél, megértem. Hogy az is maradtál, nem érdem.

#4 Felhasználó inaktív   A szerzetes 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 55
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 14:04

"A hőtérképezés technikájának első lépése, hogy a tárgynak el kell készíteni a háromszöghálós modelljét," Ezt mi alapján?

#5 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 14:57

ez csak egy penzszivattyu kutatas, ertelme nullaval egyenlo
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#6 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 17:16

@A szerzetes: A módszer egy ismert tárgyból indul ki. Ahogy én látom az a lényeg hogy az eredeti drótvázas modellt feltöltik hővel, kapnak róla egy homogén térképet. Ezen az egymáshoz közeli hőmérsékeltű területeket szegmensé alakítják(pl. kar), ezután ha mutatnak neki egy 2D-s képet akkor megpörgeti az hőtérkép szegmenseit hogy rápasszoljon az épp elemzett kép részleteire. Arra amire szánják szerintem jó lehet, de azért nem egy AI.

#7 Felhasználó inaktív   Supra_III 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 190
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 28. 07:08

Ez azért nem stimmel: Azt írja, hogy nem kellenek előzetes modellek... És szerintem két, 2d-s felületet összehasonlítani még mindig pár milliárdszor biztos több művelet, mint két drótvázat...

Arról nem is beszélve, hogy ritkán fontos, hogy két dolgot össze tudjon hasonlítani, amiről nem tudja hogy mi, mint hogy felismerjen egy adott tárgyat, vagy tárgyakat, amik az adott helyzetben fontosak, vagyis már is meri őket - tehát akár lehet róla drótváz...

Szóval én VERS-el értek egyet...

#8 Felhasználó inaktív   defiant9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.495
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 28. 11:32

@Supra_III: Kell az előzetes modell:
"A hőtérképezés technikájának első lépése, hogy a tárgynak el kell készíteni a háromszöghálós modelljét,"

Csak 3D-ben ismert tárgyat fog később felismerni 2D-s kamera képéről akkor is ha az kitekeredik.

Két drótvázat persze jó lenne összehasonlítani, csak nem tudják megcsinálni egy 2D-s képből a 3D-s drótvázat.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó