HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kiszolgáltatják az amerikai felhők az európai adatokat - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kiszolgáltatják az amerikai felhők az európai adatokat Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:26

A Microsoft figyelmeztette az európai hatóságokat, hogy számos esetben kötelezhető arra, hogy európai polgárok adatait adja ki az amerikai hatóságoknak. A PATRIOT törvény rendelkezései sok tekintetben teljesen ellentmondanak a hatályos EU-s normáknak, és teljesen kiszolgáltatják az európai polgárokat.
https://www.hwsw.hu/hirek/47011/europai-unio-adatvedelem-usa-egyesult-allamok-patriot-safe-harbor.html

#2 Felhasználó inaktív   sz.attila 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.752
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:26

Tudják hova dugják fel a felhőjüket de szerverestől együtt.
1.GA-MA790X-UD4 Phenom II X3 720, 4 GB A-Data,Sapphire HD 4670 512Mb/GDDR4, Samsung HD 501LJ, Recom RC-450.
2.P55-GD80 I3 530, Kingmax 2GB/1600,Sapphire HD 4670 512MB

#3 Felhasználó inaktív   lgb 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:33

Szoval felhotlen oromunknek is vege a felhovel: gyulekeznek a sotet felhok a felhok felett :) vagymi

#4 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:38

Elég nagy naivitás elhinni hogy az adatok a felhőben biztonságban vannak. Emlékezzünk vissza amikor a német kormány a svájci bankban dolgozó volt rendszergizdától vette meg az adócsalók adatait. Pedig ez bank volt nem egy mezei felhőszolgáltató.

#5 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:42

@LCoder: naivitás azt hinni, hogy a cégen belül üzemeltetetett szerveren nagyobb biztonságban vannak.

#6 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:51

@LCoder: Ha igaz a svájci bankos adatok története...
Avagy a német adóhatóság bedobta a médiába, oszt várta, hogy kedvezőbb elbírálásért önként jelentkezzenek: és sokan jelentkeztek is.
És hogy a végén megvették-e az adatbázist vagy sem (egyáltalán létezett-e) az már nem derült ki (így valószínű, hogy nem vette meg).

#7 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 08:58

Na ezért is szoktam azt mondani, hogy túl sok mindennek kellene teljesülnie ahhoz, hogy a felhős rendszerek egyértelműen kiváltsanak bármilyen jelenlegi megoldást is, pl mondjuk a világbéke, és a tökéletes bizalom a föld összes polgárával szemben. :D

Elég sok topic -ban végigrágtuk már a témát, és sokszor volt szó arról is, amiről a cikk szól. A felhő, továbbra is legfeljebb kiegészítő szolgáltatásnak jó, amit nagyon... NAGYON óvatosan szabad csak alkalmazni.
(Annak örülök hogy nem a Dojcsák írta a cikket, mert akkor biztos kiakasztó hangvétele lett volna)

#8 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:07

"@LCoder: naivitás azt hinni, hogy a cégen belül üzemeltetetett szerveren nagyobb biztonságban vannak"

Teljesen más a veszélyforrás jellege, és ami engem illet, szerintem a felhő inkább könnyíti a helyzetet, mintsem hogy nehezítené.

#9 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:10

ez a felhő olyan rejtély lesz lassan a számomra, mint higgs bozon. ugyanis még mindig nem értem, miért nincs lehetőség a felhőben a titkosításra...
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:15

@avman: "ez a felhő olyan rejtély lesz lassan a számomra, mint higgs bozon. ugyanis még mindig nem értem, miért nincs lehetőség a felhőben a titkosításra..."

Amennyiben a felhő alatt csak tárolásról beszélünk, és nem alkalmazások "felhősítéséről", akkor nyilvánvalóan van lehetőséged titkosítani az adatokat, mielőtt azok felkerülnek bárhova is. Ha azonban maga az alkalmazás is egy ilyen "felhőben" fut, úgy az adatállományok létrehozásáról sem te gondoskodsz, így nem is tudsz beleszólni a tárolási folyamatba. Az ilyen cégeknél meg teljesen bizonyosan hozzáférhetnek minden ügyfél adataihoz, és elhiheted nekem, hogy az nem úgy van, hogy egy amerikai vállalat csak úgy beintene az amerikai kormányzatnak...
Az meg, hogy ezzel együtt, vagy ezen túl, mit és mikor tesznek az adataiddal, megint csak rejtély marad a számodra, ennek ellenére te boldog leszel a tudattal, hogy az adataid "biztonságban" vannak a felhőben.

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:29

@attila9988: ennek egy része mind szép és igaz, de nem erre céloztam, hanem arra, h továbbra sem értem milyen technológiai akadálya lenne annak, h az egész, felhőben futó folyamatot titkosítással hajtsuk végre, röptiben, ahol csak és kizárólag az tudja értelmezni az adatokat, akinek megvan a kulcsa pl. álá vpn... gondolom a fejlesztés és a szükséges plusz kapacitás azért megdrágítaná.
"Az meg, hogy ezzel együtt, vagy ezen túl, mit és mikor tesznek az adataiddal, megint csak rejtély marad a számodra, ennek ellenére te boldog leszel a tudattal, hogy az adataid "biztonságban" vannak a felhőben."
miért, mit tesznek az erre szakosodott nevesebb cégek? egyenként átnyálazzák a sorokat? pénzügyi eredményeket, fejlesztéseket adnak el tenoristákoknak?
ha beteszed a pénzed egy bankba, honnan tudod, h azt megfelelően fogják kezelni? ha beteszed a széfbe, honnan tudod, h ahhoz nincs mesterkulcs és nem veszi ki az alkalmazott, igazgató?
jó dolog egyébként az egéssséges paranoilya, csak nem érdemes összekeverni a sötét ostobasággal.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:34

@avman:Egy gmail, google docs, vagy bármely webes app esetén ki fog titkosítani ? Az megint másik eset ha bérelsz magadnak egy virtuális szervert. Igazából szvsz a "felhő" mint kifejezés elég pongyola, alapvetően meg kellene különböztetni a titkosítás nélküli mezei webes alkalmazást, és azt ahol van egy vastagkliens (akár javascriptben megvalósítva) ami titkosítva küldi le az adatokat a szervernek.

#13 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:35

@avman: Na ja. És honnan tudod, hogy a titkosnak hitt számlád adatai nem kerülnek el oda ahová a legkevésbé szeretnéd ? Igen, ezek jogos kérdések.

#14 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:36

@Bizó Dániel: Na ja. Csak a Gipsz Jakabka Bt adata önmagában még nem nagy érték. 10000 hasonló profilú Gipsz Jakabka adatával viszont már lehet mihez kezdeni.

#15 Felhasználó inaktív   Naszta 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.030
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:40

"a Microsoft ugyanis értesítette az EU-t, hogy amennyiben egyes cégek az amerikai adatközpontokban tárolják adataikat, akkor a PATRIOT törvény hatálya alá esnek és a Microsoft kötelezhető arra, hogy titokban kiadja a nála tárolt adatokat."

Azt kéne észrevenni, hogy az MS cloudban dedikálva van, hogy melyik szerver farmon vagy. Úgy látom, hogy ez a lépés a Google Apps ellen tett egyik lépés a játszmában. Jelenleg ugyanis az MS tudja garantálni, hogy az adataid Írországban vannak és nem az USA-ban.

(Ld.: http://www.microsoft.com/online/help/en-us/helphowto/6a984970-1606-480f-92e2-585ff1ddae84.htm)

#16 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:47

@avman: "ha beteszed a pénzed egy bankba, honnan tudod, h azt megfelelően fogják kezelni?"

Rossz példa. Mert mi is a pénz a bank számára? Egy szám egy adatbázisban. Én annak örülök, ha ez a szám nagy, és elszomorít ha kicsi. :) Nagyjából ennyi. Ha valaki azt a pénzt felhasználja, akkor kevesebb lesz. Ha beteszek még, akkor meg több. A pénzzel ennyit lehet csinálni, ha bankszámlán van. Ha lenyúlják, akkor látom hogy kevesebb lesz...

Ez teljesen más, mint az egyenként értéket képviselő adatok, amiket másolhatsz, áthelyezhetsz, elolvashatsz, felhasználhatsz, kiadhatsz harmadik félnek stb stb. Teljesen más természetű a két dolog, ne keverjük.
(amúgy ami engem illet, a bankokat is a pokolba kívánom, de ez már más téma)

#17 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 09:51

@LCoder: "Igazából szvsz a "felhő" mint kifejezés elég pongyola, alapvetően meg kellene különböztetni..."

A "felhő" mint kifejezés, az informatikában csak marketing fogás. Pontosan azért pongyola, mert annak is kell lennie, hogy minél többször lehessen hangoztatni, és nehéz legyen körülírni, de az emberek fejében megmaradjon, mint valami nagyon "jó" dolog, amiről annyit hallottak... Ilyen a web2 is. Mert mi is a web2?... Na ugye. :)

#18 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 10:05

Kíváncsi vagyok az én felhőben tárolt "titkaimmal" mire mennek a hatóságok. Komolyan mondom, hogy nagyobb a füstje mint a lángja. Mit tudnak megnézni? Hogy nyaralni voltam és ott vannak a fotóim? Ha akarják ezt már úgyis tudják. Hipertitkos dolgokra derülhet fény az esetemben, pl hogy a fotóim tanúsága szerint mekkora adag kaját tudok megenni, vagy hogy melyik fagyit szeretem... Vicc ez a titkososdi szerintem, a hétköznapi magánember szintjén azért.

#19 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 08. 10:17

@lugosi: "Ha akarják ezt már úgyis tudják."

Ha akarnak, úgyis kirabolnak. Hagyd nyitva az ajtót minden reggel... kb ilyen ez a hozzáállás. Amúgy meg itt nem csak egy emberről van szó.

#20 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2011. 07. 08. 10:18

@Naszta: Ott a pont, valóban ez lehet a történet rációja. Ettől függetlenül a Microsoft érdeke is a jogharmonizáció - felszabadítana erőforrásokat.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó