HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Megjelent a Visual Studio LightSwitch - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Megjelent a Visual Studio LightSwitch Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 07. 27. 09:57

Elkészült és az MSDN-előfizetők számára mától elérhetők a Visual Studio LightSwitch, amellyel egyszerűen, programozási ismeretek nélkül lehet asztali, webes vagy az Azure cloudon futó üzleti alkalmazásokat készíteni.
https://www.hwsw.hu/hirek/47108/microsoft-visual-studio-lightswitch-fejlesztes.html

#2 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 09:57

Szuper dolog ez a LightSwitch, beta2 fázisban elég sokat teszteltem, használtam. Ami nagy csalódás, hogy fizetős lett. Nem elég, hogy az ember megvesz több száz ezerért egy VS 2010-et, de még pluszban vegye meg a LightSwitchet is?

És mindezt akkor amikor mondjuk egy Oracle ADF ingyenes? Jó jó az ADF alá meg kell egy drága webszerver, bár nem mintha a LightSwitch nem IIS-en futna, amihez meg kell egy drága windows szerver oprendszer.

#3 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2011. 07. 27. 09:59

@martonx: tudtommal a nagyobb (Professional és felette) VS-be benne lesz a LightSwitch

#4 Felhasználó inaktív   ProgServ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 10:47

@martonx:
Vagy veszel nálunk tárhelyet, és havi 500Ft-ból megúszod a dolgot.
info[kuk@c]progserv[pont]eu

#5 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 11:32

@Bodnár Ádám: akkor jó, így már látom értelmét. Köszi az infót.

#6 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 11:33

@ProgServ: majd ha első körben lesz rendes honlapotok :-)

#7 Felhasználó inaktív   urizoli 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 12:26

ez a "programozási ismeretek nélkül lehet" ez egy EKKORA bullshit :) Nem lehet, nem is tudom kinek akarják ezt beadni, de már sok éve divatos marketing szöveg, csak közben bebizonyosodott, hogy ez bizony nem így van.

#8 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 12:31

@urizoli: próbáltad? Alap szintű cuccokhoz (néhány kapcsolódó táblából álló alkalmazás, amiben mondjuk nincsenek olyan trükkök, hogy verziózod az adatokat) tényleg elég csak párat kattintani. Ha komolyabb adatműveleteket akarsz a háttérben, akkor ahhoz valóban kódolni kell, de pl. a fentebb említett verziózáshoz elég 3 sor kódot írni a meglévő cuccba..

#9 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 12:35

@urizoli: pont ezt akartam írni én is. Több itteni, régi szakmai topikban, és progfórumokon is előkerült, hogy programozási ismeretek nélkül nem lehet semmit csinálni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#10 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 15:49

@Raynes: belegondolva, ha valakinek legalább SQL ismeretei vannak, és az életben nem írt soha egy sor programot sem, akkor neki ez valóban jó. Ha viszont valaki eddig mittudomén mondjuk történelem tanárként dolgozott, az nem ezzel fogja élete első raktár nyilvántartó programját összekattintgatni, mert azt se tudja mi fán terem az adattábla.

#11 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 16:23

ezekre ott az access, nem? minek ide masik platform?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#12 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 27. 23:14

@bogdan: Mondjuk, mert tudsz belőle exe-t csinálni?:)

#13 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 09:05

Én is kíváncsi vagyok, hogyan lehet összedobni egy jól működő kis üzleti alkalmazást programozási ismeretek nélkül. Egyáltalán hogyan lehet biztos benne az ember, hogy amit csinált az jó, ha nem ért a programozáshoz? Ha itt most számításokról és adattáblákról van szó, ezekre ott az office, az abban elérhető funkcióknál bonyolultabb dolgokhoz azért illik némi programozási ismeret. Oké, hogy a kezelőfelületet össze lehet dobni könnyen (ez már VS-ban se nagy dolog a vizuális szerkesztővel), de a háttérműködést elég nehéz, ha egy számológépnél bonyolultabb programot készítünk. No mindegy, letöltöm, megnézem, lehet tényleg jó valamire.

#14 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 09:37

Üzenet megtekintéseIdézet: kockulat - Dátum: 2011. 07. 28. 10:05

Egyáltalán hogyan lehet biztos benne az ember, hogy amit csinált az jó, ha nem ért a programozáshoz?

Meg aztán összekattingat valamit, aztán tisztességes üzleti alkalmazás módjára nem csak ő használja majd, hanem sokan mások is, akkor a supportot ki fogja nyújtani, ha valahol megreccsen a cucc? Access legalább rendesen össze van rakva, ha meg valami nem megy, akkor utánajár az ember neten, meg vesz tankönyvet a boltban.

Leni: nem érzem, hogy ez valami nagy előny lenne. Ha egy vállalati gép tud egy .NET frameworköt igénylő exét futtatni, akkor az esetek nagy részében az Office is rajta van, és tudtommal nincs olyan Office verzió, amiből az Access is hiányzik, meg üzleti célokra is használható.

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 10:12

@debaj: "és tudtommal nincs olyan Office verzió, amiből az Access is hiányzik"

Rosszul tudod! Szinte nincs olyan Office verzió, amiben az Access benne van:)
Csak a Professional tartalmazza. Az meg azért nem annyira elterjedt pont az ára miatt. Előző cégnél 120 gép egyikén sem volt, mivel csak Office Standard volt rajtuk... :D

Egy Access vagy egy makrós Excel kezelése is nehézkes, amint kirúgják a készítőt:)

#16 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 10:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2011. 07. 28. 11:12

Elõzõ cégnél 120 gép egyikén sem volt, mivel csak Office Standard volt rajtuk... :D

Oké, én az Office 2003 környékén feladtam. :-)

Idézet

Egy Access vagy egy makrós Excel kezelése is nehézkes, amint kirúgják a készítõt:)

Az lehet, de könnyebben találni hozzáértőt, aki majd kisilabizálja, mintha a JózsiSoft 0.99-et kéne nyomkodni, hogy akkor mi merre van, mit hogyan lehet megszerelni benne. Ugyanez vonatkozik az egyedi, de normálisan, hozzáértő által fejlesztett alkalmazásokra is.

Szerkesztette: debaj 2011. 07. 28. 10:18 -kor


#17 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 10:26

@debaj: Ez így van, de egyre inkább alap a cégeknél, hogy hozzáértő alkalmazottakat próbálnak felvenni. Mostanában kezdem tapasztalni, hogy kezd felértékelődni a matematikai modellalkotási és programozási képesség alacsonyabb szinteken is. :)
Sok helyen (3-4-ről tudok) elkezdték elég rendesen ekézni a Sales-t, mert rájöttek, hogy az ottani excel zsonglőr Mancikák nem épp jó irányba viszik a businesst... :)

#18 Felhasználó inaktív   kockulat 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.346
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 10:38

@Leni: én ezt nem tartom jó iránynak. Adott pozícióra az odavaló embert kell felvenni, a problémákat és feladatokat pedig úgy leosztani, hogy azokat a megfelelő részleg kezelje. Nyilván az lenne az ideális egy cégnél, ha egy ember mindenhez profi szinten értene, de ez több okból se követendő irány. Nyilván hat fős cégeknél a dolgozóknak univerzálisabb tudással kell rendelkezniük, de szerintem a fenti program nem a legkisebb cégeknek szól, főleg, hogy nem két fillérbe kerül.

#19 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 10:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2011. 07. 28. 11:26

@debaj: Ez így van, de egyre inkább alap a cégeknél, hogy hozzáértő alkalmazottakat próbálnak felvenni.

Az rendben van, de én arra próbálok kilyukadni, hogy egy ilyen kattingatós felületen összehajigált exe a későbbiekben valami fekete doboz lesz, mert nem tartom valószínűnek, hogy elraknak valami forrásfájlt vagy bármit, hanem a definícióból következően negyedóra alatt összekattingatják, legenerálják az appot, és vége.

#20 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 07. 28. 11:10

@debaj: szerintem sem jó irány egy kattintgatós felület, ha nincs benne olyan lehetőség, amivel a forrás / config exportálható egy verziózható file-ba. Nekem kellett már ilyennel dolgozni és a probléma ott van, hogy mindenki örül, hogy negyedóra alatt összeraktunk egy kis alkalmazást, remek. De jön az ötlet, ha ez ilyen egyszerű, akkor miért nem csinálunk egy nagy rendszert is így? És ezen a ponton egy idő után sokkal több vele a szívás, mint az előny.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó