HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Android lett a legveszélyeztetettebb platform - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Android lett a legveszélyeztetettebb platform

#21 Felhasználó inaktív   vipi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.186
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:18

Üzenet megtekintéseIdézet: debaj - Dátum: 2011. 08. 26. 12:27

Az már a programozó hanyagsága, ha nem állítja be rendesen a jogosultságokat, hanem biztos ami biztos alapon beleszór mindent, ami eszébe juthat. Pedig már fordítás közben kiderül, milyen engedélyek hiányoznak, azokat ha beszórná a manifesztbe, kész is lenne. Visszafele ez már nem működik, a fölöslegesen kért engedélyeket már csak kézzel lehet kigyomlálni.

Tudtommal a fészbukos kliensben is csak véletlenül felejtették benne az SMS jogosultságot, korábban volt olyan terv, hogy SMS-sel is lehessen barkácsolni a mobilos alkalmazásból, aztán az kimaradt. Ez persze nem vigasztalja azokat, akik féltik az adataikat/telefonszámlájukat, nyom nélkül lehet küldözgetni az SMS-eket az engedély birtokában tetszőleges tartalommal, tetszőleges számra.

Tudom én, hogy ez csak hanyagság, de a tényen nem változtat... sajnos ilyen minden alkalmazás. És nem csak a pistikék által összedobott, hanem a gyáriak is.

1 napja volt meg az SGS-em amikor a gyári email kliensben fiókot állítottam volna be. Feldobta az 5 oldalas (nem vicc!) jogosultsági listát. Mivel abszolút kezdő voltam, de némi eszem van, nyomtam egy NO-t... mire azt mondta, hogy akkor ennyit a fiókomról.

Szerkesztette: vipi 2011. 08. 26. 12:26 -kor


#22 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:23

Üzenet megtekintéseIdézet: Murek - Dátum: 2011. 08. 26. 13:11

@freyr: a cikk író helyesen használta a platformot. "Az informatikában platform alatt olyan hardver- és/vagy a szoftverkörnyezetet értünk, amely meghatározza, hogy az adott számítógépen milyen egyéb programok használhatók."
Másrészt, nem azt irta, hogy nem lehet iOS-re vírust írni, hanem az, hogy a szûrõrendszeren fennnakadnak ezek a programok. Semmi elfogultság, nincs a cikkben. Azért mert az android rendszeren több a kártevõ még nem fikázza a rendszert, hanem tényként közli, hogy ez van.



Ahogy írtad is, a platform nem egyenlő egy operációs rendszerrel, annál jóval összetettebb, de a megfogalmazásod pontatlan. A platform magában foglalja az operációs rendszert, a szoftver- és fejlesztőkörnyezetet és a hardvert is. Így a platform szó használata az Androidra (olvasd el a cikket) helytelen. Platform az Android esetében tehát telefon+Android(+ Google szolgáltatások)+Android SDK és NDK, de az Android magában nem egy platform. Akkor beszélhetnénk már platformról, ha konkrét eszközökről és az azokra írt Androidokról beszélnénk. De amíg általánosságban hivatkozunk az Androidra, addig csak egy operációs rendszer.

Szerkesztette: freyr 2011. 08. 26. 12:30 -kor


#23 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:27

@azopi: miért szállna el a garancia jailbreakelt telefonnál? (van olyan 3gs modell ahol ki kell cserélni a bootromot ipad bootromra-ra és ott tényleg bukhatod a garanciát, de ez eléggé ritka eset), ha valami elcsesződik, visszaállitja az eredeti rendszert és kész.

#24 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:31

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2011. 08. 26. 13:23

De amíg általánosságban hivatkozunk az Androidra, addig csak egy operációs rendszer.


http://source.androi...bout/index.html
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#25 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Szabcsi - Dátum: 2011. 08. 26. 13:31



Kulcsszó: szoftverplatform, amiben nincs benne a hardver. A platform viszont szoftver- és hardverplatform.

#26 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:42

@freyr: "Az informatikában platform alatt olyan hardver- ÉS/VAGY a szoftverkörnyezetet értünk, amely meghatározza, hogy az adott számítógépen milyen egyéb programok használhatók.". A vagy szó miatt értheted magát az operációs rendszert is plattformnak. Pl a Windows is egy platform, de használhatod olyan kontextusban is mint pl mobiltelefon platform. Mindegyik helyes.

#27 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 12:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Murek - Dátum: 2011. 08. 26. 13:42

@freyr: "Az informatikában platform alatt olyan hardver- ÉS/VAGY a szoftverkörnyezetet értünk, amely meghatározza, hogy az adott számítógépen milyen egyéb programok használhatók.". A vagy szó miatt értheted magát az operációs rendszert is plattformnak. Pl a Windows is egy platform, de használhatod olyan kontextusban is mint pl mobiltelefon platform. Mindegyik helyes.


Ha már hiteles forrásnak tekintjük a Wikipédiát, ajánlom figyelembe az angol verziót: "A computing platform includes some sort of hardware architecture and a software framework (including application frameworks)" Az AND szó miatt nem értheted őket külön. Na?

Szerkesztette: freyr 2011. 08. 26. 12:58 -kor


#28 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 13:15

@freyr: wiki angol:

"A mobile operating system, also known as a mobile OS, a mobile platform, or a handheld operating system, is the operating system that controls a mobile device or information appliancesimilar in principle to an operating system such as Windows, Mac OS X, or Linux that controls a desktop computer or laptop. However, they are currently somewhat simpler, and deal more with the wireless versions of broadband and local connectivity, mobile multimedia formats, and different input methods." Na? :)

#29 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 13:19

Nem baj, ha a progi vírusos, akkor a google úgyis belenyúl a telótokba :D bírkák :p
Nem kell félni, csak a ti érdeketekben :D

#30 Felhasználó inaktív   fassenkugel 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 131
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 14:38

az egész cikk nettó hülyeség.

volt kártékony kódót tartalmazó app, a gugli le is törölte minden telefonról távirányitással. szóval erről ennyit..

#31 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 16:12

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2011. 08. 26. 14:19

Nem baj, ha a progi vírusos, akkor a google úgyis belenyúl a telótokba :D bírkák :p
Nem kell félni, csak a ti érdeketekben :D

Kissé mintha lecsúsztál volna arról a pár hónapos 1-2 hírről amiből kiderült, hogy iOS, android, de WP7 alatt is van remote kill switch, amivel leverhetnek telepített appokat a készülékről. (Nem beszélve az App Store szigorú tesztelési-ellenőrzési folyamatán átzuhant kártevőkről.)

Néha azért érdemes elolvasni ezt azt, még ha elsőre nem is tűnik érdekesnek, hátha később nem csinálsz segget az arcodból.

#32 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 26. 16:16

Üzenet megtekintéseIdézet: azopi - Dátum: 2011. 08. 26. 12:27

De az ilyen felhasznalálók túlnyomó többsége általában a zárt és biztonságos iOs platformot választja, ha teheti.


Ugye az a biztonságos iOS platform, amit egy preparált pdf-el szét lehetett dönteni, vagy úgy lehetett a devicét kompletten megtörni, hogy elég volt az adott weboldalra látogatni?
Make love not Wor.

#33 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 08. 26. 16:17

Üzenet megtekintéseIdézet: azopi - Dátum: 2011. 08. 26. 13:12

Ebből a szempontból azért biztonságosabb az iOS, mert csak jailbreak-elt cuccra tudsz installálni, átlag Apple-felhasználó pedig ilyet nem csinál. Először is azért, mert meghaladná képességeit, aki meg meg tudná tenni, elvből nem teszi meg, nomeg a gari is szállna, így érdemes meggondolni kétszer is a jailbreak-et :-)


Baromság. Többit meg leírtam az előbb.
Make love not Wor.

#34 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 17:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Murek - Dátum: 2011. 08. 26. 14:15

@freyr: wiki angol:

"A mobile operating system, also known as a mobile OS, a mobile platform, or a handheld operating system, is the operating system that controls a mobile device or information appliancesimilar in principle to an operating system such as Windows, Mac OS X, or Linux that controls a desktop computer or laptop. However, they are currently somewhat simpler, and deal more with the wireless versions of broadband and local connectivity, mobile multimedia formats, and different input methods." Na?


Azt hívják hibás megfogalmazásnak. Kivételesen a platform azt jelenti, amit az angol Wikipédián írnak róla. Tessék informatikát tanulni. Én azt teszem. Vagy kérdezzetek meg egy informatikust, aki nemrég végzett, ergo még emlékszik. Platform = hardver+op.rendszer+szoftver- és fejlesztőkörnyezet. Pont. Op.rendszer+szoftver- és fejlesztőkörnyezet = szoftverplatform, bár nem tudom ez a szó létezik-e egyáltalán, mint informatikai kifejezés vagy csak olyan, mint a Apple/Google/Microsoft ökoszisztéma.

Szerkesztette: freyr 2011. 08. 26. 17:44 -kor


#35 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 18:02

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2011. 08. 26. 18:19

Azt hívják hibás megfogalmazásnak. Kivételesen a platform azt jelenti, amit az angol Wikipédián írnak róla. Tessék informatikát tanulni. Én azt teszem. Vagy kérdezzetek meg egy informatikust, aki nemrég végzett, ergo még emlékszik. Platform = hardver+op.rendszer+szoftver- és fejlesztőkörnyezet. Pont. Op.rendszer+szoftver- és fejlesztőkörnyezet = szoftverplatform, bár nem tudom ez a szó létezik-e egyáltalán, mint informatikai kifejezés vagy csak olyan, mint a Apple/Google/Microsoft ökoszisztéma.


Kibővítettem. A platform már szoftver platform ott, ahol nem konkrétan egy teljes platformra hivatkoznak, csak szoftverkörnyezetekre és op.rendszerekre.

#36 Felhasználó inaktív   sir ny3 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 18:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Yv@n - Dátum: 2011. 08. 26. 17:12

Kissé mintha lecsúsztál volna arról a pár hónapos 1-2 hírről amiből kiderült, hogy iOS, android, de WP7 alatt is van remote kill switch, amivel leverhetnek telepített appokat a készülékről.
Nem tudom hogy jön ez ide, de ők se komplettek, ha ezt eltűrik -.-

Idézet

Néha azért érdemes elolvasni ezt azt, még ha elsőre nem is tűnik érdekesnek, hátha később nem csinálsz segget az arcodból.
A megnevezhetetlen a nyomdafestéket nem tűrő testrészedbe!

#37 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 19:08

@dareal: "...telepítsd az lbe privacy guard-ot,... "

Én úgy tudom,ahhoz módosított kernelre van szükségem. A mezei romon nem fut el.

#38 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 26. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2011. 08. 26. 19:30

Nem tudom hogy jön ez ide, de ők se komplettek, ha ezt eltűrik -.-

Tekintve hogy emlékeim szerint minden második ilyen cikknél az apple himbilimbijét nyálazod, azt hittem abban a tévképzetben ringatod magad hogy ez valami ördögi gugli ármány.

Üzenet megtekintéseIdézet: sir ny2 - Dátum: 2011. 08. 26. 19:30

A megnevezhetetlen a nyomdafestéket nem tűrő testrészedbe!

Kelly Hősei megvan?
Spoiler


#39 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 27. 08:06

Üzenet megtekintéseIdézet: sikoly_mester - Dátum: 2011. 08. 26. 20:08

@dareal: "...telepítsd az lbe privacy guard-ot,... "

Én úgy tudom,ahhoz módosított kernelre van szükségem. A mezei romon nem fut el.


nemtom, nekem vígan megy stock és berhelt romon is.
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

#40 Felhasználó inaktív   dareal 

  • Senior tag
  • Csoport: GK moderátor
  • Hozzászólások: 3.577
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 08. 27. 08:16

Üzenet megtekintéseIdézet: azopi - Dátum: 2011. 08. 26. 13:12

Nem hiszem, hogy a Market-ről származó szoftverek jelentik a fő veszélyt, mivel az ártalmas kódok ideig/óráig maradnak csak fent, így minimális az esély arra, hogy bekapsz valami szemetet.
Sokkal inkább az egyéb helyekről letöltött appok, sms-ben/mailben kapott fácsén megosztott linkek. Ebből a szempontból azért biztonságosabb az iOS, mert csak jailbreak-elt cuccra tudsz installálni, átlag Apple-felhasználó pedig ilyet nem csinál. Először is azért, mert meghaladná képességeit, aki meg meg tudná tenni, elvből nem teszi meg, nomeg a gari is szállna, így érdemes meggondolni kétszer is a jailbreak-et :-)

Android-on a rootolás egy kicsit más történet. Először is nem csak root-jogokkal futó alkalmazások tudnak kárt okozni, márpedig third party helyekről simán feltehetsz bármilyen appot.
Másrészt még a Marketen is vannak normális alkalmazások, ami bizony root jog kell, így a Google nem zárkózik el mereven a root-olástól, nem tiltja azt, így sokkal elterjedtebb a root-olás, mint iOS-en a jailbreak-elés.
Persze az nem javasolt, hogy a júzer normál esetben root jogokkal használja az eszközét, ahogy egy épeszű felhasználó sem Admin jogokkal jelentkezik be normál esetben a Windows-os PC-jére sem. Egy szóval nem hiszem, hogy a Google-nek a Market policy-jén kellene változtatni, mert nem azzal van a baj. Amivel baj van, azt meg nem érdemes bolygatni, mert gyorsan megtörne az Android lendülete...


számolgattam, hogy mennyi ios eszköz van a környezetemben. 20-nál megáltam, pedig biztos kihagytam párat. ezek közül 1 készülék nem jb-s.
android root != root jog mindennek, hint: sudo és ehhez egy user beavatkozását kérő engedély rendszer.

személy szerint már nem egy jb-s és rootolt telót cseréltem gariba, minden ugatolda nélkül (persze előtte restore)
www.darjani.org - Ingyenes Star Wars Galaxies szerver (nem warez!) www.darjani.org/jgrn- Juggernauts klán (MMORPG, MMOFPS, Airsoft)
My gaming rig: Gigabyte EP45-DQ6 | Intel Core2Quad Q9550 | 2 x 2 giga Kingston HyperX DDR2-1066 | Asus 9800GX2 Extreme 1GB | 4x winyó raid 0+1-ben 1,2TB | SB Audigy 2 ZS Platinum + Yamaha házimozi | OS: Windows 7 SP1 64-bit / LOS / Haiku for fun
Mobile devices:Galaxy Note 3

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó