HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Minden ötödik magyarnak van mobilnet-előfizetése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Minden ötödik magyarnak van mobilnet-előfizetése Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 11. 28. 15:06

Nagyon bejött a Klikk a Telenornak, a vállalat növelte részesedését a mobilnet-előfizetések hazai piacán, és messze az ő ügyfelei forgalmazzák a legtöbb adatot is.
https://www.hwsw.hu/hirek/47771/telenor-vodafone-t-mobile-mobil-internet-nmhh.html

#2 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 15:06

Telenor, ja.
Apjuk f@sza.

Minden nap 10 hivasbol 2-3 nem sikerul, 1-2 meg bontja a vonalat beszelgetes kozben.
A mult heten 3g-n (max terero mellett) egy 300k-s pdfet 12kb/s sebesseggel tudtam letolteni.

Telenor, ja.
Hogy szuletett volna halva.
Trogerebb szolgaltato nincs is.

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 11. 28. 15:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Bástya elvtárs - Dátum: 2011. 11. 28. 15:06

Telenor, ja.
Apjuk f@sza.


Kb. elmúlt 1 évben csúnyán elkurvultak. PEdig előtte irodában is sok megabittel jött a mobilnet, Szegeden kocsmában az eddigi nulla helyett is több megabit. Most meg sokszor telefonálni nem lehet, ahogy írod. Persze biztos a készülék a rossz :-)
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 15:23

Minden mobilnet egy nagy rakás sz...
A lefedettség is az.
A Balaton északi partján egyik rosszabb, mint a másik...a duma meg a Hypernet...

A jó vezetékesnek nincs párja...

#5 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 15:36

Azon csodálkozok, hogy hogyan nőtt az egy felhasználóra jutó adatforgalmuk, amikor másról sem lehet hallani, mint megszakadnak a hívások, meg kb GPRS "gyorsaságú" az új hálózat. Ok, hogy ott a korlátlan böngészés, meg 100 GB éjszakai adatforgalom, ha nem tudod kihasználni...

#6 Felhasználó inaktív   tom007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 16:29

Hogy hogyan növelték? Könnyen. Múlthónapban én okostarifával 22,41GB-ot forgalmaztam.
Online számlaképen ott is van, szval lekönyvelték.

#7 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 19:58

@Laezar:"kb GPRS "gyorsaságú" az új hálózat"

Na aláírom sajnos vannak likak lefedettségben, pl Bp-Miskolc vasútvonal, igaz a sztyeppén,bár vonat van ugye...de még ok. Az tényleg gáz,h a nagyobb tavak környékén likak vannak. Bp-Székesfehérvár között, ugyan nem vészesek a kihagyások, de bőven lehetne jobb.

Viszont a sebességgel nekem speciel nem nagyon volt gondom, persze forgalmas helyen csúcsidőben 1 mega sincs, néha csak 2-300k.
De mivel sokáig használtam voda GPRS mobilnetet nyugodt szívvel állítom,h a GPRS sebességnél klasszisokkal gyorsabb. Szóval a fenti még lírai túlzásnak is merész!
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 20:13

Az avman-style megkíván egy lényegibb kérdést. Hány mobilnet-előfizetésnek van magyarja?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   Alwares 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 28. 21:58

Párszáz kilobájtos progikat nem tudok letölteni 3G-n. Ha bejön valami egyáltalán akkor is félig tölti be, és kb az edge-nél is lassabban... Jó vásár volt ez a kínai hálózat, gratulálok! Remélem a T-voda nem ilyen igénytelen. Nálam elsődleges szempont a mobilnet minősége meg a rendelkezésre állás...

#10 Felhasználó inaktív   McElroy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 08:24

@Jahno: A szarfos kínai eszközöknek meg lett a böjtje. Heti rendszerességgel előfordul, hogy a párom, aki telenor -os órákkal később kapja meg az sms-eket amiket küldök neki t-mobile hálózatból. És nem, nem a t-mobile-val van a baj. Arról nem is beszélve hogy telenorból - telenorba küldve is (van egy telenoros telóm is) sokszor brutális késéssel landolnak az sms-ek.
: my deviantart:
CPU: Intel Core i5 3570K | Alaplap: Asus P8Z77-V LE | RAM: 2x4 GB Corsair Vengeance 1866 | VGA: Asus HD7870 (DC2-2GD5-V2) | Display: Asus PA238Q | Sound: SB Audigy 2 ZS Platinum Pro | PSU: Corsair HX650 | HDD1: WD Black Caviar 500 Gb, HDD2: WD Black Caviar 1 TB | Case: Xigmatek Midgard II

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 10:04

dejónekem, nincs a készülék a hibámban, és nem nagyon szakadt meg kifejezetten telenoros hívásom évek óta. a reload net is még eddig működött. de közben rájöttem, h a visszavágott vodafone nettel is el lehet lébecolni.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 11. 29. 10:11

Üzenet megtekintéseIdézet: kenand - Dátum: 2011. 11. 28. 15:23

Minden mobilnet egy nagy rakás sz...

A jó vezetékesnek nincs párja...


Látom az agayd is egy nagy rakás sz.... ha már így ki merted jelenteni. Kezd unalmas lenni, mikor tapasztalat nélkül csak fikáztok. Vezetékes jó dolog, legfelejbb nem hordozható. Ízlések és pofonok.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   bcd86h 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 10:42

"Minden ötödik magyarnak van mobilnet-előfizetése" Ja, persze :)

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 11. 29. 11:11

Üzenet megtekintéseIdézet: bcd86h - Dátum: 2011. 11. 29. 10:42

"Minden ötödik magyarnak van mobilnet-előfizetése" Ja, persze :)


Gondolom darabra mérik, aztán a céges júzerek felhúzzák a dolgot. Így nekem is van vagy 3-4 előfizum.
Make love not Wor.

#15 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 13:30

1. nem lehet olyan szar, ha így megy felfelé a biznisz
2. azért van egyre több panasz, mert egyre többen használják. Így a problémás 0.1% is nagyobb halmaz.
De ebből ne vonjatok le már olyat, hogy szar, meg romlik! (A 99.9% nem írja be hogy, milyen kafa..)


#16 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 13:34

Üzenet megtekintéseIdézet: McElroy - Dátum: 2011. 11. 29. 09:24

@Jahno: A szarfos kínai eszközöknek meg lett a böjtje. Heti rendszerességgel előfordul, hogy a párom, aki telenor -os órákkal később kapja meg az sms-eket amiket küldök neki t-mobile hálózatból. És nem, nem a t-mobile-val van a baj. Arról nem is beszélve hogy telenorból - telenorba küldve is (van egy telenoros telóm is) sokszor brutális késéssel landolnak az sms-ek.

Nekem bankkártyához sms értesítés a telenoros telómra jön, és még ki se jött a papír a terminálból már pittyeg az SMS.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 11. 29. 13:38

Üzenet megtekintéseIdézet: szomova - Dátum: 2011. 11. 29. 13:30

De ebből ne vonjatok le már olyat, hogy szar, meg romlik! (A 99.9% nem írja be hogy, milyen kafa..)


PGSM romlik. Én levonhatom?
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 14:17

Én örülnék neki (személy szerint) -
Mobilnet számítógépen: ld előbbi hozzászólásom
Mobilnet telefonon, illetve CS-voice: igazából a telefonok romlanak "windows"-osodnak - ez sokasítja a problémákat... (én Pl egy S60-at nyúzok 4éve, sose kellet javítgatni, sose fagy le)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó