HWSW Informatikai Kerekasztal: Invitel net - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Invitel net Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 29. 17:18

Sok éve volt 4M(/0,256) DSL netelőfizum az Invitelnél. Igazából nem is kell több. Kezdetben kb. egy évig szépen is muzsikált közel a max sebességhez. Aztán kb. amikor a hűség lejárt, és meg lett újítva, akkor lecsökkent úgy 3,8/0,120-ra, de volt, hogy csak 0,098 volt a feltöltési.
Még ez is elég volt, nem bosszankodtam miatta, végül is ezer technikai oka lehet, és nem biztos, hogy nem igényel sok ráfordítást a hálózat feljavítása...

Minden ősszel, amikor lejár a hűségidő, az Invitel megpróbál elérni a vonalason. Heteken keresztül. Minden egyéb ügyben emailon keresztül, meg mobilon is elér, ennél valahogy ragaszkodnak a vonalashoz. Hát ha véletlenül valamiért otthon vagyok napközben, ami igen ritka, még össze is jön.

Na ilyenkor megpróbáltak rábeszélni egy vadiúj, akciós, de kétszer annyiba kerülő szolgáltatásra, NetTV, meg akármi is szóba jött. Most idén havi 9900-ért adnának laptopot, amit két év múlva bagóért meg is vehetek... hozzá meg vehetek mobilnetet összekapcsolva a vezetékessel (itt csak 3G-vel megy a mobilnet még mindig), hát nem kellett.
//Anno a netTV sem kellett, mert a DSL is max 3,9-el megy, meg ráadásul ami nagyobb bűne, hogy időnként megszakad.
Ezt mondtam is a kiscsajnak anno, hogy az nem OK, ha a legizgibb résznél megszakad a kapcsolat! Erre azt mondta, hogy ha ez van, be kell jelenteni, oldják meg! Ez nem az ő dolga, ő értékesítő...//

Na, szóval, idén azt mondja a kis csaj, hogy ha sem ez, sem az nem kell, akkor váltsak gyorsabb netre (5M/0,512), ugyanannyiért, amennyit most fizetek.
Mondom, nem fog gyorsabban menni, öreg a hálózat, most is 4M-em van, oszt jó, ha eléri a 3,9-et.
Hát érti, igen, tudja mi a szitu, de akkor is olcsóbb, ugye. Mert ha nincs aktív hűség, akkor a 4M-et is drágáért adják, úgy ám!
Na, akkor miért ne?

Így lett gyorsabb netem, ami ugyanannyival megy, és ugyanannyit fizetek érte, de boldog vagyok, mert jó üzletet kötöttem, hiszen most 5M-et fizetek annyiért, mint amennyi a 4M volt :rolleyes:

De a valóság az, hogy eltartott vagy egy hétig, míg aktiválják. Már tegnap kaptam emalit, és ma hívott a mobilon is egy géphang, hogy aktiválták a gyors netet, és köszönik a bizalmat, satöbbi.
És most megnéztem, és 4,35-el megy a letöltés!!! :blink:
És 0,41-el a feltöltés, ráadásul nem akad ki az ookla tesztje itt (előtte kiakadt hibával) :rolleyes:

Szóval akkor gagyi a hálózat, azért nem megy nominális sebességgel??? :smoker:
Ha ez tud menni 4,35-el, akkor a 4M miért nem ment teljes sebességgel???

Szerkesztette: hkpk 2011. 11. 29. 17:20 -kor


#2 Felhasználó inaktív   solyomferi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 714
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 11. 30. 09:39

Üdv. Hol lehet megnézni az Invitel FTTH csomagokat?
Az invitel oldalán nincs is ilyen, csak kábeles.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó