HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Bemutatkozott a Lenovo Thinkpad X130e - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Bemutatkozott a Lenovo Thinkpad X130e Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 06. 16:39

Megtalálta strapabíró és olcsó ThinkPadjei számára a célközönséget a Lenovo, a sorozat legújabb, X130e nevű darabját elsősorban oktatási intézményeknek ajánlja.
https://www.hwsw.hu/hirek/47819/lenovo-thinkpad-x130e-notebook.html

#2 Felhasználó inaktív   Alwares 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 165
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 16:39

Szörny. Imádom a Thinkpad-eket, de ezzel a szériával valami nem stimmel. Nagyon nem tetszik...

#3 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 06. 19:51

mondjuk ahogy hallom a wines thinkpadek kapcsán az istenke mentse meg az adminokat az automatikus frissítésektől.

#4 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 12. 07. 07:21

Hú, ez a formaterv. Inkább ne nyúltak volna hozzá. Amúgy meg az az érzésem, hogy a Thinkpad mögött álló, életérzéssé vált legendás minőséget akarja vitorlába pakolni a Lenovo, minden lehetséges módon, a legközönségesebb vacakot is eladva evvel a márkanévvel. Csak nem értem, mi szükség erre, a Thinkpad név módszeres leépítésére. Van egy jól futó Ideapad nevű termékvonaluk, ami lefed alsótól középig mindent. A Thinkpad meg maradjon az üzleti zászlóshajó, annak megfelelő minőségével és szolgáltatáskínálatával, ne ilyen himihumi diákoknak való marhaságot ráhúzva a marketingre. Olyan ez, mintha a Dell elkezdene Student XPS-t gyártani, vagy a HP a ProBook sorozatból kihozná a ProBook* (*not as pro) verziót.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#5 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 08:27

átment a cégen pár thinkpad, semmivel sem jobbak, mint bármely más bc classos noti. egyetlen előnye van, a 3 gombos trackpoint opció, ami már megjelent a dellnél is. most egy 4300-at próbálok felhajtani, volt a kezemben, az én igényeimnek ergonómiában, megjelenésben, összerakottságban, anyaghasználatban, használati értékben fényévekkel előzi meg még az x300-as sorozatot is. pedig sokáig az volt az etalon, és úgy voltam vele, ahogy emberire esik az ára, veszek egyet használtan, legalább fél év gyári garral. ami egyébként elég ostoba dolog részemről, mert az x61-hez már betáraztam tartalékalkatrészből.
alássan jelentem a probookból is volt fullműanyag 4xxx sorozat a legelején, ami már elég light verzió. ráadásnak a szerelhetősége legendásan szar volt. és ha hozzátesszük, h az elitebook felel meg a valódi bc classnak, ami ekvivalens lenne a thinkpadok legendásnak nevezett sorozatával, akkor miről beszélünk? arról, h a lenovo szeretne egy túltelített piacon maradni. szóval lehet jöhet a szokásos siratókórus, h így kiárusítják a márkanevet meg úgy, de szerintem addig, amíg azokat a túlárazott üzleti felhasználásnak szánt horror árú fekete koporsókat is lehet kapni (megjegyzem a felhasználók szerint egyre idegesítőbb, sokszor filléres hibákkal), addig csak picsás nyávogás az egész.
aki fétisiszta, az megveheti továbbra is, csak nyúljon a zsebébe, aki meg akar, kap egy lightos verziót belőle.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#6 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 08:56

spec pont az x300 van elég rendesen elszakadva a szokásos termékvonaltól. nyilvánvalóan parancsra készült az első air ellen, akármilyen áron (dokkoló, ultarabay, akksi, csatik, nem-túl-erősség). szóval ha az volt az etalon, akkor nem a klasszikus tp értékekre hajtasz. inkább a 14" s vagy 12" s a thinkpadság etalonja. ha a súly nem téma, akkor t60 ips.

#7 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 10:02

@fietspump:
könnyű 13,3" colos notebook, amire hajtok, trackpointtal, ahol a scrollozás megy középső gombbal. 13" meg tp ben fehér holló. vagy valami gagyisított, 14" súlyban lévő verziója van (sl sorozat), vagy a horror. esetleg edge, finom ropogós műanyagban, ujjlenyomat és karcgyűjtő zongoralakkal. és most a dellnél megjelent ugyanez az elrendezés belecsomagolva egy teljesen korrekt külsőbe-belsőbe de a friss, ropogós bc itt is horror áron van.
én egyáltalán nem hajtok a klasszikus tp értékekre. ez számomra a fekete, komor szögletességet jelenti (nem zavar), az tpfancontrol nélkül ostobán viselkedő hűtést (vele sem egy nagy eset) a sokszor szörnyű használatú műanyagot (bal oldala eltört az x61-nek kártyahely felett), meg ezt az undorító tapintású és állagú külső skint (nem zavar, de nem is rajongok érte), amin ugyanúgy foltot meg nyomot hagy minden, csak még le sem lehet törölni, meg mivel egy sötét lyuk a noti, legalább távolról nem látszik, csak közelről.
minden más, amit felsoroltál, ugyanúgy megvan bc katos notiknál a hp-ben vagy dellben is.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#8 Felhasználó inaktív   Ge.k.ko 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 11:29

@avman: Nekem ilyen "wild range" képem nincs a ThinkPad-ekről, mivel 22 éves pályafutásom során még csak a 4-iket használom. A cégünkben még az x60-61-es sorozatnál tartunk, nagyobb részt IBM logoval, és egyenlőre az akkumulátorok gyengülésén túl semmilyen műszaki indok nem inspirál cserére - az akkut pedig új vásárlásával megoldjuk. Határozott véleményem szerint nagyon jó befektetés egy ilyen koporsó.



#9 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 11:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Ge.k.ko - Dátum: 2011. 12. 07. 11:29

@avman: Nekem ilyen "wild range" képem nincs a ThinkPad-ekről, mivel 22 éves pályafutásom során még csak a 4-iket használom. A cégünkben még az x60-61-es sorozatnál tartunk, nagyobb részt IBM logoval, és egyenlőre az akkumulátorok gyengülésén túl semmilyen műszaki indok nem inspirál cserére - az akkut pedig új vásárlásával megoldjuk. Határozott véleményem szerint nagyon jó befektetés egy ilyen koporsó.

Nekem most éppen T400 van, 3 éves akksi van benne, fullra töltve energiatakarékos módban 3:30-ról indul, ha oda van tekerve minden akkor is bír másfél órát... Annyira nem tűnt fel, hogy szar lenne...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 12:20

@avman: oké, félreértettem amit írtál az etalonról.

a tpfancontol pár típus + bios kombónál kell, nem általánosságban. abban egyetértünk hogy bénaság, de nem általános thinkpad jelenség. olyat kell venni aminek eleve nincs hangja.

azért gumihatású a burkolat, hogy ne csússzon ki a fél millás munkaeszköz a kezedből. hogy cserébe foltos lesz, az csak neked nem másodlagos. tarts meg fentről egy xyz fémburkolatost.

meg tudom érteni a 13"-at, bár szerintem kipróbálnál egy 12" ips-t (affs-t) és szarnál a 13" fakó hulladékra, akármelyik gyártó.

az anyagminőség kapcsán nem feltétlenül értünk egyet, mert egyrészt a dell palmrestje tényleg ronda lesz az ujjaktól, másrészt az eddigieknek eléggé tejfölösdoboz-érzetük volt. de szerintem nem lesz értelme a kettőt hasonlítani, mert egész más kategória.

az x300-nak sokkal életképesebb alternatívája a t400s vagy az x200s. hogy ergonómiában a dell hol van ezektől (palmrest letörés, billzet blokkok, rendes pecek, rendes panel lehetősége), azt mindenkinek magának kell eldönteni.

amúgy én még nem próbáltam hp / dell pecket, de nagyon fújnak rá.

#11 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 13:36

@fietspump:
még sosem esett ki laptop a kezemből. ezek a kezelt alumíniumok sem csúszósak (van probookom is, 13-as, ha lenne rajta trackpoint ideális lenne). ráadásnak ugye 1.6 kg-ról beszélünk, egy pattanás kinyomásához nagyobb erő kell, mint ezek megtartásához.
amit kifelejtettem az x61-ről, h bizony kikoptatja a képernyőt. ennek is ott van a pöcöknyom, a donoron meg a bill nyom is.
egyébként olyan már volt, h nem zártam le rendesen a táskát, és ahogy lendületből vettem ki az anyósülésről, az egész a parkolóban kötött m-es repüléssel. jól bírta, kivétel talán a gumiréteg.
2 db a/4 oldal egymás mellett is csak csiszre fér el 13.3-on. vékonyabb kijelzőn már hangyafasz, hiába a nagy felbontás. akkor inkább már a régi 4:3, méretben kicsit nagyobb, hasznos képfelületben meg sokkal jobb. 14"-os 2,2 kg-os noti meg nekem nem elég könnyű.
azt tegyük hozzá, h zsírúj thinkpad az r sorozatból van itt, az összes többi meg használtan vagy kereskedőtől, vagy még gyári garral. ismeretlen előélettel.
ha lenne értelmes választás 13-on, akkor használt thinkpad lenne (vagy esetleg feleannyiért 2 db edge), mert ezeket leteszi az ember, oszt megy. enni, inni nem kér.
csak azért, ha az ember leveszi a thinkpad logós szemüveget, rájön, h nem hibátlan gépek ezek sem. sem ergonómiában, sem anyaghasználatban, sem meghibásodásban.
de elég körbenézni használt oldalon, idősebb gépek legtöbbje ez, utána jön fej-fej mellett a dell meg a hp, mind vállalati szférából kikerülve. és slussz. azért ez elárul valamit a konzumer piacról.
de kkv-ként egyszerűen nem éri meg belefeccölnöm egy félmillás laptopba, amit ugyanúgy ellophatnak, ami ha leesik az asztalról, kiröpül az autóból és szerencsétlenül esik, ugyanúgy kifinghat. még ha a meghibásodás része elenyészőbb, tengersok garral.
egyébként itt egy lapos ment eddig tönkre, egy konzumer lg. a másik konzumer hp bírja. az lg is csak azért mert az idióta gazdája nyitva hagyta az ablakot és rávert az eső. egyszer meg leütötte egy valami szarral a képernyőt, oszt azt kellett cserélni. kapott egy 15-ös régivágású thinkpadot a baromja, és kész. van hp meg thinkpad. meg, ha látok 11k környékén vállalható dell 4300-ast, akkor lehet az, és akkor az x61-ek mennek a fenébe.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#12 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 13:39

110k
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#13 Felhasználó inaktív   fietspump 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 07. 14:26

egyetértünk, én is inkább 2 használtat veszek egy új áráért. a redundancia jobb, mint a garancia.

azért ha teheted nézz meg egy 12" affs panelt (hp v. lenovo tablet), sok mindenről hajlandó az ember lemondani, ha estére nem folyik ki a szeme a tn képernyő előtt. nem dolgoznék semmi máson, amióta megvan. ha 700mhz lenne a gép amihez ezt adják, akkor azzal nyomnám.

nem véletlenül kötnek ki az emberek a t43 - t60 - x200s tengelyen. a lenovo is ezért pattintott ips opciót az x220-ba, mert tömegesen barkácsolták át az emberek a gépeket.

#14 Felhasználó inaktív   azbest 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 08. 00:05

"az első generációk azonban kevés sikerre leltek a piacon"

Gyakorlatilag nem lehetett kapni az országban egyiket sem. Mire megjelent pár példány, addigra kifutott az leső és a másodikat kezdték árulni... de arra is vadászni kellett annak aki akart belőle

#15 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 08. 01:13

Ez az x100-as sorozat egyre csúnyább...

#16 Felhasználó inaktív   Mura 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 39
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 08. 11:05

Sajnos egyre gagyibb gépeket akarnak üzleti szériaként eladni. ProBook, Vostro - ne vicceljünk. HP-ból vásároltam be anno, az elsőként megvett NC4200 a mai napig is napi használatban megy az irodában, azóta NC2400, NC6400, TC4400, 6910p, 2710p - mindegyik még mindig rendesen teszi a dolgát. Olcsó hús és a híg leve...

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 12. 08. 17:43

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 12. 06. 19:51

mondjuk ahogy hallom a wines thinkpadek kapcsán az istenke mentse meg az adminokat az automatikus frissítésektől.


Mit hallottal? Mi a baj vele?
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 08. 19:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2011. 12. 08. 17:43

Mit hallottal? Mi a baj vele?


Erre mondjuk én is kíváncsi lennék. Nálunk nagy része WSUS-től kapja az MS cuccot, 1-2 külsőstől eltekintve, a System Update meg GPO-val van felcsatolva/ütemezve az Update Retriever repohoz, és olyan sok baj nincs ezekkel szvsz...
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#19 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 12. 18. 07:45

Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2011. 12. 07. 10:02

undorító tapintású és állagú külső skint (nem zavar, de nem is rajongok érte), amin ugyanúgy foltot meg nyomot hagy minden, csak még le sem lehet törölni,

WD40-nel prímán lehet pucolni, karcmentesíteni kisebb karcoktól. Bár nekem sose szokott lenyomatos lenni, inkább karcolódik.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2011. 12. 18. 07:49

Üzenet megtekintéseIdézet: fietspump - Dátum: 2011. 12. 07. 12:20

bár szerintem kipróbálnál egy 12" ips-t (affs-t) és szarnál a 13" fakó hulladékra, akármelyik gyártó.

Egy 21 colos HP LP2065 meg egy Eizo T965 előtt szoktam ücsörögni és lesz.rom a TP fakó kijelzőjét. Az arra van, hogy elvigyem a gépet magammal. A szemem hozzááll másodpercek alatt, aztán örülök neki, hogy nem esik ki a szemem, ha sötét hátér előtt kell gépészkedjek rajta, aztán működik, nem kell félteni, mert bagóért van másik bele, egy mindentől messze álló színvilágú, hideg LED-es fospunepától még mindig sokkal jobb színhűséget produkál.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó