HWSW Informatikai Kerekasztal: Házépítés és rejtelmei II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Házépítés és rejtelmei II.

#1 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 31. 22:24

A Házépítés és rejtelmei I. folytatása.

Szerkesztette: WiZARD 2004. 06. 27. 06:40 -kor

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#2 Felhasználó inaktív   t.imi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 01. 00:36

sziasztok!csak 1 gyors igen-nemet :) véletlenűl forditva vágtam ki a táp helyét :mad: így most fejjel lefelé van szegény.2 ventis,maradhat így,vagy barkácsoljak rajta 180fokot?köszi
Csak szőrmentén :) Nekem van mobilszámom és NEKED?

#3 Felhasználó inaktív   Phantom Lord 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 01. 00:47

idézet:
Ezt írta WiZARD:
A [url="http://"https://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=6&t=000620&p="]Házépítés és rejtelmei I.[/url] folytatása.[/quote]

Maradhat, csak hát ugy elveszik a 2. venti lényege

#4 Felhasználó inaktív   t.imi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 01. 01:52

köszi!annyira nem fontos,mivel a cpu fölé beraktam 2 ventit és ezért került felülre a táp.-4 fok :cool: .
csak az üzembiztonság miatt kérdeztem,hogy nem árt-e a tápnak.eddig 1520/1590 forgott most meg 1410-et.egy "kicsit" láma vagyok ezekhez :(
Csak szőrmentén :) Nekem van mobilszámom és NEKED?

#5 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 12:16

nem volt kedvem vegigolvasni az I. resz 20 oldalat, ugyhogy nem tudom, mi minden merult fol, de en is hazepitesre adtam a fejem.
ugy kepzelem, hogy vmien fembol keszitenek egy vazat, es az elolapot/hatlapot pedig lyukacsos lemezzel boritanam, ahogy az Apple G5-os haznal csinaltak. tokeletes szellozest biztosit.
nekem fontos lenne hogy az oldala egyszeruen lenyithato legyen, ugyhogy az oldallap aljara ket csuklot raknek, mert ezek az olcso hazak rettento gagyik a hatulgombolos csavaraikkal.

#6 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 13:08

idézet:
Ezt írta sen:
nem volt kedvem vegigolvasni az I. resz 20 oldalat, ugyhogy nem tudom, mi minden merult fol, de en is hazepitesre adtam a fejem.
ugy kepzelem, hogy vmien fembol keszitenek egy vazat, es az elolapot/hatlapot pedig lyukacsos lemezzel boritanam, ahogy az Apple G5-os haznal csinaltak. tokeletes szellozest biztosit.
nekem fontos lenne hogy az oldala egyszeruen lenyithato legyen, ugyhogy az oldallap aljara ket csuklot raknek, mert ezek az olcso hazak rettento gagyik a hatulgombolos csavaraikkal.
[/quote]
Nekem sem volt meg kedvem vegigolvasni a topicot, de lenne par aprocska megjegyzesem.

Ha zsanerral rakod fel az oldalajtajat, akkor mindig utban lesz szereleskor.

Ha alulra rakod a zsenerokat, akkor raadasul le is nyilhat a lemez sulyanal fogva, tehat valahogy rogziteni kell, erre meg mindig a csavar a legjobb megoldas, mert a retesz kinyilhat, ha megmozditod a hazat...

Masik: ha lefele nyilik az ajto, es teszemazt alaplapot kell a helyere rakni, addig rajta terdelsz az oldalan???

Ha felfele nyilik, akkor vagy lefejeled, vagy radcsukodik szereleskor :D

Szoval arra akartam kilyukadni, hogy jobbaa jarnal egy eltavolithato oldallal, mert azzal kevesebb gond van.

#7 Felhasználó inaktív   bigsee 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.844
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 13:27

Akkor már zsanérozhatja hátrafelé nyílónak is. Nincs útban, oldalra döntött gépnél nem zavaró, stb...
GA-990FXA-UD3*FX4100*HD6950 2 GiB*Vengeance DDD3-1866 8GiB kit*X-FI ExtremeMusic*L22W-6SA*HyperX 120*5000AAKS*10EACS*GSA-H62N*DeathAdder3,5*ip4200*A800 X-Touch*X-530*VA8000BWS*BQ DP Pro10 550 W

#8 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 17:33

idézet:
Ezt írta sen:

az elolapot/hatlapot pedig lyukacsos lemezzel boritanam,
...
tokeletes szellozest biztosit.
[/quote]
Csak hiszed.
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#9 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 13. 19:30

idézet:
Ezt írta kisbetu:

Csak hiszed.
[/quote]

koszonom. igazan epito jellegu a hozzaszolasod.

#10 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 17:47

idézet:
Ezt írta sen:


koszonom. igazan epito jellegu a hozzaszolasod.
[/quote]

Pedig igaza volt. :D

A "lyukacsos lemez"-ről tudni kell:
1. Nem biztosít tökéletes szellőzést.
2. A venti zaját megtöbbszörözi.
3. A levegőáramlást visszafogja.
Ergo nem ajánlott.

Ha mindenáron borítást akarsz a ventik elé (mert gondolomk azért házventiket akarsz...), a fémháló jóval praktikusabb, és még porszűrőnek is jó. A maradék területet meg felesleges lyukacsos lemezből csinálni, csak plusz turbulenciát okoz és benyeleti a géppel a port. Ajánlott megtervezni a levegő útját, és aszerint kialakítani a ventihelyeket. Persze csak szvsz.

[ 2003. szeptember 14.: Etele [aki néha Draco] szerkesztette a hozzászólást ]

#11 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 19:27

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:

Pedig igaza volt. :D
Ajánlott megtervezni a levegő útját, és aszerint kialakítani a ventihelyeket. Persze csak szvsz.
[/quote]
Szóval nekem nem volt kedvem ezeket leírni...
Bár mintha úgy tanultuk volna nagy elődeinktől, hogy ismétlés a tudásnak az ő anyja.
De nem vagyok tanár (sem), hogy folyton ismételgessek. Ott a könyv (jelen esetben a fórum), tessék olvasni. Ezzel persze ismét veszítek népszerűségemből, de annak már úgyis mindegy.
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#12 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 19:39

tenyleg halas vagyok, de megint mashol (a ti allitasaitok alapjan nem jo-)- szakemberek altal hangoztatott interjuban azt hallottam, hogy ez a megoldas nagyon jo - mar ami a G5-osoket illeti.
tehat nem ertek hozza, mas a szakteruletem. te viszont sokkal inkabb egy onelegult okito benyomasat kelted, ha pusztan azt irod, hogy "Csak hiszed."

#13 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 19:46

idézet:
Ezt írta sen:
tenyleg halas vagyok, de megint mashol (a ti allitasaitok alapjan nem jo-)- szakemberek altal hangoztatott interjuban azt hallottam, hogy ez a megoldas nagyon jo - mar ami a G5-osoket illeti.
tehat nem ertek hozza, mas a szakteruletem. te viszont sokkal inkabb egy onelegult okito benyomasat kelted, ha pusztan azt irod, hogy "Csak hiszed."
[/quote]

Nézd: úgy csinálod ahogy akarod, a te dolgod.
Mi itt csak a saját tapasztalataink alapján próbálunk önzetlenül segíteni, ennyi. Nem vagyunk a szó szoros értelmében G5 "szakemberek" (akik biztosan nagyon sokat foglalkoztak azzal, hogy házat építsenek, moddoljanak :) , és persze semmi de semmi érdekük nem fűződik ahhoz hogy méltassák a konstrukciójukat...).
A tuti az ha saját magad kísérletezed ki. Akár még a saját károdon okulva is. :)

Egyébként kisbetu is segíteni akart, az már más kérdés, hogy úgy gondolta, érteni fogod mire utal és nem pedig kikéred magadnak az "okítást" (?)... :(

#14 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 19:47

idézet:
Ezt írta sen:

tehat nem ertek hozza, mas a szakteruletem. te viszont sokkal inkabb egy onelegult okito benyomasat kelted, ha pusztan azt irod, hogy "Csak hiszed."
[/quote]
- nekem is más a szakterületem
- két éve áttértem AMD-re azóta 'érdekel' a hűtés. Én úgy tanulok, hogy olvasok. Erre igyekszem mást is rábeszélni. Ha mi, dilettánsok egymásnak terjesztjük a marhaságokat, abból jó nem származik.
- remélem, hogy 'onelegult okito' hozzászólásomra kellőképpen felfigyeltél. Ez volt a célom vele. Ha leírok fél oldal magyarázatot, annak felét el se olvasod, a lényeg esetleg elveszik.

Ezekkel biztosan vitatkozni fogsz. Ez természetes, nem vagyunk egyformák.
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#15 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 19:49

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:

[/quote]
Irgum és burgum. Amíg fogalmaztam, megelőztél...
ps. Már megint OFF lettem. Várhatom a kimodulálásomat.

[ 2003. szeptember 14.: kisbetu szerkesztette a hozzászólást ]
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#16 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 20:36

idézet:
Ezt írta kisbetu:

Irgum és burgum. Amíg fogalmaztam, megelőztél...
ps. Már megint OFF lettem. Várhatom a kimodulálásomat.

[/quote]

:D :D :D

#17 Felhasználó inaktív   ion 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.944
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 14. 21:54

ok

#18 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 07:09

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:


Pedig igaza volt. :D

A "lyukacsos lemez"-ről tudni kell:
1. Nem biztosít tökéletes szellőzést.
2. A venti zaját megtöbbszörözi.
3. A levegőáramlást visszafogja.
Ergo nem ajánlott.

Ha mindenáron borítást akarsz a ventik elé (mert gondolomk azért házventiket akarsz...), a fémháló jóval praktikusabb, és még porszűrőnek is jó. A maradék területet meg felesleges lyukacsos lemezből csinálni, csak plusz turbulenciát okoz és benyeleti a géppel a port. Ajánlott megtervezni a levegő útját, és aszerint kialakítani a ventihelyeket. Persze csak szvsz.

[ 2003. szeptember 14.: Etele [aki néha Draco] szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Kérdés: a fémhálónál gondolom valamilyen (bronz?) szitaszövetre gondoltál, ami rendszerint igen kis lyukméretű. Nem gátolja ez a levegőáramlást - pláne ha porosodni kezd?!

Nálam a venti előtti takarásnál a következők a prioritások:

1. Ne generáljon felesleges zajt a rajta átsüvítő levegő
2. Ne gátolja túlságosan a levegő áramlását
3. Ne darálja be az ujjam a venti véletlenül, ha ott matatok... (örexem, hajnaltájt már lanyhul a figyelmem ... ;))
4. Valahogy nézzen ki
5. Szűrje a port

Ezek elapján én mondjuk egy lazább szövésű - mondjuk 2mm*2mm lyukméretű acélhálóra szavaznék!

[ 2003. szeptember 16.: Atomcsirke szerkesztette a hozzászólást ]
"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#19 Felhasználó inaktív   Atomcsirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.060
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 07:29

Más:

Van egy régi Eurocase nagytornyom, még a P2/P3 korszakból, amikor még nem igazán zsúfolták tele a kasznikat plusz ventilátorhelyekkel. A szokásos első 8 cm helyen kívül csak egy 5 cm-e (!!!) ventinek van helye, hátul, kb. a processzorfoglalat magasságában.

Mivel nem akarok most 25-30 ruppót kiadni egy közepes / jó minőségű "budget"-kategóriás házra, úgy döntöttem, ebbe pakolom a következő gépem.

A zajt nehezen viselem, vízzel most nem akarok bíbelődni, amúgy is jön a tél! :D A házban egy Barton 2500+ ketyegne, egy Tt Silent Boost-al, videokártyának egy R9600 Pro-t néztem ki (bejátszott a .13 mikron kisebb hőtermelése a választásba) Zalman heat-pipe-os hűtéssel. A NB szintén egy Zalman bordát kapna. A tápnak az AOpen egyik "csendes" (-nek hirdetett) tápját választanám, amit 1etlen, 12 cm venti hűt, a processzor felöli oldalra pakolva.

Mivel - szerintem - más választásom nincs, a levehető oldallapra szándéxok pakolni 1-2 db 12 cm-es ventit (12 cm Vantec Stealth) - melyeknek célszerű lenne befele fújniuk a hideg levegőt.

Kérdéseim:

1. Szerintetek elég lenne 1 darab, vagy szükség van mind2 ventire ekkora hőtermelés mellett?

2. Hova - milyen alkatrészek fölé - lenne célszerű pozícionálni a ventilátor(oka)t?

3. Célszerű lenne-e beépíteni (sajna csak a táp fölött van hely, ill. a ház tetejénél) egy további 12 cm-es a házba is, ami kifele fújna?


THX!

[ 2003. szeptember 16.: Atomcsirke szerkesztette a hozzászólást ]
"A nyúl egy igazi jellem. Ott ül a fűben, de akkor sem szívja!"

#20 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 10:11

idézet:
Ezt írta Atomcsirke:


...

Ezek elapján én mondjuk egy lazább szövésű - mondjuk 2mm*2mm lyukméretű acélhálóra szavaznék!
[/quote]

A lényeg a fémháló, és hogy ne kilyuggatott fémlemez legyen, amilyet sen akart. :) :)

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó