HWSW Informatikai Kerekasztal: Házépítés és rejtelmei II. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (72 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Házépítés és rejtelmei II.

#21 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 10:16

idézet:
Ezt írta Atomcsirke:
Más:
...

1. Szerintetek elég lenne 1 darab, vagy szükség van mind2 ventire ekkora hőtermelés mellett?

2. Hova - milyen alkatrészek fölé - lenne célszerű pozícionálni a ventilátor(oka)t?

3. Célszerű lenne-e beépíteni (sajna csak a táp fölött van hely, ill. a ház tetejénél) egy további 12 cm-es a házba is, ami kifele fújna?


THX!
[/quote]

A véleményem:

1. A két venti azért jobb, mert ha csontra halkítod őket (=kisebb fordulatszám) akkor is nyomat elég hideget a kettő.

2. Az egyi ka videokártyára fújjon, a másik a processzorfoglalat fölé, hogy a CPU cooler kapjon friss ájert mindig. :)

3. Én beraknék a ház tetejébe még egy 12-es ventit ami kiszippantaná a meleget. A táp fölé szvsz kevésbé praktikus. :)

#22 Felhasználó inaktív   mk3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 11:30

Azert gondolkodjatok kicsit. Egy femhalo onmagaban nem eleg merev, tehat valamihez rogziteni kell, ill. ra kell fesziteni valamire, pl: perforalt/lyukacsos lemezre, hisz' jol nez ki es levego is atjut rajta.
Ennyi erovel akar szunyoghaloval is befedhetned az alkatreszeket.

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:
A lényeg a fémháló, és hogy ne kilyuggatott fémlemez legyen, amilyet sen akart. :) :)[/quote]

Etele [aki néha Draco]: meg vagy szolitva. Teljes mertekben felfoghatatlan a szamomra, hogy mi bajod a kilyuggatott femlemezzel, amilyet sen akart. 2mm, sot akar 1mm atmeroju lyukak egy femlemezen is lehetnek. Szoval nem tudom, hogy mennyivel jobb egy laza szovesu halo.

-

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:
Nem vagyunk a szó szoros értelmében G5 "szakemberek" (akik biztosan nagyon sokat foglalkoztak azzal, hogy házat építsenek, moddoljanak , és persze semmi de semmi érdekük nem fűződik ahhoz hogy méltassák a konstrukciójukat...).
[/quote]

Ja es most igy visszaolvasva, tegye fel a kezet, aki komolyan gondolja, hogy az apple szakemberei csak azert raktak ilyan lemezt a G5 hazra, hogy el tudjak adni a cuccost es mert jol nez ki es ismet "foldontuli dizajnt" sikerult alkotniuk. Te komolyan kepes vagy leirni, hogy azert meltatjak a konstrukciojukat, mert ugyan ostobasag volt lyukacsos lemezt rarakni, hisz turbulenciat okoz, es megtobbszorozi a venti zajat, de igy a hulye nujorkiak raharapnak az ipari dizajnra? Mert ez ezt jelenti.

idézet:
Ezt írta kisbetu:
- két éve áttértem AMD-re azóta 'érdekel' a hűtés.
[/quote]
Ertem. Az Intel prockok ket evvel ezelott meg biztos nem melegedtek.

[ 2003. szeptember 16.: mk3 szerkesztette a hozzászólást ]

#23 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 13:52

idézet:
Ezt írta mk3:
Azert gondolkodjatok kicsit. Egy femhalo onmagaban nem eleg merev, tehat valamihez rogziteni kell, ill. ra kell fesziteni valamire, pl: perforalt/lyukacsos lemezre, hisz' jol nez ki es levego is atjut rajta.
Ennyi erovel akar szunyoghaloval is befedhetned az alkatreszeket.
...
[/quote]

Te meg mielőtt gondolkodásra szólítasz fel minket, olvass is egy kicsit, ne csak nézz... :)
A ventik elé rakjon fémhálót, ezt írtuk mi. És ha kicsit gondolkodsz rájössz, hogy bizony-bizony ez nem azt jelenti hogy mondjuk egy oldallapnyi fémhálót kell elképzelni, hanem pont akkorát mint az adott ventilátor átmérője, ez pedig azért nem vet fel merevítési problémákat... hiszen csak egy lyukat takarsz be vele...

idézet:
Ezt írta mk3:

Etele [aki néha Draco]: meg vagy szolitva. Teljes mertekben felfoghatatlan a szamomra, hogy mi bajod a kilyuggatott femlemezzel, amilyet sen akart. 2mm, sot akar 1mm atmeroju lyukak egy femlemezen is lehetnek. Szoval nem tudom, hogy mennyivel jobb egy laza szovesu halo.
[/quote]

Mivel már mindkettőt próbáltam, elárulom: remek porszűrő. És hangban sem "tuningolja fel" a ventiket. Míg a kilyuggatott fémlemez (és ismét tapasztalatból beszélek) rendesen növeli a zajt ugyanakkora fordulatszámnál. Sajnos.
És azért azt megnézném hogy mikor csinálsz egy 1mm-es lyukakkal NAGYON sűrűn teleszórt fémlemezt, ami szinte már fémháló... :)

idézet:
Ezt írta mk3:


Ja es most igy visszaolvasva, tegye fel a kezet, aki komolyan gondolja, hogy az apple szakemberei csak azert raktak ilyan lemezt a G5 hazra, hogy el tudjak adni a cuccost es mert jol nez ki es ismet "foldontuli dizajnt" sikerult alkotniuk. Te komolyan kepes vagy leirni, hogy azert meltatjak a konstrukciojukat, mert ugyan ostobasag volt lyukacsos lemezt rarakni, hisz turbulenciat okoz, es megtobbszorozi a venti zajat, de igy a hulye nujorkiak raharapnak az ipari dizajnra? Mert ez ezt jelenti.

[/quote]

Ezt már szeretem!!! :) Egy kis gúny, remek! Kár hogy csak a saját tájékozatlanságodat takargatod vele... :( :(
Mert ha belegondolsz számtalan olyan házibarkács megoldás van ami esetleg jobb mint az ipari méretekben alkalmazott, ez is csak egy példa erre (mármint a lyuggatott fémlemez és a fémháló esete). És pontosan azért írtam sen-nek hogy ha nem hisz nekünk nyugodtan próbálja ki mindkettőt, ne adj' Isten akár még több féle megoldást is, mert pontosan ez a lényege a házépítésnek, amiről a topik is szól(na).


Most őszintén, te életedben már barkácsoltál valamit a házadon vagy csak flame-elni és mindenkit leugatni jöttél ide a Tuning rovatba? Mert ha igen kár volt... :(

[ 2003. szeptember 16.: Etele [aki néha Draco] szerkesztette a hozzászólást ]

#24 Felhasználó inaktív   mk3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 14:45

Akkor mutasd meg, hol irta sen, hogy csak a ventik ele akar ilyen lyukacsos lemezt. Ahogy en kivettem a hozzaszolasabol, G5 mintara ohajt hatlapot (es gondolom elolapot is). Elhiszem, hogy neked nem sikerult ilyen lapbol egy normalis hazat csinalnod, de attol meg mas is megprobalhatja.
Egyebirant nem irtam egy szoval sem, hogy hazilag furjal ki ilyen lemezt, barkacsmester. Csupa olyat irsz, ami szamomra legbolkapottnak tunik. Aruld el, szemleltesd, mitol tobszorozne meg a ventik zajat az ilyen lemez, hogy foghatna vissza a levegoaramlast??? A porszurest illetoen: meg egy surubbszovesu halo sem fogja fol a port, ne viccelj mar. Egy majdnem zart hazban sokkal tobb lesz a por, mint olyanban, ami tulkepp nincs is befedve egyalaltalan. Ennyi erovel aktiv szent tartalmazo retegekkel is beborithatod az egesz hazat, az tenyleg kiszuri a port.

#25 Felhasználó inaktív   mk3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 14:57

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:
Ezt már szeretem!!! :) Egy kis gúny, remek! Kár hogy csak a saját tájékozatlanságodat takargatod vele... :( :(
Mert ha belegondolsz számtalan olyan házibarkács megoldás van ami esetleg jobb mint az ipari méretekben alkalmazott, ez is csak egy példa erre (mármint a lyuggatott fémlemez és a fémháló esete). És pontosan azért írtam sen-nek hogy ha nem hisz nekünk nyugodtan próbálja ki mindkettőt, ne adj' Isten akár még több féle megoldást is, mert pontosan ez a lényege a házépítésnek, amiről a topik is szól(na).
[/quote]

Ehhez meg annyi hozzafuznivalom lenne, hogy mindenki a maga tajekozatlansaganak a kovacsa. Az ipari szot az ipari design nyelvi fordulatban alkalmaztam, ezek szerint nem tunt fol. Lattal mar G5 hazat?
Ha visszaolvasod, amit irtal, akkor feltunhet, hogy egy szoval sem engedelyezted, hogy barki is kiprobalja mindkettot, neadjisten tobbfele megoldast, pedig ez a topic lenyege.
Ergo ha valaki lyukacsos lemezt akar elo- es hatlapnak, akkor ugy fogja csinalni, es annyi femhalot rak a ventik ele, amennyit akar. Csak ne mondd neki, hogy turbulencia keletkezik, mert az enyhen szolva vicces.

#26 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 15:00

idézet:
Ezt írta mk3:
Akkor mutasd meg, hol irta sen, hogy csak a ventik ele akar ilyen lyukacsos lemezt. Ahogy en kivettem a hozzaszolasabol, G5 mintara ohajt hatlapot (es gondolom elolapot is)...[/quote]

Nem is ő írta, mi javasoltuk neki (többen is) hogy ne csinálja teljesen lyukacsos lemezből. Indokokat feljebb, nem írnám le még egyszer. Ha olvasnál (megint) akkor tudnád.
idézet:
Ezt írta mk3:
...
Egyebirant nem irtam egy szoval sem, hogy hazilag furjal ki ilyen lemezt, barkacsmester. Csupa olyat irsz, ami szamomra legbolkapottnak tunik. Aruld el, szemleltesd, mitol tobszorozne meg a ventik zajat az ilyen lemez, hogy foghatna vissza a levegoaramlast??? A porszurest illetoen: meg egy surubbszovesu halo sem fogja fol a port, ne viccelj mar. Egy majdnem zart hazban sokkal tobb lesz a por, mint olyanban, ami tulkepp nincs is befedve egyalaltalan. Ennyi erovel aktiv szent tartalmazo retegekkel is beborithatod az egesz hazat, az tenyleg kiszuri a port.
[/quote]

Na erre a remek eszmefutatásodra nem is írok semmit, mindent elárul rólad. :)
Méghogy barkácsmester és légbőlkapott... LOL. :D ;)

Várj, mégiscsak van egy hozzáfűznivalóm... Ezt a mondatodat segíts már értelmezni:
"Egy majdnem zart hazban sokkal tobb lesz a por, mint olyanban, ami tulkepp nincs is befedve egyalaltalan."

#27 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 15:05

idézet:
Ezt írta mk3:

...
Ha visszaolvasod, amit irtal, akkor feltunhet, hogy egy szoval sem engedelyezted, hogy barki is kiprobalja mindkettot, neadjisten tobbfele megoldast, pedig ez a topic lenyege.
...
[/quote]

Istenkém, te hány éves vagy? Kettő? :) :)Komolyan jókedvre derítesz a marhaságaiddal. :)
Olvass. Bár látom nem tudsz, segítek:

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:

Nézd: úgy csinálod ahogy akarod, a te dolgod.
Mi itt csak a saját tapasztalataink alapján próbálunk önzetlenül segíteni, ennyi.
...
[/quote]

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:

...
A tuti az ha saját magad kísérletezed ki. Akár még a saját károdon okulva is. :)
....
[/quote]

Na részemről a vitát befejeztem, az offolásból elég volt. :)

De megmosolyogtattál, ezért kapsz egy KCS-t. LOL. :D ;)

RE: nem tudok adni, letiltottad a minősítésedet. Vajh miért??? :cool:

[ 2003. szeptember 16.: Etele [aki néha Draco] szerkesztette a hozzászólást ]

#28 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 16. 17:30

idézet:
Ezt írta mk3:

Az Intel prockok ket evvel ezelott meg biztos nem melegedtek.
[/quote]
Nem tudom, két éve hol voltál. Mert akkor az Intel procik tényleg kevésbé fűtöttek mint AMD gyártmányú vetélytársaik.
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#29 Felhasználó inaktív   mk3 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 11:06

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:
Várj, mégiscsak van egy hozzáfűznivalóm... Ezt a mondatodat segíts már értelmezni:
"Egy majdnem zart hazban sokkal tobb lesz a por, mint olyanban, ami tulkepp nincs is befedve egyalaltalan."
[/quote]

Mester, covekelj le ket hazat. Az egyik legyen egy zart haz, amin van jonehany apro nyilas (amiken bejut a por, de kifele mar nem nagyon akar menni), meg egy olyat, amin nincs is fedel. Par honap mulva meseld majd el, hogy melyikben van tobb por.
Maskulonben.
En is befejezem a meddo vitat. Ala' szolgaja! Tovabbi sikeres hazepitest mindenkinek.

#30 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 17:44

idézet:
Ezt írta mk3:

En is befejezem a meddo vitat. Ala' szolgaja! Tovabbi sikeres hazepitest mindenkinek.
[/quote]
Köszönjük a segítséget.
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#31 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 18:58

idézet:
Ezt írta kisbetu:

Köszönjük a segítséget.
[/quote]

;) :) ;)

#32 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.110
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 20:57

Hali!

Érdemes-e "air-duct" cuccot építeni a gépbe? Vagy ilyennel csak a bolondok foglalkoznak? ;) :D
Valahol mintha láttam volna valami hasonlót... Igaz, ott nem cső volt, hanem plexiből szerkesztett burkolatot az illető :confused:

#33 Felhasználó inaktív   Öregszem 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.002
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 17. 21:32

idézet:
Ezt írta NeoPampalini:

Érdemes-e "air-duct" cuccot építeni
[/quote]
Aki megcsinálta, annak biztos érdemes volt. Ha jól csinálják, akkor egyértelműen segíti a proci hűtését. Persze a ház szellőzését azért még meg kell oldani (SZVSZ).
Szép volt, jó volt,
Köszönöm. Ennyi!

#34 Felhasználó inaktív   csiak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 227
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 11:39

Tudtok nekem olyan oldalt mondani, ahol jól kinézô és praktikus házat tudok nézni AMD-hez? Nem utolsó szempont a csendesség is.
Thx
"Amikor az ivás veszélyeiről olvastam, azonnal leszoktam - az olvasásról."

#35 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 14:59

idézet:
Ezt írta csiak:
Tudtok nekem olyan oldalt mondani, ahol jól kinézô és praktikus házat tudok nézni AMD-hez? Nem utolsó szempont a csendesség is.
Thx
[/quote]

Oldal az van dögivel. :)


De az "Egyéb hardver" szekcióban hemzsegnek a házakkal és azok beszerzésével foglalkozó topikok, elsősorban azokat tudnám ajánlani olvasgatásra. :)

#36 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 17:06

idézet:
Ezt írta csiak:
Tudtok nekem olyan oldalt mondani, ahol jól kinézô és praktikus házat tudok nézni AMD-hez? Nem utolsó szempont a csendesség is.
Thx
[/quote]

[url="http://"http://www.chieftec.com"]link![/url] :cool:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#37 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 17:19

idézet:
Ezt írta jordan6:


[url="http://"http://www.chieftec.com"]link![/url] :cool:
[/quote]

De mivel ő (gondolom) vásárolni is akar:
[url="http://"http://www.e-connect.hu/"]inkább ez.[/url] :) :D

#38 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 18:25

idézet:
Ezt írta Etele [aki néha Draco]:


De mivel ő (gondolom) vásárolni is akar:
[url="http://"http://www.e-connect.hu/"]inkább ez.[/url] :) :D
[/quote]

jóvanna...
de az én linkemen több infó van a házakról! :D :cool:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#39 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 18:32

idézet:
Ezt írta jordan6:


jóvanna...
de az én linkemen több infó van a házakról! :D :cool:
[/quote]

Az én linkemről meg link van a te linkedre. :) :D

#40 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 09. 18. 18:49

Ja, egy kérdés (már egyszer, máshol kérdeztem de itt jobb helyen van...): a power led zöldje kezd irritálni (meg a vinyó ledet is bekékíteniém, mer' az jó ), vajh ki lehetne ezeket cserélni kékre???
Speckó led kell vagy bemegyek a bótba' aztán veszek kéket???

Találtam ilyet:
Coolink LED 3mm, kék - ez vajon jó nekem?
Ha nem akkor hol vegyek és milyet???

Téma megosztása:


  • (72 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó