HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Megjelent a Firefox 9, biztosított a folytatás is - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Megjelent a Firefox 9, biztosított a folytatás is Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2011. 12. 21. 11:50

Megújította novemberben lejárt megállapodását a Google és a Mozilla, így a következő három évben is biztosítottnak látszik a nyílt forrású böngésző fejlesztéséhez szükséges anyagi háttér.
https://www.hwsw.hu/hirek/47895/mozilla-firefox-9-bongeszo.html

#2 Felhasználó inaktív   Atko 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 11:50

Zsíír...


#3 Felhasználó inaktív   szucsati 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.946
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 12:09

FF 7.0-ra, vagy 8.0-ra ígérték a stabil x64-es verziót, de azóta is csak a nightly buildben van, még a beta csatornában sem érthető el. Szomorú.

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:01

Desktop 9-es verzióban semmi nagy újítás nincs a changelog szerint sem, és használat mellett sem venni észre semmi különbséget a 8-ashoz képest. Addonokkal nem volt baj, ami ment 8 alatt, az 9 alatt is. Talán az url bart lenyitó háromszöget megnövelték. A +30% JS teljesítményből sem érezni semmit hétköznapi használat közben, valószínűleg csak szintetikus tesztekben mérték ennyivel jobbnak.

@szucsati: egy böngésző hogyan profitálhatna abból, hogy 64 bites?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   Sylvanus 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 695
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:05

Hehe, csak meg kellett szellőztetni, hogy a Mozilla a Microsofttal tárgyal és a Google máris fizet :-)

Mellesleg örülök neki, hiszen sok éve használom a Firefoxot és nem áll szándékomban váltani.

#6 Felhasználó inaktív   figyuszhun 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 29
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:18

Én is sok éve használom, de sokszor nem vagyok maradéktalanul megelégedve vele. Ennek ellenére nem tervezem hogy váltok, de pl: Hotmailban nem tudok mellékletet csatolni, valahogy a firefox nem érzékeli hogy a melléklet gomb egy link, és úgy viselkedik mintha csak egy szöveg lenne. Persze lehet csak nálam. Előfordul hogy fél percekre megáll, nem reagál semmire. Aztán egyszer csak magához tér. Szóval nem, tökéletes böngésző, de örülök a megegyezésnek, aztán hátha a fejlesztés is jól alakul majd.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:37

Itt is leírom: ha hülyül a fox, létre kell hozni egy új profilt, attól az esetek túlnyomó többségében rendbe jön. Néha elgányolódik a profil és akkor művel fura dolgokat.

@figyuszhun: én sem tudok csatolni. Nálam érzi, hogy link, ki is választom a file-t, de feltöltés közben összefossa magát a Szilvörlány, a plugin container meg hibát észlel és leáll.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:43

@szucsati: Haggyadmár, én már tűkön ülök a 64bit total commander miatt is. :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#9 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 13:51

Egy érdekes tesztet próbáljatok ki, aki szeretné: IE 9.0, FF 8.0.1 és Chrome 16 teszt.

Transparens képet kikeres az ember az interneten, megnyitja a böngésző ablakban. Most drag-and-drop technikával húzzuk bele PhotoShop-ba:

IE: Új állományként nyitja transzparensen
FF: behúzza aktuális Layer-re, de feketévé varázsolja a transzparens részt.
CR: semmit nem csinál, mintha nem is dropolnék.

Egyáltalán nem általános felhasználás, de érdekes dolog. Olyan szinten bosszantó, hogy Chrome-ból nem megy a fogd és vidd, hogy ilyen jellegű felhasználásban azonnal elvérzik.

De érdekes dolgokat látunk, ha Winword-be húzzuk ugyanígy át. :)
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#10 Felhasználó inaktív   hkpk 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.536
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 14:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2011. 12. 21. 13:37

Itt is leírom: ha hülyül a fox, létre kell hozni egy új profilt, attól az esetek túlnyomó többségében rendbe jön. Néha elgányolódik a profil és akkor művel fura dolgokat.

EEgen, de nekem (kuncsaftoknak) szoktak kelleni azért a régiből a könyvjelzők, az előzmények, az elmentett jelszavak.... Ez utóbbiak pl. melyik fájlban is vannak?

#11 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 14:35

Amelyikbe elmentetted:

Kép
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#12 Felhasználó inaktív   Poetro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 88
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 14:44

@hkpk: signons.sqlite key3.db
---------
Poetro

#13 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 15:01

@hkpk: uhh. annak tükrében, amivel foglalkozol ez azért kemény kérdés...
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#14 Felhasználó inaktív   twollah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 494
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 15:06

Kijott a FF 9.0-as hordozhato verzio is.
Bovebben itt.
twollah / bRoKEn hOPe, sUppLeX
<a href='http://www.supplex.com' target='_blank'>http://www.supplex.com</a>

HoW aBOuT a nIcE bIg CuP oF sHuT tHe fUCk uP?

Ingyen software minden nap. Miért fizetnél ha ingyen is megkaphatod?

Blogom

DeFeNDeR oF THe HaTe

#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 15:59

Üzenet megtekintéseIdézet: hkpk - Dátum: 2011. 12. 21. 14:03

EEgen, de nekem (kuncsaftoknak) szoktak kelleni azért a régiből a könyvjelzők, az előzmények, az elmentett jelszavak.... Ez utóbbiak pl. melyik fájlban is vannak?

A könyvjelzőket ki szoktam exportálni, az előzményeket nem, semmire nem jó az, jelszavakat Password Exporter addonnal exportálom. Új profil alatt meg be. Biztos van egyszerűbb módja is szinkronizálásnak, külön erre való addon, sqlite és db fájlok átmentése, kinek mi vált be. Akár egész profilkönyvtárat is át lehet másolni, de akkor visszajöhetnek a hibák, és az egésznek nem volt értelme.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#16 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 16:04

@nhw: Próbáld fordítva, húzz bele képet a böngészőbe (pl. Google Képkereső főoldalán). Az meg megy mindenhol, csak sajnos az IE9-en nem. IE10-ben viszont állitólag már megy az is.

Nővérem gépén most kellett lecserélni a firefoxot chromera, mert egyszerűen borzalmasan lassú volt. Persze, régi agyonhasznált gép amin 3 gyerek is ül, de hát ez van. Meg kéne a firefoxot csinálni ugy hogy ne hülyüljön meg az idő múlásával...

#17 Felhasználó inaktív   Petesejt 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 16:04

@szucsati: Miért nem jó az x32-es verzió x64 alatt használva? Több, mint 4G memóriára van szüksége a böngésződnek?

#18 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 16:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Petesejt - Dátum: 2011. 12. 21. 16:04

@szucsati: Miért nem jó az x32-es verzió x64 alatt használva? Több, mint 4G memóriára van szüksége a böngésződnek?

Nem csak a mennyiség, hanem a sebesség is lényeg. 64biten tudomásom szerint nagyobb memóriacímekkel dolgozik az OS, így kevesebb művelet kell adott adat betöltéséhez. De lehet nem így van.
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#19 Felhasználó inaktív   Nameless 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 17:09

Hát a 64bit csak ott gyorsabb ahol sok memóriával kell dolgozni. Egyébként lassabb teljesítményt nyújt és kevésbé hatékony a 32bithez képest ha 32bites alkalmazásokat kell futtatni. Ma az alkalmazások nagyrésze pedig 32 bites. A 64bites TC meg azért kell, mert a 32bites TC egy 64 bites rendszeren nem látja rendesen a rendszer mappákat, hanem azt látja amit a rendszer átirányít neki. Van egy kapcsoló (legaábbis nekem) 64 Bites átirányítás kikapcsolása névvel, de még így is vannak kompatibilitási gondok.

A Firefoxnál csak annyira lesz jó a 64 bit, hogy most már gyakorlatilag végtelenig szivárogjon összeomlás nélkül.

@Petesejt: Nincs olyan hogy X32! A barom Adobe meg néhány sufni cég találta ki tévesen. X86 (32bit) X64 (64Bit) Esetenként még hívják őket amd64-nek meg i386-nak.

Az első Magyar Lumia Közösség a Google+on: http://goo.gl/tXJr34

#20 Felhasználó inaktív   acclaim 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 21. 19:46

@Nameless: ne is mond, egyszer egy program letöltésénél csak lestem, hogy csak amd64 van, és néztem, hogy akkor az én intel gépemre most akkor nincs verzió (x64).
Persze idővel rájöttem hogy az ugyanaz, és be is ugrott a "történelem órán" tanultak, hogy az x64-nél az intel igazodott az AMD-hez is nem fordítva, de hirtelen ott azt hittem, hogy az AMD-hez külön downloadable tartozik. :)

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó