HWSW Informatikai Kerekasztal: Konzol vásárlása előtt: PS3 vagy X360? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Konzol vásárlása előtt: PS3 vagy X360?

#1 Felhasználó inaktív   Kense 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 13:02

Sziasztok!

Konzol vásárlásán gondolkodom, de nem tudok dűlőre jutni. Nem volt még konzolom, nem is nagyon játszottam velük, de egyszer kipróbáltam a GT5-öt egy Logitech Driving Force GT társaságában, és azóta szeretnék egy konzolt. Sokat olvasgattam a témában és most úgy vagyok vele, hogy a Forza 4 és a GT 5 is jó játék, szóval nem ez alapján döntök. Azt mondják, hogy az xbox-nak szebb a grafikája, vagyis pontosítva az xbox-ra írt játékoknak. Ez igaz? Leginkább autós játékokkal játszanék, max egy kis GTA 4 bohóckodni, vagy ilyesmi... PS3-hoz lehet kapni a Driving Force GT-t nem is drágán, viszont xbox-hoz nem találtam semmilyen Force Feedback-es kormányt, ami 900°-ot fordulna és nem a csillagos égben lenne az ára. Ti tudtok esetleg javasolni valamilyet? A másik: azt mondják, hogy az xbox kontrollere sokkal jobb, ez nyilván megszokás kérdése. A két gép, amik közül választanék, az egy PS3 Slim 320Gb és egy Xbox 360 Slim 250Gb és ugyanannyiba kerülnek, szóval emiatt az ár nem számít. Mi a helyzet az első szériás xbox-okra jellemző melegedéssel, hangos ventilátorral? Ez a probléma megszűnt azóta? Melyik gép tartósabb, megbízhatóbb, illetve hosszú távon melyiknek lesz jobb támogatottsága? Azt mondják, hogy az online játék az xbox-on, igaz fizetős, de mérföldkövekkel jobb a ps-énél, ez igaz? Nem tudom, hogy itt lehet-e ilyet kérdezni, de flashelés/chippelés téren mi a helyzet? Bocsi a sok (hülye) kérdésért. Kép

Köszi előre is a válaszokat!

#2 Felhasználó inaktív   Dark_Temptation 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 19:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Kense - Dátum: 2011. 12. 22. 12:02

Sziasztok!

Konzol vásárlásán gondolkodom, de nem tudok dűlőre jutni. Nem volt még konzolom, nem is nagyon játszottam velük, de egyszer kipróbáltam a GT5-öt egy Logitech Driving Force GT társaságában, és azóta szeretnék egy konzolt. Sokat olvasgattam a témában és most úgy vagyok vele, hogy a Forza 4 és a GT 5 is jó játék, szóval nem ez alapján döntök. Azt mondják, hogy az xbox-nak szebb a grafikája, vagyis pontosítva az xbox-ra írt játékoknak. Ez igaz? Leginkább autós játékokkal játszanék, max egy kis GTA 4 bohóckodni, vagy ilyesmi... PS3-hoz lehet kapni a Driving Force GT-t nem is drágán, viszont xbox-hoz nem találtam semmilyen Force Feedback-es kormányt, ami 900°-ot fordulna és nem a csillagos égben lenne az ára. Ti tudtok esetleg javasolni valamilyet? A másik: azt mondják, hogy az xbox kontrollere sokkal jobb, ez nyilván megszokás kérdése. A két gép, amik közül választanék, az egy PS3 Slim 320Gb és egy Xbox 360 Slim 250Gb és ugyanannyiba kerülnek, szóval emiatt az ár nem számít. Mi a helyzet az első szériás xbox-okra jellemző melegedéssel, hangos ventilátorral? Ez a probléma megszűnt azóta? Melyik gép tartósabb, megbízhatóbb, illetve hosszú távon melyiknek lesz jobb támogatottsága? Azt mondják, hogy az online játék az xbox-on, igaz fizetős, de mérföldkövekkel jobb a ps-énél, ez igaz? Nem tudom, hogy itt lehet-e ilyet kérdezni, de flashelés/chippelés téren mi a helyzet? Bocsi a sok (hülye) kérdésért. Kép

Köszi előre is a válaszokat!


Szia! ps3 és az x360 között nincs nagy grafikai különbség, csak mint ahogy mondtad a multiplatform játékokat boxra készítik el és utána portolják ps-re.Ezért is néznek ki 1 kicsit csúnyábban. Viszont a ps3 exkluzívoknál nincs szebb! anno mikor boxom volt nem tudtam játszani a live-on mivel chippelt+bannolt volt a gépem, de tuti,hogy nincs mérföldkő a kettő között.Ja és 2 x volt boxom mind a 2 beszart pár hónap után. Most van 1 PS3 Slim 320Gb-os konzolom lassan 1 éve megvan és tökéletesen működik! Kontroller téren megszokás, chipp/flash téren pedig a boxot már elég régóta feltörték.Ps3-at nemrégiben, de nem elterjedt a flashelése.Nekem sokkal jobban megérte ps3-at venni ( ingyen multi,blue-ray,exkluzív játékok), x360-at nem is értem mi értelme venni, fizetős live( ha igaz akkor jobb, nem tudom)+ a kinect, maximum a halo,gears, forza miatt. Szóval ahogy gondolod! remélem tudtam segíteni!

#3 Felhasználó inaktív   danez11 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.008
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 22. 19:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Kense - Dátum: 2011. 12. 22. 13:02

Sziasztok!

Konzol vásárlásán gondolkodom, de nem tudok dűlőre jutni. Nem volt még konzolom, nem is nagyon játszottam velük, de egyszer kipróbáltam a GT5-öt egy Logitech Driving Force GT társaságában, és azóta szeretnék egy konzolt. Sokat olvasgattam a témában és most úgy vagyok vele, hogy a Forza 4 és a GT 5 is jó játék, szóval nem ez alapján döntök. Azt mondják, hogy az xbox-nak szebb a grafikája, vagyis pontosítva az xbox-ra írt játékoknak. Ez igaz? Leginkább autós játékokkal játszanék, max egy kis GTA 4 bohóckodni, vagy ilyesmi... PS3-hoz lehet kapni a Driving Force GT-t nem is drágán, viszont xbox-hoz nem találtam semmilyen Force Feedback-es kormányt, ami 900°-ot fordulna és nem a csillagos égben lenne az ára. Ti tudtok esetleg javasolni valamilyet? A másik: azt mondják, hogy az xbox kontrollere sokkal jobb, ez nyilván megszokás kérdése. A két gép, amik közül választanék, az egy PS3 Slim 320Gb és egy Xbox 360 Slim 250Gb és ugyanannyiba kerülnek, szóval emiatt az ár nem számít. Mi a helyzet az első szériás xbox-okra jellemző melegedéssel, hangos ventilátorral? Ez a probléma megszűnt azóta? Melyik gép tartósabb, megbízhatóbb, illetve hosszú távon melyiknek lesz jobb támogatottsága? Azt mondják, hogy az online játék az xbox-on, igaz fizetős, de mérföldkövekkel jobb a ps-énél, ez igaz? Nem tudom, hogy itt lehet-e ilyet kérdezni, de flashelés/chippelés téren mi a helyzet? Bocsi a sok (hülye) kérdésért. Kép

Köszi előre is a válaszokat!

ugyan azt tudom mondani, mint az előttem szóló, kiegészítve, hogy ps-re sokkal több exkluzív játék jön, melyeknél keresve sincs jobb, multi ingyenes ÉS teljesen játék függő, hogy hol jobb/rosszabb. pozitívum még, hogy ps-re bluray-en jönnek a játékok(BR filmeket is le tud játszani ezáltal), míg boxnál 2-3 dvd-re fér rá a cucc. közösségi dolgokat tekintve szerintem egyforma...nagyjából ennyi jut eszembe, én ps párti vagyok

#4 Felhasználó inaktív   Kense 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 23. 15:17

Köszi a válaszokat! Az a baj, hogy objektív válasz nem nagyon van, mindenki azt ajánlja, amilyen gépe van. :)
Most a Forza 4 picit jobban tetszik, mint a GT 5, viszont box-hoz nincs normális kormány. A töréssel meg az a bajom, hogy nincs egy olyan, mint anno a ps2-nél, hogy egyszer elvitted chippeltetni 10k-ért és utána csak kiírtad a játékot és ment. Ha jól tudom, állandó sz*pás van vele, úgy pedig inkább kihagynám. Kép

#5 Felhasználó inaktív   Shing 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 23. 15:32

Ajánlom ezt az oldalt: http://www.lensoftruth.com/ youtube oldaluk: http://www.youtube.c.../thelensoftruth
PS3 és Xbox360 játékokat hasonlítanak össze. Ahogy az alcím is mondja, csak az igazat mondják, nincs elfogult vélemény.
Bár azt kell mondanom, hogy ez alapján nem könnyű dönteni. Hol az egyik, hol a másikon van jobb grafika. De az FPS különbségek is érdekesek. Pl. CoD-ban sem mindig 60 (nem tudom már melyik konzolon), de az újabb játékokon már mindkettőnél lemegy 30FPS alá.
Szóval, szerintem nézd meg, hogy a kedvenc játékaid melyiken szebbek, melyiken vannak számodra jobb exkluzív címek és válassz. :D

#6 Felhasználó inaktív   Grausz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 826
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 12. 28. 09:05

A válasz egyértelmű: Azt vedd amilyen a legtöbb haverodnak van!

Nem ajánlom a PS3-at, mert nekem is az van, és nem akarok elfogult lenni :) :)
Ha szeretsz multiban játszani akkor PS3, ha az a mániád, hogy minden héten a legújabb játékokkal akarsz játszani akkor Xbox+chip.

Playstation 3:
PRO: halk, könnyen bővíthető HDD, ingyenes multi, remek platform játékok, BD olvasás, hálózati media player
Mozgásérzékelő cucc pedig gyors, pontos, bár végig a kezedben kell tartani.
Kontra: drága az olvasó ha tönkremegy

Xbox 360:
PRO: relatív olcsóbb, chippelve sok játék, olcsóbb alkatrészek (pl. tönkremegy az olvasó)
Mozgásérzékelős cucc szereintem kicsit lassú (párszor próbáltam) viszont nem kell semmi kütyü a kezedbe.
Kontra: csak DVD-t olvas, hangos, optikai hang kimenet nincs rajta

Most így hírtelen ez jutott az eszembe, biztos van még mit hozzáírni, de alapnak sztem jó :)
Intel Intel D945GCLF2, Intel Atom330HT, Kingmax 2Gbyte DDR2, Hitachi 1Tbyte 3,5"Sata, Western Digital 320Gbyte 2,5"Sata, Samsung SH-S202 DVD-RW, Lian Li PC-Q07 miniITX, FSP 360W

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó