HWSW Informatikai Kerekasztal: XCOM: Enemy Unknown - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

XCOM: Enemy Unknown A legenda feltámad

#21 Felhasználó inaktív   mgf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.748
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 26. 11:20

Valójában jó lenne már egy kis igazán fasza, körökre osztott stratégia. Néha elrebegek egy-egy halk imát a Jagged Alliance új részéért is, hogy nehogy elszarják.
mgf

#22 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 26. 23:13

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2012. 01. 26. 10:22

Bevallom én se szívesen kezdenék teljesen elölről egy játékot miután már belefektettem x óra játékidőt. Azért 1993 óta rendesen átalakult a világ, akkoriban sokkal elzártabb volt mindenki a világtól, az 1 hetes hír frissnek számított most meg az 1 órás már történelem. Más a tempó ami szerint élnek az emberek, és ebbe a tempóba már nem fér bele az, hogy egy játékot 3 nap után elölről kezdjen mert game over. Legalábbis nekem semmiképpen sem, ha csak 5 perc befektetett idő kárba vész már a plafonon vagyok. Persze ha kellő mennyiségű véletlenszerűséget építenek a játékba még működhet is, és anno az xcom-ban megvolt a véletlenszerűség, akárhányszor újrakezdted nem volt 2 ugyanolyan küldetés.

Én nem a kihívás ellen vagyok, de ne úgy legyen nehéz a játék, hogy ha elbukom akkor 1 hetes "munkám" vesszen kárba.


Tudom, hogy nem szereted az MMO-kat, de az EVE-Online-nak akkor még véletlenül se kezdj neki :)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#23 Felhasználó inaktív   -NoVa- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.854
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 01. 30. 17:23

Most néztem hogy állnak a remake projectek, és ezt a postot találtam az egyik oldalán:

Idézet

It took me some time to write this news. Unfortunetly we are bringing UFO:TTS downloads down and stoping the development. It’s not because we don’t have the time, or that we got bored. Reason is simpler – legality issues. When we started the project we weren’t as concerned about this as we are now. We believed that if we are doing everything from zero and doing it for free – we are doing it legally. Turns out its more complicated than that. All the material that we studied on the internet points towards a simple fact that even things like ‘look and feel’ of any game can be considered intelectual property of their authors.


Szomorú, marad a dosbox.
...
"Lelkem sötét odvában megdöglött a bagoly."
"Bringa által vész mind, ki bringát ragad."

#24 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 01. 22:05

Kicsit úgy érzem, hogy ez a hattyú halálának a játszása, ehelyett ha valóban aggódnak emiatt akkor talán felvehetnék a kapcsolatot az egykori fejlesztővel vagy jogutódjával ha van. Mintha nem tudták volna, amikor belefogtak, hogy a jogok attól még az eredeti készítőt illetik.

Szerkesztette: Mumia 2012. 02. 01. 22:05 -kor


#25 Felhasználó inaktív   PetruZ 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 02. 11:20

Üzenet megtekintéseIdézet: mgf - Dátum: 2012. 01. 26. 11:20

Valójában jó lenne már egy kis igazán fasza, körökre osztott stratégia. Néha elrebegek egy-egy halk imát a Jagged Alliance új részéért is, hogy nehogy elszarják.

Nekem annyi elég lenne, ha annyit tudna, mint a M.A.X. (Mechanized Assault & Exploration) c. régi ('97-es, ha jól rémlik), elég ismeretlen játék. Még nagyon feljavítani sem kellene külsőleg, csak egy pálya- / egység- / AI-szerkesztő kellene mellé, meg a bugok kiírtása. (A 2. rész kerülendő, szerintem sokkal rosszabb lett.) Van már remake, de azt még nem próbáltam ki.

Szerkesztette: PetruZ 2012. 02. 02. 11:25 -kor

/ Gigabyte H67M-UDH2-B3, Core2 i5-2300@2.8, 2x2GB A-Data DDR3/PC1333 Gaming, Asus HD6870/1GB, Samsung 1TB/SATA2 + HD200HJ, LG SATA dvd-rw, Asus TA-B71 + FSP Saga II 500W, Samsung 215TW, Sweex optikai/USB, noname bill.

#26 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 20:41

Idézet

A pályán csak a padló és a plafon nem omlanak össze. Fizika nincsen, tehát marad a régi X-COM rombolási rendszer. Falak, autók és például buszállomások semmisíthetőek meg. Katonáink véglegesen meghalnak. A kezdő fokozat mellett lesz egy Classic is veteránoknak.

A kutatás real-time megy és gyorsítható. Time Unitok helyett kárpótolnak a classes, perks, és a fedezék-rendszer.

A katonák emlékeznek felszerelésükre a küldetések során, nem kell betöltenünk a fegyvereket. Harc közbeni töltés viszont lefoglalja az egész kört!

Bázisépítés során bónuszokat ad a játék, ha egyes termeket megfelelően párosítunk. Felgyorsul a kutatási sebességünk például.

Solomon elismerte, hogy az Unreal Engine 3 könnyen MOD-olható. Multiplayerről nem tudnak nyilatkozni egyelőre. Single player módot hozzák össze normálisan, aztán majd meglátjuk.

A konzolos verziót nem butítják le. Ugyanaz lesz, mint a PC. A játék ősszel érkezik PC, Xbox 360 és PlayStation 3 platformokra.

- by HARDWiRED

Kép
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#27 Felhasználó inaktív   andrew-- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 02. 21:34

Egyre jobban tetszik. Pedig mar kezdtem feladni.
i5 3570k [@ 4.2GHz] | ASUS Maximus Gene V | 16GB Samsung [DDR3 1833MHz] | Sapphire HD7950 3GB OC Dual-X | Crucial M4 128GB SSD [Sata3] | Samsung 640+1000GB [Sata2] | ASUS DVD [Sata2] | Seasonic G Series (Gold) [650W] | WACOM Graphire 4 XL | Windows 8.1 Pro [64bit] | Sound Blaster [Zx]

#28 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 07. 07:24



jó lesz ez! :)

#29 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 07. 17:45

Tényleg jónak tűnik. Remélem a laptopom megbirkózik vele.

#30 Felhasználó inaktív   andrew-- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.054
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 07. 23:16

Adja a regi feelinget amennyire eddig latszik :) Hatarozottan visszatert a lelkesedesem.
i5 3570k [@ 4.2GHz] | ASUS Maximus Gene V | 16GB Samsung [DDR3 1833MHz] | Sapphire HD7950 3GB OC Dual-X | Crucial M4 128GB SSD [Sata3] | Samsung 640+1000GB [Sata2] | ASUS DVD [Sata2] | Seasonic G Series (Gold) [650W] | WACOM Graphire 4 XL | Windows 8.1 Pro [64bit] | Sound Blaster [Zx]

#31 Felhasználó inaktív   DOOMER 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 08. 12:43

Üzenet megtekintéseIdézet: andrew-- - Dátum: 2012. 03. 07. 23:16

Adja a regi feelinget amennyire eddig latszik :) Hatarozottan visszatert a lelkesedesem.


határozottan jót tesz a rajzfilmszerű grafika az élénk színekkel :) ufo2 nekem azért sem jött be annyira mert minden kék-sárga-barna volt, már kifolyt a szemem sokszor a tenger alján...

#32 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 10:20

Új videjó:



Sajnos X-COM veteránoknak nem mond fontos dolgokat, és ami van, az nem biztos hogy jó (végtelen ammo, nincs inventory?)
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#33 Felhasználó inaktív   vaakuum 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 06. 13. 14:02

Itt ugye már ezt lehet előrendelni?
http://www.gameshop....my-unknown/7682
"Asszony kell a házba!" -Kőműves Kelemen-
Szerintem is, csak nem pont úgy, wazze.

#34 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 11. 15:51

A demót kipróbálva nem tudtam kivárni a steames megjelenést, és a "hivatalos verzió" megjelenésével feltettem a játékot. Eléggé addiktív lett, első nekifutásra siekrült 4,5 órát tolni vele. Nagyon jól hozza az eredeti hangulatát, de azért vannak benne dolgok, amiket furcsállok:
- csak egy csapatszállítód van, és ha egyszerre több küldetés van, akkor csak az egyiket tudod megcsinálni, nincs lehetőség az összes eseményt lereagálni
- a legyártott tárgyakat nem tudod eladni, így elég hamar pénzszűkébe kerül az ember, így kénytelen a feketepiacon eladni az idegen technológiákat, amiket csak küldetéseken tudsz szerezni
- ha a csata közben gyógyítasz csapattársat, akkor a gyógyítás mértéke nem befolyásolja a küldetés után a lábadozási időt (pl: 7HP-ből ellőnek rajta 5-öt, ebből 4-et gyógyítok csata közben, de a bázisra visszaérve azt írja, hogy 2HP-ja maradt csak meg, így eléggé sok a gyógyulási idő)

Ezektől eltekintve nagyon élvezetes, a küldetéstípusok megfelelnek az eredetiben kapottakhoz, a taktikai harc tetszetős, igaz most már nem lehet négyzetenként léptetni a katonákat, de ez egyáltalán nem lett zavaró.

A gépigénye igencsak baráti, nekem egy 2 éve vett, akkor közepes konfigon is tökéletesen fut maxon.

#35 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 08:55

A régivel nem játszottam, de ez meglepően jó game :D Elsőre kicsit bugyutának tűnt, de így 2-3 óra játék után egyre jobban tetszik.

Normal fokozaton kezdtem bele, a tutorial segítségével kb 10 perc alatt bele lehetett rázódni. A történet ék egyszerű, de a jópofa szövegek a különböző katonáktól/tudósoktól feldobják. Az arcade jellegű ufo vs. repcsi harcok egész viccesek lettek, viszont a "földi" küldetések elég hamar monotonná válnak.
Van 4-5 féle pálya talán és ez ismétlődik a végtelenségig. Az is igaz, hogy a főszálon nem haladtam, eddig csak építgettem a sateliteket és a workshopokat (ezt elsőre elrontottam és csak későn kezdtem plusz műholdak fellövésébe, így sok pénzt buktam), most kellene elnéznem az alien bázisra, de eddig inkább csak csapatot és cuccokat fejlesztettem.

Az ellenségek érdekesek, star warstól kezdve a starship troopersen, 28 nappal későbbön, men in blacken és warhammeren át minden van itt egészen a bugyuta roswelli zöld emberkéig, de ettől lesz talán még élvezhetőbb :D Azt sajnálom, hogy a lelőtt/leszálló ufók nem különböznek. Mindegyik ugyan úgy néz ki, sőt még az elrendezésük is nagyon hasonló.

Bázison a különböző fejlesztések közt a kihallgatás és a felboncolás elég betegre sikerült... Genfi egyezményről nem nagyon hallottak a fiúk/lányok, persze az nem vonatkozik idegenekre :D

Talán leginkább a harcrendszer és a katonák fejlesztése fogott meg, emlékeztet a fallout tacticsre, ami nagy kedvencem. Főleg a sniperek hasznosak, az egyik elérte max szintjét így egy körben 3-4 ellenséggel végezni tud, ami mondjuk vicces :D A laser type fegyverek után lesz még valami upgrade, vagy ez már a max?

Az online játék mit takar itt? Csak PvP, vagy van valami PvE content is?
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#36 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 10:55

Hát, a régiben is ugyanazok a küldetéstípusok forogtak, mint itt, csak ott jóval több küldetésed volt, ha jól emlékszem. Az elején én is elcsesztem, és nem lőttem fel túl sok szatellitet, így folyton pénzhiányban szenvedtem, aztán egyik hónapban felment 5 szatellit, plusz egész Afrikát lefedtem, ami +30%-ot ad a havi bevételre, és szinte el sem tudtam költeni a befolyt zs-t :)
A lézer után jön még a plazma az a top (legalábbis nálam egyelőre nincs több kifejleszthető, megvan a sniper+heavy+shotgun is). A csapatban érdemes 2 arc-thrower-es emberkét vinni (a legjobb az assault, úgyis velük mászik be az ember az ellenfelek képébe), plazma pisztollyal/puskával/heavy plazmával legalábbis így szereltem fel a csapatot: küldetésenként 2-3 ellenfelet csak elkaptam, így megmaradtak a fegyvereik. Rakétát talán eddig 2szer lőttem ha nagyon sokan voltak egy csoportban az egyik oldalamon, és esélyem nem lett volna mindet leszedni veszteség nélkül, gránátot egyet sem használtam.
Én elkövettem azt a hibát, hogy elég gyorsan toltam a főszálat, így szerintem már eléggé a végefelé járhatok, de van már egy csak Colonel szintű emberekből álló csapatom top fegyverekkel+páncéllal + 2 spéci emberkével (nem akarom elspoilerezni, mert még nem jársz ott).
Online játék a honlap alapján taktikai PvP.

#37 Felhasználó inaktív   Péntek 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.026
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 11:46

Lehet, hogy nincs sokféle küldetés, de nem emlékszem, hogy lett volna ugyanolyan pályám. Szóval szerintem abszolút nem monoton, igaz eddig olyan 15 órát játszottam vele (nem kapkodva). Most kicsit megakadtam, mert túl sok jó embert veszítettem, így very difficult küldit be kellett vállaljak 2 sniperrel, 3 supporttal meg egy rookie-val...nem túl barátságos, főleg hogy már nem csak lőnek, hanem máshogy is 'piszkálnak'.

Nevl, eddig 3 UFO típust láttam: kicsit, közepest és nagyot. Ezek különböznek egymástól. Nekem az tűnt fel, hogy a lelőtt UFO is milyen szépen egyben marad (persze sérülnek az alkatrészei). Klasszikus X-Comban azért néha ripityára lehetett lőni a kisebbeket :)

#38 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 12:28

Én utálok embert veszteni, így ha beleszaladok egy csúnya buktába, akkor inkább visszatöltök, és más taktikát választok. Ha sérülnek, de túlélik, az nem zavar, mert 2 teljes top csapatot ki tudok szinte állítani, akkor fogom majd megszívni, ha egy héten belül sérül le mind a 10 top emberkém, ekkor jönnek az 1-2 küldetéses embereim 0 képességgel, de legalább majd top felszerelésben :). Lehet később majd újrajátszom a szívatós opcióval, amikor nem menthetsz, akkor tuti tele leszek hullával :)

Régiben tényleg volt olyan, hogy ha erősebb fegyverrel volt a vadászgép felszerelve, akkor a legkisebb UFO alapból megsemmisült, a kisebbekből meg csak 1-2 faldarab maradt meg, a belseje teljesen kiégett a lelövés után, itt viszont alig találkoztam UFO-val, főleg a játék elején nem, amikor esélye volt az alap vadászoknak lelőni őket, most már a medium UFO-ra hiába eresztek rá plazmaágyús vadász, akkor is előbb hal meg az enyém. Viszont megépült már az első saját gyártmányú gép, így már legalább 1 régióban van esélyem leszedni őket :)

#39 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 13:20

Ezzel az arc throwerrel nem vagyok kibékülve, eddig minden küldin ott volt az assault emberkémnél a cucc, de 5 stunból 1 sikeres, szal egy ideje nem erőltetem, elkaptam egy repülő, meg egy nagyfejű alap genyát, de ennyi. Majd köv. hónapban ha lesz kis zseton megveszem az improved opciót is, hátha.

Én most lézer fegyvereknél és a harmadik szintű páncélnál (valamilyen T-betűs cucc, terminátor? :D) tartok ez ad HP és def boostot is+tűzvédelem, elég hasznos :)

Embert én se szeretek veszteni, ezért auto savet használom, bár eddig kb 2X kellett újra töltenem az utóbbi 10 küldetésnél, szal nem mondom, hogy beleszakadok a kihívásba.

Lehet építeni már csapattagnak assault robotot, érdemes?
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#40 Felhasználó inaktív   Dinin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 715
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 10. 15. 13:54

Az Arc Thrower stunnolási százaléka keményen függ a delikvens aktuális HP-jától (alap verziónál 1-3 HP a jó, az upgradenél ha jól emlékszem 6 alatt).
Titan páncél után még van 3 fajta, de ennek ellenére én pl. első végigjátszáskor végig ebben vittem minden csapattagot(egy kivétellel, de annak az a másik fajta kellett), lévén ez adja a legtöbb +HP-t.
A robotot én egy küldire vittem (az alloy verziót plazma nehézgépágyúval) mert épp ki volt vérezve pár kulcs csapattag, nem volt rossz, de kiemelkedő sem (sokat tud lépni, sok élete van, lehet fedezéknek használni, de szarul céloz).
Mivel nyújtottam a játékot (a kulcskutatásokat csináltam mindig utoljára) az overseer ufo többször elmenekült, minden mást exellentre csináltam, ennek ellenére a menekülések miatt a hó végi értékkeléseim egyre roszabbak lettek, a vége előtt már figyelmeztett a Council, hogy ki fognak rúgni ha így folytatom :laugh: Na akkor lelőttem :p
Másodjára, a Classic nehézségi fokon egy jópárszor már használtam a Save funkciót (általános Captain csapat, 2 Major, szemben a látótér szélén egy alapszintű 3 HPs roswelli nyomi, 2 lövés, meghal az egyik Majorom, 3 csapattag pánikol, egymást kezdik lőni, még kettő meghal...oooo yeeeeeah :p
Tetszetős játék lett.

Szerkesztette: Dinin 2012. 10. 15. 13:56 -kor


Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó