HWSW Informatikai Kerekasztal: Facebook Hiba - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Facebook Hiba Képek homályosan és szétesett oldal

#1 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 12:16

Sokat olvastam ezen a fórumon még régebben. Több problémára itt adtatok megoldást. Nekem is egy számomra nagy probléma lépett fel. A facebook nem jelenít meg képeket. Nem az összeset csak párat. Az albumomban vannak olyan képek amik csak homályosan jelennek meg a többi meg se jelenik. Internet explorerbe, Firefoxban, Google Chrome ban, Operában, Safariban is próbáltam, de ugyanaz. Vannak olyan napok amikor az egész oldal szétesik. 4 számítógép van a routerre kötve mind a 4-nél ugyanez a hiba. Az én laptopomat máshol is használom pl Pécsen ott hiba nélkül megy minden. Drávanetet használok és egyik simerősöm szintén, nála is hasonló a probélma. Minden más weboldal video és kép rendesen megjelenik csak a Facebook rosszalkodik. Nagyon bosszantó. Ma betelefonáltam a közpöntba, hogy mégis mi lehet a hiba. Azt mondták, hogy náluk minden rendben van. Ip-címem hivatalosan dinamikus mégis 1-et kapunk ami állandó, szóval igaziból fix. A router van beregisztrálva az internet szolgáltatónál, nem a modem. Nemrégiben volt ugyanez a probléma viszont egy 12 órás router és modem kikapcsolás segített, tegnap éjjel is megcsináltam ezt, viszont most nem hozott eredményt. 1-2 hete áll fent ismét ez a probléma és az ismerősöméknél is. Náluk hol jó-hol nem mint a mesében. Szeretnék segítséget és ötleteket kérni, mert én már kifogytam belőlük. Router ujrakonfigurálása megtörtént, volt reset, restart minden volt, még csak az ablakon nem vágtam ki....
Drávanet van 2 megás.
4 gép: 2 win xp, 2 win és egy bónusz laptop szintén windows 7-el. Mindnél ugyanez a gond, de csak itt Otthon, tehát Pécsen nincs elyen jellegű probléma. Minden ötletet meghallgatok.

Előre is köszönöm a segítséget:
Sonyk

#2 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 13:03

Szerintem meg az egész Facebook egy nagy bug, de hát ez van... Gondolom nem élet-halál kérdése, hogy meg tudsz-e nézni 1-1 képet vagy sem... Bár egy facemobnál nem lehet tudni... Szerintem szard le, mert ez pitiáner ügy. Ilyen hibákra nem nagyon van megoldás.

Szerkesztette: von_Wolf 2012. 02. 21. 13:05 -kor

Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#3 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 13:52

Üzenet megtekintéseIdézet: von_Wolf - Dátum: 2012. 02. 21. 13:03

Szerintem meg az egész Facebook egy nagy bug, de hát ez van... Gondolom nem élet-halál kérdése, hogy meg tudsz-e nézni 1-1 képet vagy sem... Bár egy facemobnál nem lehet tudni... Szerintem szard le, mert ez pitiáner ügy. Ilyen hibákra nem nagyon van megoldás.


Köszönöm gyors válaszod. Nem vagyok Facemob. Barátnőméknél vagyok. Most volt a szalagavatója és nagyon sokan írtak a képeihez és nem tudja megnézni, hogy melyik képhez érkezett válasz. Elég bosszantó. Ezért is írtam ide. Tudom, hogy vannak gondok a Facebbokkal. Nem élet-halál kérdése viszont nehezíti a kommunikációt.

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 15:44

PrtScr billentyűvel ments el egy screenshotot a jelenségről. El nem tudom képzelni, hogy milyen az a homályos kép.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 02. 21. 15:44

PrtScr billentyűvel ments el egy screenshotot a jelenségről. El nem tudom képzelni, hogy milyen az a homályos kép.


Ilyen amikor szétesik, most nem tudom a képet megmutatni, mert oda be se tudok lépni.

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:10

Nem tudom, ez nálam nem homályos, csak szét vas esve. Próbáltátok másik böngészővel? Reklámblokkolót, szűrőlistát ki kéne kapcsolni próbából.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 02. 21. 15:44

PrtScr billentyűvel ments el egy screenshotot a jelenségről. El nem tudom képzelni, hogy milyen az a homályos kép.


Igen már mindent ilyen amikor holyáos és soha nem tölt be az odlal csak forog forog.

#8 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:30

mindjárt csatlom mi történik operában.

Szerkesztette: Sonyk 2012. 02. 21. 16:30 -kor


#9 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:34

Operaban lehelt homalyos a kep, mert ott van Turbo...

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#10 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:35

nem engedi csatolni, mert azt irja túl nagy a fájl :(

#11 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 16:43

Egyéb ötlet valakitől?

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 18:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Sonyk - Dátum: 2012. 02. 21. 16:35

nem engedi csatolni, mert azt irja túl nagy a fájl :(

Egyszer már csatoltad. Miért vetted meg?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 18:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 02. 21. 18:21

Egyszer már csatoltad. Miért vetted meg?


Mit vettem meg?

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 18:53

Elgépeltem. Miért vetted be? Volt egy csatolmány valamelyik hozzászólásodban, amit meg tudtam nézni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 21. 19:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 02. 21. 18:53

Elgépeltem. Miért vetted be? Volt egy csatolmány valamelyik hozzászólásodban, amit meg tudtam nézni.


Ne haragudj, azt hittem, hogy ez a maximális feltöltési méret 1 accounthoz.
De megpróbáltam ide csatolni amit a múltkor feltöltöttem, de mostmár ehhez is azt írja ki, hogy túl nagy...

Szerkesztette: Sonyk 2012. 02. 21. 19:07 -kor


#16 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 22. 08:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Sonyk - Dátum: 2012. 02. 21. 19:06

Ne haragudj, azt hittem, hogy ez a maximális feltöltési méret 1 accounthoz.
De megpróbáltam ide csatolni amit a múltkor feltöltöttem, de mostmár ehhez is azt írja ki, hogy túl nagy...


Infrawiew progi megoldja a "túl nagy kép" gondjaidat. Ez egy pár MB-os progi, amiben van resize funkció (újraméretezés). A screenshot általában olyan felbontásban készül, mint amilyen a monitorod felbontása (nekem 1440x900), ha ez túl nagy ide, akkor egyszerűen leveszed a pixelrátát és meg van oldva. Én resize alatt az 1440-et le szoktam venne 1330-ra, a szorzót meg a progi automatikusan megadja. Ennyi lenne. Kép méret csökkentése, minőségvesztés nélkül.

De még mindig fenntartom az állításom, hogy ilyen pitiáner dolgokkal nem érdemes foglalkozni.
Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#17 Felhasználó inaktív   Atti 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.674
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 22. 09:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Sonyk - Dátum: 2012. 02. 21. 12:16

A facebook nem jelenít meg képeket. Nem az összeset csak párat. Az albumomban vannak olyan képek amik csak homályosan jelennek meg a többi meg se jelenik. Internet explorerbe, Firefoxban, Google Chrome ban, Operában, Safariban is próbáltam, de ugyanaz. Vannak olyan napok amikor az egész oldal szétesik. 4 számítógép van a routerre kötve mind a 4-nél ugyanez a hiba. Az én laptopomat máshol is használom pl Pécsen ott hiba nélkül megy minden. Drávanetet használok és egyik simerősöm szintén, nála is hasonló a probélma.


Ctrl + R vagy Ctrl + F5-öt próbáltad a böngészőben?
Úgy tűnik, mintha a Drávanetnek lenne valamilyen proxyja, amiben hibásan tárolódnak a képek
WoT nick: Atti77

#18 Felhasználó inaktív   Sonyk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 22. 11:43

Üzenet megtekintéseIdézet: Atti - Dátum: 2012. 02. 22. 09:24

Ctrl + R vagy Ctrl + F5-öt próbáltad a böngészőben?
Úgy tűnik, mintha a Drávanetnek lenne valamilyen proxyja, amiben hibásan tárolódnak a képek


Énis ilyesmire gondoltam :) Van esetleg valami ötleted ennek a hibának az orvosolására?
Mind a kettőt: CTRl+r ésCTRL F5-öt is egyik se csinált semmit :(

Szerkesztette: Sonyk 2012. 02. 22. 11:45 -kor


#19 Felhasználó inaktív   von_Wolf 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.421
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 22. 12:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Sonyk - Dátum: 2012. 02. 22. 12:03

Van hűségidő :(


Ha elégtelen a szolgáltatás, akkor ingyen és bérmetnve meg lehet bontani a szerződést. Amúgy is meg lehet, csak ki kell csengetni az éves díjat.

Szerkesztette: von_Wolf 2012. 02. 22. 12:17 -kor

Intel® Core™ i7-5930K Processor, EVGA X99 FTW, EVGA GTX 980 Classified SLI, Corsair Dominator Platinum DDR4-RAM 16GB PC4 2800MHz, Corsair Force 3 120GB SSD, Samsung EcoGreen F2 1,5TB HDD, Cooler Master V850 850W, NZXT Kraken X60 Water cooler, Cooler Master HAF-922XM Case.

#20 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 02. 22. 13:06

Üzenet megtekintéseIdézet: von_Wolf - Dátum: 2012. 02. 22. 08:34

Infrawiew progi megoldja a "túl nagy kép" gondjaidat.

Nem számít, ha nagy, a fórumban átméreteződik.

Üzenet megtekintéseIdézet: Atti - Dátum: 2012. 02. 22. 09:24

Ctrl + R vagy Ctrl + F5-öt próbáltad a böngészőben?
Úgy tűnik, mintha a Drávanetnek lenne valamilyen proxyja, amiben hibásan tárolódnak a képek

Ha ez lenne a helyzet, akkor egy csomó oldalon csinálná, nem csak a fácsén.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó