HWSW Informatikai Kerekasztal: Régi PC nem bootol FDD inicializálási hiba miatt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Régi PC nem bootol FDD inicializálási hiba miatt Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 25. 17:51

Üdv!

Nemrég raktam össze egy régi PC-t (kb. 2000 környéki alkatrészek, mint MSI K7T Pro2 alaplap) és belefutottam egy olyan hibába, hogy nem indult el FDD nélkül. Headless gép, a HDD-re már telepített és automatikusan induló rendszer került, amit távolról vezérelnék. Hibaüzenetet tehát nem látok, csak hogy a négy D-LED-ből a második vörös (1011), ami a manual szerint "Initializing Floppy Drive Controller. This will initialize Floppy Drive and controller" "The Floppy Drive Cable might not be installed". Namost FDD-ről halvány emlékeim vannak, hogy még gyerekkoromban volt ilyen az akkori PC-mben, szóval nem tudom mi lehet a hiba. Három ép IDE kábelt próbáltam, két tápcsatlakozót a tápegységből, két, elvileg működő FDD-t, de semmi. A második D-LED vörössé válik és onnan nem mozdul tovább, illetve a meghajtón is világít a LED folyamatosan.
Miért nem indul a gép FDD nélkül? Vagy mi lehet a gondja?

Köszi előre is

#2 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 25. 18:45

ad 1. FDD != HDD tehát IDE kábelt csak kalapáccsal lehet rátenni. Megtetted?
ad 2. BIOS beállításokban mi van beállítva FDD-re?
ad 3. Milyen operációs rendszer?

ad 4. Még emlékszem gyermekkoromból, hogy olvasni tudtam:

If you have spent any time at all working with a computer, then chances are good that you have used a floppy disk at some point. The floppy disk drive (FDD) was the primary means of adding data to a computer until the CD-ROM drive became popular. In fact, FDDs have been a key component of most personal computers for more than 20 years.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#3 Felhasználó inaktív   freyr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 257
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 02:26

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2012. 03. 25. 19:45

ad 1. FDD != HDD tehát IDE kábelt csak kalapáccsal lehet rátenni. Megtetted?
ad 2. BIOS beállításokban mi van beállítva FDD-re?
ad 3. Milyen operációs rendszer?

ad 4. Még emlékszem gyermekkoromból, hogy olvasni tudtam:

If you have spent any time at all working with a computer, then chances are good that you have used a floppy disk at some point. The floppy disk drive (FDD) was the primary means of adding data to a computer until the CD-ROM drive became popular. In fact, FDDs have been a key component of most personal computers for more than 20 years.
1: Vicces, nagyon. Nekem mindegy, hogy IDE vagy FDD szalagkábel-e a neve, gyakorlatilag ugyanaz a kettő, csak utóbbi rövidebb, mivel 5 tűvel kevesebbje van. Talán a bekötése is más, de ez végképp nem érdekel a SATA III és USB 2.0/3.0 korszakban, amikor már a DVD, sőt a BD is kifutófélben lévő technológiák.
2: Fogalmam sincs, sosem láttam a BIOS-t. Nem véletlenül írtam, hogy nem tudom mi a hibaüzenet, ha egyáltalán van, ugyanis nincs rákötve monitor, ahogy írtam. Sőt nincs is monitor a közelben. Az biztos, hogy előző tulajdonosnál működött, szállítás után és ép házba költöztetve nem akar menni. És még mielőtt újabb humorosnak vélt kérdéseket kapnék, jól van összerakva minden, ép minden, működik minden, minden csatlakozó ép, ahogy minden kábel az, és mindegyik a jó helyen van. Na nem mintha el lehetne rontani a bekötést, amikor majdnem mindegyik teljesen más, plusz az alaplap szervizkönyve is megvan.
3: Arch Linux.
4: Ez is vicces, már kiugrott a vakbelem. Mondjuk továbbra sem látom a logikát, hogy miért nem bootol nélküle, ha van HDD is. Valaki nagyon furcsán gondolkodhatott akkoriban, főleg hogy még 2000-ben is jelent meg ilyen igényű alaplap. Bár a kapitalizmus gondolom akkoriban is kapitalizmus volt.

A kérdés azonban továbbra is az, hogy mi lehet a baja. Azért igen durva lenne, ha azért nem működne a PC, mert nem ismer fel egy olyan hardvert, ami sosem lesz használva.

Szerkesztette: freyr 2012. 03. 26. 02:31 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 06:12

Én is mindig jót nevetek a magukat értelmesnek vélő „segítségkérő" egókon.
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 26. 07:20

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2012. 03. 26. 03:26

Sőt nincs is monitor a közelben.

Így passz. Szerezz egyet, kérj kölcsön egy kisebb, cipeléshez könnyebb TFT-t. Vaktában, hibaüzenet nélkül elég nehéz ilyen szitut megoldani.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 03. 26. 07:45

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2012. 03. 26. 03:26


A kérdés azonban továbbra is az, hogy mi lehet a baja. Azért igen durva lenne, ha azért nem működne a PC, mert nem ismer fel egy olyan hardvert, ami sosem lesz használva.

1: "gyakorlatilag ugyanaz a kettő, csak utóbbi rövidebb, mivel 5 tűvel kevesebbje van."
Tehát rövidebb, mert vékonyabb. Értem. :Đ Nem, nem ugyanaz a kettő, és nem is csereszabatos. Flopit flopikábellel kötünk be. És el lehet kötni, mert pl. a Panaspnic meghajtók notórikusan fordított csatlakozóállással rendelkeztek "mert csak".
2: Nem akarok nagyon kifejező lenni, de aki számítógépekkel foglalkozik, hogy is mondjam, alapvető minimális tudásszint már igényli a BIOS ismeretét, használatának elsajátítását. Nagyon egyszerű rendszer, egyszerűbb, mint bármelyik Linux kernel. A K7-es MSI-nek meg elég szofisztikált BIOS-a van, amit nem lehet "csak úgy hagyni" működni, mert nem fog jól, csomó opció igényel benne felhasználói beavatkozást normális üzem érdekében. Régi vasaknál, szállításkor áram nélkül maradva a már gatya CMOS elem miatt minden visszaáll alapértelmezett gyári értékre, vélhetően ez van nálad is.
Ez a headless-nincs rá magyar szó? :-)
4: Ezért kéne érteni a BIOS-hoz. Ilyenkor van egy hibaüzenet (nem akarom elhinni, hogy egy monitort nem tudsz odarakni mellé..), ami ki is fogja írni, hogy mi baja. Valószínűleg ez a flopimeghajtó hiányára/hibájára fog felhívni és nem lép tovább addig, amíg el nem olvastad (vicces lenne, hogy alapvető hiba van az alaplap körül és a gép egy vállrándítással elindul, user meg vagy megtudja, vagy nem, a flopi meg majd nem működik, vagy adatot tesz tönkre a lemezen, stb..) és egy pl. F1-es gombbal nem nyugtáztad. A hiba elhárításához pedig elsősorban a flopi adatkábelét kell helyes irányban rádugni a meghajtóra, vagy ha az hibás a kora, meg a por miatt, akkor BIOS-ban kiiktatni legalább a meghajtó induláskori ránézését (floppy drive seek többnyire az advanced fül alatt), vagy talán jobb lenne az egészet tiltani (floppy disk controller az integrated devices alatt talán).

Tehát a gépnek vélhetően nincsen semmi komoly baja, csak az akarat hiányzik. Fogj egy billentyűzetet, valami monitort, egy CR2032-es elemet, meg egy Philips csavarhúzót és kb. 10 percen belül meg fogod oldani (az elem kiszedéséhez esetleg egy vékonyabb, lapos fejű csavarnyúzó jól jöhet és húzd ki a gépet előtte a konnektorból). A BIOS opciók pontos helyét a kezelési könyv prímán tartalmazza, ezek és a leírtak alapján biztos vagyok benne, hogy menni fog.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#7 Felhasználó inaktív   DGabor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.859
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 28. 22:21

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 03. 26. 07:45


blabla



ahogy látom, barátunk tökéletesen hozzá illő avatart választott.

C128Dmmel meg mi a helyzet?

Szerkesztette: DGabor 2012. 03. 28. 22:21 -kor

Close the world. Open the nExt.

Megtudtam, hogy "Köcsög pösti" vagyok. Ujjé!

#8 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 03. 29. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: DGabor - Dátum: 2012. 03. 28. 23:21

C128Dmmel meg mi a helyzet?

Pár hét és eljutok oda is!
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#9 Felhasználó inaktív   DGabor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.859
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 03. 29. 18:07

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 03. 29. 11:29

Pár hét és eljutok oda is!


eh :D másfél év nem volt elég? :D
Close the world. Open the nExt.

Megtudtam, hogy "Köcsög pösti" vagyok. Ujjé!

#10 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 12. 22:11

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2012. 03. 26. 03:26

1: Vicces, nagyon. Nekem mindegy, hogy IDE vagy FDD szalagkábel-e a neve, gyakorlatilag ugyanaz a kettő, csak utóbbi rövidebb, mivel 5 tűvel kevesebbje van. Talán a bekötése is más, de ez végképp nem érdekel a SATA III és USB 2.0/3.0 korszakban, amikor már a DVD, sőt a BD is kifutófélben lévő technológiák.
2: Fogalmam sincs, sosem láttam a BIOS-t. Nem véletlenül írtam, hogy nem tudom mi a hibaüzenet, ha egyáltalán van, ugyanis nincs rákötve monitor, ahogy írtam. Sőt nincs is monitor a közelben. Az biztos, hogy előző tulajdonosnál működött, szállítás után és ép házba költöztetve nem akar menni. És még mielőtt újabb humorosnak vélt kérdéseket kapnék, jól van összerakva minden, ép minden, működik minden, minden csatlakozó ép, ahogy minden kábel az, és mindegyik a jó helyen van. Na nem mintha el lehetne rontani a bekötést, amikor majdnem mindegyik teljesen más, plusz az alaplap szervizkönyve is megvan.
3: Arch Linux.
4: Ez is vicces, már kiugrott a vakbelem. Mondjuk továbbra sem látom a logikát, hogy miért nem bootol nélküle, ha van HDD is. Valaki nagyon furcsán gondolkodhatott akkoriban, főleg hogy még 2000-ben is jelent meg ilyen igényű alaplap. Bár a kapitalizmus gondolom akkoriban is kapitalizmus volt.

A kérdés azonban továbbra is az, hogy mi lehet a baja. Azért igen durva lenne, ha azért nem működne a PC, mert nem ismer fel egy olyan hardvert, ami sosem lesz használva.

Tehát minden jól van összerakva minden, ép minden, működik minden, minden csatlakozó ép, ahogy minden kábel az, és minegyik a jó helyen van.
Viszont mégsem működik, és nem tudjuk a hibaüzenetet.

- Foglaljuk össze, hogy mit tudunk!
- Vágó úr, a pontos időn kívül semmit ...
:D

Ui: boot-olnia kellene floppi nélkül is, hidd el.
Vagy a gépet vidd egy monitor mellé, vagy egy monitort vigyél a gép mellé, és olvasd el, mi fáj neki. Úgy rögtön tudni fogod, hogy mi a baja, így meg csak találgatni tudunk.

Egyébként meg minden kábel ugyanaz, csak némelyiknek egy pár tűvel többje vagy kevesebbje van. Még esetleg az alakja más. Ezek nem nagy különbségek, ezért nevezhetünk mindent IDE kábelnek, sokkal egyszerűbb volna a sok különböző név helyett.

#11 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 13. 09:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 04. 12. 23:11

Tehát minden jól van összerakva minden, ép minden, működik minden, minden csatlakozó ép, ahogy minden kábel az, és minegyik a jó helyen van.
Viszont mégsem működik, és nem tudjuk a hibaüzenetet.

- Foglaljuk össze, hogy mit tudunk!
- Vágó úr, a pontos időn kívül semmit ...
:D

Ui: boot-olnia kellene floppi nélkül is, hidd el.
Vagy a gépet vidd egy monitor mellé, vagy egy monitort vigyél a gép mellé, és olvasd el, mi fáj neki. Úgy rögtön tudni fogod, hogy mi a baja, így meg csak találgatni tudunk.

Egyébként meg minden kábel ugyanaz, csak némelyiknek egy pár tűvel többje vagy kevesebbje van. Még esetleg az alakja más. Ezek nem nagy különbségek, ezért nevezhetünk mindent IDE kábelnek, sokkal egyszerűbb volna a sok különböző név helyett.

:D :D :D
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#12 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 04. 13. 19:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2012. 04. 12. 23:11


Ui: boot-olnia kellene floppi nélkül is, hidd el.

Nem. Leírtam, miért. :-)
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#13 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 14. 08:02

Üzenet megtekintéseIdézet: freyr - Dátum: 2012. 03. 26. 03:26

1: Vicces, nagyon. Nekem mindegy, hogy IDE vagy FDD szalagkábel-e a neve, gyakorlatilag ugyanaz a kettő, csak utóbbi rövidebb, mivel 5 tűvel kevesebbje van. Talán a bekötése is más, de ez végképp nem érdekel a SATA III és USB 2.0/3.0 korszakban, amikor már a DVD, sőt a BD is kifutófélben lévő technológiák.

4: Ez is vicces, már kiugrott a vakbelem. Mondjuk továbbra sem látom a logikát, hogy miért nem bootol nélküle, ha van HDD is. Valaki nagyon furcsán gondolkodhatott akkoriban, főleg hogy még 2000-ben is jelent meg ilyen igényű alaplap. Bár a kapitalizmus gondolom akkoriban is kapitalizmus volt.


Vicces, hogy "a SATA III és USB 2.0/3.0 korszakban" miért akar valaki évtizedes, múzeumszökevény számítógép-matuzsálemet használni.
Ráadásul nem is ért hozzá.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#14 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2012. 04. 14. 08:09

Csimmaszár'
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#15 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 14. 12:51

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2012. 04. 13. 20:55

Nem. Leírtam, miért. :-)

Úgy értettem, hogy bootolnia kell floppi nélkül is, ha be van állítva, hogy nincs floppi.
Erre:

Idézet

Mondjuk továbbra sem látom a logikát, hogy miért nem bootol nélküle, ha van HDD is. Valaki nagyon furcsán gondolkodhatott akkoriban, főleg hogy még 2000-ben is jelent meg ilyen igényű alaplap. Bár a kapitalizmus gondolom akkoriban is kapitalizmus volt.


#16 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 04. 15. 07:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Dr. Szöszi - Dátum: 2012. 04. 14. 09:02

Vicces, hogy "a SATA III és USB 2.0/3.0 korszakban" miért akar valaki évtizedes, múzeumszökevény számítógép-matuzsálemet használni.

Bevallom, hogy máig használok egy 1.2 GHz-es Tualatin-cerkát, amiben van kis floppy, nagy floppy (igen, 5 1/4"-es), és Windows ME hasít rajta. Retró gépnek tökéletes, utoljára tegnap használtam. Bár itt nyilvánvalóan nem ilyesmiről van szó, csak jelezni akartam, hogy bizony akadnak még ilyen "vicces emberek", még ha talán meglepő is. Szép napot... ;)
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó