HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 19:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Capri - Dátum: 2012. 05. 24. 18:35

amíg szemüveg kell hozzá szvsz semmi értelme.

Olvass csak picikét vissza ezzel kapcsolatban...

Idézet

egyszerûen kényelmetlen. fõleg azok amit adnak moziban.

Szemüvegre válogatja. Csak mert egyszer kaptál egy kényelmetlent egy moziban, nem lesz mind olyan.

Idézet

Ezen felül ott vannak akik eleve szemüvegesek is.

Mi van velük? Eleve úgy vannak kialakítva ezek a szemüvegek, hogy fel lehessen venni sima szemüveg elé. Nekem eddig mindig sikerült.

Idézet

Pedig próbáltam tényleg nagyon jó 3Ds tvket, jól nézett ki meg minden de 5 perc után már elég is volt.

Mi volt elég? Talán lehúzta a fejedet az 1 dekás szemüveg? :) Kicsit más csak úgy belenézni egy demóanyagva, vagy fogni magad és végignézni egy filmet.

Idézet

Haveromnak is van, de 3 hónap után már keresni kellett a hozzá való szemcsiket mert kezdeti fellángolás után már nem akaródzott használni..

És akkor most egy ismeretlen személyről kellene példát venni, akinek talán szemproblémái vannak? Vagy egyszerűen csak kezdő, akinél lezajlott az első lelkesedési hullám? Nálam speciel 15 év alatt nem csökkent a lelkesedés és jópár hasonló embert ismerek, kezdve pl. a párommal, pedig ő nem egy nagy "techy". De ez nem abban nyilvánul meg, hogy egész nap 3D-t akarnánk nézni (a mai cuccok nem is erre valók), hanem pl. hetente 1-1 filmet.


Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 24. 18:33

Ertsd mar meg, hogy ez csak a te velemenyed. Szerintem meg nem.

Messze nem csak az enyém...

Idézet

Kismillio sebbol verzik a dolog, van aki elfogadja, van aki meg nem birja elviselni az altalad bagatelizalt hianyossagokat.

Ugyan, ugyan, mit "nem lehet elviselni" egy passzívon?


Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2012. 05. 24. 18:37

A magyar adók, és szolgáltatók szarrágók, keveset költenek fejlesztésre. Namár most betesznek egy ilyen kamu, 3D-s alibiadót, azzal részükről le lesz tudva a fene nagy fejlesztés (ujjal fognak rá mutogatni), és basznak majd cserébe több HD-s adót szolgáltatni. Ennyiben zárja ki a kettő egymást, és ezért élvezne a HD feltétlen prioritást.

Mi köze pl. a MinDigTV-nek ahhoz, hogy mikor áll át HD-ra az RTL Klub vagy a TV2? Ha az utóbbiak meglépik ezt, semelyik szolgáltató sem akar majd lemaradni abban, hogy náluk is megjelenjenek ezek (a HD változat az SD mellett). Sőt, az analóg sugárzás lekapcsolásával annyi sávszél szabadul fel, hogy talán éppen a MinDigTV lesz ebben is a legelső. Bár valószínű napok választják majd el az egyes szolgáltatókat a bevezetésben.

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 24. 19:47 -kor


#42 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 20:12

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 20:39

...

Banyek, ugy viselkedsz mint egy ovodas. Leirjuk hogy nem, erre leirod hogy de igen. Ertsd mar meg, nem mindenki olyan mint Te, akinek a 3D a maniaja. Neked bejott, nekunk nem, olyan nehez ezt elfogadni? Most irjam le ujra? Olvass vissza, minden elhangozott mar, es az erveid konnyunek talaltattak.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#43 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 20:39

A napokban láttam egy kirakatban piros/zöld szemüveget, és szemüvegre csíptethető verziót is. Polárosat és árakat nem néztem, a piros/zöldre figyeltem fel.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#44 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 21:22

Samott: Talán én jövök ilyen "nekünk" vs. "neked" szöveggel? Fogadd el, hogy "nekünk" vs. "nektek". És nem, egyátalán nem kell ehhez "3D mániásnak" sem lenni.

Könnyűnek találtattak az érveim? Hányra is reagálátál érdemben?

#45 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 21:43

@dezz:

Ha már ilyen részletekbe menően válaszolsz egy egyébként összefüggő szövegre akkor legalább arra figyelj, hogy ne bonyolódj alaptalan feltételezésekbe. Nem csak "egyszer kaptam egyet blabalba" a helyzet. Sok 3Ds filmet láttam moziban, nem csak Magyarországon és egyik sem volt kényelmes. Otthoni megoldások közül is próbáltam sokat, és nem csak demókörnyezetben...

Fogadd el, hogy én és még jópár ember rajtam kívül nem találja kényelmesnek a szemüveget. Teljesen felesleges most a pár grammos szöveggel jönni. Persze sokan vannak akiket nem zavar ezt senki sem vitatja...

"Nálam speciel 15 év alatt nem csökkent a lelkesedés"

Tehát egy "3D fanboy" (bocs ezért :D) sokkal reprezentativabb mint egy ismeretlen átlagember? A te példád is mutatja, hogy ha lelkesedsz valamiért akkor minden kis technikai újítást/fejlődést értékelni fogsz és tudsz is. De ez közel sem igaz egy átlag felhasználóra!

Nekem nincs bajom a 3D-vel, szerintem van jövője de én úgy érzem az igazi sikert csak akkor fogja elérni ha majd szemüveg nélküli lesz.


#46 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 22:02

Cpri: A feltételezés alapja az volt, hogy én 1-2 kényelmetlen mellett sok kényelmessel (legalább is nem kényelmetlennel) találkoztam. Lehet, hogy egész nap nem viselném (egyelőre ez nem gond), de 1-1 film ereéig megfelel.

Én teljesen el tudom fogadni, hogy vannak, akiknek nem jön be a (stereo-)3D. De véleményem szerint nem állja meg a helyét, hogy csak egy haszontalan parasztvakítás az egész. Mert hogy Samott ezt állítja. Azt sem fogadom el, hogy pár "3D fanboy"-on kívül nem érdekel senkit.

Ha én "3D fanboy" vagyok, mert szerettem játszani 3D-ben, illetve értékelem a 3D filmeket, hát vállalom. (Bár ilyen alapon elég sok 3D fanboy és fangirl van még itt Magyarországon is...) Azt már kevésbé, hogy könnyen megvezethető paraszt lenné(n)k ezért...

#47 Felhasználó inaktív   Capri 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.733
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 24. 23:22

@dezz:

Direkt idézőjelbe raktam a "3D fanboyt" :)

Itt inkább azt kell látni, hogy szemüveg nélkül mindenkinek kényelmes viszont szemüveggel már nem. Meg úgy alapvetően a TVzés mint szokás kialakult legalább 60 éve. Ezen változtatni (szemüvegviselés) nehezen lehet.
A 3D film pedig nem a 3D televízió miatt van, hanem a 3D mozi "mellékterméke". Erre utalhat esetleg a parasztvakítás (ami talán túl erős), hiszen nem lesz ugyanaz az élmény.
Szerintem mint ötlet rendben van (pl 3Ds focimeccs elég pöpec) de még fejlődni kell ehhez :)

#48 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 03:12

Capri: Láttam, de amúgy sem volt vele különösebb problémám. (Csak hát ilyen alapon a népesség jelentékeny hányadáról elmondható.)

Nos, ahhoz is eléggé hozzá vannak szokva az emberek, hogy a 3D-hez szemüveg kell... Ez is így van már 60 éve - csak ami a mozit illeti, mert pl. az anaglif technika már vagy 150 éve ismert. És akkor már mennyivel jobb két színhű képet nézni, mint az.

Lehet olyan az élmény (na jó, megközelítőleg)! Tartalom és beállítás kérdése! Keress rá a topikban: parallaxis.

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 25. 03:19 -kor


#49 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 06:33

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 04:12

Nos, ahhoz is eléggé hozzá vannak szokva az emberek, hogy a 3D-hez szemüveg kell... Ez is így van már 60 éve - csak ami a mozit illeti, mert pl. az anaglif technika már vagy 150 éve ismert. És akkor már mennyivel jobb két színhű képet nézni, mint az.

Az emberek évezredek óta néznek 3D-ben szemüveg nélkül, csak a rögzített kép vetette fel a problémát.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#50 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 09:03

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 24. 22:22

...

Franko, tehat mar csak a nyelvtan maradt, mint vegso erv. :-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#51 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 17:25

csozsi: Thanks, Captain Obvious!

Samott: Látom, te az a típus vagy, akivel nem érdemes vitatkozni, mert a rutinjával próbál legyőzni. Aztán csak szorgosan a továbbiakban is!

#52 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 17:58

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 18:25

csozsi: Thanks, Captain Obvious!


Szívesen, máskor is. Hátha akkor majd megérted, hogy nem igazán érdekli a népeket a szemüveges 3D, legyen az bármilyen jó technológia.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#53 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 18:23

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2012. 05. 25. 18:58

Szívesen, máskor is. Hátha akkor majd megérted, hogy nem igazán érdekli a népeket a szemüveges 3D, legyen az bármilyen jó technológia.

Örülök, hogy a "3D úgy sz@r, ahogy van"-tól eljutottunk idáig, hogy már csak a szemüveg a probléma. Még szerencse, hogy 2-3 éven belül általánossá válik a szemüvegnélküli változat... ;)

Megjegyzem, az eladások azt mutatják a szemüvegesek esetén is, hogy amióta nem horribilis az árkülönbség, igen sokan és egyre többen a 3D-s mellett döntenek. Persze nyugodtan bele lehet dugni a fejet a homokba.

#54 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 18:27

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 18:25

Samott: Látom, te az a típus vagy, akivel nem érdemes vitatkozni, mert a rutinjával próbál legyőzni. Aztán csak szorgosan a továbbiakban is!

Cseszd meg, van pofad egy ilyet elsutni az amokfutas utan, amit itt elkovettel? Tenyleg elfogytak az erveid. Jossz itt a rossz fanboy dumaddal es meg neked all feljebb?

Samott

Szerkesztette: Samott 2012. 05. 25. 18:28 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#55 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 19:23

Örülök, hogy a "3D úgy sz@r, ahogy van"-tól eljutottunk idáig, hogy már csak a szemüveg a probléma. Még szerencse, hogy 2-3 éven belül általánossá válik a szemüvegnélküli változat... ;)

Megjegyzem, az eladások azt mutatják a szemüvegesek esetén is, hogy amióta nem horribilis az árkülönbség, igen sokan és egyre többen a 3D-s mellett döntenek. Persze nyugodtan bele lehet dugni a fejet a homokba.

Akkor mondom érthetően.
Ha a "help me Obi wan Kenobi" lesz a 3d, akkor érdekelni fog.

Cimbora is megvette a féláras akcijós 3D-s tévét, mert az árban még volt 5 szemüveg is.
Amúgyis tévét kellett volna cserélnie, ez meg kapóra jött. 3D-s egyéb eszköze nincs hozzá, csak egy 6000 forintos Orion dvd-játékos.
Na, vajon mit fog élvezni a készüléken, matávkábelre kötve?
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#56 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 21:17

Samott: Neked tényleg nincs semmi önkritikád? Te indítottál mások félrevezetésével, érvekre csak hülyeségeket írkáltál, aztán próbáltál a sárba rántani.

csozsi: Ez itt a "Mikor fogja csozsit érdekelni a 3D?" topik? Ha érted, mire célzok.

Azt akarod sugallni, hogy az említett 3D TV vásárlók többsége olyan, mint a cimborád? Szerintem ez a kivétel.
Egyébként PC-je sincs, hogy 3D MKV-kat nézhessen rajta? Vagy az neki már esetleg magas?

Amit ott látsz, az egyelőre sci-fi. Megvalósulási határidő: 10 évtől a végtelenig. Kellemes várakozást kívánok!

#57 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 21:28

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 22:17

Samott: Neked tényleg nincs semmi önkritikád? Te indítottál mások félrevezetésével, érvekre csak hülyeségeket írkáltál, aztán próbáltál a sárba rántani.

Mi van? Leirtam a velemenyem, te meg nekialltal okoskodni... felrevezetes? Aztan amint elfogytak az erveid elkezdtel velem foglalkozni. :legyint: Szakadj le rolam.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#58 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 25. 22:49

Samott:
"Leirtam a velemenyem" = tévedések halmazának tényként, ezeken alapuló magánvélemény általános népítéletként való közlése.
Ezzel ellentétes érvelés = "okoskodás".

Idézet

Aztan amint elfogytak az erveid elkezdtel velem foglalkozni.

Nekem valahogy úgy tűnt, fer válaszok helyett te kezdtél velem "foglalkozni".

Idézet

Szakadj le rolam.

Ha nem tudsz konstruktívan hozzászólni a témához, akkor ugyanezt szeretném kérni én is tőled...

#59 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 05:22

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 25. 23:49

tévedések halmazának tényként, ezeken alapuló magánvélemény általános népítéletként való közlése.

Figyi, egy "tevedesemet" se tudtad cafolni. Pont. Probalod bagatelizalni a jelenlegi 3D megoldasok ordas hibait, aztan amikor besulsz elkezdesz szemelyeskedni. Ez neked fair vita? Az az igazsag, hogy fanboy vagy es nem vagy kepes realisan latni a helyzetet, hiaba irtuk tobben is a tapasztalatainkat te ragaszkodsz a sajat allaspontodhoz, ami meg ertheto is lenne, de teljesen ignoralod masok tapasztalatait. Az van, hogy nehany embert kielegitenek a jelanlegi megoldasok (peldaul teged) masokat meg nem (na ezt viszont meg nem tudod elfogadni). Es meg te kered szamon a konstruktiv vitat? Vicc.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#60 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 10:58

Samott: Az a vicc, hogy ezt te mind el is hiszed, amit most ide leírtál. És még én nem tudom reálisan látni a helyzetet... Kész kabaré!

Mintha valahogy elkerülte volna a becses figyelmedet:
- Tételesen cáfoltam az állításaidat. (Reagálásaid: semmi értelmes. Ja, bocs, egyszer nagy kegyesen megerőltetted magad, egy viszontválasz ereéig.)
- Már más is közölte itt veled, hogy nem olyan nagy gond a szemüveg, mint ahogy azt te beállítod. Tehát nem vagyok itt annyira egyedül a "fansággal" (ha ez már az, de persze nem).
- Éppen, hogy írtam, hogy teljesen el tudom fogadni, hogy egyeseknek nem jön be a dolog. Csakhogy ez közel sem azt jelenti, hogy mindenki így van vele. (Sőt.)

Szerntem én nem vagyok nagyobb fan, mint más tíz- vagy százezrek csak itt Magyarországon (akik szerinted ugye mind megvezetett parasztok). Inkább csak jobban ismerem a dolog technikai hátterét az átlagnál.
Ellenben te valami hihetetlen módon elvakult vagy, egy igazi nagy hater. (Vagy csak bedőltél pár más, kisebb-nagyobb haternek. A többi pedig az ego.)

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 26. 11:06 -kor


Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó