HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 11:16

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 26. 11:58

- Tételesen cáfoltam az állításaidat.

Ne hazudozz ossze vissza, semmit se cafoltal. (amugy sem lehet semmit cafolni a fenyerocsokkenesen, a fakulason, a crosstalkon - ezek tenyek, ezzel jar a jelenlegi 3D) Ezek miatt abrandul ki belole szinte mindenki.

Es latod, megint velem foglalkozol. Mert a fentieket nem tudod nem letezove tenni... annyit tudsz kinyogni, hogy ez teged nem zavar. Na bumm.

Samott

Szerkesztette: Samott 2012. 05. 26. 11:22 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#62 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 13:17

Ne ferdíts! Azokról sosem állítottam, hogy nem léteznek (akkor azt írtam volna, nem pedig azt, hogy nem zavar)!

Tudod te jól, hogy ez a pont az első (és 1-2 későbbi) hozzászólásodra vonatkozott, ami egy merő butaság. Leírtam már, hogy miért, értelmes válaszod nem sok volt.

Mellesleg amiket itt soroltál, implementációfüggőek. Passzívnál pl. már alig jelentkeznek. De egy normálisabb shutteresen is bőven elviselhető mértékűek. Úgy tűnik, le vagy ragadva 5 évvel ezelőtt...

Idézet

Ezek miatt abrandul ki belole szinte mindenki.

Aha, és még én hazudozok "össze-vissza". Szállj már magadba egy kicsit, ember!

Idézet

Es latod, megint velem foglalkozol.

Csak amennyire te velem. Sokkal szívesebben foglalkoznék a tárggyal, ha hagynád.

Idézet

Mert a fentieket nem tudod nem letezove tenni...

Csak tudod, nagyon nem mindegy a mérték és hogy nagyobb jelentőséget tulajdonítunk-e neki a kelleténél.

Idézet

annyit tudsz kinyogni, hogy ez teged nem zavar.

Újabb - dupla - ferdítés. Nem csak ennyit tudtam "kinyögni" (és itt megkérnélek a topik eleje óta jellemző lekezelő modor mellőzésére), és messze nem csak engem nem zavar (főleg, ha alig kell, hogy zavarjon).

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 26. 13:20 -kor


#63 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 13:47

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 26. 14:17

Tudod te jól, hogy ez a pont az első (és 1-2 későbbi) hozzászólásodra vonatkozott, ami egy merő butaság.

Mar miert lenne butasag? A kozteve szinte minden elo musorat (leszamitva talan csak a forma1 studiojat) meg mindig SD-ben kesziti. Azt irtam abban a hozzaszolasban, hogy inkabb HD technikara kellene kolteni mint a feleslegesen parasztvakito 3D probakra. Erre egy valos kritikat kaptam, Leni-tol (igaza lehet, hogy csak munkaba kerul, eszkozre nem b.sznak el ra penzt). Meg jottel te es elkezdtel puffogni, hogy milyen csodas, milyen tokeletes a 3D es mindenki hulye aki kritizalni meri. Aztan miutan egyedul maradtal ezzel, elkezdtel helyesirasi kerdesekbe meg egyeb szemelyes dolgokba belekotni. Ami a legtisztabb jele, hogy bar nincs igazad, de keptelen vagy feladni egy elveszett vitat.

Tovabbra is tartom: a 3D proba csatorna parasztvakito penzkidobas, meg azzal is jobban jarnank, ha meg egy HD csatornan adnak a parhuzamos esemenyeket. Mint hogy erre a felesleges, alig nehany ezer nezot kiszolgalo 3D csatornara pazaroljunk eroforrasokat. Lenne jobb helye annak a penznek.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#64 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 14:54

@dezz: Szerntem én nem vagyok nagyobb fan, mint más tíz- vagy százezrek csak itt Magyarországon (akik szerinted ugye mind megvezetett parasztok). Inkább csak jobban ismerem a dolog technikai hátterét az átlagnál.

sőt, ne adjuk alább pár százezreknél, milliók áhítoznak ebben az országban 3d-re, külön csatornán persze.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#65 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 18:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 26. 14:47

Mar miert lenne butasag?

Lásd a következőben. (Sokallta a fórummotor egyben.)

Idézet

A kozteve szinte minden elo musorat (leszamitva talan csak a forma1 studiojat) meg mindig SD-ben kesziti. Azt irtam abban a hozzaszolasban, hogy inkabb HD technikara kellene kolteni

Már 2x kérdeztem (válasz nem érkezett): mi köze a MinDigTV 3D próbaadásának az MTV-hez?
Arról nem beszélve, hogy ez a próbaadás valószínű sima Half-SBS lesz (mint a UPC-nél korábban), ami kívülről egy sima HD-s stream, így nem szükséges hozzá spéci technika. Átkódolások nélküli továbbításhoz egyébként sem.

Idézet

Meg jottel te es elkezdtel puffogni, hogy milyen csodas, milyen tokeletes a 3D

Nem írtam ilyet. Tudnád mellőzni a kiforgatást?

Idézet

mindenki hulye aki kritizalni meri.

Ilyet sem. Nagyon infantilis így értelmezni, amit írtam.

Idézet

Aztan miutan egyedul maradtal ezzel

Szerinted 5 ember egy topikban mennyire reprezentatív?
Megjegyzem, itt is volt, aki még előttem írt neked, hogy nem egészen úgy van, ahogy gondolod, de bizonyára a vakfoltodra esett.

Idézet

elkezdtel helyesirasi kerdesekbe meg egyeb szemelyes dolgokba belekotni.

Huh, most már helyesírási? Az előbb még nyelvtan volt. Na persze valójában egyik sem, csak megint ferdítesz.

Idézet

Ami a legtisztabb jele, hogy bar nincs igazad, de keptelen vagy feladni egy elveszett vitat.

Öngól. Ki is emelgette ki az érdektelen részeket, csak hogy ne kelljen az relevánsakra válaszolnia? Itt te vagy, aki semmi áron nem ismeri be a tévedését.

Idézet

felesleges, alig nehany ezer nezot kiszolgalo 3D csatornara

Ezt alátámasztanád valamivel? Vagy csak lövöldözöl a levegőbe?

Idézet

meg azzal is jobban jarnank, ha meg egy HD csatornan adnak a parhuzamos esemenyeket

Biztos vagy benne, hogy a 3D stream mellett elérhető lesz, mint forrás, 2D-ben is ugyanaz? Nem valószínű, mert a 3D stream már tartalmazza ezt, az egyik nézet formájában (stereo-3D = 2db 2D-s nézet, a két szem számára). Most akkor le kellene butítani a 3D-st 2D-sre, csak hogy a kedvedért ne 3D-s legyen?

Inkább azt kellene megoldani, hogy aki 2D-ben akarja nézni, megtehesse (csak az egyik nézet megjelenítése). Bár az újabb tévék talán már tudják. Itt pont jól jönne, ha MVC kódolással adnák, mint a 3D Blu-ray, amiből egy 2D tévé is ki tudja venni magának az elsődleges, AVC-ben kódolt nézetet, teljes felbontásban. Nem tudom, szabványosítva van-e már ez a DVB-ben és támogatják-e a 3D tévék.

Idézet

pazaroljunk eroforrasokat.

Szűkében lenne az AH a sávszélnek? Milyen csatornákat javasolnál ehelyett (raálisan)? Hány csatornára elég sávszél is szabadul fel hamarosan, az analóg adás EU által kötelezővé tett beszüntetésével?

#66 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 18:59

És akkor kérésedre nézzük az első hsz-edet:

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 23. 12:52

ez a 3D csatorna teljesen felesleges. Se igeny, se tartalom nincs ra.

Mondod te. Közben tízezrek vesznek 3D tévét, járnak moziba 3D filmet nézni. Tartalom is van bőven, mellesleg éppen az olimpiai 3D közvetítések elérhetővé tételére szolgál a dolog.

Idézet

Plane annak tudataban, hogy ennek a penznek amit erre elb.sznak sokkal fontosabb helye is lenne. Nem akarok "lelegeztetogepben" szamolni, maradjon a penz a kozmedianal - de elkelne oda meg jo par HD kamera meg egyeb eszkoz amivel befejezhetnek a HD atallast (ha mar abban adnak legyen mar a gyartott musor is az, nem?).

Újfent: mi köze a kettőnek egymáshoz?

Idézet

Valamelyik fejes vett egy 3D tevet aztan elvezkedne? Minek ez?

Valóban, mit is számít az a néhánytízezer 3D tévé tulaj...

Idézet

Amig szemuveg kell hozza amugy is doglott az egesz.

Megint csak: mondod te, 5 évvel lemaradva a valóságtól. (Gy.k. attól nem lesz döglött az egész, mert van pár ember, akik irtóznak a szemüvegtől, 1-1 film vagy műsor ereéig.)


Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2012. 05. 26. 15:54

sőt, ne adjuk alább pár százezreknél, milliók áhítoznak ebben az országban 3d-re, külön csatornán persze.

1. Tízezrek vettek már 3D tévét az országban. Ha tehetnék, többen is vennének.
2. Százezres nagyságrendben járnak 3D filmeket nézni moziba.

#67 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 19:32

Jol van B+, nyertel, legyoztel a rutinoddal, en vagyok a hulye, hogy leallok a fanboy-al vitazni. Ezerszer cafolt dolgokat szedsz elo megint. Futjuk a koroket, ignoralod, kiforgatod a valaszaimat. Nincs nekem erre idom meg energiam. A 3D szep, a 3D jo - mindenkinek szuksege van ra.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#68 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 20:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 26. 20:32

nyertel

Akkor "nyertem" volna, ha a tények hatására változtatsz az álláspontodon.
Mindez persze mit sem változtat azon, hogy tömegeket érdekel a 3D és már a mai technikával is élvezhető.

Idézet

legyoztel a rutinoddal

Egyem azt a plagizáló lelkedet. Valami eredetit is kitalálhattál volna. Vagy tudok jobbat: válaszolhattál volna valamire érdemben.

Idézet

en vagyok a hulye, hogy leallok a fanboy-al vitazni.

Mondja a vérbeli hater.

Idézet

Ezerszer cafolt dolgokat szedsz elo megint.

1db példát...

Idézet

ignoralod, kiforgatod a valaszaimat.

Magadban beszélsz?

Idézet

A 3D szep, a 3D jo - mindenkinek szuksege van ra.

Tényleg szép és tényleg jó, de hogy mindenkinek szüksége lenne rá, azt egyszer sem írtam. (Ennyit - újfent - a kiforgatásról.)

Lehet, hogy te abban a tévhitben élsz, hogy ez mindenki számára kötelező lesz? Basszus, bármikor átkapcsolhatsz majd 2D módra egy 3D-s adásnál (mint Blu-ray 3D-nél)! (A mostani kísérleti adásnál még nem biztos.)

(A másik tévhited: változtatni az állásponton a gyengeség jele. Az oviban volt ez utoljára így. Meg a politikában. De ez ugye egy tech site.)

#69 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 21:06

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 26. 19:55

Már 2x kérdeztem (válasz nem érkezett): mi köze a MinDigTV 3D próbaadásának az MTV-hez?

Nézzük csak a cikk elejét:

Idézet

Az MTVA-val együttműködve 3D-s tesztadást biztosít a nyári olimpiai játékok idején az Antenna Hungária - jelentette be Jean-Francois Fenech, a cég vezérigazgatója a társaság mai sajtótájékoztatóján.
...
Az Antenna Hungária ingyenes tévés platformját ma nagyjából 300 ezer háztartásban nézik, míg a fizetős, MinDig TV Extra szolgáltatásra eddig 63 ezren fizettek elő.
...
Az olimpia idején, illetve már a nyári játékok kezdete előtt ráadásul megjelenik az ingyenes platformon az MTVA tematikus 3D-s csatornája, az m3D, igaz, ezt egyelőre csak a budapesti vételkörzetben élő nézők érhetik el.

A fenti számok lapján roppant kíváncsi lennék egy MindigTv előfizetői adatra a budapesti vételkörzetben, ahol domináns a kábeltévé, és nagyszámú a műholdvétel.
A családban laknak 2700 fős, és 15ezres településen is rokonok. Mindenhol van valamilyen kábeltévé, ahol nem elegendő a kínálat, ott valamelyik szolgáltató lavórja nézi az eget.
Egy-két településen, vagy csak annak külső részén kell földi vétel, mert az már nyaralóövezet, vagy kiskertes telek.
A Junosztyot kidobták 18 éve, mert nem tudta a PAL vételt. Helyette lekerült a telekre a nagyobb Orion-Videoton, vagy a távolkeleti dömpingáru a piacról, vagy a nagyáruházból, majd 10 évvel később otthonra vettek egy akkor modern, és "nagy" (72 cm, vagy nagyobb), de mára elavultnak gondolt, egyébkén hibátlan működésű készüléket.
Ők kénytelenek lesznek váltani, és új antennát beszerezni. Korábbi MindigTv-s topicban kiveséztük a költségeit.
Antenna, beltéri, vagy dvb-t tuneres új kistévé.

Idézet

Szerinted 5 ember egy topikban mennyire reprezentatív?

Pár emberről tudjuk még, hogy rendelkezik ilyen készülékkel, és megnézte rajta az Avatart blu-rayen, és mégsem tépi itt a száját, hogy ez kell a népnek.
1 ember a topikban mennyire reprezentatív?

Idézet

Szűkében lenne az AH a sávszélnek? Milyen csatornákat javasolnál ehelyett (raálisan)? Hány csatornára elég sávszél is szabadul fel hamarosan, az analóg adás EU által kötelezővé tett beszüntetésével?

A digitális tévézés nem a minőségről, hanem a korlátozhatóságról szól.

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 26. 19:59

Közben tízezrek vesznek 3D tévét, járnak moziba 3D filmet nézni. Tartalom is van bőven, mellesleg éppen az olimpiai 3D közvetítések elérhetővé tételére szolgál a dolog.
...
1. Tízezrek vettek már 3D tévét az országban. Ha tehetnék, többen is vennének.
2. Százezres nagyságrendben járnak 3D filmeket nézni moziba.

Legyünk nagyvonalúak, és legyen 100000 eladott 3D-tévé. Az hétszentség, hogy nem nagy az átfedés az ingyenesen tévézők, és a drága készülékvásárlók között. A MindigTv által sugárzott adás nem fog eljutni a tévézők 90-95%-ához.
A mozit ne feszegessük, terelgetik a népet, de a 3D-s filmek alig mennek fél háznál többel, még premier-napon is. A gazdag usákiában sem nagy rá az igény.
Volt olyan film, amit hetekig nem bírtunk hagyományos módon megnézni, mert csak szemüveges verzió volt a mozikban. Később, ha két hétig nem néztük meg, akkor már csak a sima változat volt, és úgyis élmény volt a gyerekeknek.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#70 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 21:07

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 26. 21:36

Vagy tudok jobbat: válaszolhattál volna valamire érdemben.

En ekkora elb.szott trollal meg nem talalkoztam. Minden ervedet cafatokra szedtem, es van pofad ilyesmit leirni?

Nesze B+, ujra:

"Mindez persze mit sem változtat azon, hogy tömegeket érdekel a 3D" - nem, nem erdekel tomegeket, megveszik a tevet mert benne van, aztan valahogy elkeverednek a szemuvegek es mar nem erdekel senkit. Ket kollegam peldajat hoztam fel, ignoraltad, valaki mas is hozott hasonlo peldat, ignoraltad.

"és már a mai technikával is élvezhető." - crosstalk, fakulas, fenyerocsokkenes. Folyamatoasn ignoralod.

Persze ezeket mar leirtam nem egyszer.

"Basszus, bármikor átkapcsolhatsz majd 2D módra egy 3D-s adásnál" - ja, persze. Sport1, El Clasico 3D. Nezhetted 3D-ben meg SD letterboxban.

Szokasos szemelyeskedo kostolgatasaidat meg hanyagolnam.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#71 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 21:13

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2012. 05. 26. 22:06

A mozit ne feszegessük, terelgetik a népet, de a 3D-s filmek alig mennek fél háznál többel, még premier-napon is. A gazdag usákiában sem nagy rá az igény.

Idézet

However, film industry observers have noted that 2011 has shown a considerable decline in audience interest in 3D presentation. For instance, only 45% of the premiere weekend box office earnings of Kung Fu Panda 2 came from screenings in the 3D presentation format as opposed to 60% for Shrek Forever After in 2010. In addition, the premiere of Cars 2 opening weekend gross consisted of only 37% from 3D theatres. In view of this trend, there has been box office analysis concluding the implementation of 3D presentation is apparently backfiring by discouraging people from going to movie theatres at all. As Brandon Gray of Box Office Mojo notes, "In each case, 3D's more-money-from-fewer-people approach has simply led to less money from even fewer people."

Megint kezd lecsengeni a 3D laz, ahogy ez megtortent mar a 60-as evekben is.

MindigTV-hez: kolleganak szabalyosan konyorognom kellett, hogy legalabb egy szobaantennaval probalja meg a vetelt, ha mar focibuzi es az EB-t HD-ban adja az m1. Es akkor ezeknek eroltetjuk a 3D-t?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#72 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 21:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2012. 05. 26. 22:13

Megint kezd lecsengeni a 3D laz, ahogy ez megtortent mar a 60-as evekben is.

MindigTV-hez: kolleganak szabalyosan konyorognom kellett, hogy legalabb egy szobaantennaval probalja meg a vetelt, ha mar focibuzi es az EB-t HD-ban adja az m1. Es akkor ezeknek eroltetjuk a 3D-t?

Samott

Meg a mozi is: http://www.wisegeek....o-expensive.htm
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#73 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 26. 23:48

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2012. 05. 26. 22:06

A fenti számok lapján roppant kíváncsi lennék egy MindigTv előfizetői adatra a budapesti vételkörzetben, ahol domináns a kábeltévé, és nagyszámú a műholdvétel.

Igen, ez egy jogos kérdés. Csak ne felejtsük el, hogy ~2,5 millióan laknak itt, és sokaknak elég a kevesebb csatorna, amit a MinDigTV és az Extra tartalmaz.
De az sem olyan ritka, hogy más előfizetés mellé szereznek be néhány ezresért egy DVB-T antennát (mint pl. én is). Főleg hogy itt Bp.-en már csak ritkán van szükség nagyobb antennára.

Idézet

Ők kénytelenek lesznek váltani, és új antennát beszerezni. Korábbi MindigTv-s topicban kiveséztük a költségeit.

Tegyük hozzá, hogy az utóbbi időben többször is jelentősen növekedett az adóteljesítmény és az analóg lekapcsolása után mégtöbbet fog. Így nem feltétlen kell új antenna. Mellesleg akkor így is-úgy is váltani kell majd.

Idézet

Pár emberről tudjuk még, hogy rendelkezik ilyen készülékkel, és megnézte rajta az Avatart blu-rayen, és mégsem tépi itt a száját, hogy ez kell a népnek.

Én meg ismerek párat, akiknek nagyon is tetszett. A 3D MKV-k sem éppen megvetett holmik bizonyos oldalakon.
Azt nem csodálom, hogy senkinek sincs kedve itt vitázni veletek...

Idézet

1 ember a topikban mennyire reprezentatív?

2! 2 vs. 3-4 nem olyan rossz arány. De nem is ez a lényeg, hanem hogy egyszerűen nem felel meg a valóságnak, hogy senkit sem érdekel a 3D, mert egy nagy sz@r.

Idézet

A digitális tévézés nem a minőségről, hanem a korlátozhatóságról szól.

A mindennapok átlagában minőségben is jobb. És?

Idézet

Az hétszentség, hogy nem nagy az átfedés az ingyenesen tévézők, és a drága készülékvásárlók között.

Szerintem akinek van egy 3D-s tévéje, nem ezen a néhányezer forinton fog spórolni, akár más előfizetés mellett is, amit egy egyszerű kis DVB-T antenna jelent. (Bp.-nél maradva, de nemsokára országosan is jobb lesz a vétel.)
És ott van a MinDigTV Extra is, szóval nem minden MinDigTV-s "ingyenélő".

Idézet

A mozit ne feszegessük, terelgetik a népet, de a 3D-s filmek alig mennek fél háznál többel, még premier-napon is. A gazdag usákiában sem nagy rá az igény.

Ez így nem egészen állja meg a helyét. Újabb felmérések szerint a jóval magasabb ár tántorítja el a legtöbbeket. Kisebb különbség esetén szívesen nézik 3D-ben.


Samott: Itt van az egész topik, nem tűntek el a korábbi hozzászólások a semmibe, vissza lehet nézni. Igen, 1-2 dologra nagy nehezen reagáltál. Sok-sok "zaj" közepette. A viszontválaszokat vagy te ignoráltad, vagy nem értetted meg, hogy nem mindenki gondolja azt, amit te, sőt épp ellenkezőleg. A passzívos kérdésemre (mit nem lehet rajta elviselni) nem is reagáltál. Azt is többször leírtam, hogy elfogadom, hogy egyeseknek tényleg ennyire nem jön be, de ne mondják azt, hogy ez általános, mert nem az. Erre azzal vádolsz, hogy én ignorálok. Ráadásul a stílus... Ezek után ki a troll?

1. Valóban ennyi ennyi sznob lenne Magyarországon, aki csak divatozásból veszi meg a drága 3D-s tévéket, az ugyanolyan jó 2D-s szériák helyett? De jól élünk!
2. Mit számít két kollégád példája, a vásárlók tízezreihez viszonyítva? Ez nagyjából olyan, hogy valakinek az ismerősének tönkrement egy WD vinyója és akkor már sz@r az összes WD vinyó. (Vagy legyen Seagate, vagy ami tetszik.) Hiteles adathoz sokkal több embert kellene megkérdezni. Vannak is ilyen felmérések. Tavaly még nagyon sokan a túl magas ár miatt nem vettek 3D-s tévét. Azóta sokat javult a helyzet, fel is futottak az eladások. Erről már linkeltem elemzést.

Idézet

crosstalk, fakulas, fenyerocsokkenes. Folyamatoasn ignoralod.

Nem ignoráltam. Itt voltak a válaszaim (többek között).

Idézet

Sport1, El Clasico 3D. Nezhetted 3D-ben meg SD letterboxban.

Ez csak átmeneti állapot. Nem tudom, értetted-e, amit az MVC-ről írtam.

Idézet

Megint kezd lecsengeni a 3D laz, ahogy ez megtortent mar a 60-as evekben is.

A '60-as években még csak anaglif volt. Csoda, hogy volt ember, aki azt akkor végignézte...

Az idézett szövegből figyelmedbe ajánlanám ezt a részt: "In each case, 3D's more-money-from-fewer-people approach has simply led to less money from even fewer people."
Nyilván senki sem szereti, ha le akarják húzni. Akár a jóval drágább jegyekkel, akár fake 3D-vel. Mérsékelt árak esetén szívesen nézik 3D-ben, amit érdemes.

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 27. 00:04 -kor


#74 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 08:45

@dezz:
ez mennyire durva, amikor a végtelen hülyeséged töménytelen szorgalommal párosul...
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#75 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 09:31

Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2012. 05. 27. 09:45

@dezz:
ez mennyire durva, amikor a végtelen hülyeséged töménytelen szorgalommal párosul...


Kép

#76 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 10:19

@cyberde:
ha már te is itten kukkolsz, mint egy 20 forintos peepshow-ban pattanásos seggeket nézegetve, neked mi a véleményed a házis és mozis 3d-ről? vettél-e 3d tévét és felszögelted-e a falra, megnézted-e a rusnya kék lényegeket, akik nem a törpök a zimax 4d moziban?

- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#77 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 11:12

Üzenet megtekintéseIdézet: avman - Dátum: 2012. 05. 27. 11:19

@cyberde:
ha már te is itten kukkolsz, mint egy 20 forintos peepshow-ban pattanásos seggeket nézegetve, neked mi a véleményed a házis és mozis 3d-ről? vettél-e 3d tévét és felszögelted-e a falra, megnézted-e a rusnya kék lényegeket, akik nem a törpök a zimax 4d moziban?



Az én ars poetica-m, hogy "addig nem gondolkodom más fejével, amig a magaméval sem tudok!" Ráadásul itt olyan profi trollok esnek egymásnak, hogy az minden pénzt megér. :-D

Viszont, ha -kívülállóként de nem tvbuziként- helyén akarom kezelni a dolgokat, akkor ma! ugyanúgy, van létjogosultsága a legfullosabb 3d lapos tv-nek, mint az én húszforintos crt tv-mnek is.

Van nekem is olyan haverom, aki erején felül öl milliókat hifi+házimozi rendszerbe, de egy film végén max arra emlékszik, hogy milyen volt a film technikai minősége, de arra nem, hogy valójában miről szólt.

Persze, hogy én is megnéztem 3d-ben, a második utast, pláne kékben, de kb a felénél elmúlt az újdonság varázsa, úh onnantól (gondolom a technológia, esetleg a szemeim nem teljesen egyforma állapota miatt, kis fejfájással) simán unatkoztam.

Emlékszem, először, jópár éve (10-15?), egyik hajnalban láttam az upc-n, az analógban kódolt, Ravasz az agy.... Guy Ritchie filmet, dekóder nélkül, fekete-fehérben, 8x szellemképesen, de legalább szemcsésen, egy 50pár centis crt tv-n. Másnap már meg is vettem vhs-en. Azóta láttam már vagy hússzor. :cool: Az Avatart eszembe sem jutna, se megvenni, se letölteni, se újra megnézni.

Szóval nemcsak a technológia, hanem annak a tárgya is fontos egy akármilyen alkotásban.


Mindenesetre, inkább erre költsék az emberek pénzét, mint nokiás, meg viszkis dobozokba rakva, kisfröccsös politikusbűnözőkhöz kerüljön, akár egy forint is! :-)

#78 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 11:40

@cyberde:
alapvetően én is úgy vagyok vele, h felőlem virágozzék minden virág...
ellenben mint filmbuzinak, nem kell, viszolygok tőle. túl konzervatív vagyok, legyen ott a vásznon, meg már a hang kapcsán is leragadtam a sztereónál. 3 utas hangfalakkal, h tetézzem azt, amit már úgyis.
tavaly év elején vacilláltam, mikor projektort cseréltem, h mi legyen, de aztán választottam megint egy low cost belépő házimozi megoldást, amihez most van egy ajándék izzóm, meg egy gyári, az is potom 25k-ért. a 3d-seknek 2d-ben nagy a fényereje, 3d-ben meg kevés, egyébként is a szemüveg nem gyere be, meg az agyam sem állt rá émelygés nélkül... utóbbit lehet, h meg lehetne szokni, de azért az évi 5-10 filmért, ami kijön 3d-ben és érdemes megnézni, azért tök felesleges ez az egész mizéria, lévén pusztán látványfilmek. a szép külcsín mögött csak puszta szibarita váz. annyit nem ér az egész, mint amennyit bele kell feccölni pénzben, hozzáállásban-
h mennyire lesz belőle mainstream jelenség, vagy mennyire marad meg végül rétegigénynek, meglehetősen szkeptikus vagyok. egyelőre. szerintem úgy jár, mint a 4 csatornás dolby surmó. mikor volt, nagy szó volt, de keveseknek, aztán lett tőle jobb, teljesen mainstream megoldással, és most bárki dobálózik az 5 meg 7 pont eggyel. én meg félek, kb. ennyire fog érdekelni mint most.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#79 Felhasználó inaktív   Mrt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 132
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 12:35

Én popcorn nélkül is belekotyognék, mivel van aktív és passzív rendszerem is, tv és vetítő is.
Ezek között a minőség és élménybeli (növekvő) sorrend:
aktív monitor, aktív projektor, passzív tv, passzív (dual) projektor.
Az LG Cinema 3D tv-t vettem meg legkésőbb, mivel sokáig féltem a felezett felbontástól, de miután
osztottam, szoroztam, kijött, hogy a 42-es modellt 3m-ről nézve már egyáltalán nem látom a csíkokat,
ez monitornál zavart fél méterről, azt el is adtam.. Nincs crosstalk, minimális fényerőcsökkenés,
semmi vibrálás.

Én azt mondom egy passzív rendszer KORREKTEN leforgatott tartalommal hihetetlen élményt ad a
mai napig. És nem ma kezdtem, nem csak kezdeti lelkesedésről van szó. A hangsúly persze a
korrekt szócskán van, mert a megfelelő parallax nélküli, vagy éppen half SBS agyontömörített anyag
sokkal kisebb hatást vált ki, mint a pengeéles 3D, eredeti 3D Bluray vagy a saját kamerával felvett
videó.. A 2D->3D konverzióról már nem is beszélek, de sajnos el tudom képzelni, hogy jónéhányan
az áruházakban ezek láttán csak legyintenek egyet a 3D-re.
Hihetetlen élmény nézni a 3d kamerával leforgatott családi videókat is, legyen szó akár csak egy
óvodai rendezvényről, vagy fotókat nézegetni a tv-n (Fuji W3). Úgy érzem tehát a korrekt anyagokat
nem lehet megunni, mindig plusz élményt ad a 2D-hez képest.

A passzív szemüveg meg sohasem zavart, de aláírom hogy a legjobb akkor lesz (jópár év múlva) ha
már ez sem kell!

#80 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 27. 13:43

Nem az Avatar az egyetlen 3D-s film... Nem is tartottam túl jó ötletnek, hogy csak úgy rászabadítanak az emberekre egy 3 órás stereo-3D filmet. Annó a CRT-s shutter szemüvegem manualjában külön ki volt emelve, hogy először csak 5 percet szabad használni, aztán tizet, megint a dupláját, és így tovább. Így volt idő alkalmazkodni, utána már akár egész nap is szórakozhattam vele, fejfájás és egyebek nélkül. De hogy kapásból 3 óra... Na persze előnyben, akiknek volt egy kis előképzettségük, hiszen voltak már korábban is nem-anaglif filmes 3D vetítések Magyarországon, ilyen fél órás kis filmecskékkel, később kicsit hosszabbakkal is.

(Nekem amúgy az újdonság varázsa nélkül is tetszett a film, ha nem is volt egy... [milyen példát mondjak?] Leginkább a fiatalokat célozta meg.)

A piac törvénye diktálja, hogy 3D-ben jóval több a történetre nem nagyon gyúró alkotás, amit a 3D visz el a hátán. Ezeket én is jól megrostálom. Akad, amit érdemes.

A lecsengésben nem hiszek. Főleg, hogy 0-ra. Azt nem lehetett várni annó, hogy túl sokáig elviselik az emberek az anaglif technikát, törvényszerűen lecsengett. De a mai true-color technikák, főleg a passzív, bőven az elviselhetőség köszöbe felett vannak. Adott a technika, használni is fogják. Aki azt mondja, hogy nem, az nem látott még profin "belőtt" 3D-vel forgatott különleges természeti képeket és más effélét. Kifogyhatatlan forrása van ennek. És nem csak a látványfilmek élnek a lehetőséggel, sőt... És nem csak a látvány, a hangulat, meg ami még mögötte van. Legtöbbünknek esélye sincs, hogy ezeket élőben lássa, a 3D ezt elég jól meg tudja közelíteni. Hogy ezt nem fogják kihasználni...? Ugyan.

Azt nem tudom, milyen aránya lesz később a 2D és 3D filmeknek. Bizonyos, hogy a filmek többsége még jódarabig 2D-s lesz. De el tudom képzelni, hogy idővel egyre több filmes migrál 3D-re, még ha az csak a 10. szempont is a filmben. Nem kell mindennek ilyen közönség soraiba kinyúló effektekkel operálnia, sőt. Amolyan "moderate 3D", ami majdnem olyan, mintha 2D lenne, de mégsem teljesen. És amit aki akar, full 2D-ben is nyugodtan nézhet, nem marad le sokmindenről. Bár, néha lehet 1-1 megrendítő bevágás egy városképről, más efféléről (mint ahogy most is előfordul, de 2D-ben azért nem olyan drámai). Finom lenne.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó