HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Ingyenes 3D-adással bővít a MinDig TV Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 05. 23. 11:26

Ingyenes 3D-s tartalom és újabb, értéknövelt szolgáltatások bevezetését tervezi földfelszíni sugárzású digitális platformjánál, a MinDig TV-nél az Antenna Hungária.
https://www.hwsw.hu/hirek/48462/antenna-hungaria-dvb-t-televizio-tv-mindig-mtva-3d-olimpia.html

#2 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 11:26

"az Antenna Hungária - jelentette be Jean-Francois Fenech, a cég vezérigazgatója"
Nem azért mert ultranacionalista vagyok, de ezt olyan "jó" olvasni :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#3 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 11:52

Tamogataom a koztevet a modernizalasban, de ez a 3D csatorna teljesen felesleges. Se igeny, se tartalom nincs ra. Plane annak tudataban, hogy ennek a penznek amit erre elb.sznak sokkal fontosabb helye is lenne. Nem akarok "lelegeztetogepben" szamolni, maradjon a penz a kozmedianal - de elkelne oda meg jo par HD kamera meg egyeb eszkoz amivel befejezhetnek a HD atallast (ha mar abban adnak legyen mar a gyartott musor is az, nem?). Valamelyik fejes vett egy 3D tevet aztan elvezkedne? Minek ez? Amig szemuveg kell hozza amugy is doglott az egesz.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#4 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 11:54

Mezei beltéri jó ehhez a 3D adáshoz egyébként?
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#5 Felhasználó inaktív   kisrobert 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.564
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:13

@Do-It-Yourself: Minek??? Amelyik TV tudja a 3d-t abban már úgyis van dvb-t tuner.
A régi képcsöves tv-n meg úgyis csak a tv 3d, a képe nem. ;)

No meg megmarad mellette a normál 2d-s hd-s adása a királyi tv-nek.

#6 Felhasználó inaktív   Darkwater 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:30

@Do-It-Yourself: Egy 3D MKV fájlban úgy oldják meg a 3D-t, hogy minden képkockánál egymás mellett van a bal és jobb oldali kép. Nincs külön video-csatorna, pedig elsőre az tűnni logikusnak. Gondolom, hogy tartanak a bal és jobb kép közötti szinkronhibáktól ezért választották ezt az ultra-konzervatív módszert. Ha egy képkockán van a két kép akkor biztosan szinkronban maradnak. Youtube-nál is ez van.
A hátránya, hogy így a felbontás 1920-ról a felére esik. 3840*1080-as videó lenne a megfelelő 3D-hez.
A másik érv, hogy a mai video-codecek nagyon jól tudják tömöríteni az ilyen videókat mert a bal és jobb kép szinte azonos.
Ha beltéri helyett PC-s usb dvb-t vevővel rögzíted a 3D adást, akkor (ha ugyanúgy egy képkockán bal-jobb képet használ mint a 3D MKV) akkor egyből le is játszhatod Bino 3D-vel: http://bino3d.org/

#7 Felhasználó inaktív   Darkwater 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:30

Ehhez jó a meglevő Tv-d is. a Bino 3D támogatja a piros-ciánkék 3d szemüvegeket is.

#8 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:31

@Samott: a 3D TV szerintem alapból nem rossz, szemüveggel, vagy anélkül, csak a műsorok...
Például: a DTK-t megritkitották, (vagy már törölték?) ami egész jó, lendületes műsor volt. Fábry átment az MTV-re... sokszor már amugy sem volt formában, nekem nem nagy favoritom, de amit most Fábry Show címén művel az egy vicc... a szó legszorosabb értelmében pénzpazarlás! és akad még pár ilyen racionalizált MTVA produkció!
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#9 Felhasználó inaktív   Lalolib 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 12:55

Mintha csak Pesten lenne élet.

#10 Felhasználó inaktív   felhasználói nevem 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 48
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 13:13

@map: Ahhoz mit szólsz, hogy az AH francia tulajdonban van, és majdnem a duplájáért vették meg, a svájciaktól, ahhoz képest, amit ők fizettek anno a magyar államnak érte...

#11 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 14:03

Üzenet megtekintéseIdézet: kisrobert - Dátum: 2012. 05. 23. 13:13

@Do-It-Yourself: Minek??? Amelyik TV tudja a 3d-t abban már úgyis van dvb-t tuner.
Igaz, ez eszembe se jutott.

@Darkwater: kösz az infókat, remélem olvassák az AH-nál is ezt, és így fogják majd adni a 3D-t. ;)

Szerkesztette: Do-It-Yourself 2012. 05. 23. 14:03 -kor

"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#12 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 14:33

@Samott: " Plane annak tudataban, hogy ennek a penznek amit erre elb.sznak sokkal fontosabb helye is lenne."

Ez nem lehet túl nagy befektetés, azok az új eszközök, amik tudnak HD-t, tudják ezt is. Műsort úgy sem gyárt MTVA, majd műholdról átvesznek 1-2 streamet és kalap. Gondolom AH meg ingyen adja majd a frekvenciát is, csábítani akarja MindigTV-re a nézőket.
Tudom semmi nincs ingyen, de ebben inkább csak mérnökóra lesz, mint drága eszköz...

#13 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 15:14

@Samott: Szerintem beszélj csak a saját nevedben...

#14 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 15:25

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 23. 16:14

@Samott: Szerintem beszélj csak a saját nevedben...

Mi van? Miert, kinek a neveben beszeltem?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#15 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 16:00

@Samott: A fenti szövegbe elkelne néhány "számomra", "részemről" és "szerintem". Akkor talán kevésbé érezném azt, hogy mások helyett akarod eldönteni, mit szeretnének és mit nem.

#16 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 17:22

Üzenet megtekintéseIdézet: dezz - Dátum: 2012. 05. 23. 17:00

@Samott: A fenti szövegbe elkelne néhány "számomra", "részemről" és "szerintem". Akkor talán kevésbé érezném azt, hogy mások helyett akarod eldönteni, mit szeretnének és mit nem.

Jo, kepzeld hozza ha az segit.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#17 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 18:32

@Samott: Nekem elég jó a képzeletem, de úgy vettem észre, sokan nem így vannak vele... :) Sőt, sokan hajlamosak még arra is, hogy magukévá tegyék az ilyen generálisan megfogalmazott gondolatokat. És hát ez esetünkben nem igazán pozitív.

Nem beszélve ugye arról, hogy ennyi erővel minden tényként közölt tévedés esetén odavethetnéd, hogy ja, hát miért nem képzelted oda, hogy "szerintem"?

Szerkesztette: dezz 2012. 05. 23. 18:36 -kor


#18 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 19:28

Most oszinten miert reszeled a fingot? A 3D tevenek lealdozott, a keszulekek fogynak, de csak azert, mert aki jobb keszuleket vesz az mar elbol 3D-s... nincs ra tartalom, nem is olyan az elmeny mint a moziban. A Canal+ januarban kapcsolta le a 3D csatornajat mert masfel ev alatt csak 20e elofizetot tudott osszeszedni egesz Franciaorszagban. Es ez elobbi nem csak "szerintem". Ket kollegamnak van 3D teveje, miota megvettek, jo ha 5 orat hasznaltak 3D modban. Pedig mindketto nagyon lelkes volt eleinte...

Samott

Szerkesztette: Samott 2012. 05. 23. 19:33 -kor

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#19 Felhasználó inaktív   dezz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 19:43

@Samott: Azt tenném? Éppen nemrég volt egy piaci elemzés, mely szerint jobban fogynak (és egyre jobban) az egyébként hasonló jellemzőkkel rendelkezők tévék közül a 3D-sek. (Csak a korábbi extraprofitot nem voltak hajlandóak fedezni.) Egy csomó 3D Blu-ray van már és azok is szépen fogynak. Az élmény "nagysága" erősen függ a tartalomtól és/vagy a beállításoktól (parallaxis). Az emberek csak most kezdenek rájönni, mi is ez az egész 3D. Sokan nem tudják elképzelni, hogy néz ki, mielőtt élőben látná. (Már ha éppen jót lát.)

Nem olyan régen több HD-s adást is leállítottak itt Európában. Ergo a HD megbukott...?

#20 Felhasználó inaktív   Darkwater 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 170
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 05. 23. 20:40

@Samott: Ha elég nagy a 3D Tv akkor egyáltalán nem rosszabb az élmény mint a mozis a 3D, szerintem.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó