HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kicsinyített iPad jön ősszel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kicsinyített iPad jön ősszel Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2012. 07. 05. 09:29

A halk pletykákból már szinte határozott állítás lett: az Apple ázsiai beszállítói szeptemberre egy kisebb kijelzős iPad tömeggyártására készül. A Kindle Fire, a Galaxy Tab és a Nexus 7 piacára belép az Apple.
https://www.hwsw.hu/hirek/48667/apple-ipad-10-7-tablet-piac-kicsi.html

#2 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 09:29

Eddig is kicsi volt, hova lesz már ennél is kisebb...

#3 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 09:52

Nos szerintem ez a mai napig csak egy pletyka, itt pedig tényként lehozzák...
Szerintem maradjunk annyiban, hogy akkor lesz tény, ha bejelentették. Csak azért, mert a gyártó eddig, amikor felmerült, mindig cáfolta hogy jönne ilyen gép.

Nem lennék meglepve, hogy most is csak azért terjed a pletyka, mert ez így nekik előnyös, visszafog potenciális vásárlókat a konkurencia 7-es gépeinek megvásárlásától.

#4 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2012. 07. 05. 09:56

@lugosi: nem is rossz konspiráció :)

chill,
aDoayen

#5 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 10:06

A 7 inches tablet nagyon jó kis méret. Már elég nagy internetezni, levelezni, még filmet nézni is, de jól elfér egy kézben és bele lehet tuszakolni egy női táskába is. Ha valaki nem akar nagy könyveket, műszaki leírásokat olvasni, csak internetet böngészni, főleg ha női felhasználó, jobb szerintem a 7 inches kivitel mint akár a 8.9-es.

#6 Felhasználó inaktív   goph-R 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 30
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 10:10

Nekem egy PlayBookom van és az 7 inches. Nagyobb nem is lenne jó, mert ennek is éppen, hogy elérem a középső gombjait hüvelykujjal. Szerintem ez a méret az ideális.

#7 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 10:45

"A kicsi iPad feltételezhetően megtartja a szokásos képarányt, illetve valamelyik már létező felbontást is, az Apple nem valószínű, hogy az iPhone 5 előtt megbolygatná még egyszer az iOS ökoszisztémát egy újabb felbontással. Még néhány termékbejelentés és lassan az Androidhoz hasonló sokszínűséggel találkoznak az alkalmazásfejlesztők iOS-en is."

Az iOS ökoszisztémában jelenleg 2 képarány és 4 felbontás van. Ha az új iPhone valóban 16:9-es képaránnyal jön, akkor ez változik 3 képarányra és 5 felbontásra. Ezen felül, ha valóban kihoznak egy új iPad Minit, ami esetleg egy új képarány-felbontás párossal operál (de ez kb. kizárt), még akkor is csak 4 képarányról és 6 felbontásról beszélhetünk. Ez pedig azon felül, hogy igen csak messzemenő spekuláció, még még mindig jóval kevesebb, mint az a változatosság, ami Androidon van. Mellesleg a felbontással nagyjából nem is kell törődni, mert ha jól tudom elég csak képarányra fejleszteni, és az alkalmazások skálázódnak a felbontáshoz. Mint ahogy Androidon is, ha nem tévedek.
Egyébként egyes források szerint az iPad Mini 7,85"-os képátlóval jön, 1024*768-as felbontással.

#8 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 11:08

@Dojcsák Dániel: De most nem? :)

Én ha az apple helyében lennék, tuti hogy kiszivárogtatnék ilyen dezinformációkat, ezzel várakozásra bírnám az early adoptereket, akik most megvennének egy olcsó nexus 7-et az ipadjuk mellé. Ehelyett inkább várnak pár hónapot, hátha meg tudják venni a kicsinyített ipadot. Még ha ősszel ki is derülne, hogy fake, akkor is megakasztották a nexus 7 piacra lépését. És tök ingyen volt.

#9 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 12:07

ja jon ugy hivjak hogy iphone 5 :XD

kivancsi leszek az apple mit virit osszel meg jovo tavasszal , mikor mar minden user megteveszto technologiat sikerult belerakni az elozo gepekbe

M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#10 Felhasználó inaktív   Murek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 651
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 12:11

iPad mellé nexus 7? :D
Szerintem nem lesz ebből 7 colos. Az apple árpolitikája ugyis az, hogy a kifutó termékek lesznek az alsó kategória. iPad2-t viszik inkább majd le 200-ra az ipad 4 után.

Üzenet megtekintéseIdézet: lugosi - Dátum: 2012. 07. 05. 12:08

@Dojcsák Dániel: De most nem?

Én ha az apple helyében lennék, tuti hogy kiszivárogtatnék ilyen dezinformációkat, ezzel várakozásra bírnám az early adoptereket, akik most megvennének egy olcsó nexus 7-et az ipadjuk mellé. Ehelyett inkább várnak pár hónapot, hátha meg tudják venni a kicsinyített ipadot. Még ha ősszel ki is derülne, hogy fake, akkor is megakasztották a nexus 7 piacra lépését. És tök ingyen volt.





#11 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 12:34

@useless: "Egyébként egyes források szerint az iPad Mini 7,85"-os képátlóval jön, 1024*768-as felbontással."

Persze még semmi sem biztos, de én is azt olvastam, hogy az 7-es Ipad megegyező aránnyal és felbontással jönne, mint az Ipad2. Vagyis ettől még nem lenne nagyobb a fragmentálódás.

#12 Felhasználó inaktív   Gorkon 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 443
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 13:34

Ezért lehetetlenítik el az androidos gyártókat, f.snak (mert ez már nem simán félelem), hogy nem fogják venni a kicsi gépüket, ha van olcsóbb...

#13 Felhasználó inaktív   Bitbohóc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 256
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 14:31

Eddig is túl voltak árazva, már rég eltűntek volna, ha csak annyi a piac válasza, hogy csak az olcsó a jó. Persze, ahogy desktopon is anno kibuktak itt is van rá esély, de hogy pont a Linux miatt, nem valószínű.

#14 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2012. 07. 05. 15:01

Ősszel jön a 7-es ipad, tavasszal meg betiltatják mindenhol az összes 7-es androidos tabletet, mert az apple-nek lesz szabadalma a bekapcsológombra és kész.

chill,
aDoayen

#15 Felhasználó inaktív   useless 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 419
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 15:57

@Dojcsák Dániel: Látom felétek is nagyon meleg van. :)

#16 Felhasználó inaktív   BB187 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 17:52

@lugosi: de most nem. ahogy én látom, a pletyka nem az apple-től származik hanem a display beszállítóitól (LG és AUO). mivel ezeknek a kijelzőknek a sztenderd szállítási ideje általában 6-8 hét (vevőtől függetlenül), ezért a beszállítók már elég jól meg tudják ítélni, hogy szeptember környékén tömegtermelés lesz-e a dologból vagy csak protoszéria.

#17 Felhasználó inaktív   hack69 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.477
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 05. 18:02

@Dojcsák Dániel: Aham.

#18 Felhasználó inaktív   kinaicuccok.blog.hu 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 164
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 06. 12:41

Steve Jobs szerint az Android és a 7 colos tablet halott.

#19 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2012. 07. 06. 13:18

Üzenet megtekintéseIdézet: kinaicuccok.blog.hu - Dátum: 2012. 07. 06. 13:41

Steve Jobs szerint az Android és a 7 colos tablet halott.


a 3ból nem is tudom, hogy melyik a halott...

(ez lehet kicsit morbid volt, sorry)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó